Forum Polskiego Kina

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 00:18

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2553 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 213  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 grudnia 2019, 13:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 473
Posty na Forum KP: 768
karel napisał(a):
Ktoś widział dzisiaj pierwszy odcinek "Lalki" na TVP1? Tak jak na TVP HD przycięty, czy - w co mocno wątpię - w OAR?


Niestety przycięty.

Kanał TVP HD ma chyba większy bitrate bo porównałem wczorajsze nagranie z TVP1HD z nagraniem TVP HD i obraz z "jedynki" jest jednak gorszy jeśli chodzi o detale. Obejrzałem całą "Lalkę" w TVP HD 8 odcinków emitowano w 16:9 a odcinek 9 w OAR czyli 4:3.
Obiektywnie oceniając chciałbym mieć ten serial z tak wykonaną rekonstrukcją na BD,ale koniecznie w OAR (4:3) a nie w 16:9. Jestem zadowolony z tego że rozjaśniono kadry tego serialu (zwłaszcza te ujęcia w sklepie) przez co obraz jest bardziej klarowny i wyraźniejszy. Poprawiono kolorystykę dzięki temu uwydatniono zalety scenografii. Ostrość też jest dobra, można rozróżnić fakturę materiału np: strojów, w końcu skanowano negatyw w 5K a sam negatyw 35 mm. Gdyby jeszcze to wszystko było w OAR byłoby OK.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 grudnia 2019, 13:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1442
Posty na Forum KP: 2318
Oryginalne proporcje masz w tym momencie wyłącznie w VOD oraz lepszy bitrate niż TVP HD. Co do Blu-ray, to trudno powiedzieć czy się pojawi, ale gdyby było skierowane na rynek zachodni, tak jak trzy seriale o których była już mowa, to byłyby szanse na OAR.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 grudnia 2019, 00:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1442
Posty na Forum KP: 2318
Ninateka udostępniła kilka przedwojennych filmów:

https://ninateka.pl/film/jadzia-mieczyslaw-krawicz
https://ninateka.pl/film/robert-i-bertr ... aw-krawicz
https://ninateka.pl/film/abc-milosci-michal-waszynski-1
https://ninateka.pl/film/dwie-joasie-mieczyslaw-krawicz
https://ninateka.pl/film/ada-to-nie-wypada-konrad-tom

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 grudnia 2019, 11:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Oto lista(wykaz) - nazwy, tytuły filmów i seriali do których najprawdopodobniej "prawa" posiada TVP i które to TVP najprawdopodobniej mogłaby zrekonstruować cyfrowo w rozdzielczości: 4K w ramach projektu: "DIGI 4K"(pisząc skrótowo), które moim zdaniem warto, o ile to możliwe, aby TVP "wzięła do robót" w ramach wspomnianego przeze mnie projektu:
[W ramach tego projektu - z jego założeń wynika według mojego rozumowania, że do prac ma być wziętych: 28 różnych tytułów; "moja lista życzeń" nie zawiera takiej ilości tytułów. Chyba wszystkie z wymienionych przeze mnie tytułów zostały nagrane na taśmie: 35 mm, więc w takim wypadku nie powinno być problemów z ich rekonstrukcją cyfrową w rozdzielczości: 4K(wiem, że np. stan taśmy ma tu jeszcze znaczenie, posiadanie praw do tytułów itp. zapewne; mogę się mylić]

[Seriale:]
- "Stawka większa niż życie",
- "Czterej pancerni i pies"(domyślam się, że niestety dla tego tytułu może występować blokada w chęci "wzięcia" go do projektu z przyczyn historyczno-politycznych, którą to rozumiem: tą argumentację, jednak sądzę, że nie jest to serial dokumentalno-historyczny by "blokować" jego "życie". Skądinąd można ewentualnie emitować przed i po serialu "debatę historyczną", która miała chyba czasami miejsce np. przed serialem pt.: "Stawka większa niż życie" lecz chyba nie zawsze i z przyczyn generalnie pisząc: ramówkowo-logistycznych chyba zrezygnowano z tego przy każdej możliwej okazji(w zdecydowanej większości chyba. Teoretycznie być może taką "blokadę" historyczno-polityczną mogły by mieć i inne tytuły "traktujące" o II wojnie światowej, a powstałe w czasach PRL-u. Lecz z drugiej strony stopień i skala "przedstawienia stosunków pomiędzy ludźmi różnych narodowości, narodami, państwami" w różnych tytułach była chyba różna, stąd może takie, a nie inne podejście do: "Czterech pancernych i psa"). Poza tym serial ten z tego co wiem "żyje" np. w stacjach komercyjnych do których części z wszystkich odcinków prawa miały "dawne" SF z "BIG3" i FINA(tylko część z wszystkich odcinków jest emitowana w stacjach komercyjnych do których prawa mają/miały wspomniane przeze mnie podmioty)),
- "Janosik",
- "Ogniem i mieczem",
- "Czarne chmury",

[Filmy:]
- "Faustyna",
- "Prymas. Trzy lata z tysiąca"[nie wiem czy TVP posiada prawa/pełnię praw do tych dwóch filmów].

Uważam, że tak by było najlepiej, o ile to możliwe, aby TVP nie potrzebnie nie marnowała m.in. czasu, pieniędzy, zasobów ludzkich na robienie w ramach projektu o którym mowa: różnych tytułów po rekonstrukcji cyfrowej, które będą w nim "brały udział" - w wersji - w formacie obrazu nieoryginalnym(innym niż OAR danego przykładowego tytułu("open matte" może być tu wyjątkiem); najczęściej tym nieoryginalnym formatem obrazu jest tzw.: "16:9", chyba, że oryginał był nakręcony w formacie obrazu tzw.: "16:9" - wtedy ten postulat nie ma racji bytu).
Zdecydowanie sądzę, że wystarczy aby istniała tylko wersja danego tytułu w oryginalnym formacie obrazu(OAR, ewentualnie "open matte"), gdzie nie widzę, żadnych "plusów" robienia wersji w nieoryginalnym formacie obrazu(MAR): najczęściej "16:9"("uciętym")(o ile dotyczy to danego przykładowego tytułu), który to MAR powoduje ucięcie części obrazu nagranego oryginalnie na taśmie filmowej przez co widz nie jest w stanie ujrzeć "pełni"(lub "części" z której to "części" kolejna jest "odcinana" - np. myśląc o "soft matte") nagranego oryginalnie na taśmie filmowej obrazu.


Niedawno temu(pod koniec listopada 2019 roku) ukazał się bardzo ciekawy moim zdaniem artykuł, niejako "potwierdzający" "moje typy"(pod względem popularności). Wiem, że być może np. TVP posiada te dane(również z własnych źródeł), ale...:
- https://www.mbridge.pl/blog/kultowe-ser ... rnetowych/ (https://media2.pl/media/158971-Kultowe- ... nikow.html)
"W głowie i zapisane fizycznie" miałem te tytuły, które wypisałem jeszcze przed pojawieniem się tego artykułu i tych danych. Sądzę więc, że pod względem popularności i oglądalności część z tytułów, które wymieniłem by się może dość szybko "zwracały" np. pieniężnie: TVP.
Kolejnym plusem dla dwóch z wymienionych przeze mnie tytułów może być to, że być może istnieją już w TVP dla seriali: "Czterej pancerni i pies" oraz "Janosika" skany wykonane w rozdzielczości: 4K w ramach prac wcześniejszych nad tymi tytułami("Czterej pancerni i pies" - była rozpoczęta "nie tak dawno temu"(2015 rok ?) lecz po czasie została anulowana rekonstrukcja cyfrowa tego serialu z tego co wiem - stąd moje przypuszczenie o obecności takich, a nie innych skanów tego serialu), ale nawet jeśli to pojawia się tu pewna kwestia, która być może nie czyni tego faktu "z automatu" do końca/w pełni: plusem:
viewtopic.php?p=15716#p15716
======================================

Czy wszystkie z wymienionych przeze mnie tytułów zostały nagrane na taśmie filmowej: 35 mm(pytam, o ile mogą i zechcą tutejsi forumowicze odpowiedzieć na to pytanie) ?

======================================
Uważam, że popularność tytułów z jasnych dla TVP(telewizji) przyczyn powinna i chyba jest wyznacznikiem np. podczas wybierania tytułów do programu: "DIGI 4K"(pisząc skrótowo).
W szczególności, że można by chyba rzec, że: rozdzielczość: 4K "chyba stoi tuż za drzwiami" szerokiego dostępu, powszechności(również w Polsce). Dużo w tej sprawie może się wydarzyć np. około 2023 roku w związku z planowaną zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce("standard" ten jest już ustalony*). "Osoby w temacie" wiedzą jakie to konkretnie w Polsce niesie możliwości, jak to wygląda za granicą w kontekście nadawania kanału, kanałów w rozdzielczości: 4K za pośrednictwem np. naziemnej telewizji cyfrowej. Myślę, że bardziej nie będę się rozpisywał opisując ten temat.
Krótko pisząc[przyszły standard NTC w Polsce]: szansa na więcej dostępnych bezpłatnie i ogólnopolsko MUX'ów do wykorzysta niż jest to obecnie(w Polsce). W jednym MUX'ie możliwość umieszczenia: 3 kanałów w rozdzielczości: 4K o przepływności około: 15 Mb/s dla jednego kanału(cały MUX może pomieścić około: 45 Mb/s) w kodeku: H.265(około dwa razy wydajnieszym od kodeka: H.264 z tego co pamiętam)**.
Jeśli ktoś z największych polskich nadawców telewizyjnych może mieć przede wszystkim chęci i możliwości(pod różnymi względami) do nadawania takowych/takowego kanałów/kanału poprzez naziemną telewizję cyfrową to jest nim bezsprzecznie na pierwszym miejscu: TVP(m.in. np. patrząc tylko, obserwując od niekrótkiego czasu "przetargi" ogłaszane przez TVP i ogólnie pisząc: "sprzęt" w jaki się "zbroi" TVP(również np. kanał: TVP 4K już istniał) - "podkreślam": między innymi - jako jeden z przejawów tego "pierwszeństwa" "chcąc nie chcąc" TVP - bo i innym jest chyba to np. że "platforma NTC" była i chyba będzie z niejednej przyczyny dla TVP "główną platformą"(nadawczą, dystrybucjną (?)), gdzie dla nadawców komercyjnych już niekoniecznie).

Oczywiście to wszystko to teoria, bo praktyka może pokazać co innego.

* http://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/212 ... 212501.pdf
(http://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/233 ... 233601.pdf)
** częściowe źródło informacji w tych sprawach:
https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=7239
======================================

MarianPaz napisał(a):
Nie sądzę że w planach mają ponowną rekonstrukcję nieudanych remasterów, bo jakby nie było filmów które czekają na odnowienie jest jeszcze bardzo dużo a środki są mocno ograniczone.
Może mecenasi ? Czyli to co było chyba na początku przygody z rekonstrukcją cyfrową w Polsce. Nie wiem na jaką skalę to było, ale bodajże "Miś" jest tego przykładem. Nie wiem czy mecens/mecenasi łożą, łożyli pełnię środków na rekonstrukcję cyfrową czy część.
I nawet może mogliby oni zaistnieć nie tyle w już poddanych rekonstrukcji cyfrowej tytułach(np. "nieudanych") choć też, ale może np. w, na rzecz bardzo popularnych tytułów w Polsce, które może nie zostaną poddane w ramach "obecnego projektu POPC" rekonstrukcji cyfrowej jak np.: "Jak rozpętałem drugą wojnę światową"(trzyczęściowy film) czy trylogii o Kargulach i Pawlakach(w reżyserii Pana Sylwestra Chęcińskiego), a może nawet dwóch części filmu: "Kogel-mogel". Choć trylogia w reżyserii Pana Sylwestra Chęcińskiego najprawdopodobniej zostanie poddana w ramach "obecnego projektu POPC" rekonstrukcji cyfrowej to chyba w rozdzielczości: 2K, a dwie części filmu: "Kogel-mogel" zrekonstruowane cyfrowo zostały około 2009 roku, chyba w rozdzielczości: Full HD(uznawane chyba przez niektórych za "nieudane" rekonstrukcje cyfrowe, choćby porównując je z "dzisiejszymi rekonstrukcjami cyfrowymi) to właśnie te popularne tytuły w ramach "mecenasowych rekonstrukcji cyfrowych" mogłyby być poddane rekonstrukcji cyfrowej w rozdzielczości: 4K, gdzie można wyobrazić sobie chyba nawet jak by wyglądała reklama przed i po emisji danego tytułu(szczególnie "w czas" dużej popularności rozdzielczości: 4K): "sponsorem rekonstrukcji cyfrowej filmu w rozdzielczości 4K jest...". Te trzy tytuły z moich wieloletnich obserwacji wynika, że są najpopularniejszymi tytułami choćby pod względem oglądalności w telewizji, ale i ich znajomości wśród społeczeństwa, a chyba "tłumaczyć szerzej" nie trzeba, że rekonstrukcja cyfrowa tych najpopularniejszych tytułów "opłacałaby się" mecenasom najbardziej chyba...(chyba, że różna "opłacalność" nie wchodziłaby "w grę" - nie byłaby "konieczna") Ale do nich można by i chyba dodać: np. dwa "Vabanki", "Seksmisję".

Ale może w obecnym stanie mecenasom "zabawa w to"(rekonstrukcje cyfrową) już się może "nie widzieć", nie opłacać itp....
======================================

Czy tutejsi forumowicze mają jakąś "listę życzeń, marzeń" na której umieściliby maksymalnie 28 tytułów do projektu: "DIGI 4K" w TVP(pisząc skrótowo) i którą mogliby i zechcieli się w tym wątku podzielić ?

======================================

Do niczego nikogo nie namawiam. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 grudnia 2019, 13:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1442
Posty na Forum KP: 2318
W wypadku serialu "Stawka większa niż życie" wystarczyłoby się porozumieć z CRF/Studio Kadr i zrekonstruować jedynie brakujące odcinki do których prawa ma TVP, jednak jak znam realia, to dogadać się można by z każdym tylko nie z nimi.

"Czterej pancerni i pies" odpadają z powodów ideologicznych, zresztą nie bez powodu anulowano ich rekonstrukcję a na kanałach TVP dziś chyba nie można obejrzeć owego serialu.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 grudnia 2019, 16:34 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 30
Szczerze mówiąc to nie kojarzę filmów TVP. Bo o ile w wielu przypadkach są kooproducentem to nie wiem czy to wystarczy. O ile więc wiele polskich tytułów warto byłoby zrekonstruować w 4K, to obawiam się słabizny ze strony TVP. Tym bardziej, że co lepsze tytuły albo już były rekonstruowane albo są gdzieś w trakcie. Może kwalifikują się tu któreś z ekranizacji lektur szkolnych, które łatwo jest pchnąć znów do kin jak Pan Tadeusz, Zemsta (już po rekonstrukcji) czy jakieś Quo Vadis.
Fajnie jakby wzięli któryś z seriali kostiumowych jak Czarne chmury (10 odc.), Przygody pana Michała (13 odc.) czy Ogniem i Mieczem (4 odc.). O Czterech pancernych żal pisać, bo już mogliśmy go dawno mieć w 4K, gdyby nie zaprzaństwo obecnej władzy. Wojna domowa (15 odc.) też coś długo nie trafia do żadnego projektu więc jest chyba i na nią szansa. Jakkolwiek do projektu 4K wypadałoby by wybrać tytuły widowiskowe z akcją w plenerach i ładnych lokalizacjach, a te w większości są już po jakiejś rekonstrukcji (Janosik, Noce i dnie itp.).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 grudnia 2019, 11:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
MarianPaz napisał(a):
W wypadku serialu "Stawka większa niż życie" wystarczyłoby się porozumieć z CRF/Studio Kadr i zrekonstruować jedynie brakujące odcinki do których prawa ma TVP, jednak jak znam realia, to dogadać się można by z każdym tylko nie z nimi.
Też o takiej opcji myślałem, ale po pierwsze to nie wiem czy już wszystko z prawami do tytułów jest ustalone, "poprzenoszone"(po stronie "starego BIG3" i FN, a później: FINA) w związku z połączeniami m.in. SF-ych: Kadr, Zebra, Tor i utworzeniu z tego WFDiF, a po drugie gdyby nawet prawa już były "poustalane" to ciekawe "jaką cenę" zażądaliby WFDiF i/lub FN(FINA) od TVP(pisząc jak to(właściciel praw) chyba wygląda "po nowemu")... Jeżeli miałoby to być np. "udostępnienie wieczyste", ostatnich sześciu odcinków tego serialu, które ma we władaniu TVP, a których nie ma WFDiF i/lub FINA - temu ostatniemu - to myślę, że ta opcja ze strony TVP z racjonalnych przyczyn jest do odrzucenia "na starcie", co innego sądzę, jeśli może np. miałaby to być licencja/prawa na brakujące odcinki: przekazane WFDiF i/lub FN(FINA) na jakiś czas. Może też jakieś inne opcje "dogadania się" by wchodziły w grę jak np. bezpośrednie pieniężne zapłacenie za te 12 odcinków tego serialu zrekonstruowanych cyfrowo, ale pewnie tu "wchodzę" w zawiłości prawne i zależności, kontakty, plany itp. poszczególnych instytucji.
Poza tym: łatwo się chyba pisze: "dogadać", ale w praktyce to wszystko już chyba nie jest takie proste.

MarianPaz napisał(a):
"Czterej pancerni i pies" odpadają z powodów ideologicznych, zresztą nie bez powodu anulowano ich rekonstrukcję a na kanałach TVP dziś chyba nie można obejrzeć owego serialu.
Może coś się w sprawie "Pancernych" pozmienia w kontekście obecnego "podejścia" do nich ze strony TVP. "Swoją drogą" na TVP VOD są dostępni... ale wiem, że to jednak co innego niż kanały linearne pod różnym względem.

Jeszcze tak odnośnie np. "Janosika" wspomnę, że bardzo dobre(moim zdaniem) wyniki oglądalności wciąż osiąga jak na "obecne warunki telewizyjne"(np.: https://centruminformacji.tvp.pl/449524 ... p-historia).

adi90a napisał(a):
Szczerze mówiąc to nie kojarzę filmów TVP. Bo o ile w wielu przypadkach są kooproducentem to nie wiem czy to wystarczy.
Np. takie filmy, które już wymieniałem w poprzednim moim poście w tym wątku na tym forum jak np.: "Faustyna" czy "Prymas. Trzy lata z tysiąca" to TVP z tego co wiem digitalizowała, ale no właśnie pewnie z racji praw(biorąc pod uwagę kiedy powstawały) nie znajdują się z tego co widzę np. na: TVP VOD. Jednak jakieś swoje "trzy grosze", "prawa" chyba mają do tych filmów...: (http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=126281) oraz (http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=127807). Ciut inaczej, ale pewnie podobnie ma się sprawa z np. filmem i serialem pt.: "Ogniem i mieczem" - też jakieś swoje "trzy grosze" TVP do nich chyba ma(http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=127180, http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=128577). Zresztą jakby chyba wszystko dogadać(m.in. prawnie) z kim trzeba(pewnie nie za darmo) to by i może np. TVP mogła i zrekonstruować cyfrowo te tytuły(trzy ostatnie jakie tu wspomniałem) i udostępnić je na np. TVP VOD(i emitować w telewizji linearnej TVP), gdzie ustaleniem byłoby dzielenie się dochodami z reklam z TVP VOD "pół na pół" - "pół Wy, pół My"(to tylko taki mój "swobodny przykład, rozmyślenie, przypuszczenie, dywagacje, opinia" - być może błędne). Łatwo się chyba pisze: "dogadać", ale w praktyce to wszystko już chyba nie jest takie proste.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 grudnia 2019, 13:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1442
Posty na Forum KP: 2318
TVP w zasadzie raczej nie będzie na tym zależeć, bo jest to instytucja publiczna która dodatkowo w przyszłym roku ma otrzymać blisko dwa miliardy złotych rekompensaty. Nawet nie sądzę by chcieli z kimś się dogadywać, bo po co skoro za całość i tak zapłaci podatnik.

W wypadku "Pancernych" raczej nic się nie zmieni, bo nie widać takowych sygnałów.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 grudnia 2019, 14:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
W nawiązaniu do tego:
viewtopic.php?p=16004#p16004.

Została opublikowana chyba również "nowa": „Struktura organizacyjna” - „Schemat organizacyjny WFDiF”:
- http://bip.wfdif.com.pl/struktura-organizacyjna/.

Wcześniej(niż na "mniej więcej" czas pisania tego postu) już chyba widziałem tą stronę internetową(konkretnie tą: „zakładkę”) i nie przypominam sobie(choć mogę się mylić), aby jako osoba: „Zastępcy Dyrektora” widniało tam imię i nazwisko: Maciej Stanecki. Czyżby był to były wiceprezes TVP czy też inna osoba ? Odnośnie Pana Macieja Staneckiego(były wiceprezes TVP) jakiś czas temu można było przeczytać takie informacje:
https://www.press.pl/tresc/58548,byly-w ... roducencka

Zajmował się on(Maciej Stanecki - były wiceprezes TVP) w TVP z tego co kojarzę m.in.: działami: TVP Technologie, Ośrodek Mediów Interaktywnych, ODiZP – czyli szczegółowiej tym co związane jest/było chyba z m.in. TVP VOD i rekonstrukcją cyfrową TVP.
======================================

Do niczego nikogo nie namawiam. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 grudnia 2019, 16:23 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 242
Posty na Forum KP: 212
Witam
Czy ktoś zwrócił uwagę na problemy z synchronizacją ścieżki dźwiękowej audio w rekonstrukcjach które ostatnio wyszły na blu-ray?
Niestety ale czasami to wygląda bardziej na dubbing niż na polski film np "Nie ma róży bez ognia" czy "Poszukiwany, poszukiwana". Najgorsze z tego wszystkiego jest to że w całym filmie część powiedzmy że idzie ok, a potem następuje rozsynchronizowanie ścieżki audio z wideo i mamy ala dubbing.
Na koniec mimo, iż ścieżka dźwiękowa jest zapisana w stereo to kanał lewy=kanał prawy czyli de facto mamy mono.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 grudnia 2019, 17:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1256
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ja co prawda jeszcze żadnego z tych nowych wydań nie miałem okazji oglądać, ale tak mi się wydaje, że jeśli chodzi o Bareje, to po prostu problem jest już w materiałach wyjściowych. To znaczy te filmy po prostu były tak niechlujnie robione i nie zdecydowano się tego poprawić przy rekonstrukcji. Oczywiście trochę w tym momencie spekuluję. ;-) Podobnie zresztą jest np. w wielu włoskich filmach. Taki wielki film jak "Rocco i jego bracia" - oglądałem i myślałem, że mam jakąś trefną kopię, bo tak słowa rozjeżdżały się z ruchem ust, a po prostu wszystkiemu winne niechlujne postsynchrony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 grudnia 2019, 22:00 

Dołączył(a): 27 paź 2019
Posty: 4
Ogólnie filmy z tamtego okresu często były dubbingowane w post produkcji (przynajmniej większość scen) przez aktorów, przez co często można zauważyć nie do końca dobrze dobrane ruchy ust do tego co się słyszy jak się przyjrzymy dokładnie ruchom ust.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2553 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 213  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - Hostinghouse