Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 10:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 450 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lutego 2020, 23:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ja na pewno biorę "Wszystko na sprzedaż", "Popioły" i "Panny z Wilka" - to jedne z moich ulubionych dzieł Wajdy. Rozważałbym jeszcze ewentualnie "Sprawę Gorgonowej", "Bez znieczulenia" i "Korczaka". "Człowieka z marmuru", "Człowieka z żelaza", "Wesele" i "Ziemię obiecaną" już mam, natomiast reszty nie widziałem lub widziałem tak dawno, że nie pamiętam, czy aż tak bardzo mi na tych filmach zależy. :-) Te pierwsze trzy kupię na pewno i od razu, chyba że pierwsze opinie (liczę na Was!) zawyrokują zgodnie, że to jakiś straszny chłam, ale miejmy nadzieję, że tak nie będzie. Te pozostałe może kiedyś przy okazji i jakiejś grubszej przecenie. :-)

Co do pozostałych nabytków z poprzednich serii, od "Kadru" kupiłem na razie tylko "Kanał" (na reszcie niespecjalnie mi zależy), a od "Toru" tylko "Świadectwo urodzenia", a wkrótce może zdecyduję się na "Zazdrość i medycynę", które to filmy raczej nie mogą liczyć na lepsze potraktowanie w przyszłości. Kupiłbym też "Zaklęte rewiry", ale sądząc po screenach, to jakość obrazu jest okropna. Szkoda, że te "Torowe" wydania były tak słabe w większości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 marca 2020, 08:59 

Dołączył(a): 16 sty 2017
Posty: 6
Wreszcie mi się udało zdobyć seriale od TVP na blu-ray (Janosik, 07 Zgłoś się i Ekstradycję). Jak kogoś interesują szczegóły tych wydawnictw - służę pomocą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 marca 2020, 18:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Pan Anatol napisał(a):
Ja na pewno biorę "Wszystko na sprzedaż", "Popioły" i "Panny z Wilka" - to jedne z moich ulubionych dzieł Wajdy. Rozważałbym jeszcze ewentualnie "Sprawę Gorgonowej", "Bez znieczulenia" i "Korczaka". "Człowieka z marmuru", "Człowieka z żelaza", "Wesele" i "Ziemię obiecaną" już mam, ...

Nie żebym się czepiał, ale "Sprawa Gorgonowej" to z pewnością nie jest film Wajdy. :-)
Swoją drogą strasznie dawno ten film oglądałem i niewiele pamiętam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 marca 2020, 20:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Oczywiście, raczej chodziło mi o zbiór wszystkich wydawanych (na marginesie już w następnym tygodniu) filmów, z których faktycznie znaczna większość to filmy Wajdy, stąd ten jeden film Majewskiego może wyglądać nie na miejscu. :-) Ale zaufaj mi, wiem, które filmy zrobił Wajda, a których nie zrobił. ;-)

A ja nie tak dawno przypomniałem sobie parę filmów Majewskiego. "Sprawa Gorgonowej" z pewnością zasługuje na przypomnienie, choć największe wrażenie (może nieproporcjonalne do, że tak powiem, ciężaru gatunkowego samego filmu) zrobiła na mnie "Zazdrość i medycyna" - pastiszowym potraktowaniem materiału źródłowego, bezbłędnym retro sznytem i świetną tragikomiczną rolą Dmochowskiego. Może to też dlatego, że ten film oglądałem po raz pierwszy, podczas gdy pozostałe ("Rewiry", "Gorgonową" i "Lekcję martwego języka") już znałem. Na pewno z tej czwórki jest to najmniej poważny i poważany film, ale coś w nim jest. Do tego stopnia, że, wracając do tematu tego wątku, kupiłem go sobie na płycie Blu-ray wydanej przez Studio Tor. Oprócz tego nabyłem również wydanie "Gangsterów i filantropów", które pojawiło się już jakiś czas temu, a screeny i informacje ze strony poral.eu zwiastują nie najgorszą jakość obrazu (i co ciekawe użycie mastera kinowego w klatkażu 24fps!).

Co do najbliższych wydań Wajdy (oraz rodzynków Majewskiego i Machulskiego :-) ), miałem czekać na Wasze recenzje, ale jednak skusiłem się i przedpremierowo zamówiłem te trzy filmy, o których pisałem wyżej, że na pewno je kupię. Miejmy nadzieję, że będą na niezłym poziomie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 marca 2020, 00:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Pan Anatol napisał(a):
Na pewno z tej czwórki jest to najmniej poważny i poważany film, ale coś w nim jest.

Na pewno muzyka. :-)

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 marca 2020, 00:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
No tak, można przypuszczać, że dla nieceniącego sobie pastiszy Karela jedynie muzyka Kilara będzie atrakcyjna, zresztą muzyka jest ładna, nie powiem. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 marca 2020, 13:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
A kto powiedział, że ja nie lubię pastiszy? :-) Nie przepadam za "Zazdrością i medycyną" jedynie...

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 marca 2020, 14:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Jakoś wydawało mi się, że niezbyt sobie cenisz filmy wykorzystujące tego typu okołopastiszowe, dystansujące zabiegi. Do głowy przychodzi mi teraz "Pulp Fiction" i "Hydrozagadka". Chociaż z drugiej strony to większość pozostałych filmów Tarantino chyba nawet lubisz, a z kina polskiego kontrprzykładem byłyby pewnie "Vabanki", chociaż to takie grzeczniejsze pastisze moim zdaniem. ;-)

Może moje wrażenie pochodzi stąd, że, co pamiętam już dobrze, wypowiadałeś się niezbyt przychylnie na temat różnego rodzaju zabiegów postmodernistycznych w kinie; oczywiście nie każdy pastisz musi być postmodernistyczny, ale akurat te filmy, które wymieniłem na początku, a nawet i "Zazdrość..." zaliczyłbym do tej grupy.

No ale skoro nieadekwatnie Cię zdiagnozowałem, to przepraszam. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 marca 2020, 18:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Postmodernizmu faktycznie nie lubię, ale "Zazdrość..." postmodernistyczna? Hmm... Raczej po prostu niezbyt udana. Zresztą, wtedy tego terminu chyba w stosunku do kina jeszcze nie używano. Może i są tam elementy charakterystyczne dla tego nurtu, ale jednak nie wydaje mi się, by był to czołowy jego przedstawiciel.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 marca 2020, 18:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Na pewno nie, ale wydaje mi się, że jakieś elementy takiego postmodernistycznego oderwania, zdystansowania można tam znaleźć. Chyba że, to nie film, a tylko mój jego odbiór był postmodernistyczny, tego też nie można wykluczyć. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 marca 2020, 02:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Czy macie jakieś sprawdzone sklepy, w których mógłbym kupić dobre jakościowo pudełka Amaray na płyty Blu-ray? Na Allegro jest tego pełno, ale trudno stwierdzić, które są w miarę dobre, a które to najtańsza tandeta (no chyba że po cenie ;-) ). Jeśli macie jakieś podpowiedzi, to będę wdzięczny. Przyszły mi dziś dwa filmy i jeden z nich miał tak niefortunnie pęknięte pudełko, że o mało nie rozerwałem okładki. Już parę razy miałem do czynienia z pękniętymi opakowaniami, ale dopiero to dzisiejsze skłoniło mnie do zakupienia paru zapasowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 marca 2020, 23:24 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Odpowiedź wysłałem na pw. ;-)

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 450 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 38  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE