Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 września 2016, 08:05 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Opinie stomatologów i cukierników nie są wykluczone. Przypominam, że ten sejmowy cyrk jest "podkomisją", a nie "komisją", ponieważ jej członkowie nie mają uprawnień, które pozwalałyby tworzony przez nich zespół nazwać komisją. Tak więc kto wie! :)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2016, 09:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Rafal Dajbor napisał(a):
Opinie stomatologów i cukierników nie są wykluczone.

W tej podkomisji zasiadają dość specyficzni fachowcy:

Pani muzykolog i antropolog (autorka pracy doktorskiej pt. „Kultura muzyczna metropolii inkaskiej“, specjalizuje się w historii pramuzyki na terenie Peru, Ekwadoru i Boliwii), prawnik, psycholog nerwic, specjalista od inżynierii lądowej i transportu, duński biznesmen, emeryt z Anglii, co to klocki za młodu z mamusią układał itd., itd..
--------------------------------------------------------------------

Kolejny bohater nie za bardzo zachwyca się jakością "Smoleńska":
Cytuj:
Cieszę się, że powstał. Wokół tego filmu toczy się polityczna bitwa, dlatego nie ma co dyskutować o jego walorach artystycznych, o tym, kto dobrze zagrał, a kto źle. To jest walka o prawdę i o Polskę. To nie jest problem artystyczny, to jest problem społeczny i polityczny.


Przekładając z języka dyplomacji: film - chała, ale za to słuszny...

Cytuj:
Wajda robił filmy polityczne, który były też na wysokim poziomie artystycznym.
A co mnie obchodzi Wajda. Nie mieszajmy wszystkiego w jednym zdaniu.

Tłumaczę dalej: co prawda ten komuch Wajda ma większy talent, ale za to nasz film jest słuszny.

Cytuj:
Jestem przekonany, że to, co się stało 10 kwietnia w Smoleńsku, było zbrodnią.

Znaczy - nie wiem dokładnie co się tam stało, ale konsekwencje powinien ponieść Tusk.


http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/ar ... monti.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2016, 11:37 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 579
Posty na Forum KP: 629
valdi napisał(a):
Dzień po warszawskiej premierze "Smoleńsk" wyświetlono w Częstochowie. Oczywiście najpierw było kilka słów wprowadzenia. Taki instruktaż jakby. Jak należy oglądać film.

https://www.youtube.com/watch?v=yXSf6wY9GZg


Komentarz przed filmem bardzo emocjonalny, wskazuje że ten film ma coś wyjaśnić?
Czyli nie political-fiction? Coraz mniej rozumiem...


valdi napisał(a):
Wit napisał(a):
Ale niewyjaśniony jest fakt,czy owe błędy kontrolerów były celowe,czy nie.
Mieli być "na kursie i ścieżce",a byli prawie kilometr od lotniska,nad polem i lasem.
Nie spotkałem się z wyjaśnieniami rosyjskich kontrolerów,chyba ze przeoczyłem.Były gdzieś publikowane?


Wit, po prostu przeczytaj raport końcowy PKBWL.
Od strony 240-stej masz sczegółowy opis pracy rosyjskich kontrolerów.

http://doc.rmf.pl/rmf_fm/store/rkm.pdf


Czy ten raport końcowy, wynik śledztwa został sporządzony na podstawie czarnej skrzynki samolotu?

_________________
beze mnie... żegnam się


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2016, 13:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 260
Posty na Forum KP: 254
Między innymi na podstawie czarnych skrzynek samolotu. A ściśle mówiąc na podstawie kopii ich zawartości. Nie pracuje się na oryginałach.
I na podstawie polskiego rejestratora, którego zawartość mogli odczytać tylko Polacy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2016, 13:28 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Raporty końcowe o przyczynach i przebiegu katastrof nigdy nie są pisane na podstawie tylko jednego źródła. Nie ma raportu opartego tylko na danych z rejestratora z żadnej katastrofy. Zawsze do napisania raportu potrzeba rejestratorów, oględzin wraku, oględzin zwłok, jeśli wypadek pociągnął za sobą ofiary śmiertelne, lub materiałów medycznych z przebiegu leczenia rannych, jeśli tacy byli, protokołów przesłuchań świadków i całej masy materiału.

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2016, 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 260
Posty na Forum KP: 254
Rafal Dajbor napisał(a):
Raporty końcowe o przyczynach i przebiegu katastrof nigdy nie są pisane na podstawie tylko jednego źródła. Nie ma raportu opartego tylko na danych z rejestratora z żadnej katastrofy.


Dokładnie. Przecież np: motolotnia czy spadochroniarz nie mają żadnych rejestratorów. A wypadki z ich udziałem trzeba jakoś badać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2016, 21:14 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Dzisiaj opowiedziano mi taki dowcip: Kto ostatnio zagrał gorzej od Legii Warszawa? Beata Fido w "Smoleńsku". :)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 września 2016, 09:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Film w ciągu 10 dni przyciagnął to kin ponad 266 tysiecy widzów notując w 2 weekend 33% spadek frekwencji. Generalnie można napisać, że jest całkiem nieźle i pewnie skończy się w okolicach pół miliona, czyli dużo więcej niż zakładał STEN. :P Jeśli tak będzie, to film nie wyjdzie na zero z samej dystrybucji kinowej, bo zdaniem ekspertów aby tak się stało musi przyciagnąć 800 tysiecy widzów.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 września 2016, 09:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2016
Posty: 27
MarianPaz napisał(a):
Film w ciągu 10 dni przyciagnął to kin ponad 266 tysiecy widzów notując w 2 weekend 33% spadek frekwencji. Generalnie można napisać, że jest całkiem nieźle i pewnie skończy się w okolicach pół miliona, czyli dużo więcej niż zakładał STEN. :P Jeśli tak będzie, to film nie wyjdzie na zero z samej dystrybucji kinowej, bo zdaniem ekspertów aby tak się stało musi przyciagnąć 800 tysiecy widzów.


Karne zastępy wojska i dziatwy szkolnej być może w tym pomogą :-)

_________________
Nigdy jeszcze nie tańczyłam z kosmitą. Na pewno przywiozą kasetowiec.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 września 2016, 10:15 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
To podobieństwo PiS i PZPR jest genialne. :)

Teraz doszedł jeszcze jeden aspekt - spędzanie wojska i dziatwy szkolnej na te imprezy artystyczne, które bez takiego wsparcia nie osiągnęłyby propagandowo atrakcyjnej frekwencji. :)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 września 2016, 10:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Rafal Dajbor napisał(a):
To podobieństwo PiS i PZPR jest genialne. :)
Są i pewne różnice, PZPR miał nieco lepszą rękę do filmów... :)

------------------------------------------------------------------------------
Aktorka ze "Smoleńska" całkiem rzeczowo rozmawia o filmie:

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1521 ... Czolka3Img

Cytuj:
...mi się wydaje, że gdyby główną rolę zagrała aktorka o charyzmie Agaty Kuleszy czy Magdy Cieleckiej, to film byłby dużo lepszy.


Cytuj:
...ten film byłby inny, gdyby główna bohaterka miała większe doświadczenie w budowaniu dużych filmowych ról. Albo gdyby to była świeża, młoda osoba, która wniosłaby do filmu młodzieńczy temperament.


Cytuj:
Ale powiedz konkretnie - podoba ci się "Smoleńsk" czy nie?

- Obejrzałam go z zaciekawieniem, wiele rzeczy mnie zaintrygowało. Brakowało mi chyba momentu prawdziwego wzruszenia. Może przez mocne osadzenie polityczne i religijne. Ja nie wierzę w duchy, w wędrujące dusze, bo wywodzę się z nurtu protestanckiego. Zatem scena spotkania duchów ofiar katastrofy z duchami zamordowanych w Katyniu nie robi na mnie wrażenia. Wręcz przeciwnie. Poza tym do końca nie rozumiałam, czemu oni wszyscy się tak cieszą...
Też tego nie zrozumiałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 września 2016, 12:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Chojrak napisał(a):
Są i pewne różnice, PZPR miał nieco lepszą rękę do filmów... :)
Nie sądzę by partia miała rękę do filmów, bo w końcu towarzysze raczej nie mieli wpływu np na Polańskiego robiącego "Nóż w wodzie" czy Wajdę przy "Popiele i diamencie". Mieli za to wpływ na produkcyjniaki za którymi najwyraźniej nowa władza zatęskniła. :)

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE