Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 21:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lipca 2017, 14:45 

Dołączył(a): 08 lut 2017
Posty: 15
Próbowałem obejrzeć "07 zgłoś się" w wersji zrekonstruowanej. Nie idzie. Potworny jest ten zoom, na sporej wielkości ekranie wygląda to szczególnie słabo, zabija jakość rekonstrukcji, niwecząc cały wysiłek rekonstruktorów, promując ciasnotę i pikselozę. Niepojęte jak ludzie zajmujący się sztuką filmową mogą wyczyniać takie harce z klasycznymi filmami i serialami. Uciekliśmy od ekranów 4:3, które niszczyły nam Pewnego razu na dzikim zachodzie, Lawrence'a z Arabii, Pogardę, ale nie podejrzewałem, że trafimy w kolejne, nawet gorsze bagno. Czemu telewizja nie puszcza tego w oryginalnym formacie? Jak siedzi przed TV jakiś Janusz, któremu pasy "psują" odbiór, to sam zrobi sobie "zooma" do 16:9, zresztą on tego zooma ma pewnie już ustawionego... Czemu nie ma opcji wyboru? Z oryginałem jako podstawą. To najbardziej boli. Lekceważenie tych, którym nie jest wszystko jedno.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lipca 2017, 15:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Nie zoom zabija rekonstrukcję tylko kiepska jakość emisji w połączeniu np z filtrami odziarniającymi. TVP już od dawna przypomina kanały komercyjne które frontem wychodzą do klienta,stąd sporo filmów i seriali w 16:9.

Co do kadrowania, to przypomina mi się stary wpis na jednym z for.

Cytuj:
Niestety 90% filmów i seriali fabularnych ma właśnie kadr 4:3. To znacznie utrudnia sprawę. Póki co nikt nie decyduje się na emisję na antenie TVP HD tych już stransferowanych w HD z kadrem 4: 3, przede wszystkim z powodu krytyki, jaka za pasy po bokach może spaść na TVP.
https://hdtvpolska.com/forum/topic/9689-tvp-hd-staje-si%C4%99-rzeczywisto%C5%9Bci%C4%85-dyskusja-o-kanale-satelitarnym-tvp-hd/?page=15
Wpis jest z 2008 roku i jak widać proceder trwa w najlepsze dalej i z pewnością w przyszłości również się to nie zmieni. Trudno oczekiwać by w telewizji publicznej w której zaczyna królować disco polo i tureckie telenowele (te już od wielu miesięcy) ktoś przejmował się nieliczną grupą zwolenników OAR.



Już niedługo na Festiwalu Dwa Brzegi będzie miała miejsce premiera zrekonstruowanego cyfrowo filmu "300 mil do nieba". Zobaczymy jak szybko trafi on do płatnego kanału SF TOR na YT.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sierpnia 2017, 06:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2017
Posty: 23
Lokalizacja: Gdynia
Moviemaker napisał(a):
Kilka dni temu miałem przyjemność zobaczyć na własne oczy efekty pracy nad rekonstrukcją serialu "Sława i chwała"! Materiał był jeszcze przed finalną korekcją ale wyglądał naprawdę imponująco. Gdybym nie wiedział, że źródłem jest negatyw 16mm, dałbym sobie głowę uciąć, że widzę skan 35mm! Rekonstrukcje TVP nie wyciągały takich cudów z 16mm;-)



Ładna i cwana zatem prowokacja. Miał Pan dostęp do materiału źrodlowego którym okazuje się super-16-mm który jakością zbliżone jest do 35mm jednakowoż efekt końcowy zestawia Pan z 16mm od tvp aby tylko postawić ją w negatywnym świetle :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sierpnia 2017, 07:09 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Aviator32 napisał(a):
Moviemaker napisał(a):
Kilka dni temu miałem przyjemność zobaczyć na własne oczy efekty pracy nad rekonstrukcją serialu "Sława i chwała"! Materiał był jeszcze przed finalną korekcją ale wyglądał naprawdę imponująco. Gdybym nie wiedział, że źródłem jest negatyw 16mm, dałbym sobie głowę uciąć, że widzę skan 35mm! Rekonstrukcje TVP nie wyciągały takich cudów z 16mm;-)



Ładna i cwana zatem prowokacja. Miał Pan dostęp do materiału źrodlowego którym okazuje się super-16-mm który jakością zbliżone jest do 35mm jednakowoż efekt końcowy zestawia Pan z 16mm od tvp aby tylko postawić ją w negatywnym świetle :-)


Oczywiście. Większość bywalców tego forum, gdy tylko rano wstanie, olewa śniadanie, spacery z psem, swoje żony i sprawy zawodowe i natychmiast przystępuje do knucia w celu przedstawienia tvp w negatywnym świetle. Układ, mordy zdradzieckie i kanalie. Oto prawdziwe oblicze bywalców forum. ;)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sierpnia 2017, 07:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Ale jest prawdą, że wiele osób lubi "jechać" po TVP. Czasem słusznie a czasem chyba tylko dla zasady. :D

W tym konkretnym przypadku, to faktycznie jakość taśm filmowych może na tyle się różna, że nie można ich obiektywnie porównać. Oczywiście nie mam wątpliwości, że te firmy zewnętrzne mają bardzo duże doświadczenie w rekonstrukcji i mogą wypaść lepiej jak TVP. Najprościej byśmy się przekonali gdyby zrekonstruowali ten sam film lub serial.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sierpnia 2017, 07:57 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
MarianPaz napisał(a):
Ale jest prawdą, że wiele osób lubi "jechać" po TVP.


Ja np. cholernie nie lubię. Ta niezwykle ważna instytucja była nieraz moim miejscem pracy, dała mi zarobić. Była ponadto źródłem wielu wzruszeń jako widza. Tak więc bardzo nie lubię. Niestety jednak, niekiedy, z naciskiem na ostatnie parędziesiąt miesięcy - czuję, że nie mam wyboru. :)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sierpnia 2017, 08:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Tylko większość z tych omawianych i często krytykowanych tu rekonstrukcji powstała za poprzednich władz więc nie ma co tu mieszać polityki.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sierpnia 2017, 08:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2017
Posty: 23
Lokalizacja: Gdynia
Przykład tu jest dość jaskrawy Panie Rafał.Gdyby nie moje zwrócenie uwagi przekaz byłby jasny i klarowny.


W przyplywie emocji sugeruje Pan że moviemaker 28 lipca o 19:49 jadł śniadanie stawiając tvp w negatywnym świetle. Okropieństwo. Do tego sięga Pan do spraw zawodowych zaraz po przebudzeniu, brrrr.

Jestem tu nowy. Dziwne zasady tu panują. Imout.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sierpnia 2017, 10:52 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Aviator32 napisał(a):
Ładna i cwana zatem prowokacja. Miał Pan dostęp do materiału źrodlowego którym okazuje się super-16-mm który jakością zbliżone jest do 35mm jednakowoż efekt końcowy zestawia Pan z 16mm od tvp aby tylko postawić ją w negatywnym świetle :-)


Po pierwsze kolego Aviator witam na Forum. Po drugie mój wpis nie był żadną prowokacją a tylko i wyłącznie subiektywnym wrażeniem, którym podzieliłem się z pozostałymi. To co zobaczyłem było na tyle dobre, że z powodzeniem mogłoby być 35mm - a nie jest. I to właśnie chciałem napisać. Materiał porównałem nie tylko z serialami na 16mm robionymi przez tvp ale również z filmami 35mm, które robili. Stąd takie a nie inne spostrzeżenie.

A teraz niestety mniej miła część... Jak sam napisałeś, jesteś tutaj nowy. Jednak już w pierwszym poście używasz zwrotów "Ładna i cwana zatem prowokacja"... Nie lepiej jest w drugim, który kończysz słowami "Dziwne zasady tu panują". No cóż jeśli chcesz być aktywnym uczestnikiem tego Forum musisz się do nich dostosować. Mam nadzieję, że kolejne wypowiedzi będą już w innym, lepszym stylu.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sierpnia 2017, 17:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Moviemaker napisał(a):
Materiał porównałem nie tylko z serialami na 16mm robionymi przez tvp ale również z filmami 35mm, które robili. Stąd takie a nie inne spostrzeżenie.
Tylko jeśli większość z nich była robiona na telekinie, to znowu nie ma siły żeby TVP wypadła lepiej. Poza tym większość produkcji telewizji oglądamy w postaci mocno skompresowanej, z dodatkiem filtrów. Dlatego czasem takie porównanie wyjdzie mało obiektywnie jak choćby w wypadku filmu "Psy", które powstało w dwóch różnych technologiach.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sierpnia 2017, 18:10 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Wiem o tym, większość ale nie wszystkie. "Psy 2" zdaje się nie były robione na telekinie a widziałem je na bluray (bitrate ok. 25 Mbit/s) - nie porównuję z emisją telewizyjną.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sierpnia 2017, 20:39 

Dołączył(a): 16 lut 2017
Posty: 28
"Psy 2" to było też telekino. Tylko dobrze naświetlony i wywołany materiał w przeciwieństwie do pierwszej części.
Z tego telekina potrafiły fajne rzeczy wyjść, ale to co potem z tym było robione to inna historia (żeby nie było, wina managementu a nie teamu)

MarianPaz napisał(a):
Ale jest prawdą, że wiele osób lubi "jechać" po TVP. Czasem słusznie a czasem chyba tylko dla zasady. :D

A orientujesz się co tam ostatnio się dzieje w ramach tej wielkiej kasy, którą TVP dostała z funduszy norweskich? Znasz historię pana, który został szefem działu (i już uwala przetargi w których nie wygrała "jego" firma)?
Syf tam jest, burdel na kółkach, kolesiostwo, nepotyzm i korupcja na maxa. O technologii i jakości już nikt nie myśli, bo stara ekipa się praktycznie rozeszła, a nowa to są przydupasy ludzi w TVP i wszelakie PiSiurki.

Ludzie z Fixa chwalili mi się, że we wrześniu będą mieli jeden z seriali zakończony. TPS też rusza z kopyta i pewnie w rok załatwią ten przetarg. A TVP nie jest w stanie sprzętu i softu logicznie kupić (a przepraszam, kupili 3 dodatkowe skanery, bo jakieś myślę 1.4 mln sztuka, zamiast wprowadzić prace 3-zmianową 7 dni w tygodniu, bo jak się ma sprzęt za taką kasę i pracę dla tego sprzętu to się zasuwa 24/7 na nim). 70 mln zł, które dostali w 80% pójdzie do Niemiec, UK i USA za soft i sprzęt. A mogło pójść w Polski rynek. No ale to jest taka przywara władzy obecnej czy poprzedniej. Byle wincyj urządzeń oraz sprzętów kupić i betonu wylać. Sprzęt i usługa lania betonu oczywiście nie-Polska.

Edit:
Scalenie postów.

Moviemaker

_________________
Forumowy insider branży rekonstrukcyjnej


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE