Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 czerwca 2020, 21:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Ciekawe. Zwłaszcza, jeśli strona będzie się rozwijać i - zgodnie z zapowiedziami - dodadzą więcej fabuł, bo jak pobieżnie przejrzałem, to są dobrej jakości technicznej, zrekonstruowane.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 czerwca 2020, 21:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kompresja mogłaby być trochę lepsza, ale jeśli pojawi się tam sporo filmów, które inaczej nie były dotychczas dostępne, to nie ma co narzekać. Jak już pewnie wspominałem, czekam na zrekonstruowaną "Lalkę" Hasa i Skolimowskiego! A także na jakąś aplikację, bo co to tam za oglądanie przez przeglądarkę na komputerze. ;-) Podawali coś odnośnie pojawienia się aplikacji? Bo już nie pamiętam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 czerwca 2020, 08:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Podejrzewam, że pojawią się tam wszystkie rekonstrukcje, z tym że od studia Kadr mogą pojawić się z poślizgiem skoro Polsat wykupił prawa do filmów na dwa lata, choć z niewiadomych przyczyn nie pokazują nowych remasterów. Tak czy inaczej start owego Vod w czewcu to spore zaskoczenie, bo wedlug dokumentów przetargowych miało to nastąpić bliżej końca roku.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2020, 09:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Cytuj:
Do jej obowiązków będzie ponadto należało dbanie o rozwój telewizyjnego archiwum. -Tam są prawdziwe perełki, to wielka skarbnica. Archiwum powinno ożyć - podkreśla Ferens w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.
Źródło cytatu: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/a ... o-archiwum.

Tutejsi forumowicze(przynajmniej ich część) myślę, że posiadają doświadczenie i wiedzą np. co i jak można dobrego uczynić w związku z pisząc ogólnie: "Archiwum TVP"(np. z kręgu ich zainteresowań tematycznych w ramach niego). Może, więc w związku z tym, zechcą oni podzielić się swoją wiedzą, zdaniem i opinią w tych sprawach z Panią Anną Ferens. "Wygląd" adresów e-mail do osób pracujących w TVP chyba jest znany przynajmniej części tutejszym forumowiczom(jak się je "tworzy").


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2020, 19:57 

Dołączył(a): 08 cze 2020
Posty: 4
MarianPaz napisał(a):
Podejrzewam, że pojawią się tam wszystkie rekonstrukcje, z tym że od studia Kadr mogą pojawić się z poślizgiem skoro Polsat wykupił prawa do filmów na dwa lata, choć z niewiadomych przyczyn nie pokazują nowych remasterów. Tak czy inaczej start owego Vod w czewcu to spore zaskoczenie, bo wedlug dokumentów przetargowych miało to nastąpić bliżej końca roku.

Chyba na dłużej mają prawa do SF KADR (WFDiF), bo wybrane filmy nadają na wyłączność od wiosny 2016. Niestety jest ich niewiele i ciągle puszczają te same. Także pozostaje liczyć, że w końcu pojawi się jakaś porządna platforma VOD z klasyką polskiego kina nieemitowaną od lat i nie muszą to być zrekonstruowane, bowiem wiadomo, że te mniej znane jeszcze długo lub w ogóle nie doczekają się oczyszczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2020, 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Filmów studia Kadr jest bardzo dużo w serwisie internetowym Polsatu czyli w Ipla. Najprawdopodobniej prawa do nich wygasną w tym roku, chyba że mają umowę na 3 lata. Co do tej platformy, to już powstała i podejrzewam, że będzie tam duży wybór filmów tym bardziej, że należą już do jednego podmiotu. W tym momencie wybór jest niewielki, ale z czasem zapełni się bogata treścią rekonstrukcji jak i tych filmów które dopiero czeka ów zabieg.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2020, 21:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Na Ipli przy filmach Kadru jest informacja, że licencja wygasa ostatniego dnia roku 2021, więc na to jeszcze trochę poczekamy.

Szkoda mi tylko tych niezrekonstruowanych filmów, które są na Ipli, a w tym nowym serwisie WFDiF raczej się nie znajdą, dopóki nie zostaną zrekonstruowane. Pewnie, jakość jest niezbyt dobra, ale w ogóle są dostępne, a kiedy znikną, znów trzeba będzie szukać starych nagrań TV na różnych dziwnych stronach. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2020, 22:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Wydaje mi się, że w tym serwisie miało być generalnie polskie kino, nie koniecznie po rekonstrukcji a jak będzie zobaczymy.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2020, 22:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Na razie są chyba same zrekonstruowane albo chociaż nowo zeskanowane w HD materiały; z czasem się przekonamy, jak to będzie ostatecznie, ale mam nadzieję, że tak jak mówisz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 czerwca 2020, 21:21 

Dołączył(a): 08 cze 2020
Posty: 4
Zgadza się, na Ipli jest więcej filmów SF KADR, jednak pozostaje pytanie - dlaczego ich nie ma w kanałach Polsatu? Podejrzewam, że Polsat ograniczył się tylko do emisji najgłośniejszych tytułów, choć jest to mniej prawdopodobne, ponieważ są inne kasowe filmy w repertuarze, a ich w emisji telewizyjnej nie ma. Więc zostaje ostatnia opcja - odrębne prawa do emisji telewizyjnej i online. I to by się nawet zgadzało, gdyż filmy SF KADR, które emituje Polsat, nie nadaje żaden inny nadawca. A niektóre, co są w Ipli, można spotkać w Kino Polska - patrz „Pierwszy dzień wolności”.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 czerwca 2020, 23:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Podejrzewam, że Polsat posiada prawa do wszystkich filmów studia Kadr (tych z ubiegłego wieku), i wszystkie udostępnił w serwisie Ipla. Jak już pisał Pan Anatol umowę mają do końca 2021 roku. Z tych tytułów na anteny kanałów Polsatu trafiają te, które ich zdaniem mają największy potencjał komercyjny. Cała reszta jest przeznaczona do odsprzedawania innym stacjom takim jak Kino Polska. Skoro kiedyś mogli tak zrobić z meczami, to pewnie i z filmami jest podobnie.

Mnie jedynie zastanawia dlaczego mając wyłączność na filmy studia Kadr, nie otrzymują nowych kopii po rekonstrukcji. Możliwe że to kwestia środków unijnych lub zapisów umowy. Oby przynajmniej nie trzeba było czekać na nie do końca 2021 roku i by szybko trafiły na nowy serwis VOD WFDiF.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 czerwca 2020, 12:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Z mojej wiedzy, na podstawie dostępnych mi informacji wydedukowałem(być może błędnie), że "prawa do emisji tytułów, materiałów* "starego" "SF Kadru""(pisząc skrótowo)(obecnie "stary" "SF Kadr" jako "część": WFDiF) "Polsat nabył"(w 2018 roku)(pisząc ogólnie) poprzez/na "dwie umowy":

- jedna na "emisję linearną w telewizji" i termin jej trwania upływałby gdzieś "mniej więcej" w połowie tego roku(2020) lub maksymalnie gdzieś do jego końca(2020 roku) albo początku 2021 roku[wydedukowałem to na podstawie wypowiedzi jakie w przestrzeni publicznej padły swego czasu "z ust" Pana Filipa Bajona**(byłego Dyrektora "starego" "SF Kadru", a obecnie pracującego chyba w WFDiF) oraz na podstawie wypowiedzi Pana Jacka Kurskiego***(byłego Prezesa Zarządu TVP S.A., a obecnie bodajże Jego Członka). W obu z tych wypowiedzi padał zakres czasowy odnośnie "danej, pewnej rzeczy" - stąd na tej podstawie i czasie kiedy "padły" poszczególne wypowiedzi "taki czas, a nie inny wydedukowałem" jak zapisałem go w tym "podpunkcie", choć przyznam, że moim zdaniem bardziej prawdopodobna wydaje się "tu" data wygaśnięcia "tej" umowy na "mniej więcej": bliżej połowy roku 2020 lub jesieni tegoż roku],
- druga na emisję poprzez Internet(VOD: Ipla), która miałaby "trwać" do: 31.12.2021 roku[wydedukowałem to na podstawie widocznej informacji przy przynajmniej niektórych filmach "starego" "SF Kadru" dostępnych obecnie na Ipli.].

"Uwagi i spostrzeżenia" użytkownika tego forum o nicku: Sentence(viewtopic.php?p=17130#p17130), jakby być może potwierdzają ogólną słuszność moich przemyśleń(a przynajmniej ich części), które "noszę w sobie" nie od dzisiaj("na bardzo długo czasu przed" zanim padła wspomniana w tym akapicie przeze mnie wypowiedź użytkownika: Sentence).

* Być może tylko niektórych, wybranych.
** https://audycje.tokfm.pl/podcast/71429, ... -spokojnie (od około: 15:04 do około: 16:45 czasu trwania audycji z tegoż linku).
Wiadomość "odnośnie CBA" ze stycznia 2019 roku(http://sfkadr.com/pl/archive.html).
*** viewtopic.php?p=15951#p15951.

Być może użytkownik tego forum, o nicku: mofo, mógłby "powiedzieć coś więcej" w tej sprawie, coś potwierdzić lub zaprzeczyć itp.(viewtopic.php?p=15951#p15951).
================================================

Do niczego nikogo nie namawiam ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE