Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 września 2017, 14:32 

Dołączył(a): 22 sie 2017
Posty: 8
Czy Wy to widzieliście? :-)

http://filmozercy.com/wpis/kolekcja-polskich-klasykow-na-blu-ray-z-okazji-50-lat-studia-tor


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 września 2017, 14:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Oczywiście. :)
viewtopic.php?f=3&t=10&start=168

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 września 2017, 09:21 

Dołączył(a): 22 sie 2017
Posty: 8
Sorki, nie zauważyłem, bo wcześniej nie wchodziłem na tamten temat. Ja zamówiłem już cały pakiet tego wydawnictwa w steelbookach. A zaraz po weekendzie czekam na przesyłkę z Japonii. Zamówiłem na tamtejszym Amazonie wszystkie zrekonstruowane filmy: "Krajobraz po bitwie", "Wszystko na sprzedaż", "Jak być kochaną", "Ludzie z pociągu", "Do widzenia, do jutra" i "Człowiek na torze". Dałem sobie spokój z tymi, które się u nas ukazały na blu-ray-ach ("Sanatorium pod Klepsydrą", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Eroica"). Jedynie nie mogłem kupić "Nikt nie woła", bo pokazała mi się informacja, że tego tytułu nie mogą wysłać na mój adres (nie wiem dlaczego)... Nie mogę się już doczekać obu przesyłek. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 września 2017, 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ja tam się jeszcze powstrzymam z tym kupowaniem z Japonii. ;) Może studia filmowe "Kadr" i "Zebra" pójdą za przykładem "Toru" i też wydadzą trochę swoich tytułów na Blu-ray?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 września 2017, 12:43 

Dołączył(a): 22 sie 2017
Posty: 8
Widząc w jakim tempie wydawane są u nas zrekonstruowane filmy, zwłaszcza jeśli chodzi o płyty blu-ray, to pewnie poczekamy jeszcze z dziesięć lat na te tytuły. A ja dobrze trafiłem, bo np. za "Wszystko na sprzedaż" zapłaciłem ¥ 2,030, czyli niecałe 70 zł. Przesyłka jest cholernie droga, ale trochę mniej jest to dotkliwe jak kwota rozkłada się na kilka zamówionych pozycji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 września 2017, 13:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Solfernus napisał(a):
Widząc w jakim tempie wydawane są u nas zrekonstruowane filmy, zwłaszcza jeśli chodzi o płyty blu-ray, to pewnie poczekamy jeszcze z dziesięć lat na te tytuły.


Może przez te dziesięć lat uda mi się skończyć studia i znaleźć pracę, żeby móc sobie na to wszystko pozwolić. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 września 2017, 20:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Parę screenów z ostatniej premiery zrekonstruowanego filmu "Hubal" - http://rekonstrukcje.blog.pl/2017/03/11 ... -hd-i-vod/

Ciągle są błędy przy wstawianiu miniaturek więc dlatego daję powyższy link.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2017, 17:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Cytuj:
Witam forumowiczów

Pik napisał:
„Chyba news roku ! Studio filmowe TOR na swoje 50-lecie wprowadza do dystrybucji 25 filmów po rekonstrukcji cyfrowej w wydaniu zwykłym Blu-ray jak i steelbooku. premiera już 22.września 2017”.
Może kogoś to zaciekawi, bo poniższe informacje są dość trudne do namierzenia. Na starym forum prowadziłem z kolegami „śledztwo” dotyczące początków dźwięku stereo w produkcjach polskich. Pierwszymi filmami tego typu były np. „Westerplatte” 1967 (wersja stereo 1971), czy „Potop” 1974. Przypomnę, że powyższe stało się możliwe po przekopiowaniu materiałów na taśmę 70 mm. Tam„upchnięto” sześć kanałów audio. Niestety, rekonstruktorzy (z powodów finansowych?) nie uwzględnili tegoż w procesie rewitalizacji dzieł. Wyjątek stanowi wydana na BD „Ziemia obiecana”. To prawdziwy smaczek dla osób posiadających zestawy audio 2.1 / 5.1 (ewentualnie słuchawki stereo). Teraz do brzegu…
Wydania BD z okazji 50-lecia TOR siłą rzeczy będą, czy powinny być w mono. Dlaczego? Otóż pierwszym polskim filmem fabularnym 35 mm z zapisem stereo był obraz „Wszystko co najważniejsze” z roku 1992 (Dolby Stereo). Natomiast kilka lat później miała miejsce „rodzima”* premiera dźwięku Dolby Digital. Chodzi o dyskutowanego w innym miejscu „Bandytę” 1997.
* Dla ścisłości dodam, że była to produkcja międzynarodowa.
Dla osób chcących eksplorować temat:
http://polski-dubbing.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=662
Pozdrawiam, Daras. Na starym forum 2164 postów.

„Ja paryskimi perfumami się nie perfumuję... Ja jeden wiem co tej ziemi jest potrzebne”.


Edit:
Informacja jest następująca - jeśli kolega Daras chce zamieszczać swoje wpisy na Forum Polskiego Kina, zapraszamy w nasze szeregi. Natomiast nie ma czegoś takiego jak "forumowicz per procura", na dodatek z cytowanym podpisem i... ilością wpisów na starym Forum. Trochę odwagi do publikowania pod własnym nickiem, awatarem i na własne konto;-) To ostatni taki wpis, który zostaje.

Moviemaker

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2017, 18:01 

Dołączył(a): 09 cze 2016
Posty: 38
Posty na Forum KP: 40
Odnośnie dźwięku. Martwi użycie kodeka Dolby Digital, zamiast PCM lub DTS. Na kinie domowym lub słuchawkach niestety słychać różnicę.
Druga sprawa to użyte materiały źródłowe. Dystrybutor otrzymał kopie telewizyjne 25fps z dźwiękiem 2.0 i z nich przygotował BD. Nie wiem jaki jest frame rate wydawnictwa, ale jeżeli 24fps to dźwięk już raz przerobiony z 24 klatek do 25, wydawca musiał skonwertować ponownie do 24, zamiast sięgnąć do oryginalnego dźwięku po rekonstrukcji w 24 klatkach na sekundę. Zresztą, do większości filmów przygotowywana przez rekonstruujące studio dźwiękowe jest też wersja 24fps dla kopii BD zapisana w 5.1 (mono). Te wersje dźwięku były wykorzystane np wydawnictwie "Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2017, 18:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Czyli zapewne kolejne partactwo zamiast porządnych wydań. Ciekawe czy nie upchneli tego na BD25 zamiast BD50. Najłatwiej przekonamy się o tym na przykładzie "Przypadku".

Cytuj:
Dzisiaj jesteśmy w ILUZJON FILMOTEKI NARODOWEJ na premierze zrekonstruowanego cyfrowo serialu "Sława i chwała" Serial został zrekonstruowany w ramach projektu "Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A."
Facebook Rekonstrukcja cyfrowa TVP

Ciekaw jestem efektów tej rekonstrukcji wykonywanej przez zewnątrzną firmę. Pozostaje czekać na premierę TV.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2017, 18:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
MarianPaz napisał(a):
Czyli zapewne kolejne partactwo zamiast porządnych wydań. Ciekawe czy nie upchneli tego na BD25 zamiast BD50.


Tak czy owak, to partactwo będzie i tak najlepszą dostępną wersją tych filmów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2017, 18:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
I w tym tkwi cały problem.

Mofo a nie wiesz może czy otrzymali na te wydawnictwo jakąś znaczącą dotację?

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE