Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 czerwca 2018, 00:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Na stronie Mariana jest napisane, że film został zrekonstruowany, a jednak zazwyczaj w TVP pokazują wersje zrekonstruowane, więc przypuszczam, że tak będzie i w tym wypadku. Podobna sytuacja miała miejsce w lutym, kiedy pokazali zrekonstruowane "Yesterday". Niezależnie od tego, jak ostatecznie będzie, cieszę się, bo już od jakiegoś czasu mam ochotę na zobaczenie tego filmu (zrealizowanego na podstawie opowiadania mojego ulubionego Marka Nowakowskiego), a nie mogłem znaleźć dobrej kopii.

A ogółem to u mnie jest sesja za tydzień i muszę się przygotowywać. :) Zostało mi jeszcze kilkanaście filmów do zobaczenia i 400 stron "Kina niemego" do przeczytania, nie wspominając już o pozostałych przedmiotach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2018, 00:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
No to życzę Ci abyś się nie rozczarował jeśli chodzi o "Pogodę..." Krauzego. A z Kinem niemym i tą sesją to filmoznawstwo ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2018, 00:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Tak, filmoznawstwo, chociaż akurat w tym semestrze to jedyny taki filmoznawczy egzamin. Reszta jest bardziej kulturoznawcza, co zresztą dobrze wskazuje na większą wszechstronność kierunku, niż wskazywałaby na to nazwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2018, 00:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
I bardzo dobrze, wszechstronność w dzisiejszych czasach to duży atut. Czy uczelnia zapewnia Wam dostęp do filmów ? Czy wszystko na własną rękę i twardy dysk?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2018, 00:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Bywa różnie, w każdym razie przy instytucie działa wideoteka, gdzie trochę filmów można znaleźć; bywają też organizowane projekcje (z tego co słyszałem, na razie w ramach własnych zajęć ich nie miałem).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 czerwca 2018, 19:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Obrazek

Obecnie trwa rekonstrukcja "Czterdziestolatka" i "Tygrysów Europy", lecz ich premiera będzie raczej w sezonie jesienno-zimowym.

Jutro W TVP HD ostatni odcinek pierwszego sezonu "Ekstradycji", a pierwszy w TVP1. Drugi sezon jesienią.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lipca 2018, 13:40 

Dołączył(a): 09 sie 2016
Posty: 48
Posty na Forum KP: 156
dima napisał(a):
Co do formatu obrazu, to moim zdaniem w przypadku gdy materiał źródłowy(stare filmy, seriale) ma format obrazu 4:3, to najlepszym rozwiązaniem gdy puszczany on jest w telewizji, jest jego emisja w 16:9 rozciągniętym.

dima napisał(a):
przekonałem się na tę chwilę do formatu 4:3(o ile taki jest oryginalnym formatem) i te "czarne pasy" po bokach mi nie przeszkadzają już. Oryginalna, pełna, nieucięta klatka, bez zniekształcenia proporcji obrazu, grafiki... to jest to. :) Dodam, że przedtem "byłem za" 16:9 rozciągniętym(pełna klatka, ale zniekształcone oryginalne proporcje obrazu) - nawet wtedy, kiedyś, nie lubiłem, nie podobało mi się i nie podoba ciągle, gdy "mam ucięty" obraz względem oryginalnego. Jedynym "ale", "przeszkodą", były te "czarne pasy" po bokach... Ale wolę je, niż "ucięte" fragmenty klatek względem oryginalnej, pełnej klatki.

Jak widać, w odpowiednim towarzystwie można się wyleczyć ze złych nawyków :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lipca 2018, 19:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Kolejnym odnowionym serialem przez TVP są "Przyjaciele".
https://www.facebook.com/rekonstrukcjac ... 417635395/

Powtórki na miesiąc lipiec - http://rekonstrukcje.eu/hdtv.html

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lipca 2018, 09:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Pinto napisał(a):
Jak widać, w odpowiednim towarzystwie można się wyleczyć ze złych nawyków :)

:D
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przedmiotowe postępowanie w części 1 zamówienia zostało unieważnione, a najkorzystniejsza oferta dla części 3 zamówienia została uznana i wybrana dla niej oferta ?

Źródło informacji: https://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne ... =0&id=1355
Ogłoszenie o zamówieniu: https://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne ... hp?id=1863
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fixafilm na Arri Archive Workshop.

Źródło informacji: http://www.fixafilm.pl/pl/news/221/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lipca 2018, 12:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Na stronie serwisu VOD TVP pojawił się zdigitalizowany "serial" "Zezem" - https://cyfrowa.tvp.pl/website/zezem,36022932

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lipca 2018, 13:20 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 30
Na VOD TVP zawitały kolejne pozycje:
- Duchy zamków polskich - 3 odc.
- Paziowie - 5 odc. (zdecydowanie za niski bitrate na ten serial; raczej kiepski materiał do rekonstrukcji)
- Piotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości - 7 odc.
- Kawalerki - 5 odc.
- Królewskie sny - 8 odc.
- Rodzina Kanderów - 12 odc. (format do wyboru 4:3 lub 16:9)
- Siedem życzeń - 7 odc.

W zeszłym tygodniu pojawił się serial "Dyrektorzy", ale już go przesunięto do seriali archiwalnych. Nie był po rekonstrukcji choć go jako taki zareklamowano na facebooku.

W ogóle coś nie ogarniają tematu, na fb informują o innych tytułach niż się pojawiają na stronie VOD, a o połowie nawet nie wspominają.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lipca 2018, 16:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Jak dobrze pamiętam to serial "Dyrektorzy" był tam już od wielu miesięcy w sekcji seriale archiwalne. Oczywiście spora część z tego co się ostatnio pojawiła to tylko dygitalizacja bez pełnej rekonstrukcji.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE