Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 04:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 listopada 2017, 00:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Dobrze, że w ogóle emitują je w 4:3.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 listopada 2017, 13:47 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Ostatnio w TVP1HD natrafiłem na rekonstrukcje "Prywatne śledztwo" z 1986r reż. Wojciech Wójcik - oczywiście 16:9 (wydaje mi się iż oglądałem ten film w 4:3 nawet na YT trafiłem na urywek w 4:3). Screeny z TVP1HD z DVB-S (na DVB-T oczywiście bitrate porażka)
Informacja o rekonstrukcji jak zwykle brak więc pewnie TVP będzie mówić o "digitalizacji" :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pare screenów też rzadko puszczanych "Noce i dnie"
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 listopada 2017, 13:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Domell1, widziałem, że "Prywatne śledztwo" pokazywała TVP1 w miniony piątek wieczorem. Nie oglądałem, tylko rzuciłem okiem i miałem wrażenie, że to wersja stara. To naprawdę była rekonstrukacja? :shock: Bo domyślam się, że załączone przez Ciebie screeny pochodzą właśnie z tej emisji, o której piszę.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 listopada 2017, 13:59 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
To ja już nie wiem, wydaje mi się iż ja widziałem chyba z rok temu (może ze 2-a) coś bliżej takiej jakości
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 listopada 2017, 15:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Ja w sumie też nie wiem, bo jak mówię tylko sam początek widziałem, ale wyglądało mi to bardzo marnie. Po prostu jak stary film.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 listopada 2017, 18:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Dziwne, że w ogóle przegapiłem jakiś stary polski film w TVP!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 listopada 2017, 19:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Ja za tym filmem nie przepadam, ale zobaczyć go warto choćby dla Wilhelmiego. Możesz się pocieszyć, że pojawia się w TV dość regularnie. :)

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 listopada 2017, 19:50 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
karel napisał(a):
Ja w sumie też nie wiem, bo jak mówię tylko sam początek widziałem, ale wyglądało mi to bardzo marnie. Po prostu jak stary film.

Przejrzałem swoje "archiwum" i faktycznie niczym szczególnym (może poza większym trochę bitratem) emisja tego filmu się nie różni od poprzednich seansów. Digitalizacja tak, rekonstrukcja zdecydowanie za duże słowo !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 listopada 2017, 00:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Było o tym już kilka razy na forum.

Cytuj:
TVP kończy rewitalizację serialu „Kolumbowie”, a także filmów reżyserowanych przez Wojciecha Wójcika („„Prywatne śledztwo”, „Trójkąt bermudzki” i „Zabić na końcu”).
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cyfrowa-rekonstrukcja-serialu-janosik

Pewnie był to transfer HD na telekinie plus wyeliminowanie większych defektów.

Cytuj:
Sól ziemi czarnej” Kazimierza Kutza wraca do kina po cyfrowej rekonstrukcji i digitalizacji.

Olgierd Łukaszewicz, Jan Englert, Bernard Krawczyk i przede wszystkim Kazimierz Kutz oraz będą gośćmi premierowego pokazu „Soli ziemi czarnej” po cyfrowej rekonstrukcji. Repremiera filmu zdigitalizowanego i odnowionego po latach starań odbędzie się 27 listopada w katowickim kinie Rialto.
dziennik zachodni

Cytuj:
Gorączka. Repremiera po rekonstrukcji cyfrowej
Wt 28.11 19:00
Miejsce - Narodowy Instytut Audiowizualny

Repremiera zrekonstruowanego cyfrowo arcydzieła Agnieszki Holland z 1980 roku, poświęconego rewolucyjnym wydarzeniom 1905 roku. Holland, posługując się historycznym kostiumem i ukazując tragiczne dzieje rewolucjonistów 1905 roku, ukazuje problem konfliktu między racjami idei a racjami etyki. Prezentuje świetnie zindywidualizowaną galerię ludzi zaangażowanych w walkę polityczną, gdzie odwaga miesza się z oportunizmem, szlachetność z małostkowością, a entuzjazm z wyrachowaniem.
https://goout.net/pl/inne-wydarzenia/goraczka-repremiera-po-rekonstrukcji-cyfrowej/iwmlc/

W ramach konferencji na temat rekonstrukcji umieszczono ciekawy dokument w którym jest lista odnowionych filmów i miedzy innymi informacje o proporcjach obrazu. http://www.fi-re.pl/files/Polish-Cinema-Classics.pdf

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 listopada 2017, 10:45 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Ostatnia emisja w TVP "Trędowatej" reż. Jerzy Hoffman swoją drogą jestem ciekaw jak się będzie prezentować na BD bo wersja TVP delikatnie mówiąc nie powala - sam transfer do FHD.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 listopada 2017, 16:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
"Sól ziemi czarnej" materiał porównawczy https://youtube.com/watch?v=4Bqga8Up54g

Cytuj:
Jedna z najpiękniejszych bajek o Muminkach, którą zrekonstruowali specjaliści Fixafilm, stoi przed szansą zdobycia Oscara. Magiczna Zima Muminków znalazła się na liście 26 produkcji, które będą mogły ubiegać się o nominację do tejże prestiżowej nagrody w kategorii Pełnometrażowy Film Animowany. Podczas prac nad Muminkami zespół Fixafilm wykonał rekonstrukcję cyfrową obrazu, korekcję barwną, DCP oraz mastery.
Facebook Fixafilm

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 listopada 2017, 19:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2017
Posty: 103
Cytuj:
Jedna z najpiękniejszych bajek o Muminkach, którą zrekonstruowali specjaliści Fixafilm, stoi przed szansą zdobycia Oscara. Magiczna Zima Muminków znalazła się na liście 26 produkcji, które będą mogły ubiegać się o nominację do tejże prestiżowej nagrody w kategorii Pełnometrażowy Film Animowany. Podczas prac nad Muminkami zespół Fixafilm wykonał rekonstrukcję cyfrową obrazu, korekcję barwną, DCP oraz mastery.


Zapowiada się świetnie,akurat przed wejściem na forum przejrzałem ,co zamieścił Film Polski:

http://muminkifilm.pl/

i ten teledysk z piosenką ,dzięki której czuje się już Święta :) Na pewno wybiorę się z córką .

_________________
http://www.film-milicyjny.klubmord.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE