Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 21:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 kwietnia 2018, 09:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
TVP o m.in. rekonstrukcji cyfrowej serialu "Ekstradycja":

http://centruminformacji.tvp.pl/3698257 ... -i-dzwieku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwietnia 2018, 13:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Rozjaśniło się co do kolejnych sezonów. Dobrze gdyby tak samo jak w wypadku serialu "Najdłuższa Wojna Nowoczesnej Europy" od razu na ich VOD pojawiały się obie wersje (16:9 i 4:3), bo raczej nie ma wątpliwości jaka będzie w telewizji.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2018, 16:43 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 77
Ekstradycja zapowiada się naprawdę pięknie pod względem obrazu

https://www.facebook.com/rekonstrukcjacyfrowaTVP/videos/265347370673400/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2018, 17:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Dobrze że emisja będzie w TVP HD gdzie jest całkiem przyzwoita jakość jak na polskie warunki. A to że serial kręcono na taśmie 35mm a nie 16mm też wpływa na ostateczny wygląd rekonstrukcji.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2018, 22:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Obrazek

16 i 20 maja ponownie w TVN 7 będzie "Kroll".

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2018, 22:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2018
Posty: 19
Już na vod.tvp.pl pierwszy epizod Ekstradycji do wyboru w dwóch formatach , oryginalnym i 16:9 https://vod.tvp.pl/website/ekstradycja-i,36399020


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2018, 23:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Ubiegłeś mnie z tym linkiem.

Swoją drogą jestem ciekaw która wersja będzie chętniej wybierana i czy będą znaczące różnice czy też może rozłoży się to prawie po połowie. Stawiałbym jednak na to, że 16:9 będzie chętniej wybierane.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2018, 23:52 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Na vod tvp irytują mnie reklamy (przed filmem i trzy w trakcie), których nie można się pozbyć (nie ma np. płatnej wersji lub podobnego rozwiązania).

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2018, 08:56 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 28
Moviemaker napisał(a):
Na vod tvp irytują mnie reklamy (przed filmem i trzy w trakcie), których nie można się pozbyć (nie ma np. płatnej wersji lub podobnego rozwiązania).


Polecam skrypt do przeglądarki.

A sama Ekstradycja w 16:9 nie wygląda najgorzej, w sumie szersze plany nawet zyskały. Mimo to chyba pozostanę przy oryginalnym formacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2018, 11:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
TVP HD (16:9) vs VOD (16:9) vs VOD (OAR 4:3)

Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2018, 16:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Te na TVP VOD jakby jaśniejsze o trochę, za bardzo moim zdaniem. Prawdziwiej i ładniej pod tym względem wygląda mi to na TVP HD.
Poza tym, to zrekonstruowany cyfrowo obraz, moim zdaniem wygląda pięknie pod każdym względem jakościowym technicznym. Nie wiem czy można by było coś więcej z niego wyciągnąć.
Jeszcze, żeby można było zobaczyć do porównania tą samą klatkę z przed rekonstrukcji. Mam nadzieję, że TVP wraz ze startem kampanii promocyjnej tego projektu będzie udostępniać takie porównania(klatki, sceny, przed i po rekonstrukcji) jak to często można spotkać w wypadku materiałów poddanych temu procesowi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2018, 13:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Nie wiem czy wiecie, że Canal+ oferuje obecnie swój kanał: Canal+ Now 4K, który jest włączany tylko okazjonalnie, na czas transmisji meczów i premier serialowych.
Pod koniec marca 2018 roku - KRRiT przyznała koncesję dla kanału: Canal+ 4K.

"Z okazji" Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji swoje kanały uruchamiają: Telewizja Polska - kanał: TVP 4K oraz platforma nc+(a właściwie, to chyba: spółka ITI Neovision S.A.) - kanał: Canal+ 4K UHD(taka nazwa figuruje w zapowiedzi, choć obecnie w koncesji nazywa się on inaczej: Canal+ 4K, a tu chyba chodzi o uruchomienie kanału na który mają koncesję).

Kanał TVP 4K, raczej, z kilku powodów, na obecną chwilę, będzie uruchomiony tylko na czas MŚ w piłce nożnej. Natomiast kanał od nc+, ma być stałym kanałem z treściami w tym standardzie.
Nie tak dawno TVP poczyniła zamówienie na 14 kamer UHD, których bynajmniej najprawdopodobniej część, posłuży m.in. do studiów przed i po meczowych czy z relacji "z terenu", bo sam przekaz dostaną w 4K z Rosji, także... - moje domysły.
Musimy chyba poczekać na ramówkę kanału TVP 4K, ale myślę, że w niej, oprócz programów transmitowanych "na żywo" czy z odtworzenia, z powtórki, znalazłoby się miejsce o określonej porze na "puszczenie" przez TVP serialu: "Wrota Europy", do którego z tego co chyba wiadomo TVP ma prawa(?) i który to chyba jako jedyny do tej pory, w pełni zrekonstruowała TVP w rozdzielczości 4K.
[Nie wiem co z "Stawką większą niż życie" - te 12 odcinków w pełni zrekonstruowanych w 4K, podjęły się firmy zewnętrzne, TVP nie ma do tych konkretnych materiałów praw ?].
Gdyby coś to oczywiście myślę, że TVP mogłaby pozyskać produkcje zewnętrzne, zrekonstruowane w 4K, na rzecz tego kanału, choć w obecnej sytuacji jak choćby raczej na razie, krótkoterminowy czas "działania" tego kanału i prawdopodobne prawa jakie do niego mają - chyba nie ma takiej potrzeby. Wystarczyłaby/wystarczyłyby te produkcje, które TVP ma zrekonstruowane w 4K(cały proces przeprowadzony w takiej rozdzielczości), czyli serial: "Wrota Europy". Oprócz tego, może do ramówki tego kanału oprócz głównej zawartości jaką będzie sport może dostaną, postarają się o jakieś treści 4K z rynku polskiego i/lub nie polskiego jak np. jakieś filmy dokumentalne(o ile w ramówce będzie miejsce na cokolwiek poza sportem) ?

Być może Canal+ zdecyduje się na pozyskanie jakiegoś materiału w pełni zrekonstruowanego w 4K i wyemitowanie go w swoim kanale. Nie wiem czy którykolwiek z tych materiałów zrekonstruowanych w pełni w 4K, gościł już choćby np. w kanałach HD: TVP czy Canal+. Wiem, że "Wrota Europy" gościły chyba w jakości HD w TVP.
Byłaby to chyba premiera telewizyjna, materiału zrekonstruowanego w jakości 4K, niezależnie od tego która stacja by go wyemitowała.
Co myślicie o tym, aby napisać do TVP i zasugerować jej, poprosić o odtworzenie "Wrót Europy" - zrekonstruowanych w pełni w jakości 4K, na kanale: TVP 4K, gdzieś w okresie MŚ, pomiędzy jakimiś programami ?


Na stronie: http://www.rekonstrukcje.eu/, chyba zostały wymienione wszystkie dostępne produkcje, na których pełny proces rekonstrukcji cyfrowej i digitalizacji został przeprowadzony w 4K(dopisana informacja o tym przy tytułach).

O sprawie pojawienia się kanałów 4K:
- http://satkurier.pl/news/170588/mundial ... ie-nc.html
- http://satkurier.pl/news/170741/caly-mu ... -w-nc.html
- http://satkurier.pl/news/170739/tvp-4k- ... ge-tv.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE