Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 czerwca 2020, 12:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Dodam do tego mojego posta(viewtopic.php?p=17155#p17155), to że:
- viewtopic.php?p=15320#p15320,
- viewtopic.php?p=15347#p15347,
- viewtopic.php?p=15348#p15348,
- viewtopic.php?p=15419#p15419,
- nie wiem jak obecnie wygląda sprawa rozdzielenia praw do tytułów audiowizualnych po "starych" SF: Kadr, Zebra, Tor, ale i tytułów do których jednocześnie wtenczas jakieś prawa miała: FINA. Nie jest powiedziane, że wszystkie tytuły po tych Studiach Filmowych przejęła(przynajmniej "w pełni"): WFDiF. Być może prawa do części z nich ma: FINA. Więcej o tym było mowy tutaj:
- viewtopic.php?p=15613#p15613,
- viewtopic.php?p=15703#p15703,
- viewtopic.php?p=15766#p15766.

Osobiście uważam(tak by było chyba najlepiej, jeśli również i FINA "ma mieć jakieś prawa do omawianych tytułów"), że "prawa do wszystkich tytułów audiowizualnych" po "starych" SF: Kadr, Zebra, Tor, powinny przejść do: WFDiF, przy czym FINA czerpałaby jakiś określony procent zysków(o ile by wystąpiły) z racji jakichś, części "praw" jakie miała/ma(na jakiejś podstawie) do tych tytułów - przy czym "dysponowaniem tymi prawami" zajmowałaby się WFDiF. Sytuacja rozdzielenia tytułów po tych "starych SF-ych" na "dwie Instytucje": WFDiF i FINA, tworzy moim zdaniem niepotrzebny "galimatias" odnośnie "dysponowania prawami"(może nie "taki" jak kiedy istniały tzw.: "BIG3", ale...).
================================================

Do niczego nikogo nie namawiam ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 czerwca 2020, 21:31 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 77
Na nowej platformie VOD WFDiF pojawiły się dwa nowe filmy:

BYŁ JEZZ
https://wfdif.online/strefa-vod/fabu%C5%82a/by%C5%82-jazz/

DZIEWCZYNA I CHŁOPAK
https://wfdif.online/strefa-vod/fabu%C5%82a/dziewczyna-i-ch%C5%82opak/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 czerwca 2020, 12:49 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Dobra wiadomość na poczatek tygodnia;-) "Pętla", Wojciecha Jerzego Hasa przechodzi właśnie proces rekonstrukcji cyfrowej.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 czerwca 2020, 12:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
No wreszcie...

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 czerwca 2020, 13:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Stara kopia nie była taka zła. ;-) No to ja tym bardziej czekam teraz na wydanie filmów Hasa na Blu-ray, a przynajmniej na jakiekolwiek udostępnienie nowych, zrekonstruowanych kopii. Idealnie przydałoby się jeszcze raz zrekonstruować "Rękopis znaleziony w Saragossie", bo wersja zrekonstruowana jest wprawdzie OK, ale mogłaby wyglądać lepiej. Ciekaw jestem, kiedy dotrzemy do etapu poprawiania tych najstarszych, często średnio udanych rekonstrukcji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 czerwca 2020, 08:43 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Wypowiem się gdyż akurat "Rękopis znaleziony w Saragossie" oglądałem w weekend i zgodzę się że nie jest to idealna rekonstrukcja.
Jest parę scen nie ostrych i mam "wrażenie" że te sceny (nieostre) po prostu były z innego źródła (nie negatyw tylko może duppozytyw)? Aby na pewno cały skan odbył się z negatywu albo inaczej na pewno cały film się "zachował" w formie negatywu? Jeśli tak jest tj że nie ma całego negatywu to nowa rekonstrukcja nie wiele zmieni w temacie "jakości" rekonstrukcji :)

PS Z tego co pamiętam to "Materiały, którymi dysponowała ekipa odpowiedzialna za cyfryzację znajdowały się w wyjątkowo złym stanie" tak więc "nowej" rekonstrukcji raczej się nie spodziewam tym bardziej iż "Opiekę artystyczną nad procesem rekonstrukcji objął Grzegorz Kędzierski, autor zdjęć do Nieciekawej historii, Osobistego pamiętnika grzesznika i Niezwykłej podróży Baltazara Kobera Hasa. Swoje poczynania konsultował on z Mieczysławem Jahodą (autor oryginalnych zdjęć do Rękopisu), który chorował i zmarł w trakcie przeprowadzania rekonstrukcji".

źródło wypowiedzi: https://film.org.pl/a/artykul/rekopis-z ... 2-45382/2/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 czerwca 2020, 13:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Cytuj:
Do rekonstrukcji udało się zdobyć duppozytyw, kopię trwającą 180 minut, czyli pełną wersję filmu. Był to jedyny możliwy do zdobycia materiał, w którym zachowane zostały oryginalne proporcje obrazu - 2,35:1. Prace nad rekonstrukcją cyfrową trwały ponad rok, zostały wykonane w Domu Postprodukcyjnym The Chimney Pot w Warszawie.
https://culture.pl/pl/wydarzenie/premiera-odswiezonego-cyfrowo-rekopisu-znalezionego-w-saragossie

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 czerwca 2020, 13:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Same skany materiałów są zapewne w porządku, nie trzeba byłoby skanować ich jeszcze raz, a Kędzierski jeszcze żyje, więc mógłby jeszcze raz wykorzystać informacje, które zdobył w konsultacjach z Jahodą. A nie do końca zadowalająca jakość tej rekonstrukcji nie wynika raczej z jakości materiałów (duppozytyw to wcale nie najgorsze źródło), tylko z pewnego niedoświadczenia rekonstruktorów i ich nadmiernego zaufania do odziarniania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 czerwca 2020, 14:32 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Możesz mieć racje w niedoświadczenie osób odpowiedzialnych za rekonstrukcje lub w mojej ocenie stanu jednak duppozytywu. Jedne sceny potrafią epatować szczegółowością a inne tej szczegółowości brakuje a skoro to samo źródło (duppozytyw) a proces raczej odziarniania był automatyczny cyt:"Duża część uszkodzeń obrazu została usunięta przy pomocy zautomatyzowanych programów graficznych. Kolejna porcja zniknęła dzięki ingerencji oprogramowania obsługiwanego rękami ludzkimi" to nie dojdziemy raczej czemu tak wyszło.
Też do końca nie wiadomo (albo ja takiej informacji nie znalazłem) w jakiej rozdzielczości był skan tego duppozytywu (2k? czy może Full HD) wiecie może?.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 czerwca 2020, 09:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Moviemaker napisał(a):
Dobra wiadomość na poczatek tygodnia;-) "Pętla", Wojciecha Jerzego Hasa przechodzi właśnie proces rekonstrukcji cyfrowej.
O planowanej rekonstrukcji cyfrowej tego tytułu wiadomo było publicznie(bo źródłami nieoficjalnymi być może wcześniej*) nie od dzisiaj(viewtopic.php?p=15754#p15754), a planowany termin jej zakończenia przewidziany był chyba na: II kwartał 2020 roku(czyli teoretycznie do końca czerwca tegoż roku). :-)

* post Mariana(viewtopic.php?p=15758#p15758) i brak wymienienia w nim: "Pętli" na to by wskazywał(mogę się mylić niecelowo), że już wcześniej były podawane nieoficjalne informacje w tej sprawie - domyślam się, że jeżeli tak, to niemal na pewno: na tym forum, w tym wątku, w którym piszę ten post - jednak nie poszukiwałem tych miejsc w celu potwierdzenia tych przypuszczeń.

Pan Anatol napisał(a):
Podawali coś odnośnie pojawienia się aplikacji? Bo już nie pamiętam.
Tu chyba znajdziesz informacje w interesującej Cię sprawie:
- viewtopic.php?p=16235#p16235,
- viewtopic.php?p=16398#p16398.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 czerwca 2020, 22:40 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
dima napisał(a):
Moviemaker napisał(a):
Dobra wiadomość na poczatek tygodnia;-) "Pętla", Wojciecha Jerzego Hasa przechodzi właśnie proces rekonstrukcji cyfrowej.
O planowanej rekonstrukcji cyfrowej tego tytułu wiadomo było publicznie(bo źródłami nieoficjalnymi być może wcześniej*) nie od dzisiaj(http://forum.polskiekino.com.pl/viewtop ... 754#p15754), a planowany termin jej zakończenia przewidziany był chyba na: II kwartał 2020 roku(czyli teoretycznie do końca czerwca tegoż roku). :-)

Oczywiście wiem o tym ale co innego zapowiedzi i plany a co innego wiadomość z pierwszej ręki o przeprowadzeniu rekonstrukcji.

W uzupełnieniu: "Pasja" reż. Stanisław Różewicz (http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=12581), to kolejny film, którego rekonstrukcja jest prawie na finiszu.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 czerwca 2020, 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Rozumiem, rozumiem i oczywiście mój post nie był "pouczający" czy mający wyrazić "niepotrzebność" Twej informacji(która jak najbardziej moim zdaniem jest "na miejscu"), a chciałem nim przekazać po prostu treść informacyjną, "kronikarską", gdyby np. ktoś tych faktów nie znał lub o nich zapomniał itp. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE