Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 19:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 marca 2020, 12:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
https://www.facebook.com/81297979205865 ... 957654183/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 marca 2020, 08:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Chyba zawsze jest możliwość zadania pytań prywatnych poprzez Facebook'a im*, ale teraz jest chyba jakby organizowana specjalna akcja na rzecz tego(tyle, że zadawanie pytań na sposób publiczny tu występuje) - przez/do TVP(rekonstrukcja cyfrowa)*:
- https://www.facebook.com/15087234878757 ... 197454980/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2020, 18:31 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Zastanawia mnie za tyle lat (jakby nie patrzeć) rekonstrukcji/digitalizacji film "Uprowadzenie Agaty" Marka Piwowskiego nie doczekał się nawet planów zabezpieczenia taśmy?
Jak to określano "najgłośniejszy mezalians III RP" ze świetną ścieżką dźwiękową Seweryna Krajewskiego, niestety miałem (nie)przyjemność wrócić do niego wraz z żoną na kanale KinoPolska i oglądać się nie dało :(
Można to jednym słowem określić - PORAŻKA (paprochy, pasy pionowe?, drgania itp).
Nie rozumiem czemu uparcie skoro nie ma digitalizacji/rekonstrukcji wrzuca się tak fatalną kopie do emisji?
Ktoś wie w jakim w ogóle stanie jest taśma, skoro tak fatalna emisja poszła?
Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2020, 18:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Po prostu puszczają film ze starej kopii cyfrowej; lepsze to, niż gdyby mieli w ogóle nie puszczać niezrekonstruowanych filmów moim zdaniem. Nie ma to chyba zbyt wiele wspólnego ze stanem taśmy, która nie ma jeszcze nawet trzydziestu lat, wątpię, by była w tragicznym stanie; to, co widać, odzwierciedla raczej warunki techniczne, w jakich wykonywana była stara kopia cyfrowa.

A że film niezrekonstruowany? Ja nadal czekam na rekonstrukcję "Zezowatego szczęścia", które już ma ponad sześćdziesiąt lat. Nic nie zrobimy, poza dalszym czekaniem. Cóż, bycie fanem kina polskiego uczy cierpliwości i nienadmiernie wygórowanych oczekiwań względem stanu kopii. :-) W wypadku niektórych filmów cieszę się nawet, znajdując stare nagranie TV nieskompresowane do zupełnej pikselozy. Przy tym ta kopia "Uprowadzenia Agaty" wygląda wspaniale.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2020, 21:09 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Ja czekam na rekonstrukcję "Końca nocy" z utęsknieniem. :-)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2020, 22:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
To jeszcze starsze niż "Zezowate". :-) Też chętnie bym obejrzał zrekonstruowaną wersję. Jeśli już mówimy o tych starociach, to chętnie zobaczyłbym też zrekonstruowane pozycje socrealistyczne, szczególnie barwne: "Piątka z ulicy Barskiej", "Pościg", ale biorąc pod uwagę, że znalazły się one na śmietniku historii, to raczej będą one ostatnie w kolejności.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2020, 22:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
"Piątka z ulicy Barskiej" na śmietniku historii? Aż tak źle chyba nie jest, to jednak nie "Jasne Łany"... Ten film jest socrealistyczny w treści, ale oryginalny w formie, z dobrymi aktorami i znać w nim sprawną reżyserską rękę Forda. Myślę, że kiedyś rekonstrukcji się doczekamy.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2020, 22:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
No fakt, Ford to jednak jest jakaś marka, a i film jest raczej dobry, więc może faktycznie kiedyś doczekamy się rekonstrukcji. Jak na razie jednak nikt się nie pali do rekonstrukcji jego filmów, poza rzecz jasna "Krzyżakami". Podobnie mają się też filmy Petelskich czy Jakubowskiej, które jednak najczęściej bywały słabsze od filmów Forda, więc może będzie on miał więcej szczęścia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2020, 22:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Petelscy różne filmy robili, sporo marnych, ale też przecież choćby "Naganiacza" czy "Bazę ludzi umarłych" (ją akurat sam Petelski nakręcił). I ta na szczęście zrekonstruowana została.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 marca 2020, 22:37 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Nie wiem czy było czy nie jeśli tak to w kosz ;)
Dzięki uprzejmości Mauro (który zakupił pakiet MSPOPC) miałem okazje "przejrzeć" film "Aktorzy prowincjonalni" Agnieszki Holland i muszę przyznać że wygląda jak dla mnie (osoby która musi się przyznać że tego filmu jeszcze nie oglądała) naprawdę okazale. Wysoki bitrate, AR oryginalne (nie żadne kombinacje 16:9), dźwięk bezstratny DTSHD-MA zapisany w 5.1 chodź .... fizycznie jest to 2.1 (na upartego 3.1 bo coś się dzieje na początku na centralnym).
Obrazek
Dodatki z tego co zauważyłem to jedynie trailery rekonstrukcji w ramach wydania MSPOPC.
Polecam pakiecik ja już ciułam na 1 box :)

BDInfo
DISC INFO:

Disc Title: AKTORZY PROWINCJONALNI 1978 1080p AVC DTSHD- MA 5.1 MSPOPC
Disc Label: AKTORZY PROWINCJONALNI 1978 1080p AVC DTSHD- MA 5.1 MSPOPC
Disc Size: 34,804,472,288 bytes
Protection: AACS
BDInfo: 0.7.5.5

PLAYLIST REPORT:

Name: 00000.MPLS
Length: 1:49:29.541 (h:m:s.ms)
Size: 32,928,727,487 bytes
Total Bitrate: 40.10 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 34895 kbps 1080p / 24 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
DTS-HD Master Audio Polish 2474 kbps 5.1 / 48 kHz / 2474 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio Polish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -31dB


SUBTITLES:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Presentation Graphics Polish 0.000 kbps
Presentation Graphics English 32.397 kbps
Presentation Graphics French 32.412 kbps

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 marca 2020, 23:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Też nie tak dawno oglądałem "Aktorów prowincjonalnych" i na moim ekranie prezentowali się świetnie, chociaż jak patrzę na te screeny, to obraz jest mocno "przeniebieszczony". Przy czym mnie takie rzeczy raczej nie przeszkadzają, ważne, że mamy właściwe proporcje i ładną fakturę ziarna.

Ja już jakiś czas temu zakupiłem trzy pakiety na raz i generalnie jeśli ktoś może sobie na to pozwolić, to bardzo polecam. :-) Przy czym należy zauważyć też, że nie wszystkie filmy prezentują się równie dobrze. Na chwilę obecną widziałem 17 spośród 24 filmów z tych wydań. Nie mam możliwości podania technicznych danych z BDInfo (tym bardziej, że boxy zostawiłem tymczasowo w Krakowie), ale mogę podzielić się krótkimi uwagami, oczywiście z pamięci, ale jako że od jakiegoś już czasu bacznie zwracam uwagę na jakość obrazu, to trochę w tej pamięci mi pozostało.

Nie miałem jeszcze okazji zobaczyć wydań "Constansu", "Człowieka z żelaza", "Wesela", "Przypadku", "Austerii", "Krzyżaków" i "Rękopisu znalezionego w Saragossie" (choć ten ostatni dość intensywnie zlustrowałem posiłkując się fragmentami). Jednak można z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuścić, że przynajmniej te cztery pierwsze filmy wyglądają bardzo dobrze.

Najlepiej prezentują się filmy z lat 70.: "Barwy ochronne", "Ziemia obiecana", "Aktorzy prowincjonalni", "Sanatorium pod klepsydrą" (choć może przydałoby się tam trochę więcej ziarna, ale już dokładnie nie pamiętam), "Iluminacja", "Trzeba zabić tę miłość", a także "Walkower", "Nóż w wodzie" i "Krótki film o zabijaniu". Wszystkie te pozycje zasługują na najwyższe noty z ładnym ziarnem i oryginalnymi proporcjami obrazu.

Wcześniejsze filmy, w większości czarno-białe, są bardziej problematyczne pod względem faktury obrazu - po prostu zostały odziarnione. Chyba we wszystkich trochę ziarna pozostawiono (czy raczej je dodano po odziarnieniu), ale stanowczo za mało i jeśli dobrze pamiętam jest ono nieadekwatnie drobniutkie, w związku z czym obraz czasem wydaje się woskowaty. Należy jednocześnie zauważyć, że jest to raczej kwestia rekonstrukcji, a nie konkretnych wydań, a poza tym wciąż ogląda się to bardzo dobrze - nigdy nie jest aż tak źle, jak w wypadku Torowego wydania "Zaklętych rewirów". Wcale dobrze prezentują się "Salto", "Niewinni czarodzieje", "Eroica", "Pociąg"; troszkę słabiej "Ostatni dzień lata", "Popiół i diament" oraz czasami "Rękopis" (rekonstrukcja jest mało konsekwentna; są momenty z nie najgorszym ziarnem, a zaraz potem woskowe). Nie najlepsza jest kopia "Matki Joanny", a przynajmniej pamiętam, że podczas oglądania odsuwałem telewizor od kanapy - coś tam nie tak poszło z odziarnieniem, a może i z kompresją, bo wydaje mi się, że obraz był dość mało szczegółowy i możliwe, że wkradło się tam trochę cyfrowego szumu. Specjalna wzmianka należy się "Faraonowi", który wyglądałby wspaniale, gdyby nie doszczętne jego odziarnienie. I tak jest to najlepsza dostępna nam kopia tego filmu i ogląda się ją całkiem dobrze (choć ja oglądałem ją z telewizorem odsuniętym od kanapy na odległość dwu- lub trzykrotnie większą od tej, którą stosuję przy oglądaniu wzorowych wydań na Blu-ray), ale szkoda, że tak ją zepsuto.

Być może bilans, który zaprezentowałem, nie wydaje się w zupełności uzasadniać mojej wysokiej oceny tych wydań. Gdyby były to filmy, co do których można oczekiwać, że pojawią się wkrótce w zupełnie nowych transferach 4K, to oczywiście można by kręcić nosem. Natomiast raczej są na to niewielkie szanse. Mamy więc do czynienia w połowie ze znośnymi wydaniami rzadkich filmów, które mogą się już nie pojawić w lepszych wersjach, a w drugiej połowie, co należy podkreślić, z wydaniami bardzo dobrymi (również zresztą zawierającymi rzadkie filmy, które raczej w najbliższym czasie nie będą ponownie skanowane i rekonstruowane). Tak więc jeśli komuś zależy na posiadaniu tych klasycznych polskich filmów w najlepszych dostępnych wersjach, nie powinien się specjalnie wahać z zakupem omawianych boxów.

Szczególnie zadowolony jestem z wydania "Walkoweru" - świetnego filmu, chyba najlepszego z polskich filmów Skolimowskiego, w świetnej jakości obrazu. Bardzo chciałbym ujrzeć resztę dzieł Skolimowskiego na Blu-ray, ale biorąc pod uwagę ich outsiderskość, chyba trochę jeszcze na nie zaczekam. Choć z drugiej strony nie tak dawne wydania Blu-ray od "Toru" i "Zebry" wskazują na to, że niekoniecznie wydawane są tylko popularne tytuły, bo np. nie są nimi "Popioły", "Bez znieczulenia", "Zazdrość i medycyna" czy "Zmory".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 kwietnia 2020, 14:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Porównanie 2 filmów studia KADR wydanych na BD
http://forum.filmozercy.com/watek-rekonstrukcje-cyfrowe-na-blu-ray-od-%E2%80%9Estudio-filmowego-kadr%E2%80%9D?pid=66861#pid66861

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE