Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 21:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 kwietnia 2020, 17:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Ale tylko w DVB-T. Może przynajmniej wrzucą to już wkrótce do VOD. Jest tam już jeden film w 4k.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwietnia 2020, 17:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2020
Posty: 4
Pan Anatol napisał(a):
Akurat TVP Kultura od paru miesięcy jest już w HD. ;-)


U mnie niestety nie (z satelyty pobieram)....

MarianPaz napisał(a):
A tak przy okazji wiadomo jakie inne tytuły zostaną poddane rekonstrukcji, czy dalej jest to tajemnica?


W zasadzie wiadomo, ale to tajemnica :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwietnia 2020, 17:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
To może zamiast zdradzać tytuły mógłbyś napisać ile tam ma być filmów a ile seriali.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwietnia 2020, 17:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Tak, zgadza się: TVP Kultura nadaje w HD na MUX-8(naziemna telewizja cyfrowa nadająca w standardzie DVB-T w Polsce) i to chyba z całkiem niezłym bitrate'm(przepływnością)...
================================================
Tak w ogóle się zastanawiam czy film pt.: "Hydrozagadka" "należy do" TVP czy nie, czy TVP posiada do niego jakieś prawa czy nie, a może tylko częściowo je posiada(jakieś prawa)... Nie wiem.

Tak ogólnie pisząc z tego co pamiętam(z tego co wiem) to, żeby TVP mogła dodać na np. TVP VOD "swój" lub częściowo "swój" tytuł("te sprzed ery internetu" - brak mowy o tym "kanale" dystrybucji w umowach "starych") to musi chyba wykonać nie mało pracy by to się udało(względy prawno-formalne)(co może się nie udać nawet przy zrobieniu w danej sprawie "wszystkiego" co można - przez TVP, np. nie dogadują się z jakimś właścicielem praw do danego tytułu, bo nie chce on im "sprzedać" jakiegoś tytułu, dać zgody na jego dystrybucję poprzez internet lub nie ma komu się tego "zrzec", "przekazać" itp.) no i dochodzą tu również chyba kwestie finansowe - negocjacje itp. itd.... [Mogę się mylić m.in. w treści tego akapitu].

Pecus,
1. Można wiedzieć kto wykonał rekonstrukcję cyfrową filmu pt.: "Hydrozagadka" ?
2. Można wiedzieć czy film ten został zrekonstruowany cyfrowo przez TVP w ramach projektu: „Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)” czy "bezprojektowo" czy jeszcze jakoś inaczej(może przez kogoś innego niż TVP i nie na zlecenie TVP) ?

Pecus i MarianPaz pisząc o tytułach "z danego projektu" macie na myśli projekt: „Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)” ?

Ah ta rekonstrukcja cyfrowa w Polsce i te tajemnice(oczywiście domyślam się dlaczego najprawdopodobniej tak to niekiedy być może bywa, a nie inaczej)... :-D
================================================

Do niczego nikogo nie namawiam ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwietnia 2020, 17:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2020
Posty: 4
"Nie znam/nie pamiętam/nie mam teraz wglądu" w listy pozycji, poza tym to się zmienia (nawet już w czasie projektu). Pamiętać należy jednak, że wszystko to muszą być filmy/seriale do których prawa ma TVP, co powoduje, że głównie będą to seriale (bo tych TVP - jak to telewizja -produkowała najwięcej).
Niewykluczone ( :-) ), że ponownie będzie Kariera Nikodema Dyzmy (pewnie lepiej "pokolorowana") i Janosik.
Tak na prawdę niewiele pozycji archiwalnych ma potencjał 4K, bo były kręcone w naszych polskich siermiężnych realiach, gdzie nikt nie dbał o jakość już na etapie produkcji, a potem.....

dima napisał(a):
1. Można wiedzieć kto wykonał rekonstrukcję cyfrową filmu pt.: "Hydrozagadka" ?


Cała rekonstrukcja Hydrozagadki została wykonana w TVP, przez zespół pracujący w "Archiwum" :-D .
Wcześniej zespół ten pracował nad innymi rekonstrukcjami (to już z 10 lat chyba), a potem, po znacznym powiększeniu składu i rozbudowie technologii, pracował przy zakończonym już projekcie digitalizacji/rekonstrukcji.


Ostatnio edytowano 23 kwietnia 2020, 17:53 przez Pecus, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwietnia 2020, 17:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Zdaje się że "Hydrozagadka", to film telewizyjny wyprodukowany przez Zespół Filmowy Plan dla TVP.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwietnia 2020, 18:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Pecus napisał(a):
"Nie znam/nie pamiętam/nie mam teraz wglądu" w listy pozycji, poza tym to się zmienia (nawet już w czasie projektu).
Co nie znaczy chyba, że nie można sobie tego "przypomnieć", "sprawdzić" i "nam tutaj podać"(wedle możliwości) i ewentualnie na bieżąco aktualizować, korygować(wedle możliwości)... :-D Nie tak ? :-)

Pecus napisał(a):
Niewykluczone ( :) ), że ponownie będzie Kariera Nikodema Dyzmy (pewnie lepiej "pokolorowana") i Janosik.
"Moje propozycje" tytułów wartych moim zdaniem do realizacji w projekcie pt.: „Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)” "realizowanego najprawdopodobniej przez TVP" podawałem na tym forum już jakiś czas temu(viewtopic.php?p=16021#p16021) - "Janosik" najprawdopodobniej, więc "wpadnie w gusta" tych propozycji. :-) Ciekaw jestem czy tak jak "rozmyślałem" nad tym: do rekonstrukcji cyfrowej "Janosika" w rozdzielczości: 4K, będą wzięte skany z jego "starej" rekonstrukcji cyfrowej(skany były robione w rozdzielczości: 4K wtenczas z tego co pamiętam) czy będą to nowe skany...

Pecus napisał(a):
Tak na prawdę niewiele pozycji archiwalnych ma potencjał 4K, bo były kręcone w naszych polskich siermiężnych realiach, gdzie nikt nie dbał o jakość już na etapie produkcji, a potem.....
Czyli tak na prawdę mimo, że dany tytuł by nakręcony na taśmie 35 mm to i tak główne znaczenie przy możliwej realnej do uzyskania rozdzielczości przynajmniej: 4K, z rekonstrukcji cyfrowej danego tytułu, ma stan taśmy filmowej - stan emulsji itp. ?

Pecus napisał(a):
Cała rekonstrukcja Hydrozagadki została wykonana w TVP, przez zespół pracujący w "Archiwum" :-D .
Wcześniej zespół ten pracował nad innymi rekonstrukcjami (to już z 10 lat chyba), a potem, po znacznym powiększeniu składu i rozbudowie technologii, pracował przy zakończonym już projekcie digitalizacji/rekonstrukcji.
Aha, czyli nie był to najprawdopodobniej "najmocniejszy skład": najbardziej doświadczeni i najlepsi pracownicy w materii rekonstrukcji cyfrowej w TVP... Nawet jeśli, to nie musi to moim zdaniem oznaczać, że np. wykonali/wykonują złą robotę w temacie rekonstrukcji cyfrowej.

Czyli projekt pt.: „Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)” w TVP "mniej lub bardziej oficjalnie" wystartował ? "Hydrozagadka" jest jego efektem czy raczej "bezprojektowym tworem" ?

Pytam oczywiście o to wszystko, o ile możesz i chcesz odpowiedzieć na te pytania.
================================================

Do niczego nikogo nie namawiam ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwietnia 2020, 21:56 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 77
Ninoteka ostatnio udostępniła sporo filmów po rekonstrukcji także tych których jeszcze nie było można nigdzie zobaczyć jak np:"Bilans kwartalny" czy "Cwał" oba w rozdzielczości 1080p ponad 9000 kb/s

https://ninateka.pl/film/bilans-kwartalny-krzysztof-zanussi
https://ninateka.pl/film/cwal-krzysztof-zanussi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwietnia 2020, 22:55 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 30
Janosik to dobry tytuł, choć nie wiem czy chcę czegokolwiek więcej niż najnowsze wydanie Blu-ray. Jakkolwiek zdecydowanie ten serial zasługuje także na 4K ;)
Stawiam jeszcze na serialowe Ogniem i Mieczem, bo tu z pewnością jest z czego wycisnąć 4K. Co mnie cieszy, bo lubię seriale kostiumowe. Reszty nie odważę się obstawiać. Wymieniłbym parę tytułów, które jeszcze rekonstrukcji nie mają a się o to proszą ale z reguły to seriale stare (problem materiałów) albo politycznie niewłaściwe (Czterej pancerni). Reszta co lepszych tytułów ma dość świeże rekonstrukcje w 2K. Może jakaś Tajemnica Sagali? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwietnia 2020, 10:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2020
Posty: 4
dima napisał(a):
Aha, czyli nie był to najprawdopodobniej "najmocniejszy skład": najbardziej doświadczeni i najlepsi pracownicy w materii rekonstrukcji cyfrowej w TVP...

Jeśli chodzi o rekonstrukcję w TVP to zdecydowanie najmocniejszy skład (może także dla tego, że jedyny :-D ). Ludzie z wieloletnim doświadczeniem + sporo osób zatrudnionych w ostatnich latach (ale to też w większości ludzie z doświadczeniem).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwietnia 2020, 11:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Aha, czyli najprawdopodobniej źle zrozumiałem Twoją wcześniejszą wypowiedź. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwietnia 2020, 10:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Myślałem, że to:
- https://centruminformacji.tvp.pl/441126 ... 4k-digi-4k,
- https://centruminformacji.tvp.pl/444303 ... 4k-digi-4k
jest niejako „potwierdzeniem tego, że coś już na 100 % będzie miało miejsce”, jednak być może – tak to obecnie rozmyślam – jest to tylko „forma aplikacji do konkursu”: nie jest to dowodem, świadectwem przyznania grantu na ten cel...

Skąd te moje przemyślenia, które obserwując sytuację „noszę w sobie” nie od dzisiaj ? A no po ostatnich wieściach jakie pojawiły się ogólnie dostępne(szczególnie "drugi link" – informacja z 22 kwietnia 2020 roku):
- https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1878-za ... r-ii-runda,
- https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1926-za ... nansowanie.

Oczywiście zapewne(z tego co pamiętam) można się odwołać od danej decyzji w jakimś tam terminie i w jakiś tam sposób*, po czym środki mogą zostać jednak przyznane – sytuacje takie chyba już miały miejsce z tego co pamiętam(z moich obserwacji tak by wynikało).
Kwota środków z EFRR przeznaczonych na dofinansowanie projektów w tym konkursie nie została chyba przekroczona - dla „dwóch rund”(wszystkich zakładanych przynajmniej "wstępnie" i "obecnie") wynosiła: 80 mln zł(ta w której startowała TVP „z dwoma swoimi projektami” była „drugą rundą” tego konkursu).
W ramach „pierwszej rundy” kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wynosiła: 50 mln zł, zaś dla „drugiej rundy” było to: 30 mln zł.
Z tego co wiem np. po rozstrzygnięciu konkursu albo rundy konkursu Instytucja Organizująca Konkurs może zwiększyć kwotę przeznaczoną na dofinansowanie projektów w konkursie albo w rundzie zgodnie z art. 46 ust. 2 Ustawy(§ 3 pkt. 6 „Regulaminu konkursu”, o którym piszę w tym poście) – być może również może ją zmniejszyć z jakichś przyczyn(tego nie wiem).

W ramach „pierwszej rundy” tego konkursu trzy wnioski spełniały kryteria formalne i zostały przekazane do oceny merytorycznej(ich wnioskowana wartość dofinansowania wynosiła około 50 mln zł). Po ocenie merytorycznej tych trzech wniosków konkluzja była taka, że do dofinansowania nie rekomendowano żadnego z ocenianych merytorycznie wniosków o dofinansowanie. Nie widziałem informacji o odwołaniu się od decyzji i przyznaniu jednak dofinansowania w ramach tej rundy tego konkursu.
W ramach „drugiej rundy” tego konkursu sześć wniosków spełniało kryteria formalne i zostały przekazane do ceny merytorycznej(ich wnioskowana wartość dofinansowania wynosiła około 80 kilka – 90 kilka mln zł) – oprócz dwóch projektów TVP, był tam i jeden projekt FINA, o którym również informowałem tu na forum z tego co pamiętam. Po ocenie merytorycznej tych sześciu wniosków konkluzja była taka, że do dofinansowania rekomendowano dwa wnioski, które pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną(ich wnioskowana wartość dofinansowania wynosi około 15 mln zł).

Teoretycznie, więc wydawać by się mogło, że jednak z całej puli przeznaczonej na ten konkurs do rozdysponowania zostało około: 60 – 65 mln zł, aczkolwiek nie wiem czy gdzieś nie czytałem, że po prostu jak „nie wystarcza” z jakieś ogólnej całej puli CPPC to po prostu teoretyczna dostępna kwota na dany konkurs może taką jednak finalnie nie być(pewny tego nie jestem)(istnieje np. możliwość zmiany „Regulaminu konkursu” z tego co wiem).

Gdyby nie było „odwołań” i przyznanych finalnie dofinansowań z „odwołań” to np. § 6 pkt. 3 „Regulaminu konkursu”(ale i chyba inne jego „miejsca” „dają szansę na pozyskanie dostępnych środków” „z CPPC” moim zdaniem) „mówi że”: „3. W przypadku, gdy alokacja przewidziana na konkurs nie zostanie wykorzystana lub zostanie zwiększona, IOK może podjąć decyzję o przeprowadzeniu kolejnych rund.”. Być może "w ostateczności" TVP z "własnej kieszeni" byłaby w stanie "wyłożyć" podobną ilość funduszy - na podobny cel - jak ta "zakładana na" "teoretyczny projekt": „Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)”.

Jakieś informacje o „pierwszej rundzie” omawianego w tym poście konkursu(linki do informacji o „drugiej rundzie” znajdują się powyżej w treści tego postu - te "odsyłające" do strony internetowej CPPC):
- https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1766-za ... or-i-runda,
- https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1897-za ... 2-3-2-popc.

* Jakieś informacje w tych kwestiach:
- https://cppc.gov.pl/po-polska-cyfrowa/p ... o-pobrania,
- https://cppc.gov.pl/images/REGULAMIN_KO ... I_R._L.pdf [„Regulamin konkursu” o którym mowa w tym poście],
- https://cppc.gov.pl/po-polska-cyfrowa/p ... a-iv-nabor.

======================================
Taka sama sytuacja dotyczy chyba i np. tego projektu(jak tego powyżej opisywanego przeze mnie "głównie" w tym poście: „Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)”):
- https://centruminformacji.tvp.pl/452933 ... digi-sport,
- https://centruminformacji.tvp.pl/455936 ... digi-sport
czy też np. tego "projektu FINA", o którym wspominałem w tym poście.
======================================

W przypływie być może swojej niekompletnej wiedzy w temacie i chyba naiwności biorę pod uwagę opcję, że te wyniki podawane z CPPC to tylko „pic”(prezentowanie z opóźnieniem danych), a stanem faktycznym, że coś się odbędzie są np. te informacje podawane przez TVP w jej BIP-ie(raczej tak nie jest*).
Przyznam, że kiedy zacząłem "zapoznawać się z tematem(CPPC)" to już wtedy zaczęło coś mi się "nie podobać"(„śledząc” inne programy, wnioski itp.) - bo myślałem do tamtej pory, że jak np. TVP opublikuje coś w BIP-ie to, że to już jest „na bank” pewne, przyznane(pewnie przez niedokładne zapoznanie się "z tematem"), a tu się okazuje, że być może jest to tylko formą prezentacji wniosku... :-)

* informacja o ogłoszeniu konkursu przez CPPC pochodzi z 05.07.2019 roku, zaś informacja o prezentacji założeń projektu przez TVP, np. tego: „Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)” - z 27.08.2019 roku co by potwierdzało słuszność tezy, iż były to/są to tylko formy aplikacji, wniosku TVP do konkursu:
- https://cppc.gov.pl/po-polska-cyfrowa/p ... a-iv-nabor,
- https://centruminformacji.tvp.pl/441126 ... 4k-digi-4k.
================================================

Do niczego nikogo nie namawiam ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE