Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 21:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sierpnia 2017, 20:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
W TVP Kultura leci właśnie wspomniane wcześniej "Wesele" - oczywiście w wersji sprzed rekonstrukcji. :(

Widzę że Fixafilm pochwalił się nową rekonstrukcją, a mianowicie włoskim filmem "Suspiria". Bardzo dobry klimatyczny horror ze znakomitym motywem muzycznym. https://m.youtube.com/watch?v=pins1y0XAa0

Cytuj:
2017/08/07

2 sierpnia podczas Fantasia International Film Festival w Montrealu odbyła się światowa premiera zrekonstruowanej wersji kultowej „Suspirii” w reż. Dario Argento. Rekonstrukcję cyfrową filmu wykonała Fixafilm.

„Suspiria” to film, który poddaje widzów nowemu doświadczeniu, gdzie emocje triumfują nad logiką. Zdjęcia pełne ekspresji, przesycone kolorami i przemocą oraz wyjątkowa ścieżka dźwiękowa wstrząsają odbiorcami docierając do ich podświadomości.
http://www.fixafilm.pl/pl/news/208/

Cieszy mnie, że nasza rodzima firma ma okazję do rekonstrukcji nie tylko pereł polskiej kinematografii, ale również światowej.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sierpnia 2017, 21:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Czy ktoś może wie, na jakiej taśmie zrealizowano "Seksmisję"? Tzn. wiem, że na 35 mm, chodzi mi o jakieś dokładniejsze dane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sierpnia 2017, 12:27 

Dołączył(a): 22 sie 2017
Posty: 8
Witam wszystkich forumowiczów. ;-)

Chciałem zapytać: czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem japońskich płyt blu-ray ze zrekonstruowanymi perełkami (mam tu na myśli: "Krajobraz po bitwie", "Wszystko na sprzedaż", "Jak być kochaną", "Ludzie z pociągu", "Do widzenia, do jutra", "Nikt nie woła", "Człowiek na torze")? Jestem ciekaw, czy wszystkie te tytuły są na pewno zremasterowane, a dodatkowo interesuje mnie techniczna sprawa - czy te płyty blu-ray będę mógł oglądać na odtwarzaczu zakupionym w Polsce.

Z góry - dzięki za pomoc. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sierpnia 2017, 12:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Tylko "Zezowate szczęście" nie przeszło rekonstrukcji. Wszystkie filmy japońskiego wydawcy Kinokuniya posiadają region FREE (A,B i C). Jeden z naszych forumowiczów testował kilka z tych filmów i nie miał żadnego problemu z blokadą której nie ma.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Ostatnio edytowano 22 sierpnia 2017, 12:58 przez MarianPaz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sierpnia 2017, 12:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Nie jestem niestety posiadaczem żadnej z tych płyt, ale wszystko wskazuje na to, że są to wersje zrekonstruowane (poza "Zezowatym szczęściem") i bez kodowania regionalnego, czyli można je spokojnie kupować, o ile ma się pieniądze, bo niestety są to wydania dosyć drogie, a należy jeszcze doliczyć wysyłkę z Japonii i cło. :) Na amazon.co.jp jest w tym momencie dosyć tania cena za blu-ray "Wszystko na sprzedaż" (ok. 70 zł + 50 zł za wysyłkę), na którym mi zależy, ale nie bardzo chce mi się babrać z tym cłem i wysyłką z drugiego końca świata.

Może by zorganizować jakieś forumowe zamówienie? ;) Jakby co to zaklepuję "Wszystko na sprzedaż", bo widzę, że są tylko trzy sztuki na Amazonie. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sierpnia 2017, 22:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Ciekawostka - rosyjska rekonstrukcja serialu "Siedemnaście mgnień wiosny". Jak widać nie tylko skończyło się tylko na kadrowaniu, ale również kolorowaniu.

Obrazek

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sierpnia 2017, 22:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Czyli może być gorzej... ;)

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sierpnia 2017, 22:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ja akurat mam zrekonstruowane "17 mgnień wiosny" na DVD i jest niekadrowane i niekoloryzowane. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sierpnia 2017, 23:44 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Kolorowa wersja funkcjonowała także przed rekonstrukcją. Mnie udało się nagrać wersję oryginalną z polskim dubbingiem, tę uważam za najlepszą:-)

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sierpnia 2017, 02:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Może i tak, ale jednak rosyjskie dialogi dodają pewnego smaczku. ;)

Pochwalę się może, że już za absolutnie ostatnie oszczędności kupiłem sobie "Dekalog" od Arrow. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sierpnia 2017, 11:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Studio Tor swoje zrekonstruowane filmy udostępnia nie tylko na YouTube, ale również w serwisie Showmax oraz Amazon Prime Video.

Amazon Prime Video - lista filmów
https://www.showmax.com/pol/browse/?section=polish (na końcu listy)
Szkoda, że studia Kadr i Zebra nie idą w ich ślady i zamiast udostępniać filmy w jak największej liczbie serwisów, te leżą sobie głównie w archiwum.

Cytuj:
Dziękujemy za wszystkie słowa, zarówno te miłe, jak i te krytyczne. Staramy się zawsze brać pod uwagę opinie odbiorców i w miarę możliwości starać się wcielać je w życie. ;)

Jeśli chodzi o emitowanie audycji w oryginalnych formatach, to wątek ten został już poruszony przy okazji wcześniejszych postów i komentarzy. Możliwe, że powstanie specjalna platforma, na której będzie można oglądać "nieobcięte" filmy i programy. Na razie jest to założenie; jeśli powołamy taką platformę do życia, na pewno będziemy o tym informować na naszym Facebooku i Instagramie, a także za pomocą innych kanałów komunikacji TVP.

Obecnie nie pracujemy nad "Czterema pancernymi i psem". W tej chwili skupiamy się na 836 materiałach rekonstruowanych w ramach projektu unijnego "Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.". Pozyskanie funduszy na ten cel traktujemy jako nasz wielki sukces i staramy się jak najlepiej wykorzystać dany nam potencjał. Dlatego na razie staramy się zapoznać widzów głównie z materiałami rekonstruowanymi w ramach projektu, w który teraz cały nasz ośrodek jest najbardziej zaangażowany. Pozdrawiamy i dziękujemy za konstruktywne komentarze :)
Facebook Rekonstrukcje TVP

Domyślam się, że chodzi o serwis VOD TVP na który mają pójść nie małe środki. Oby umieszczania tam obie wersje dzięki czemu każdy obejrzy to co mu pasuje.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sierpnia 2017, 22:24 

Dołączył(a): 16 cze 2016
Posty: 2
Wiadomo, co z emisją Hubala na TVP2?
Nie widzę go w programie, miał być emitowany 1.09 o 23:00.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE