Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 listopada 2016, 11:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
A to musiałbyś sam go zapytać, bo inaczej odpowiedź uzyskasz również "przez prokurenta". :)
Powody, dla których prawdopodobnie nie zarejestruje się na nowym forum podał, o ile pamiętam, na forum poprzednim.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2016, 11:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Zrozumieć Darasa to nie prosta sprawa. :D

W Polsat Film będzie po raz kolejny w TV film "Krzyżacy" 29 grudnia 10:50. Poza tym sporo powtórek, zwłaszcza filmów Barei. Więcej w tym dokumencie

Zrekonstruowany "Dyrygent" premierowo w VOD.pl
http://vod.pl/filmy/dyrygent/dwzrm20
Dostępny do 31 grudnia 2016

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2016, 12:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Obrazek

Wygląda na to, że kilka dni temu pozytywnie rozpatrzono odwołanie PISFu dla projektu "Cyfrowa rekonstrukcja i digitalizacja polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych w celu zapewnienia dostępu na wszystkich polach dystrybucji (kino, telewizja, Internet, urządzenia mobilne) oraz zachowania dla przyszłych pokoleń polskiego dziedzictwa filmowego" na kwotę 104 milionów złotych o czym pisałem na pierwszej stronie. :)
Dotychczas było tak:
Obrazek

Miejmy nadzieję że i Filmoteka Narodowa otrzyma dotację.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2016, 17:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
3. grudnia w NInA "Dzień z rekonstrukcją", a w jego ramach m.in. projekcja "Na srebrnym globie" o 21:30.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 listopada 2016, 23:49 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 77
Na VOD.pl pojawiły się kolejne filmy A.Wajdy po rekonstrukcji:

Bez znieczulenia
http://vod.pl/filmy/bez-znieczulenia-online-za-darmo/qyyr02d

Krajobraz po bitwie
http://vod.pl/filmy/krajobraz-po-bitwie-online-za-darmo/q8jp687

Panny z Wilka
http://vod.pl/filmy/panny-z-wilka-online-za-darmo/895ekkm


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 listopada 2016, 15:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2016
Posty: 2
Dziwi mnie bardzo, jakie względy decydują o odrestaurowywaniu filmów. Często puszcza się filmy typu "Znachor" czy Trędowata" i stale są w fatalnej jakości a rekonstruuje się filmy których prawie nikt nie ogląda. Też prawie wcale nie odnawia się filmów dla młodzieży a jest ich (polskich) coraz mniej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 listopada 2016, 19:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Których ze zrekonstruowanych filmów nikt nie ogląda? To znaczy rozumiem, że trudno czasem zobaczyć czy kupić film w wersji zrekonstruowanej, ale to raczej wina dystrybutorów, a nie tych, którzy wybierają filmy do rekonstrukcji (moim zdaniem wybór filmów do rekonstrukcji jest na razie raczej uzasadniony).

Też chętnie zobaczyłbym zrekonstruowane filmy dla młodzieży (czytaj Nasfeter ;) ), ale są one postrzegane (w wypadku Nasfetera zdecydowanie niesłusznie) jako filmy o mniejszym ciężarze gatunkowym no i nie są one na liście priorytetów. Chociaż niektóre seriale, np. "Wakacje z duchami" czy "Podróż za jeden uśmiech" chyba są nadal dość popularne i nie zdziwiłbym się na wieść o ich rekonstrukcji. Do tej gałęzi "popularnej" kina zaliczyłbym też "Trędowatą" i "Znachora". Są to dobrze zrealizowane filmy, ale trochę jednak mniej znaczące niż dzieła Wajdy czy Hasa itp. Dlatego jestem raczej za częstszym pokazywaniem zrekonstruowanych filmów niż za rekonstrukcją często pokazywanych filmów. ;)

Ostatecznie jednak (obym się mylił) zamiast czekać na rekonstrukcję "Znachora" czy "Trędowatej", lepiej chyba odsunąć telewizor od fotela lub fotel od telewizora i oglądać wersję starą. Wydaje mi się bowiem, że ewentualne emisje czy wydania TVP prawdopodobnie będą w wersji uciętej do 16:9, tak jak większość filmów uznanych za popularne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 listopada 2016, 15:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2016
Posty: 2
Nie chodzi mi o seriale dla dzieci ale filmy fabularne, takie np. jak "Pierścień Księżnej Anny", "Godzina pąsowej róży". A filmy takie np. jak Na srebrnym globie, Zew morza, kto ogląda ?. Powinno się brać gusta większości a nie decydentów. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 listopada 2016, 15:39 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1780
Posty na Forum KP: 1006
Ja1020 napisał(a):
Nie chodzi mi o seriale dla dzieci ale filmy fabularne, takie np. jak "Pierścień Księżnej Anny", "Godzina pąsowej róży". A filmy takie np. jak Na srebrnym globie, Zew morza, kto ogląda ?. Powinno się brać gusta większości a nie decydentów. Pozdrawiam

Ja oglądam i ..Pierscień..." i ,,Na srebrnym.."....
Gusta wiekszości...nieee, proszę.

_________________
...nie profesor, tylko satyr..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 listopada 2016, 15:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Ja1020 napisał(a):
Powinno się brać gusta większości a nie decydentów. Pozdrawiam
Przepraszam nowego kolegę (koleżankę?), ale nie zgodzę się. Życie w kraju, gdzie o wszystkim decyduje większość byłaby koszmarem... ;)
Jeżeli chodzi o filmy, to o kolejności rekonstruowania powinna raczej decydować jego wartość artystyczna, wkład w polską kulturę (co chyba na jedno wychodzi), jego unikatowość, stan nośnika, a dopiero później ewentualnie inne cechy, z oglądalnością na samym końcu.

Jaką widownie ma dzisiaj "stare polskie kino" w porównaniu np. z "Listami do M."?
W rekonstrukcji nie o prosty biznes chodzi i nie dla pieniędzy się to robi. Zdecydowanie niech decydują o tym "decydenci", bo zdecydowanie lepiej wiedzą o wartości danego filmu niż statystyczny widz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 listopada 2016, 16:10 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Poza tym dość ciężko byłoby, by w tej akurat kwestii zdecydowała "większość", bo jak? Referendum na temat rekonstrukcji zrobić?

Powinna decydować wartość filmu oraz... stan jego kopii. :) Bo jeżeli dany film jest może i nie taki znów mega-super-hiper ważny, ale znajduje się w takim stanie, że za chwile może nie być co zbierać, to ja bym go ratował.

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 listopada 2016, 12:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Mam nadzieję, że już wkrótce wystartuje program rekonstrukcji PISFu, bo jasno widać, że bez takich dodatkowych środków z budżetu, tempo prac dramatycznie spada. Ciekaw jestem jakie filmy zostaną odnowione, choć patrząc na to jak dobierano dotychczas tytuły, można być dobrej myśli i z pewnością będą to też mniej znane dzieła.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE