Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 08:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 kwietnia 2017, 21:03 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 40
1 maja o 14:05 na TVP1 prawdopodobnie w zrekonstruowanej niedawno wersji Zemsta w reż. A.Wajdy z 2002 roku.

A tego samego dnia w nocy o 01:25, też na TVP1 Polsko-niemiecko-węgierski film Córy szczęścia z 1999 r., też zrekonstruowane, bo przecież parokrotnie leciał na TVP HD.

A 3 maja o 14:15 na TVP1 - Pan Tadeusz - też Wajdy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 21:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Dziś przybyło kolejne 7 filmów studia TOR w tym kilka które do tej pory nie miały nigdzie premiery. Gdyby powstał jeden wspólny kanał na którym studia KADR, TOR i Zebra wstawiłyby wszystkie zrekonstruowane przez siebie filmy, a ofertę uzupełniły o inne tytuły do których maja prawa, to pewnie znałoby się trochę chętnych na płatne subskrypcje.

Swoją drogą ciekawe czy studio KADR też pójdzie w ślad za TORem i zacznie udostępniać filmy do wypożyczenia.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 21:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
MarianPaz napisał(a):
Dziś przybyło kolejne 7 filmów studia TOR w tym kilka które do tej pory nie miały nigdzie premiery.

Chyba mnie posłuchali w takim razie... ;)

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 21:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Raczej stopniowo wrzucają całą ofertę, co jak najbardziej uważam za duży plus. :) Mam nadzieję, że po rekonstrukcji kolejnych filmów szybko znajdą się na ich kanale.

Tak czy inaczej zabieram się do dodawania linków na swojej liście.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 21:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Cóż, na pewno skorzystam z "Roku spokojnego słońca" i "Spirali", bo właśnie akurat miałem te filmy ochotę zobaczyć, ale nigdzie nie były do znalezienia w sensownej jakości. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwietnia 2017, 19:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2016
Posty: 494
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty na Forum KP: 1440
Odnośnie dyskusji o sprzedaży płyt DVD lub też zarabiania za dystrybucję filmów w sieci-problem leży właśnie w tym co napisał Karel,czy też Moviemaker-ja posłużę się przykładem sprzedaży muzyki na CD.Jeżeli ktoś kupuje jedną płytę na rok,to nie jest to dla niego jakiś większy problem,ale przy 2-3 tytułach miesięcznie,to już jednak jest.Standardowo 35-40 zł. za płytę trzeba zapłacić,nie wspominam już o nielegalnych,darmowych pobraniach,ale te same nowe tytuły można pobrać legalnie-cena 8 zł. za 25 nagrań na pewnym portalu który daje muzę ;) no więc ekonomiczny rachunek jest prosty.Jakość w większości przypadków jest jednakowa,czy to plik,czy CD.
Poza tym obserwując ceny,można zauważyć tendencję,że w tej samej wytwórni płytowej,obojętnie jaka by to była,płyty znanych muzyków,zespołów zawsze są zawyżane,a tych maluczkich są zawsze o kilka złotych tańsze,a przecież koszty produkcji są zawsze jednakowe.Dodatkowo,przy takiej właśnie polityce wyciągania pieniędzy,pazerności,bo słuchacz zapłaci więcej za nazwisko,skutki są właśnie takie-sprzedaż maleje,piractwo rośnie.Tak samo jest z filmami,z tym że jakość w necie nie zawsze odpowiada oryginałowi,ale i tu sytuacja ulega poprawie.
Jeszcze jeden aspekt-ja na przykład zawsze wolę obejrzeć film na dużym ekranie tv.,siedząc kilka metrów przed telewizorem,a nie na ekranie laptopa przy stoliczku ;)

_________________
To jest Twoja Bonecka,to jest moja Bonecka,a to jest Bonecka Kanonia 8


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwietnia 2017, 07:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Wit napisał(a):
Jeszcze jeden aspekt-ja na przykład zawsze wolę obejrzeć film na dużym ekranie tv.,siedząc kilka metrów przed telewizorem,a nie na ekranie laptopa przy stoliczku ;)

Tak, też o tym wspominałem. Jeśli na czymś mi zależy szczególnie, to oglądam na ekranie komputera. Zdecydowanie jednak preferuję TV.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwietnia 2017, 11:28 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Wiem iż być może to nieodpowiedni działa ale czy coś komuś świta w jakiej "kopi" puści "Czterech pancernych i pies" kanał Polsat Film HD ? Emisja już w Piątek o 10.15.
Pytam bo może kopia 4:3 z KinoPolska ale w jakości HD?

PS Dzisiaj o 7.40 też leciał odcinek "Załoga/Radość i gorycz" ktoś oglądał?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwietnia 2017, 17:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Jak dobrze pamiętam, to była stara kopia a SF Kadr i tak podaje i siebie, że serial jest tylko w SD.
http://www.sfkadr.com/pl/movies/58/4-pa ... -pies.html

Ciekawe jak idzie TVP rekonstrukcja serialu, o ile w ogóle się nim zajmują bo 07 zgłoś się ciągle nie ukończono.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwietnia 2017, 17:55 

Dołączył(a): 09 sie 2016
Posty: 48
Posty na Forum KP: 156
Przed chwilą na TVP HD zakończyła się premierowa emisja odnowionej wersji "Akademii Pana Kleksa". Oczywiście koszmarnie przycięty kadr, więc kolejne zmarnowane pieniądze podatników.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwietnia 2017, 21:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Nie zmarnowane pieniądze tylko glupia moda na telewizyjne emisje kadrowanych wersji.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 kwietnia 2017, 09:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2016
Posty: 1497
Posty na Forum KP: 2675
Apropos dyskusji o opłatach za filmy Studio TOR.
Dopóki nie powstanie filmowy odpowiednik serwisu Spotify, takie pomysły jak 5 zł za film itp - nie przyjmą się. Jesli za 20 zł na miesiąc ma się dostęp do ogromnych zasobów muzyki - nie przekona się widza, ze chociazby za 40 pln na miesiąc niemożliwe jest zrobienie tego z zasobami filmowymi, niech nawet tylko dla filmu polskiego.

_________________
Film to życie, z którego wymazano plamy nudy - Alfred Hitchcock.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE