Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 21:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 maja 2017, 20:25 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
Prace nad serialem Czterej Pancerni i pies zostały przerwane i porzucone. Tytuł Blisko coraz bliżej ma szansę na rekonstrukcje, ale żadne decyzję jeszcze nie zostały podjęte.
Fixa jak i tym bardziej ligthcraft nie miały wcześniej do czynienia z rekonstrukcją polskich seriali na taśmie 16mm, może być to dla nich ciekawe doświadczenie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 maja 2017, 20:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Jakoś specjalnie nie dziwi mnie przerwanie prac nad Pancernymi. Już raz wycofywali go z anten Tvp. Natomiast ciekawi mnie co się dzieje z 07 zgloś się. Czyżby podobny los?

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 maja 2017, 20:46 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
Pancerni porzuceni, być może czekają na wybory? Zaś prace nad 07 są prawie na ukończeniu. Może anteny zechcą puszczać tytuł w lato


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 maja 2017, 20:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Jak by nie liczyć sporo to trwało, ale dobrze że do premiery coraz bliżej.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2017, 01:25 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 30
TVP zdecydowanie nie jest zarządzane przez poważnych ludzi. Jakieś odcinki Czterech pancernych zostały ukończone czy żaden?
Dużo z tych seriali było kręconych na 16mm? Czy można po okresie produkcji rozpoznać czego się spodziewać (tj. jakiej taśmy)? Zdawało mi się do tej pory, że te Alternatywy 4 to był taki rzadszy przypadek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2017, 12:20 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Niech koledzy branżowcy jeszcze to zweryfikują ale z tego co wiem, spora część seriali jest na 16mm.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2017, 13:13 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
Tak, kwestia ekonomiczna. Są też takie na super 16 i często mają lepszą jakość wejściową, w tym ładne ziarno które nie przeszkadza w rekonstrukcji.

Sęk w tym że dotychczas niewiele firm zajmowało się rekonstrukcją seriali, sama taśma 16 to jedno, ale każdy odcinek ma inne niespodzianki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lipca 2017, 10:40 

Dołączył(a): 16 lut 2017
Posty: 28
Nie ma żadnej różnicy czy to jest serial czy film fabularny. Stosowana technologia była zasadniczo taka sama. TPS chyba faktycznie nic nie robił z 16mm, ale Fixafilm już tak. Przy czym trzeba zauważyć, że dobrze naświetlone s16 na Kodak Vision1/2 czy nawet starszych Kodakach, może wyglądać lepiej niż słabo naświetlone i wywołane Orwo czy Agfa 35mm. Janosik na przykład był na Kodaku (deal z dystrybutorem USA, w zamian za taśmę Kodaka Perepeczko miał biegać bez koszulki cały czas) i wygląda bardzo dobrze cały czas. 16mm to nic innego od strony technicznej jak wycinek 1/4 z taśmy 35 mm, więc pracuje się zasadniczo tak samo, tylko jak na wycinku :) Obydwie firmy sobie spokojnie poradzą i stawiam, że szybciej niż w te dwa lata. Jednocześnie upokarzając przy tym zupełnie TVP z ich gigantycznymi kosztami (i miernymi efektami).

Ja mam takie dane:

Pan na Żuławach - Standard 16mm
Tygrysy Europy - Super 16mm
Boża podszewka - Super 16mm
Sława i chwała - Super 16mm
Rodzina Kanderów - Standard 16mm
Dorastanie - Standard 16mm
Życie na gorąco - Standard 16mm
Sukces - Standard 16mm

_________________
Forumowy insider branży rekonstrukcyjnej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 września 2017, 09:33 

Dołączył(a): 22 sie 2017
Posty: 8
Ja mam pytanie. Czy wiadomo według jakiego klucza studia filmowe dokonują selekcji swoich produkcji do rekonstrukcji? Czy jest to decyzja dyrektora, czy odbywa się to w formie głosowania? ;-) Wiadomo, że zawsze będzie to kontrowersyjny temat, ale dziwi mnie fakt, że, jak już ktoś wspomniał, do tej pory nie doczekaliśmy się rekonstrukcji trylogii Chęcińskiego, jak i takich filmów jak "Zakazane piosenki", "Ostatni etap", czy lżejszych komedyjek typu "Lekarstwo na miłość", czy trzy filmy z Panem Anatolem...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lutego 2018, 23:58 

Dołączył(a): 16 lut 2017
Posty: 28
1. Dużo pozycji, zwłaszcza tych starszych ("Zakazane piosenki" na pewno), jest wspólną własnością 3 studiów filmowych, które kontrolują aktualnie większość polskich filmów sprzed 1989r. Wygląda to tak, ze któreś ze studiów zarządza danym tytułem i ma jakąś cześć praw (procentowo to się liczy) a resztę praw mają dwa inne studia. Tych tytułów zasadniczo studia nie ruszały, bo ze względu na to zamieszanie z prawami, były z nimi same problemy.

2. Wcześniej wybierano pozycje wg. wieku i stanu zdrowia operatorów i reżyserów, więc filmy np. Wajdy czy Szulkina (który stary nie jest, ale ma już jedno płuco tylko, a dalej jara 2 paczki dzienne) albo Wójcika czy Sobocińskiego.

3. Do tego dochodzi sprzedawalność i pokazywalność tytułu za granicą oraz w Polsce (czytaj "Seksmisja" sprzeda się lepiej niż "Ostatni etap")

4. Dostępność oraz stopień zniszczenia materiałów wyjściowych - zaczynaliśmy rekonstrukcjęw Polsce raczej od filmów prostszych

Teraz w końcu po dwóch latach ruszyło finansowanie rekonstrukcji z funduszy norweskich, więc rekonstrukcja przyśpieszy, jak i zostaną też ruszone tytuły wspólne.

_________________
Forumowy insider branży rekonstrukcyjnej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lutego 2018, 00:32 

Dołączył(a): 16 lut 2017
Posty: 28
adi90a napisał(a):
FixaFilm zajmie się serialami:
- „Pan na Żuławach”,
- „Tygrysy Europy”,
- „Boża podszewka”,
- „Sława i chwała”
T.P.S. Telewizyjne Profesjonalne Studio będzie z kolei rekonstruowało:
- „Rodzina Kanderów”,
- „Dorastanie”,
- „Życie na gorąco”,
- „Sukces”.
Mam nadzieje, że TPS stanie na wysokości zadania.


"Sława i chwała" już oddana, "Boża podszewka" idzie nieźle. TPS ma problemy z kolaudacjami, chyba na razie im dwa odcinki dopiero przyjęli.

_________________
Forumowy insider branży rekonstrukcyjnej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lutego 2018, 01:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
A wiesz może czym w ostatnim czasie zajmowała się Filmoteka Narodowa lub zamierza się zająć (w odniesieniu do powojennych filmów), bo od nich najtrudniej cokolwiek się dowiedzieć? O "Hubalu" dowiedzieliśmy się przypadkiem gdy telewizja wyemitowała zrekonstruowaną wersję.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE