Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 21:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 września 2019, 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Z "Kolumbami" po rekonstrukcji było też ciekawie na TVP HD. To nawet chyba był ich debiut po rekonstrukcji. Pamiętam że 3 pierwsze odcinki szły w OAR a reszta przycięta 16:9 to był numer.
A jak się Wam podobał ostatnio emitowany 1 września "Hubal" ?
Bo mnie nie specjalnie przypadł do gustu ze względu na zbyt silnie podniesiony parametr Gamma.
Ten parametr decyduje o szerokości tonalnej rejestrowanego obrazu. W tym wypadku doszło do przeeksponowania obrazu i w rezultacie cienie miały prawie taką samą wartość co szarości.
Oczywiście nie we wszystkich ujęciach tak było, ale tych "przedobrzonych" jest trochę w tym filmie.


Ostatnio edytowano 5 września 2019, 23:50 przez Kazimierz Jankowski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 września 2019, 23:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
"Hubal" już parę razy szedł w HD po rekonstrukcji. Co nie znaczy, że nie można wspomnieć o tym, że oglądając po raz pierwszy ten film oglądałem właśnie taką wersję i bardzo mi się ona podobała (zarówno zrekonstruowana kopia, jak i sam film).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 września 2019, 00:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Mnie chodziło o jakość rekonstrukcji co do samego filmu nie mam prawie zastrzeżeń film jest po prostu dobry. No nic w niedzielę zobaczymy "Polskie drogi" w HD i mam nadzieję, że w OAR.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 września 2019, 00:01 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Chyba przerwali emisję Ekstradycji 3 (na vod także brak kolejnego odcinka).

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 września 2019, 00:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Ooo !!! No i masz babo placek !!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 września 2019, 03:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Hmm, akurat na złe ustawienie gammy w "Hubalu" nie zwróciłem uwagi. Może to kwestia tylko tej ostatniej emisji? Mam gdzieś nagranie którejś emisji z 2018 roku, przy okazji sprawdzę, jak to wygląda.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 września 2019, 10:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Moviemaker napisał(a):
Chyba przerwali emisję Ekstradycji 3 (na vod także brak kolejnego odcinka).
Następny odcinek 23 września o północy.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 września 2019, 21:58 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Dzięki za informację Marian. Jakaś konkretna przyczyna takiej długiej przerwy?

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 września 2019, 22:41 

Dołączył(a): 16 sty 2019
Posty: 37
Aviator32 napisał(a):
Musi Panu wystarczyć Droga odcinek 5


Kochaj albo rzuć zostało już zrekonstruowane. Ciekawi mnie gdzie będzie dostępne do oglądania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 września 2019, 23:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Moviemaker napisał(a):
Dzięki za informację Marian. Jakaś konkretna przyczyna takiej długiej przerwy?
Wydarzenia sportowe (mecze).

Aviator32 trudno tu cokolwiek nawet strzelić. Do "Kochaj albo rzuć" z tego co podaje filmpolski prawa autorskie ma studio Kadr, a te sprzedało za 6 milionów złotych licencję na kilkaset filmów Polsatowi, co najlepiej widac w serwisie Ipla. Teraz pytanie kiedy stare kopie zostaną zastapione nowymi, bo wiele z juz emitowanych filmów ciagle leci ze starych wersji. W tym momencie z tych najnowszych rekonstrukcji, bodaj jedynymi filmami które emitowane są z odnowionych kopii były 2 części Kilera od studia Zebra. Miejmy nadziejęm że proces wymiany kopii będzie szybszy i nie skomplikuje tego jeszcze bardziej scalanie/zamykanie studiów filmowych które ma obecnie miejsce.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 września 2019, 19:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Z tego co tu* jest napisane to te prawa do emisji zostały sprzedane za 9 milionów złotych. Z pewnego wcześniejszego wywiadu z Dyrektorem SF Kadru, Panem Filipem Bajonem domyślam się, że zostały sprzedane one na dwa(2) lata(prawdopodobnie począwszy od końca 2018/początku 2019 roku).
* https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... lmowe.read

Co do(odnośnie tekstu z powyższego linku) teoretycznego możliwego zarzutu wobec SF Kadru o niegospodarności, gdyby sprzedała te omawiane prawa TVP, to ze swojej strony z teoretycznego punktu widzenia pisze, że: TVP jest spółką akcyjną Skarbu Państwa, a SF Kadr na przykład jest państwową instytucją kultury. Także pieniądze publiczne by "zostały" chyba "w domu". Zakładając np. że TVP musi ramówkę w ramach niekupionych praw od SF Kadru wypełnić innymi(być może prywatnymi) materiałami i zapłacić za nie więcej niż gdyby były to te z SF Kadru za te ponad 6 milionów złotych. Dochodzi tu pewnie kwestia przetargu, wyboru oferty itp. i nie wiem czy było możliwe pole manewru dla SF Kadru.

Z tego co się domyślam "prawa" do: "Samych swoich", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć" mają: SF Kadr, SF Tor, SF Zebra, FN, które to filmy pozostają pod nadzorem SF Kadru, z których to zyski są rozdzielane pomiędzy trzy wymienione Studia Filmowe i Filmotekę Narodową.

Być może niecelowo pomyliłem się w treści powyższego postu. Przepraszam za wszelkie błędy, które o ile wystąpiły, to są niezamierzone.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 września 2019, 21:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
dima napisał(a):
Z tego co tu* jest napisane to te prawa do emisji zostały sprzedane za 9 milionów złotych.
Tak racja 9 milionów, zresztą czytaliśmy ten sam artykuł.
dima napisał(a):
Co do(odnośnie tekstu z powyższego linku) teoretycznego możliwego zarzutu wobec SF Kadru o niegospodarności, gdyby sprzedała te omawiane prawa TVP, to ze swojej strony z teoretycznego punktu widzenia pisze, że: TVP jest spółką akcyjną Skarbu Państwa, a SF Kadr na przykład jest państwową instytucją kultury. Także pieniądze publiczne by "zostały" chyba "w domu". Zakładając np. że TVP musi ramówkę w ramach niekupionych praw od SF Kadru wypełnić innymi(być może prywatnymi) materiałami i zapłacić za nie więcej niż gdyby były to te z SF Kadru za te ponad 6 milionów złotych. Dochodzi tu pewnie kwestia przetargu, wyboru oferty itp. i nie wiem czy było możliwe pole manewru dla SF Kadru.
Studio KADR po prostu sprzedało prawa temu kto dał więcej. Dzięki temu mogli większą kwotę przeznaczyć na produkcję filmową czy rekonstrukcję, czy raczej mogli, bo teraz te środki trafią do jednego wspólnego studia.
dima napisał(a):
Z tego co się domyślam "prawa" do: "Samych swoich", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć" mają: SF Kadr, SF Tor, SF Zebra, FN, które to filmy pozostają pod nadzorem SF Kadru, z których to zyski są rozdzielane pomiędzy trzy wymienione Studia Filmowe i Filmotekę Narodową.
Tak by wynikało z tej listy http://bip.kadr.com.pl/bip/index.php?id=157&id2=1 Jednak jeśli prześledzisz te 391 tytułów to zobaczysz, że każdy zrekonstruowany film jest przypisany wyłącznie do studia KADR (Noż w wodzie, Rysopis, Lalka, Brunet wieczorową porą, Walkower itd.). Być może bardziej zasadne jest tu stwierdzenie, że studio KADR jest producentem rekonstrukcji oraz zajmuje się dystrybucją tych tytułów, toteż prawdopodobnie filmy o Kargulach i Pawlakach trafią w najbliższym czasie wyłącznie do Polsatu z którym mają umowę.

Swoją drogą Polsat jest współwłaścicielem kolorowej wersji "Samych swoich". Ciekawe czy uzna, że lepiej pokazać wersję oryginalną HD ale czarno biała, czy też kolorową ale SD.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE