Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 08:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 kwietnia 2017, 18:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Dodałem do listy. :)

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwietnia 2017, 14:20 

Dołączył(a): 01 kwi 2017
Posty: 2
MarianPaz napisał(a):
bielsko napisał(a):
Dlaczego na tej liście nie ma najlepszego polskiego serialu "Dom"? :cry:

Może dlatego że to aż 25 odcinków, a niemal każdy długości filmu fabularnego.


Czyli idziemy w ilość, a nie w jakość ("Tygrysy Europy" jako serial do rekonstrukcji :shock:).
Trochę to jak z jakością rekonstrukcji TVP...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 kwietnia 2017, 17:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Studio TOR postanowiło zarabiać na rekonstrukcjach i na ich kanale YT pojawiły się filmy do wypożyczenia w cenie 5 złotych. Wszystkie tytuły są w HD i dostępne przez 72 godziny. Trochę drogo zważywszy, że wiele z tych filmów przez długi czas była lub ciągle jest w darmowym serwisie Onetu.

https://www.youtube.com/user/StudioFilmoweTOR

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 kwietnia 2017, 17:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Jeśli te filmy są w HD (najlepiej Full HD), to myślę, że to jednak jest nie najgorszy pomysł, bo jednak YT jest dostępny na chyba każdym telewizorze ze Smart TV, a VoD.pl już niekoniecznie. A pięć złotych to raczej nie jest jakaś zaporowa kwota. ;)

Szkoda tylko, że nie wiemy, czy to faktycznie jest HD. Bo filmy po rekonstrukcji pojawiały się już na tym kanale za darmo, ale w jakości 480p. Pamiętam, że kiedyś i studio Kadr miało taki kanał i była tam moc interesujących filmów, ale potem zostały one usunięte i wiele z tego nie skorzystałem (było to na początku mojej przygody z filmem, albo jeszcze nawet przed nią).

Natomiast na stronie studia Tor znalazłem taką wzmiankę:

Cytuj:
WSZYSTKIE ZREKONSTRUOWANE FILMY BĘDZIE MOŻNA WKRÓTCE OBEJRZEĆ NA VOD KINO RP.


I pod spodem link do strony Repozytorium Cyfrowego. Ktoś słyszał coś na ten temat? Czy to może jeden z tych projektów, na które ostatecznie nie przyznano funduszy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 kwietnia 2017, 18:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Pan Anatol napisał(a):
A pięć złotych to raczej nie jest jakaś zaporowa kwota. ;)
Niby tak, ale wystarczy zerknąć w komentarze by się przekonać, że jednak tłumu chętnych nie będzie. No może gdyby wprowadzili tani abonament na wszystkie filmy to by było bardziej kuszące.

Pan Anatol napisał(a):
Szkoda tylko, że nie wiemy, czy to faktycznie jest HD. Bo filmy po rekonstrukcji pojawiały się już na tym kanale za darmo, ale w jakości 480p.
Już wtedy pisali, że opcja płatna będzie w HD. Zresztą taka też widnieje informacja.

Obrazek


Pan Anatol napisał(a):
Natomiast na stronie studia Tor znalazłem taką wzmiankę:

Cytuj:
WSZYSTKIE ZREKONSTRUOWANE FILMY BĘDZIE MOŻNA WKRÓTCE OBEJRZEĆ NA VOD KINO RP.


I pod spodem link do strony Repozytorium Cyfrowego. Ktoś słyszał coś na ten temat? Czy to może jeden z tych projektów, na które ostatecznie nie przyznano funduszy?
To już bardzo stara i nieaktualna informacja. Serwis z rekonstrukcjami ma powstać w ramach projektu PISFu o ile dostaną dotację i pod warunkiem, że nie zmienili koncepcji. Dziś zresztą odbyła się publiczna prezentacja założeń projektu. Więcej o projekcie na pierwszej stronie tematu.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 kwietnia 2017, 18:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
MarianPaz napisał(a):
Niby tak, ale wystarczy zerknąć w komentarze by się przekonać że jednak tłumu chętnych nie będzie.


Niby tak, zauważyłem te komentarze jak opublikowali pierwszy płatny film "Constans", no ale mnie wydało się to strasznie "cebulackie" skąpić pięciu złotych za obejrzenie filmu, do tego w HD. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 kwietnia 2017, 18:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Niby tak, ale po co płacić skoro jest za darmo w HD na player.pl a niedawno też i w vod.pl

To że komuś na TV nie działa dany serwis, to raczej mało istotne, bo na większości nie ma z tym problemu.

Poza tym trochę kiepsko, że oferują jedynie płatność kartą. Już Grupa BB Media próbowała zarobić na rekonstrukcjach w serwisie Vimeo, ale z marnym rezultatem, choć szkoda bo można było na prawdę zbudować ciekawą ofertę, zwłaszcza dla opcji kupna pliku. Oczywiście przesadzili z cenami, a i trudno było pozyskać informację na temat jakości.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 kwietnia 2017, 07:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Nie sądzę, by w dłuższej perspektywie taka strategia, tj. 5 zł za film, się opłaciła. Prawdopodobnie niewiele znajdzie się osób, które zapłacą te parę złotych. Nawet nie dlatego, że to jakaś wygórowana kwota, bo taką z pewnością nie jest. Chodzi jednak o sam fakt, że za dany tytuł trzeba cokolwiek zapłacić, a do tego Polak skory nie jest, zwłaszcza jeśli ma/miał do oferowanych tytułów dostęp za darmo - wszak chyba wszystkie z nich były już wyświetlane w zrekonstruowanej wersji w TV i nadal w niej pokazywane będą (a także udostępniono je kiedyś legalnie na youtube, choć nie w HD).
Biorąc pod uwagę, że oferta i tak skierowana jest do wąskiego grona odbiorców, którzy w ogóle interesują się polskim kinem, to jeżeli skorzysta z niej niewielki procent z niewielkiego procenta, to dużych zysków TOR raczej spodziewać się nie powinien.
Ja sam też pewnie nie skorzystam: po pierwsze widziałem już te dzieła w zrekonstruowanej wersji, a także dlatego, że za pośrednictwem internetu mogę oglądać filmy wyłącznie na komputerze (nie mam telewizora Smart), za czym nie przepadam i robię to dość rzadko, kiedy naprawdę na czymś bardzo mi zależy.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 kwietnia 2017, 09:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
MarianPaz napisał(a):
To że komuś na TV nie działa dany serwis, to raczej mało istotne, bo na większości nie ma z tym problemu.


Myślałem, że aplikacja VoD.pl jest dostępna tylko na telewizorach Samsung.

Faktycznie, sam fakt potrzeby płacenia jest dosyć niewygodny. Ja też nie jestem pewien, czy skorzystam z tej opcji, aczkolwiek wydaje mi się, że dobrze że istnieje. W każdym razie z perspektywy widza, bo też wątpię, żeby studio na tym zarobiło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 kwietnia 2017, 11:10 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Pan Anatol napisał(a):
MarianPaz napisał(a):
To że komuś na TV nie działa dany serwis, to raczej mało istotne, bo na większości nie ma z tym problemu.


Myślałem, że aplikacja VoD.pl jest dostępna tylko na telewizorach Samsung.

Bo tak istotnie jest, o czym informuje sam serwis vod.pl (oraz chyba player.pl). I na dodatek nie ma gwarancji, że np. ta wyłączność nie zmieni się za jakiś czas na rzecz innej firmy. Podobnie jest np. z youtube - Sony wycofało je ze swoich modeli. Sytuację mają zmienić telewizory z systemem "Android", na których (przynajmniej teoretycznie) możesz zainstalować sobie aplikację ze sklepu google. W praktyce bywa z tym już różnie i raz działa lepiej a raz gorzej. Poza tym stanowią one na razie zaledwie część rynku - bo kto zmienia co dwa, trzy lata telewizor?

Pan Anatol napisał(a):
Faktycznie, sam fakt potrzeby płacenia jest dosyć niewygodny.

To zdanie znakomicie pokazuje w praktyce, to o czym pisał Industry Insider:-) Nie lubimy wydawać nawet złotówki! A przecież nic nie jest za darmo. To, że oglądamy film w tv oznacza, ze zapłaciliśmy abonament tv / abonament za tv kablową / platformę cyfrową. Płytę też musimy kupić. O piractwie nie wspominam, chociaż to nasza narodowa tradycja niestety. Oczywiście, Karel słusznie zauważył że większość tych filmów można było zobaczyć w tv i vod, co z pewnością nie wpisuje się w logikę zdarzeń i nie przyczyni się do popularności tego sposobu dystrybucji. Chodzi mi jednak o to, że nie możemy a priori potępiać płatnego udostępniania zasobów.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 kwietnia 2017, 11:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Moviemaker napisał(a):
Oczywiście, Karel słusznie zauważył że większość tych filmów można było zobaczyć w tv i vod, co z pewnością nie wpisuje się w logikę zdarzeń i nie przyczyni się do popularności tego sposobu dystrybucji. Chodzi mi jednak o to, że nie możemy a priori potępiać płatnego udostępniania zasobów.

Biorąc pod uwagę, że rekonstrukcje obecnie bardzo rzadko wydawane są na płytach, a jeśli już, to jest to przeważnie tylko DVD, to bez wahania zapłaciłbym te parę złotych za jakiś wart uwagi film, który pojawiłby się na stronie TOR-u premierowo, tj. nie był dotąd emitowany w TV czy na darmowej stronie internetowej. Na razie jednak takich tytułów tam nie uświadczymy.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 kwietnia 2017, 11:25 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
I to jest największy problem. Kompletny brak logiki w działaniach ludzi za to odpowiedzialnych. U nas albo rekonstruuje się film "do szuflady" albo najpierw pokazuje w tv a później wydaje na bluray (Alternatywy 4, Kariera Nikodema Dyzmy, Stawka większa niż życie). Oczywiście bitrate jest większy ale to praktycznie jedyna różnica - w powyższych przypadkach master jest ten sam i mamy skadrowane 1080i 25 klatek/s. A więc można założyć, że z i tak niezbyt okazałego grona kupujących wykruszy się ta część, która "już zobaczyła w tv". Przy vod też to jest widoczne, chociaż zawsze można się wytłumaczyć, że te filmy "za free" były na zachętę a normalną i zdrową sytuacją jest to, że za taki "content" się płaci.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE