Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 września 2016, 12:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Rafal Dajbor napisał(a):
Tylko trudno mi się tylko zgodzić na pisanie "gwiazdor", w cudzysłowie. Niezależnie od zagrania w kiczowatym "Smoleńsku" to jest świetny aktor i jest gwiazdorem polskiej telewizji i filmu.


Nie widziałeś "Smoleńska" i jak gra w nim Klijnstra, więc ci wybaczam. :)

Nie najgorszy to może aktor, ale z tym gwiazdorem polskiego filmu to też nieźle pojechałeś...
Ani to gwiazdor, ani znowu jakiś wybitny aktor filmowy. O teatrze się nie wypowiadam, bo nie widziałem jego ról, (w "Kontrymie" był całkiem niezły), ale do bycia gwiazdorem jeszcze ma wiele ról przed sobą. Role w "Na dobre i na złe" i innych serialach, niekoniecznie go do tego przybliżają.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 września 2016, 12:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Chojrak napisał(a):
No, to może być tylko taka nieudolna obrona reżysera przed zarzutami o koszmarną chałę.
Tak też może być, ale jednak sądzę, że sporo osób mieszało przy tym filmie i te kilka miesięcy zwłoki raczej nie wynikały z tworzenia/poprawiania efektów specjalnych. Swoja drogą ile mniej więcej trwała sekwencja katastrofy, czy raczej zamachu?

Chojrak napisał(a):
"Smoleńsk" przyciąga do kin. Po wejściu na ekrany został liderem rankingu najczęściej wybieranych filmów

http://wpolityce.pl/kultura/308056-smol ... ych-filmow
W prawicowych mediach sukces, w wielu innych klęska (np Na Temat). A tak na prawdę to bardzo przyzwoity wynik, choć z pewnością apetyty były znacznie większe. Prawdą jest że w kinach nie było wielkiej konkurencji, to i łatwo udało się stanąć na czele tygodniowego rankingu, zwłaszcza po bardzo słabym poprzednim weekendzie. Zobaczymy jak duży spadek frekwencji zanotuje w ten weekend.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 września 2016, 12:30 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Chojrak, dobra, umówmy się, że słowa "gwiazdor" użyłem w znaczeniu "znany i dobry aktor". :) Rzeczywiście, nieco na wyrost. ;)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 września 2016, 12:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
MarianPaz napisał(a):
specjalnych. Swoja drogą ile mniej więcej trwała sekwencja katastrofy, czy raczej zamachu?
Nie miałem stopera, ale jakieś 2-3 sekundy...

Takie efekty się robi, no powiedzmy (z górą) tydzień.

Jedynym mieszającym może być tylko M. Pawlicki, który film produkował, pisał scenariusz i sam w nim zagrał (wraz z rodziną).

Zawinił zdaje się ten tajny tryb pracy. Nikt nie widział scenariusza, nie znał obsady, nie było kolaudacji, recenzji zewnętrznych itp. Krauze przyjaźnie się z większością polskich filmowców, mógłby spokojnie zwrócić się o radę. Reżyser swoimi szalonymi wypowiedziami, teoriami, nadymaniem atmosfery osaczenia - zabił ten film, zanim padł pierwszy klaps.

Z jednej strony trudno sobie wyobrazić, że był tylko marionetką na sznurkach Pawlickiego, z drugiej film jest tak nieudolny, że wygląda rzeczywiście, jakby go reżyserował producent.

Rafal Dajbor napisał(a):
Chojrak, dobra, umówmy się, że słowa "gwiazdor" użyłem w znaczeniu "znany i dobry aktor". :) Rzeczywiście, nieco na wyrost. ;)
Nieco. ;)
Nic do niego nie mam, ale żeby był bardzo znany to nie wiedziałem...
Może z seriali? To jak dopiero znani muszą być Mroczkowie?
Ma u mnie dużego plusa, bo jest pierwszym, co nie ściemnia. Ale PR-owo to samobój!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 września 2016, 13:06 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Chojrak napisał(a):
Nic do niego nie mam, ale żeby był bardzo znany to nie wiedziałem...

Redbad miał fajną rolę w filmie "Gry uliczne" w reżyserii... Pana Krauze! Tylko oczywiście Krzysztofa Krauze:-)

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 września 2016, 13:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Moviemaker napisał(a):
Chojrak napisał(a):
Nic do niego nie mam, ale żeby był bardzo znany to nie wiedziałem...

Redbad miał fajną rolę w filmie "Gry uliczne" w reżyserii... Pana Krauze! Tylko oczywiście Krzysztofa Krauze:-)
Tak, oczywiście pamiętam. Ale to było 20 lat temu i od tego czasu jakoś sobie nie przypominam jakiejś wielkiej roli filmowej z jego udziałem.
Z tego co słyszałem jest niezły w teatrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 września 2016, 13:25 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Chojrak napisał(a):
Tak, oczywiście pamiętam. Ale to było 20 lat temu i od tego czasu jakoś sobie nie przypominam jakiejś wielkiej roli filmowej z jego udziałem.
Z tego co słyszałem jest niezły w teatrze.

Zgadza się, oprócz roli w "Grach ulicznych" pamiętam jeszcze niezły epizod w "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową". Zagrał tam narkomana (scena przy barze z Zapasiewiczem). Reszta to, jak wspomniałeś głównie seriale. Jego aktywność teatralna wymaga sprawdzenia, być może faktycznie tam osiągnięcia są znacznie większe.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 września 2016, 14:00 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Tak, jest aktorem teatralnym no i dużo go w serialach. Gra w nich zresztą całkiem fajnie i na pewno jest gwiazdą seriali. Oczywiście - na krajową skalę. :)

Pamiętam jak dziś, że zachwycała się nim na zajęciach w studiu aktorskim przy Teatrze Żydowskim, które kończyłem, nasza wykładowczyni Eugenia Herman. Mówiła o nim "mój Redzio" i twierdziła, że to wielki, wielki talent. To było kilkanaście lat temu. Od tego czasu chyba nie do końca potwierdził te nadzieje, ale jest aktorem znanym i lubianym. :)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 września 2016, 14:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Rafal Dajbor napisał(a):
...ale jest aktorem znanym i lubianym. :)

Dobra, na to mogę się zgodzić. :)

Nie śledziłem jakoś szczególnie jego kariery, tam gdzie go widziałem - grał jedną miną. Zacięta , śmiertelnie poważna twarz, jakby zmrużone oczy i cedzi przez zęby swoje kwestie. W "Smoleńsku" jest nie inaczej. Ale taką rolę mu tam napisali.
Wyglądało jakby tam nikt nie prowadził aktorów i każdy gra jak mu pasuje i jak umie. Rozumiem, że Łabonarską, Zelnika, czy nawet Bukowskiego można puścić na żywioł, ale debiutującą w tak ważnej roli - Beatę Fido należało prowadzić żelazną ręką.
Na tle amatorów, Klijnstra wraz z kilkoma innymi osobami nie żenują brakiem umiejętności, tylko koszmarnie napisanymi, płaskimi rolami i dialogami. Wg mojej skromnej opinii, technicznie najlepiej wypadł Zelnik.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 września 2016, 19:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Kariera Beaty Fido błyskawicznie nabiera tempa!

Cytuj:
Aktorka Beata Fido, odtwórczyni głównej roli w filmie „Smoleńsk”, pracuje w telewizji publicznej. Jak wynika z naszych informacji, Fido jest zatrudniona jako główny specjalista w sekretariacie gabinetu prezesa i członków zarządu TVP.

http://www.newsweek.pl/polska/beata-fid ... 963,1.html

Wygląda, że sama pani Fido nie bardzo wiąże swoją dalszą karierę z aktorstwem...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 września 2016, 19:23 

Dołączył(a): 12 cze 2016
Posty: 198
Rozpoczyna się wielka międzynarodowa kariera filmu. Na Oscary trzeba będzie trochę poczekać, ale berlińskie "Miśki" - już właściwie zaklepane. Jeśli nie te bardziej znane, to przynajmniej nagrody na "Alternatywnym Festiwalu Filmowym "Freundschaft" w Westberlin" ("Zmiennicy" się kłaniają, oczywiście oraz reżyser Waldemar Barewicz).

http://wpolityce.pl/smolensk/308166-amb ... -niemczech
"Będą pokazy "Smoleńska" w Niemczech? Ambasador RP: chciałbym pokazać ten film w Berlinie, Monachium i Hamburgu.
Chciałbym pokazać ten film widzom w Niemczech — powiedział Radiu Merkury ambasador Rzeczpospolitej w Berlinie prof. Andrzej Przyłębski po poznańskiej premierze filmu "Smoleńsk". W jego ocenie to ważny i przyzwoicie zrobiony film, bardzo dobrze zagrany aktorsko. Dostrzegł drobne usterki w scenariuszu. Problemem dla mnie było to, że wiedziałem mniej więcej co się wydarzy, więc koncentracja była raczej na sprawach technicznych, artystycznych, aktorskich — tłumaczył.
Ambasador powiedział, że chciałby pokazać film w Berlinie, Monachium i Hamburgu.
Myślę, że tam będą podchodzili trochę do tego inaczej, niż my. My w trakcie całego badania katastrofy oswajaliśmy się z rożnymi narracjami i wyjaśnieniami. Ten film zbiera to w pewną logiczną całość."

--------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz ode mnie:
Czy dubbing niemieckojęzyczny - już gotowy? Bo tam się absolutnie wszystko dubbinguje. Tymczasem w filmie jest scena, w której małżeństwo Kaczyńscy oglądają w telewizji spacer Putina i Tuska na sopockim molo i zastanawiają się w jakim języku toczy się rozmowa tych dwóch. Maria Kaczyńska zgaduje, że "po niemiecku". No ale oto teraz w Berlinie pani aktorka Dałkowska także miałaby rozmawiać z mężem PO NIEMIECKU?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 września 2016, 20:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Zespoly Filmowe SA napisał(a):
W jego ocenie to ważny i przyzwoicie zrobiony film, bardzo dobrze zagrany aktorsko.

A jak, jeśli nie aktorsko, może być zagrany film? Na organkach? Na wpolityce.pl lubią pleonazmy...

Zespoly Filmowe SA napisał(a):
A teraz ode mnie:
Czy dubbing niemieckojęzyczny - już gotowy? Bo tam się absolutnie wszystko dubbinguje. Tymczasem w filmie jest scena, w której małżeństwo Kaczyńscy oglądają w telewizji spacer Putina i Tuska na sopockim molo i zastanawiają się w jakim języku toczy się rozmowa tych dwóch. Maria Kaczyńska zgaduje, że "po niemiecku". No ale oto teraz w Berlinie pani aktorka Dałkowska także miałaby rozmawiać z mężem PO NIEMIECKU?

Dobre! :D

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 31  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE