Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sierpnia 2019, 21:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ktoś może nagrał i zechciałby się podzielić? ;-) Kopii, którą ja dysponuję, trochę brakuje do przyzwoitości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2019, 12:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
"Przetarg nieograniczony na świadczenie usług PR oraz e-PR w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej projektu pn. „Cyfrowa rekonstrukcja i digitalizacja polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych w celu zapewnienia dostępu na wszystkich polach dystrybucji (kino, telewizja, Internet, urządzenia mobilne) oraz zachowania dla przyszłych pokoleń polskiego dziedzictwa filmowego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020."

Termin składania ofert: 18 czerwca 2019, godz. 10.00.
Informacja o wyborze oferty z dnia: 26.07.2019.
Umowa na realizację przedmiotu zamówienia zostanie zawarta na czas określony do dnia 30 listopada 2020 r. to jest do zakończenia Projektu „Cyfrowa rekonstrukcja i digitalizacja polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych w celu zapewnienia dostępu na wszystkich polach dystrybucji (kino, telewizja, Internet, urządzenia mobilne) oraz zachowania dla przyszłych pokoleń polskiego dziedzictwa filmowego”.

Źródło informacji: http://bip.pisf.pl/zamowienia-i-przetar ... gi-krajowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sierpnia 2019, 15:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
"Tylko strach" - rekonstrukcja 16:9 i 4:3 OAR - https://cyfrowa.tvp.pl/website/tylko-strach,41361132

"Dekameron 40, czyli cudowne przytrafienie pewnego nieboszczyka" - digitalizacja 4:3 OAR - https://cyfrowa.tvp.pl/website/dekamero ... a,43327806

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sierpnia 2019, 14:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Holt_ napisał(a):
Kiedy wreszcie te Polskie drogi się pokażą? Akurat "Detektywi na wakacjach" to, w odróżnieniu od swojego literackiego pierwowzoru, strasznie marny serial...


"Polskie drogi" po rekonstrukcji emitują na TVP Kultura w OAR. Codziennie o 11:30. Niestety kanał w SD. Dzisiaj przypadkowo obejrzałem ostatnie 15 minut 3 odcinka. Po emisji pojawiła się niebieska tablica "Rekonstrukcja" z listą osób które ją robiły. Zauważyłem że skanowanie było w 2K.
Nie wiem dlaczego ten serial po rekonstrukcji debiutuje w kanale SD. Może jest jeszcze gdzieś na VOD. Niestety te 15 min. które widziałem "głowy nie urywa". Rzuca się w oczy bardzo stabilny kadr. Barwy lekko pastelowe. Niestety 15 min to za mało aby ocenić rekonstrukcję.

Pozdrawiam starych i nowych pasjonatów rekonstrukcji polskich filmów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sierpnia 2019, 14:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
O, kurczę! A to niespodzianka... Szkoda, że nie wiedziałem, bo zamierzałem sobie przypomnieć ten serial od początku, gdy zostanie zrekonstruowany. Na stronie TVP na razie nie ma.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sierpnia 2019, 14:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Pozostaje więc czekać aż udostepnią serial w VOD i wtedy będzie dosyć dobrze widać efekt rekonstrukcji, bo trudno to robić po emisji w kanale nadającym jedynie w SD. Swoją drogą, to TVP Kultura już dawno powinna być w HD.

Karel, szkoda oczu na SD gdy pewnie niedługo będzie całkiem przyzwoite HD.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sierpnia 2019, 14:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
OK, poczekam. ;)

Kiedyś zadałem na FB pytanie, kiedy przejdą na HD, to odpowiedzieli mi, że mają takie plany. To było jakieś 3 lata temu... :-D

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sierpnia 2019, 11:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Może w związku z planowanym teoretycznym przejściem z nadawania w Polsce naziemnej telewizji cyfrowej ze standardu DVB-T na DVB-T2(najprawdopodobniej w kodeku wideo: H.265/HEVC) - co wstępnie planowane jest do/na około połowę roku 2022 z tego co wiem - z racji zwiększonych w ten sposób możliwości(m.in. więcej miejsca na MUX'ach w UHF i również związany z tym efektywniejszy kodek obrazu), być może m.in. kanał TVP Kultura przejdzie na nadawanie w jakości HD tamże.
Być może się mylę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sierpnia 2019, 23:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2016
Posty: 494
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty na Forum KP: 1440
TVP Historia emitowała po rekonstrukcji cyfrowej przedwojenny film "Sportowiec mimo woli".Przed emisją była informacja,że są trzy wersje tego filmu i z tych właśnie wersji stworzono najbardziej kompletny film,który zyskuje 10 dodatkowych minut dzięki scenom nieobecnym w dawniejszej wersji.
Ogólnie jakość bardzo się poprawiła,nie tylko wizualnie,ale i dźwiękowo poprzez wyeliminowanie uciążliwego szumu i trzasku z poprzedniej wersji.

_________________
To jest Twoja Bonecka,to jest moja Bonecka,a to jest Bonecka Kanonia 8


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sierpnia 2019, 23:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Ten film jak i wiele przedwojennych tytułów miały już dosyć dawno temu premierę w Kino Polska (jeśli dobrze pamiętam). Dziś można go zobaczyć na stronie FN http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/9206

W KP HD emitowana jest np "Jadzia".

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sierpnia 2019, 05:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
1.09. na KP o 20:00 "Znachor", odnoszę wrażenie, że emitowana będzie wersja po rekonstrukcji - przynajmniej tak wynika z zapowiedzi na stronie, chyba, że się mylę, gdyż nigdzie nie wyczytałem, że film J. Hoffmana był poddany rekonstrukcji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sierpnia 2019, 10:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Cytuj:
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie -organizator corocznego dziewiątego już Festiwalu Dekonstrukcji Słowa "CZYTAJ!' ( 16-22 września) , mającego na celu propagowanie kultury i sztuki pokaże w tym roku znakomity film Mariusza Trelińskiego z 1990 r. pt. POŻEGNANIE JESIENI. Pokaz filmu, upamiętniający m.in. dwie tragiczne rocznice odbędzie się 16-go września w Kinie studyjnym OKF ILUZJA w centrum miasta , przy Al.NMP 64. Będzie to pierwsza publiczna projekcja tego filmu z nośnika po rekonstrukcji cyfrowej!

Cytuj:
Narodowa Galeria Sztuki pokaże podczas wystawy "Polska na eksport" w filmowym programie towarzyszącym film Roberta Glińskiego z 1983 roku , pt. NIEDZIELNE IGRASZKI . Program filmowy wystawy nawiązuje do problemu wszechobecnej w PRL-u cenzury. Na przykładzie wybranych "półkowników" ma pokazać kwestię wolności twórczej w świetle zapisów cenzorskich na filmy zarówno w sprawach politycznych jak i obyczajowych. Pokaz "Igraszek" odbędzie się w dniu rocznicowym- 4-go czerwca w sali multimedialnej Zachęty ( projekcja z kopii po rekonstrukcji cyfrowej.)
http://www.wfdif.pl/pl/festiwale

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE