Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 10:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 czerwca 2016, 18:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Czyli tak jak myślałem różnica jest spora, choć naturalnie mocna kompresja w VOD robi swoje. Tak czy inaczej nie po raz pierwszy TVP dała ciała i zamiast nowej kopii prezentuje starą. Ciekaw jestem jaką jakość bedą miały filmy w portalu który ma powstać za kilka lat i skupiać polskie filmy, zdaje się że nie tylko te po rekonstrukcji. Może do tego czasu HEVC bedzie już standardem i umożliwi lepszą jakość przy nie za wysokim bitrate. Na razie mamy to co mamy, czyli filmy z bitrate 2500kbps dla 720p. Swoją drogą to te 1080p działa Wam w VOD.pl czy wyświetla tylko 720p?

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 czerwca 2016, 11:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Na antenie telewizji Polsat w lipcu obejrzeć będzie można:
08 lipca 01:30:00 Nóż w wodzie
15 lipca 00:05:00 Niewinni czarodzieje
22 lipca 01:20:00 Pociąg

Film "Zew morza" który jest w VOD.pl dostępny jest jeszcze przez zaledwie kilka dni - do 26 czerwca 2016

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 czerwca 2016, 13:48 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Przydałaby się rekonstrukcja "Mąż swoje żony" z 1960 reż. Stanisław Bareja. To co wczoraj puścił Polsat na swoim kanale HD, strasznie słabej "jakości" niestety było.
Obrazek Obrazek Obrazek

Mam nadzieje, iż nie puszczą "lipy" jak TVP i te filmy Marian co piszesz o emisji w lipcu, faktycznie będą po rekonstrukcji :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 czerwca 2016, 14:51 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 55
Maz swojej zony :
mam ten film na DVD z serii Bareja - Kultowe komedie

To jedna z moich ulubionych komedii Barei.

Plejada gwiazd starego pokolenia:

Swietna rola Pawlika ,zyciowa rola Wandy Luczyckiej ,
cudowna Zawieruszanka i mloda Czyzewska.
Tomus i Mis Uszatek w swoim zywiole !

Takich filmow juz nie robia !!!!!

Przydala by sie rekonstrukcja i wydanie na BD ( ale to tylko moje marzenia!)

_________________
Sorry za moj "language" ,ale nie mam polskich znakow na komputerze!
wiem ze jest roznica pomiedzy :
Robić komuś łaskę a robic komus laske !!
zapozyczone ,copy & paste z innego forum!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 12:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Domell1 napisał(a):
Mam nadzieje, iż nie puszczą "lipy" jak TVP i te filmy Marian co piszesz o emisji w lipcu, faktycznie będą po rekonstrukcji :)
Wszystkie te filmy były już po rekonstrukcji w Polsat Film HD, więc na antenie Polsatu będzie podobnie.

Jestem ciekaw czy TVP dostanie wnioskowane 71 367 380,90 zł na program "Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.". Z tego co widzimy na pierwszej stronie tego tematu, Filmoteka Narodowa ma otrzymać 44 miliony (jest na tej samej liście wniosków pozytywnie ocenionych), dlatego mam nadzieję, że TVP również otrzyma owe niebagatelne środki.
https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/2-3-2-kultura-po-ocenie-formalnej.pdf

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 czerwca 2016, 19:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 110
Lokalizacja: Wrocław
Posty na Forum KP: 3391
To nie są małe pieniądze...byle tylko zostały właściwie wykorzystane. temat rekonstrukcji przewija się cały czas. Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A to bardzo ważny projekt. za taka sumę można bardzo dużo zrobić. Czekamy na efekt końcowy.
pozdrawiam serdecznie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lipca 2016, 19:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
W dniu dzisiejszym na antenie kanału TVP Seriale miała miejsce premiera pierwszego, zrekonstruowanego cyfrowo odcinka "07 zgłoś się". Co warte podreślenia, wyemitowano go w oryginalnych proporcjach obrazu czyli w 4:3. Mam nadzieję, że w kanałach HD serial również będzie tak emitowany.

Powtórka pierwszego odcinka już dziś tuż przed godziną trzecią, a kolejne od poniedziałku do piątku przed południem. :)

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lipca 2016, 12:56 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 336
Posty na Forum KP: 1544
I teraz pytanie do Szanownych Forumowiczów: czy TVP w jakikolwiek sposób chwaliła się tym, że zrekonstruowała ten serial? Ja nigdzie, ani w internecie, ani w telewizji, nie znalazłem jakiejkolwiek wiadomości na ten temat.
Sam serial moim zdaniem wygląda całkiem przyzwoicie, chociaż trochę mnie denerwuje wykonywanie od nowa napisów w czołówce i tyłówce. Dlaczego nie można zostawić napisów w wersji oryginalnej? O ile dobrze pamiętam, podobna sytuacja była przy "Alternatywach 4", tam napisy końcowe zostały chyba wykonane od nowa.

_________________
Ja w ogóle nie lubię chodzić do kina. A szczególnie nie chodzę na filmy polskie w ogóle...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lipca 2016, 13:12 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 28
Zdaje się, że te czołówki nie istnieją w materiale źródłowm, tj. oryginalnych taśmach na których bazuje rekonstrukcja. Czołówki były sklejane już w telewizji, czyli od razu w niskiej rozdzielczości; w jakiej wyswietlano seriale wtedy, ale dziś różnica byłaby widoczna. Podobnie z napisami na końcu - nie ma ich na oryginalnych taśmach. Chociaż uważam, że nowe możnaby zrobić staranniej...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lipca 2016, 15:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Witam kolegów . Tak się składa,że po informacji Mariana o emisji "07 Zgłoś się" po rekonstrukcji też postanowiłem obejrzeć to nowe wcielenie słynnego 07 o 2:45 w nocy . Przede wszystkim cieszę się, że rekonstruktorzy zachowali oryginalne proporcje obrazu 4:3 i w takiej wersji przekazano film do emisji. Obraz jest czysty z widoczną większą ilością szczegółów. Kolory w scenach dobrze naeksponowanych są prawidłowe ale bez rewelacji , czasami nawet podciągnięte w górę co powoduję,że twarze nabierają lekko purpurowego kolorytu zwłaszcza w cieniach. Widać ,że kolorem bazowym lub odniesienia jest kolor ludzkiej skóry w większości scen ten kolor jest prawidłowy. Można czasami dostrzec, że cienie mają lekko zielonkawe zabarwienie nawet czerń , w niektórych scenach, połyskuje zielonkawą barwą. Czasami też biel np odcień białych koszul jest w w niektórych scenach też lekko zielonkawa. Jeśli porównam ten film z filmem z DVD wydanym przez TVP, w którym zieleń jest kolorem dominującym np śnieg ma zielonkawy odcień, to ja tej rekonstrukcji daję 4 na 5 możliwych punktów. Co do napisów o których tu koledzy pisali moim zdaniem dobrze się stało że zrobiono nowe podobne do starych bo czołówka w "starym" "07 zgłoś się" wygląda koszmarnie robiona archaiczną metodą i chyba na nie w pełni sprawnym urządzeniu. Jeśli chodzi o dźwięk to nie widzę mankamentów a raczej nie słyszę.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lipca 2016, 19:36 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 40
Dziś na TVP1 (HD) o 03:20 film "Poznań 56". Na liście filmów po rekonstrukcji widnieje ale jak czasami spojrzałem na film jak leciał np. na TVP Kultura to na rekonstrukcję nie wyglądał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lipca 2016, 02:35 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 55
Kazimierz Jankowski,
bardzo dziekuje za wnikliwa ocene rekonstrukcji 07 Zglos sie !
Takich recenzji nam tutaj brakuje .

Teraz pozostaje nam czekac i miec nadzieje ze serial zostanie wydany na Blu-ray w proporcjach 4:3

07 Zglos sie to dla mnie ciagle polski serial kryminalny nr 1 .

_________________
Sorry za moj "language" ,ale nie mam polskich znakow na komputerze!
wiem ze jest roznica pomiedzy :
Robić komuś łaskę a robic komus laske !!
zapozyczone ,copy & paste z innego forum!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE