Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 17:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 października 2019, 10:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Marian, mam pytanie, które nasunęło mi się dopiero teraz: dlaczego w przypadku seriali na swojej liście nie zamieszczasz informacji o emisji w HDTV, tak jak robisz to z filmami? :-)

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 października 2019, 16:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
W zasadzie powód jest prosty. Skoro rekonstruuje je TVP, to po to by emitować je w swoich kanałach. Wiem że trochę sie ociąga z najnowszymi tytułami, ale tak czy inaczej trafią na antenę. Dlatego nie ma tam rubryki z emisjami tv.

Lada moment pewnie spora część trafi na antenę TVP Kultura HD jak np "Noce i dnie".

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 października 2019, 17:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Mam nadzieję. Liczę, że i "Lalka" czy "Czterdziestolatek" prędzej czy później tam się pojawią.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 października 2019, 19:39 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
"Kuchnia polska" dostępna na vod: https://cyfrowa.tvp.pl/website/kuchnia-polska,42661171

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 października 2019, 19:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Z tego co wiem to film pt.: "Nie ma róży bez ognia" był "robiony"(rekonstruowany cyfrowo) tylko w formacie obrazu: 16:9, stąd zapewne istnieje tylko obecnie taka wersja tego filmu po rekonstrukcji cyfrowej(pod względem formatu obrazu).

Ten film(jak i inne jak: "Vabanki", "Kogle-mogle" itp.) to chyba jeden z tej "paczki" robionych około(do) 2010 roku w ramach projektu: KinoRP...(jedne z pierwszych rekonstrukcji cyfrowych w Polsce) ?
Rekonstrukcje cyfrową robiło się wtedy według standardów i możliwości tamtych czasów stąd m.in. ich jakość nie jest taka jaką można by dzisiaj osiągnąć(moim zdaniem). Poza tym działa się właśnie chyba wtedy ta "dziwna sprawa" z formatami obrazu...(o których w tym wątku było pisane; czego efekty widzimy obecnie: nie istnienie danego tytułu po rekonstrukcji cyfrowej w OAR, tylko w "uciętym" obrazie względem oryginalnego zapisanego na taśmie filmowej: w formacie obrazu: 16:9). Może chodziło po prostu o koszty, a że były to "komedie" to... Bo inne filmy(gatunki) z tamtego czasu i z tamtych prac, projektów nie mają chyba problemów z np. ich dostępnością OAR(o ile były takowe wtedy na porównywalną skalę pod różnymi względami) ? Mogę się mylić.
Choć np.: "Kogle-mogle" z tego co wiem zostały zrekonstruowane w ich OAR(4:3) jednak jeszcze nigdy nie ujrzałem tej wersji po rekonstrukcji cyfrowej... jak tylko: 16:9.

Jednakże na ponowną rekonstrukcję cyfrową tych tytułów(z około i przed 2010 roku; robionych chyba głównie w ramach projektu KinoRP - chodzi mi głównie o te komedie poruszane w ostatnich postach w tym wątku) poczekać chyba trzeba będzie, aż te, które jeszcze w ogóle nie doświadczyły tego procesu(rekonstrukcji cyfrowej) - doświadczą go(głównie chodzi tu o te tytuły ze "starych" SF: Kadr, Zebra, Tor oraz FN, a obecnie chyba, które "ma": WFDiF oraz FN).

O tą sprawę pytałem i poruszałem ją pytając tutaj:
viewtopic.php?p=15146#p15146

Ciekawa sprawa moim zdaniem jest z tym brakiem istnienia obecnie(czyli, że chyba kiedyś istniały) zrekonstruowanych cyfrowo filmów jak np.: "Vabanków" w OAR... i, że istnieją obecnie tylko ich wersje po rekonstrukcji cyfrowej w formacie obrazu: 16:9...
Być może w pewnym momencie ktoś zdecydował, że "a teraz wszystko idzie nowe, takie się ogląda, a mi/nam to nie przeszkadza, tym bardziej, że to komedie" itp. i że zostawiono tylko wersje 16:9, a te 4:3(lub inny: OAR) po prostu usunięto. Być może taka decyzja została podjęta ze względów również m.in. finansowych - mniejszych kosztów różnych.

Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać. Za wszelkie błędy, zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 października 2019, 09:12 

Dołączył(a): 09 cze 2016
Posty: 38
Posty na Forum KP: 40
dima napisał(a):
Z tego co wiem to film pt.: "Nie ma róży bez ognia" był "robiony"(rekonstruowany cyfrowo) tylko w formacie obrazu: 16:9, stąd zapewne istnieje tylko obecnie taka wersja tego filmu po rekonstrukcji cyfrowej(pod względem formatu obrazu).

Cały Bareja był rekonstruowany w OAR, dodatkowo nastąpiło przekadrowanie do 16:9. Wszystkie wersje telewizyjne są w 16:9, ale pokazy w kinach realizowane są z kopii w OAR.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 października 2019, 10:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
dima napisał(a):

Ten film(jak i inne jak: "Vabanki", "Kogle-mogle" itp.) to chyba jeden z tej "paczki" robionych około(do) 2010 roku w ramach projektu: KinoRP...(jedne z pierwszych rekonstrukcji cyfrowych w Polsce) ?
Rekonstrukcje cyfrową robiło się wtedy według standardów i możliwości tamtych czasów stąd m.in. ich jakość nie jest taka jaką można by dzisiaj osiągnąć(moim zdaniem). Poza tym działa się właśnie chyba wtedy ta "dziwna sprawa" z formatami obrazu...(o których w tym wątku było pisane; czego efekty widzimy obecnie: nie istnienie danego tytułu po rekonstrukcji cyfrowej w OAR, tylko w "uciętym" obrazie względem oryginalnego zapisanego na taśmie filmowej: w formacie obrazu: 16:9). Może chodziło po prostu o koszty, a że były to "komedie" to... Bo inne filmy(gatunki) z tamtego czasu i z tamtych prac, projektów nie mają chyba problemów z np. ich dostępnością OAR(o ile były takowe wtedy na porównywalną skalę pod różnymi względami) ? Mogę się mylić.

"Vabanki" wyszły w tej serii: https://www.gandalf.com.pl/seria-filmowa/mistrzowie-polskiego-kina/. Nie pamiętam konkretnie, ale duża część wydanych w niej filmów była niewątpliwe w OAR, np. "Salto", "Ostatni dzień lata", "Niewinni czrodzieje" miały format 4:3.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 października 2019, 07:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
mofo napisał(a):
dima napisał(a):
Z tego co wiem to film pt.: "Nie ma róży bez ognia" był "robiony"(rekonstruowany cyfrowo) tylko w formacie obrazu: 16:9, stąd zapewne istnieje tylko obecnie taka wersja tego filmu po rekonstrukcji cyfrowej(pod względem formatu obrazu).

Cały Bareja był rekonstruowany w OAR, dodatkowo nastąpiło przekadrowanie do 16:9. Wszystkie wersje telewizyjne są w 16:9, ale pokazy w kinach realizowane są z kopii w OAR.
Napisałem informację, którą posiadam z pewnego źródła(bardzo dobrego dla tej kwestii) moim zdaniem. Być może doszło do błędu informacyjnego, choć w tym przypadku wątpię o tym. Istnieje szansa, że w przyszłości zweryfikuję tą wieść.
Tak myślę..., że może nieraz "siadano"(robiono) rekonstrukcję cyfrową tego filmu(jak i jego różne "wersje", np. formatu obrazu) i że może stąd te rozbieżności, jednak z drugiej strony wydaje mi się to raczej nie możliwe w tym przypadku.

Może Ty jesteś w stanie zweryfikować tą Twoją informację dla tego konkretnego filmu...
Bo być może piszesz "ogólnikowe" informacje jakie masz dla jakiejś "paczki filmów", jednocześnie myśląc, że może żadnych wyjątków nie ma itp. To tylko pytanie i dywagacje. Nie atakuje Ciebie ani Twojej wiedzy. :)

Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać. Za wszelkie błędy, zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 października 2019, 08:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
"Nie ma róży bez ognia" zrekonstruowano w oryginalnych proprcjach, a tu masz dowody:
http://www.sfkadr.com/pl/movies/31/nie- ... ognia.html
https://rekonstrukcjablog.wordpress.com ... i-seriale/

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 października 2019, 14:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Także najprawdopodobniej miałem błędne informacje i możliwe, że chodziło o inny film(lub o żaden).
Taka pomyłka - w tym wypadku informacyjnym dla mnie, informacji jakie uzyskałem - była możliwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 października 2019, 20:49 

Dołączył(a): 11 cze 2017
Posty: 73
Mam nadzieję, że to będzie premiera wersji po rekonstrukcji:
Wyjście awaryjne, wtorek, 29 października, 11:00, Polsat Film


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 października 2019, 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2016
Posty: 80
Lokalizacja: Gdynia
Obejrzałem sobie zrekonstruowanego "40-latka" na TVP VOD. Moje spostrzeżenia:

a) w każdym odcinku wykorzystano tą samą czołówkę, ponieważ każdy odcinek datowany jest na 1974 rok

b) sądziłem, że w ramach rekonstrukcji cyfrowej usuwa się brud, który pojawił się na obiektywie w niektórych scenach. Tymczasem takich scen, gdzie jakiś paproch/nitka wystaje przy górnej czy dolnej krawędzi obrazu, jest całkiem niemało. Ja rozumiem, że tak powstał oryginał, ale na pewno nie było to ani zamierzone, ani pożądane przez kogokolwiek.

c) w kwestii samego TVP VOD - ciekawi mnie przypisany bitrate. Dla większości odcinków obrazowi 1080p przypisany jest bitrate ok. 10 Mbps. Ale było też kilka odcinków, gdzie obrazowi 1080p przypisano 5 Mbps.

Suma summarum, miło obejrzeć kultowy serial w nowej jakości pozwalającej odczytać datę wydania gazety czytanej w odc. 20 przez Madzię Karwowską (3 października 1976 - Życie Literackie, dostępne zresztą pod linkiem http://mbc.malopolska.pl/dlibra/docmeta ... ublication ) :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE