Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 listopada 2016, 18:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Też właśnie oglądam i niestety nie ma już oar, ale to było do przewidzenia. Co do napisów czołówki, to już była o nich mowa.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 listopada 2016, 22:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
TVP właśnie emituje "Ogniem i mieczem" i jest to niestety stara marna kopia filmu i chyba dokładnie to samo dano na Blu-ray. Szkoda, że ze zrekonstruowanego materiału z wersji odcinkowej nie zmontowano kinowej.

Halka - zwiastun repremiery
https://www.youtube.com/watch?v=TIodLkcbA9c

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 listopada 2016, 23:45 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Kilka godzin wcześniej emitowali "Pana Wołodyjowskiego" po rekonstrukcji.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 listopada 2016, 21:35 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 40
Aktualnie na TVP Kultura leci Hubal, który wygląda jak zrekonstruowany. Sam wcześniej podejrzewałem że będzie emisja w takiej wersji, bo ten film ostatnio w TVP to z 4-5 lat temu leciał.

Lekcja martwego języka - zdjęcia z zrekonstruowanej wersji:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 listopada 2016, 11:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
hclnorek napisał(a):
Aktualnie na TVP Kultura leci Hubal, który wygląda jak zrekonstruowany. Sam wcześniej podejrzewałem że będzie emisja w takiej wersji, bo ten film ostatnio w TVP to z 4-5 lat temu leciał.
Trzeba przyznać że jesteś bardzo czujny i bardzo dobrze, bo im więcej osób zwraca na to uwagę, tym większa szansa, że nie przegapimy takiej premiery. :)

Faktycznie była to zrekonstruowana wersja. W planszach końcowych widniała informacja, że skanowanie w 4k wykonało TVP, natomiast rekonstrukcję w 2k zrobiła Filmoteka Narodowa w 2015 roku. Szkoda że od tego czasu nikt się tym nie pochwalił, a nawet zaktualizowana strona Repozytorium Cyfrowego nie wypomina ani o "Hubalu" ani nawet o 3 częściach przygód Kleksa. Czyli trzeba liczyć na szczęście, że trafimy na film który został już odrestaurowany. Całe szczęście, że na koniec podają informacje na temat rekonstrukcji.

Swoją droga ciekawe jakie jeszcze filmy zrekonstruowała Filmoteka Narodowa o czym nie zdołała jeszcze nikogo poinformować.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 listopada 2016, 15:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Nie przypuszczałem, że "Hubal" będzie po rekonstrukcji i zlekceważyłem emisję. Teraz będę czujniejszy, gdy ta pozycja pojawi się w programie.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 listopada 2016, 15:05 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 30
Wydaje mi się, że nikt o tym nie wspominał, więc jakby się komuś nudziło to w kwietniowym numerze "Magazynu filmowego" jest artykuł o rekonstrukcji cyfrowej. Początki w Polsce, proces i pewne obawy o projekt "masowej" rekonstrukcji. Dla osób śledzących ten proces od kilku lat raczej przypomnienie i ciekawostki, nic odkrywczego.
Magazyn filmowy nr 4(56) 2016 (od 18 strony)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 listopada 2016, 19:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
adi90a napisał(a):
Wydaje mi się, że nikt o tym nie wspominał, więc jakby się komuś nudziło to w kwietniowym numerze "Magazynu filmowego" jest artykuł o rekonstrukcji cyfrowej. Początki w Polsce, proces i pewne obawy o projekt "masowej" rekonstrukcji. Dla osób śledzących ten proces od kilku lat raczej przypomnienie i ciekawostki, nic odkrywczego.
Magazyn filmowy nr 4(56) 2016 (od 18 strony)
Było, było. :)

MarianPaz napisał(a):
W najnowszym Magazynie Filmowym SFP jest dosyć obszerny artykuł o cyfrowej rekonstrukcji.

Cytat:
Dziesiątki fachowców, setki filmów, tysiące godzin pracy, miliony złotych i miliardy pikseli – to liczby, którymi można opisać pierwszą dekadę rekonstrukcji cyfrowej polskich filmów. Ale prawdziwa wartość tego procesu sięga dalej, niż jest to możliwe do ujęcia w liczbach.

http://www.sfp.pl/magazyn,134,8b17f3433 ... 1,pdf.html

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.ph ... 7dfbd28ee0


ŚMIERĆ PREZYDENTA
Polska 1977
TVP 2, niedziela, 18 grudnia, godz. 1.15


ROZMOWY KONTROLOWANE
Polska 1991
TVP 1, sobota, 10 grudnia, godz. 11.35

13 grudnia 23:35 TVP Kultura
Klasyka na nowo - Rozmowy kontrolowane

W tym paśmie emitowane są filmy po rekonstrukcji więc może to być już odnowiona kopia Rozmów...

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 listopada 2016, 12:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Cytuj:
Dziś w MoMA The Museum of Modern Art odbędzie się uroczysty pokaz zrekonstruowanego w 2016 roku filmu Aleksandra Forda "Mir kumen on/Droga młodych".

http://repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/10883
Facebook Repozytorium Cyfrowe Filmoteki Narodowej

Cytuj:
Restored by Lobster Films, Paris, in collaboration with the Deutsche Kinemathek, Filmoteka Narodowa, and The Museum of Modern Art; courtesy Kino Lorber. DCP.
https://www.moma.org/calendar/events/2500?locale=en

Zmieniono datę emisji "Rozmów kontrolowanych" w TVP1 HD z soboty 10 grudnia, na sobotę 17 grudnia (12:05). Z wcześniejszej emisji w TVP Kultura dowiemy się czy na 35 rocznicę stanu wojennego przygotowano odnowioną kopię filmu.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 listopada 2016, 21:16 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 40
W grudniu na TVN-ie dwa filmy polskie po rekonstrukcji, przy czym ten drugi zapewne w tej ''lepszej'' wersji od KinoRP
- 13 grudnia, godz. 20.50 - Kroll
- 20 grudnia, godz. 20.50 - Psy

Tydzień później, też o 20.50 wprawdzie nie po rekonstrukcji, ale też polski film - Cisza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 listopada 2016, 20:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Poniższy wpis zamieszczam na prośbę kol. Darasa z poprzedniego forum. Zamieszczał on tam cykl wpisów i obiecał, że napisze kolejną część. Wklejam ją więc w jego imieniu:

Cytuj:
Czy twarz mężczyzny powinna wyglądać jak pupa niemowlęcia? Część ósma: cuzamen do kupy. *

Witam
Na poprzednim forum obiecałem, że napiszę jeszcze jeden (ostatni) odcinek o polskich rekonstrukcjach cyfrowych, a bazą rzeczonej części będą informacje unikalne / wcześniej niepublikowane. Zatem przemyśliwuję sprawę i w bliżej nieokreślonym czasie sięgnę po „pióro”.
Jako, że na dawne forum nadal zagląda gros czytelników (przykładowo, od dnia zamknięcia Forum Telewizja Kino Polska cieszące się popularnością „Luźne Gadki” odnotowały 67604 kliknięć), to postanowiłem nowym użytkownikom nieskromnie zarekomendować wybrane tytuły starych odcinków „o twarzach”. Przypomnę, że starałem się w nich w sposób przystępny przybliżyć zagadnienia techniczne związane z rewitalizacją rodzimych produkcji, tym samym pomóc zrozumieć powody, dla których takie lub inne rekonstrukcje nie dały widzom pełnej satysfakcji…

Czy twarz mężczyzny powinna wyglądać jak pupa niemowlęcia? Część pierwsza: formaty.

W tekście - w ujęciu historycznym - opisałem występujące w kinie / telewizji formaty filmowe, tym samy zasugerowałem czego sympatyk rekonstrukcji powinien oczekiwać od „odnowicieli” polskiej klasyki.

„Skoro jesteśmy skazani na kastrowanie filmów (patrz np. edycje BD TVP) to uważam, że warto baczniej przyjrzeć się klatce filmowej i postawić pytania problemowe. Uporządkuję to co napisałem wcześniej. Postaram się rzecz opisać maksymalnie przystępnie”.

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.ph ... a2eedf8549

Czy twarz mężczyzny powinna wyglądać jak pupa niemowlęcia? Część druga: klisza.

„Negatyw / klisza / błona / film itp. to rzecz często przywoływana na niniejszym forum. Dziś sprawę potraktuję także hasłowo, gdyż temat był wielokrotnie wałkowany”.

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.ph ... 2e2d7e4829

Czy twarz mężczyzny powinna wyglądać jak pupa niemowlęcia? Część trzecia: obiektywy.

„W poprzednich odcinkach „serialu” pisałem o filmowych formatach oraz negatywach. Co jeszcze ma wpływ na efekt końcowy rekonstrukcji?”.

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.ph ... start=3060

Czy twarz mężczyzny powinna wyglądać jak pupa niemowlęcia? Część czwarta: zaklęty dźwięk.

„Bardzo jestem ciekawy w jaki sposób spece od rekonstrukcji cyfrowych odzyskują dźwięk ze zniszczonej taśmy, szczególnie jeśli pokiereszowana jest ścieżka audio?”.

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.ph ... start=3150

Czy twarz mężczyzny powinna wyglądać jak pupa niemowlęcia? Część siódma: Dobrze widzi się tylko sercem…

„Mam nadzieję, że poniższy post pozwoli lepiej zrozumieć mój punkt widzenia związany z postrzeganiem obrazu: SD vs HD, czy Full HD vs Ultra HD”.

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.ph ... 4280f959cd

Pozdrawiam,
Daras.

„Ja paryskimi perfumami się nie perfumuję... Ja jeden wiem co tej ziemi jest potrzebne”.


* Nie doliczyłem się innych odcinków, zatem najprawdopodobniej jest to ósmy (?).

P.S.
Na poprzednim forum obiecałem, że napiszę jeszcze jeden odcinek o polskich rekonstrukcjach cyfrowych, a bazą rzeczonej części będą informacje unikalne / wcześniej niepublikowane. Zatem przemyśliwuję sprawę i w bliżej nieokreślonym czasie sięgnę po „pióro” (chyba, że pojawi się tu gros* sprzeciwów).

* Na dawnym forum słówko Gros pisałem jako Gro, oczywiście. Dlaczego? To chyba pamiętają tylko „najstarsi wyjadacze”. ;-)

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 listopada 2016, 11:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
karel napisał(a):
Poniższy wpis zamieszczam na prośbę kol. Darasa z poprzedniego forum. Zamieszczał on tam cykl wpisów i obiecał, że napisze kolejną część. Wklejam ją więc w jego imieniu:

A czemu Daras się nie zarejestruje sam, zamiast publikować "przez prokurenta"?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE