Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 10:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 września 2016, 22:48 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 270
Posty na Forum KP: 4329
Z nikim się nie ścigam. Zwyczajnie pytam. Gdzie mogę o tym ostatnim dniu zobaczyć? Grzybowska nie, bo jest film z odlotu ;)

_________________
Prawdziwych Polaków nie można kupić - Ryszard Filipski "Orzeł i reszka"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2016, 22:55 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 579
Posty na Forum KP: 629
STEN napisał(a):
No to powiedz mi co robił 9 kwietnia i pokaż zdjęcia z wylotu do Smoleńska...


Jest dokładny opis kontaktówe Jarosława z Lechem co się działo opublikowane w artykule o Jarosławie Kaczyńskim, który opowiada o rannej rozmowie telefonicznej z Lechem. Był to ten sam artykuł, w Krótym Jarosław tłumaczy, że on tez miał lecieć tym samolotem ale w ostatniej chwili za niego poleciał Wassermann.(nie pamietam ale chyba z niezaleznej.pl).

_________________
beze mnie... żegnam się


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2016, 22:58 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Nie wiem, bo ja nie szukałem nic na ten temat w Internecie. W tej katastrofie zginęło paru moich znajomych i całe mnóstwo znajomych moich znajomych. Z różnych opcji politycznych. O tym jak pi razy oko spędził 9 kwietnia Lech Kaczyński (jeździł między Pałacem Prezydenckim, Belwederem, a szpitalem, gdzie leżała Jadwiga Kaczyńska, "testował" na swoich współpracownikach - Łopińskim i Kruszyńskiej-Gust planowane na Katyń przemówienie i szlifował je pod ich sugestiami, itp.) po prostu wiem, zresztą media też to podawały, żadna to tajemnica. Ogólnie po katastrofie krążyło w gronie znajomych ofiar całe mnóstwo opowieści kto jak spędził ostatnie chwile życia.

A mnie zapadł w pamięć pogrzeb Krzysztofa Teodora Toeplitza, który miał miejsce 9 kwietnia. Byłem na nim służbowo, wysłany przez Szurmieja. Byli na tym pogrzebie Szmajdziński i Jaruga-Nowacka. Szmajdzińskiego zapamiętałem, bo musiał przyjechać na cmentarz wprost z jakiejś telewizji, był bowiem upudrowany jak rokokowa peruka. On miał tego dnia, czy jakoś właśnie dzień później, w dzień katastrofy urodziny i jeszcze zapamiętałem widok Aleksandra Kwaśniewskiego, jak już po pogrzebie, ale jeszcze na cmentarzu podszedł do Szmajdzińskiego i składał mu życzenia, widziałem to z daleka, ale ściskał mu rękę i gadał, a Szmajdziński był szeroko uśmiechnięty i cały czas kiwał głową, więc ewidentnie przyjmował życzenia. Osobliwe i takie dziwnie nieprzyjemne miałem potem odczucie, jak dzień później słuchałem listy pasażerów tego samolotu stanowiącej po prostu listę zabitych i był na niej Szmajdziński...

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2016, 23:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
karel napisał(a):
STEN napisał(a):
Nie pomagały mu na pewno wyjazdy na Ukrainę i Litwę... skąd nie wiadomo czy wrócił...

Słucham? Proszę o sprecyzowanie myśli, bo chyba mi się jakoś dziwnie czcionki na ekranie ułożyły.
:)
Jakbyś STENA nie znał.

To bardzo proste, światowy spiek z Bildebergu porwał zagrażającego mu prezydenta, potem podstawili sobowtóra. Ani żona, ani współpracownicy, ani wreszcie żaden z pasażerów lotu nic nie poznał. Rodzony brat przez telefon też nie... Potem zrzucili mgłę i wysadzili samolot, by zlikwidować dowody. To oczywiste. Rannych dobijali na ziemi...
Badania DNA zwłok sfałszowano.
Dziwię się, ze go do antkowej komisji jeszcze nie wzięli. U nich jakoś marazm teraz, a tu taki samorodny brylant. Byłaby pociecha. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2016, 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2016
Posty: 1497
Posty na Forum KP: 2675
Zapominacie, że Sten wierzy np Baliszewskiemu. To wiele wyjaśnia :-) ale kto wie, może kiedyś odnajdzie autentycznego LK w Roswell....

_________________
Film to życie, z którego wymazano plamy nudy - Alfred Hitchcock.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2016, 23:35 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 579
Posty na Forum KP: 629
Pogląd o tym, że nie ma żadnych nagrań z lotniska przed wylotem do Smoleńska pochodził od pewnego niezależnego blogera z portalu blogerów, który już nie istnieje. Moim zdaniem dało to pole do mnożenia się teorii spiskowych na temat co się stało z pasażerami i czy rzeczywiście się na pokładzie znajdowali? Wyszedł z tego tylko bajzel.

_________________
beze mnie... żegnam się


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2016, 23:39 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 270
Posty na Forum KP: 4329
Tak wierzę Baliszewskiemu. Coś nie tak z nim?

Chojraczek znów wpisuje to co chce. Dodaj kosmitów...

Zdjęcia jakieś znalazłem. Rok temu dali radę kilka odnaleźć. To chyba jedyne jakie się pojawiły

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... ka/4skk7p6

_________________
Prawdziwych Polaków nie można kupić - Ryszard Filipski "Orzeł i reszka"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2016, 23:42 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 579
Posty na Forum KP: 629
Chojrak napisał(a):
...światowy spiek z Bildebergu porwał zagrażającego mu prezydenta


Do kosmitów faktycznie coraz bliżej.

Tutaj raczej nie ma nic do śmiania bo Grupa Bilderberg to organizacja choć mocno elitarna to
jednak ludzie z krwi i kości, lobbystyczna, mocno wpływająca na światową ekonomię i gospodarkę choćby takiej Polski. Powtarzam nic do śmiania.

Tutaj nasz wywrotowiec mocno odjechał.

_________________
beze mnie... żegnam się


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 września 2016, 00:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
STEN napisał(a):
Tak wierzę Baliszewskiemu. Coś nie tak z nim?

Z nim nie.
To przecież uznany historyk. A nie, czekaj...

STEN napisał(a):
Chojraczek znów wpisuje to co chce.
U mnie to norma. Zawsze piszę, to co chcę.

Holt_ napisał(a):
Zapominacie, że Sten wierzy np Baliszewskiemu. To wiele wyjaśnia :-) ale kto wie, może kiedyś odnajdzie autentycznego LK w Roswell....
O rany, to na Wawelu jakiś noname pochowany...
Nie tacy jak STEN się dali nabrać Baliszewskiemu, IPN to aż zwłoki Sikorskiego musiał sprofanować, by "ślady po kulach" odnaleźć.
Wiarygodność Baliszewskiego jest zerowa, aż dziwne, że nie uczestniczy w smoleńskiej podkomisji. W końcu to znamienity ekspert od katastrof lotniczych. ;)

Pai-Chi-Wo napisał(a):
Tutaj raczej nie ma nic do śmiania bo Grupa Bilderberg to organizacja choć mocno elitarna to
jednak ludzie z krwi i kości, lobbystyczna, mocno wpływająca na światową ekonomię i gospodarkę choćby takiej Polski. Powtarzam nic do śmiania.
A kto tu się śmieje? Tylko poważna grupa mogła obmyślić taki brawurowy plan: porwać prezydenta, podmienić, a potem zgładzić sobowtóra w wybuchu samolotu. Biedaki nie przewidzieli tylko Antka i STENA, którzy nie dali się zmylić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 września 2016, 07:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Była kiedyś taka kreskówka "Marceli Szpak dziwi się światu". I ja jestem jak ten Marceli: czasami po prostu mocno się dziwię. Choć do pewnych spraw powinienem się już niby dawno przyzwyczaić. ;)

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 września 2016, 09:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
"Smoleńsk" na pokazie w czasie Festiwalu Gdyńskiego.
Cytuj:
Po projekcji głos zabrał sam reżyser, Antoni Krauze. – Ten film był chyba najbardziej niezależny, ponieważ nie byliśmy zależni od nikogo, kto by nam coś próbował narzucać – przekonywał.

Cytuj:
... dzisiaj mogę szczerze powiedzieć: cośmy chcieli, tośmy zrobili" –podsumował Krauze.

No to jak to w końcu jest? Najpierw się żalił, że mu ciągle kłody pod nogi rzucali, sam nie miał pełnej kontroli nad filmem, a teraz, że to najbardziej niezależny film???

Cios w serce Krauzemu wbija kolejny wybitny "dziennikarz wyklęty" - Ł. Warzecha
Cytuj:
Jest problem ze „Smoleńskiem” Krauzego. Problem polega na tym, że jest to film bardzo oczekiwany, wyprodukowany z największym mozołem wbrew przeciwnościom, stworzony dzięki ludzkiej ofiarności, niezwykle potrzebny, dla wielu osób mający wręcz pomnikowy walor – ale, niestety, jest to zarazem film mocno rozczarowujący. Co piszę z najwyższym żalem i przykrością.

Jedną z najistotniejszych, jeśli nie najważniejszą, jest obsadzenie Beaty Fido w głównej roli. Tu jakiekolwiek eufemizmy byłyby niesprawiedliwe: Fido w roli Niny jest tragiczna. Drewniana, sztywna, z trzema dostępnymi minami.

Do fatalnej roli głównej dochodzą liczne mielizny scenariuszowe.[

W rezultacie „Smoleńsk” stał się zbiorem scen momentami słabo z sobą powiązanych, często nie bardzo wiadomo, gdzie biorących swój początek i donikąd nie prowadzących. Wątpię, czy osoba mało zorientowana w najnowszej historii Polski umiałaby się w tym odnaleźć.



http://wpolityce.pl/smolensk/309143-klo ... k?strona=2


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 września 2016, 14:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2016
Posty: 1497
Posty na Forum KP: 2675
STEN napisał(a):
Tak wierzę Baliszewskiemu. Coś nie tak z nim?



Moze to, ze np ekshumacja Sikorskiego ośmieszyła jego political fiction?

_________________
Film to życie, z którego wymazano plamy nudy - Alfred Hitchcock.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE