Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 10:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 września 2016, 22:14 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Jakie znów wozy transmisyjne?? Że gdzie one powinny być?

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2016, 22:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2016
Posty: 1497
Posty na Forum KP: 2675
Tez tak właśnie się zastanawiam, na czym nasz chinaki medyk się tak zafiksował tym razem....

_________________
Film to życie, z którego wymazano plamy nudy - Alfred Hitchcock.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2016, 22:47 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 579
Posty na Forum KP: 629
Holt_ napisał(a):
Tez tak właśnie się zastanawiam, na czym nasz chinaki medyk się tak zafiksował tym razem....


Widzę, że może być kłopot z odpowiedzią na proste pytanie.

P.S.

Ale widzę też jakieś światło w tunelu... idzie concensus bo okazuje się, że fakty dzielą się na te oficjalne, znane opinii publicznej i na te nieznane... spory przełom... ok lecę dobranoc.

_________________
beze mnie... żegnam się


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2016, 22:48 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Idzie sołtys i portki jego...

Nie podejmuję się tego rozbierać logicznie.

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2016, 23:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Pai-Chi-Wo napisał(a):
Holt_ napisał(a):
Tez tak właśnie się zastanawiam, na czym nasz chinaki medyk się tak zafiksował tym razem....

Widzę, że może być kłopot z odpowiedzią na proste pytanie.

Wozy transmisyjne mówisz... Aha.
Jakie znowu wozy? W Smoleńsku, na premierze filmu, czy gdzie?
Co to ma do katastrofy?
Najpierw podmienili nam w Wilnie prezydenta, a potem anihilowali wozy transmisyjne. Ten Putin to cwana bestia! ;)
Dla TAKICH widzów film Krauzego będzie dopiero sporym zawodem. Starszy pan kompletnie się nie połapał co się tam stało. Scenariusz powinien raczej napisać Baliszewski, albo STEN z naszym uroczym emigrantem. Wreszcie by coś było do pooglądania!

Porucznik prawdy kontratakuje:
http://wpolityce.pl/kultura/307844-dlac ... bie-mediow

Klijnstra grał świetnie, z sukcesem też zagrałą Beata Fido. Odważnie...

Cytuj:
ten film to równolegle bardzo mocna opowieść o hańbiących kłamstwach, manipulacjach i przemocy medialnej płynącej po 10 kwietnia 2010 roku z telewizji, części prasy i Internetu.

Oj to, to. Samokrytyka?


Ostatnio edytowano 9 września 2016, 23:15 przez Chojrak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2016, 23:15 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 579
Posty na Forum KP: 629
Nie w filmie Smoleńsku tylko w mieście Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku?

Raczej nie podmienili Lecha bo do internetu przedostały się zdjęcia zwłok prezydenta
i był to on jak skurr..jera wycięty.

_________________
beze mnie... żegnam się


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2016, 23:20 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Kolego, pogrzeb w pamięci... Wozów transmisyjnych było od metra. Była relacja na żywo z budowania przez Rosjan drogi z betonowych płyt, z wywożenia szczątków samolotu, z wywożenia zwłok w trumnach. Były relacje z Katynia, widoki zdezorientowanych Rosjan i zapłakanych Polaków. Wszystko zapomniałeś, czy telewizora wtedy nie miałeś?

Ja mam świetną pamięć, więc telewizyjna emisja "Smoleńska" będzie dla mnie dużą atrakcją, bo ja sobie dużo rzeczy porównam. :)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2016, 23:26 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 270
Posty na Forum KP: 4329
Jedyny raz tak w kwestii formalnej do "pana z Wrzeszcza". Piszesz pan na Berdyczów. Więcej proszę mnie nie zaczepiać. Nie zamierzam uczestniczyć w przepychankach, rozbijaniu wpisów/pojedynczych słów na czynniki pierwsze. Przypominam że pożegnaliśmy się na poprzednim forum. Żegnam

_________________
Prawdziwych Polaków nie można kupić - Ryszard Filipski "Orzeł i reszka"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2016, 23:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2016
Posty: 297
Lokalizacja: Z centralnej Polski
Posty na Forum KP: 1249
Ja zacytuje fragment jednego zdania z wywiadu z p. Krauzem:

"Ale wszyscy uznali, że pan Niderhaus znajduje się w fatalnej sytuacji, bo jest dyrektorem państwowej instytucji, a państwo miało wtedy tak ogromny wpływ na ludzi i instytucje, że mogło zatrzymać pracę nad filmem."

Za to teraz państwo ma zerowy wpływ na ludzi i instytucje, które obsadziło swoimi ludźmi. I nie śmie wstrzymywać wystawiania spektakli teatralnych, ani tym bardziej działalności muzeów :lol:

_________________
Mamy taki aparat, najlepszy na świecie aparat do wykrywania kłamstw.


Ostatnio edytowano 9 września 2016, 23:51 przez Krępak Zwiedziony, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2016, 23:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
STEN napisał(a):
Jedyny raz tak w kwestii formalnej do "pana z Wrzeszcza". Piszesz pan na Berdyczów. Więcej proszę mnie nie zaczepiać. Nie zamierzam uczestniczyć w przepychankach, rozbijaniu wpisów/pojedynczych słów na czynniki pierwsze. Przypominam że pożegnaliśmy się na poprzednim forum. Żegnam

To chyba do mnie, choć nie jestem już od lat z Wrzeszcza...

Odpowiem klasykiem:

Widzę, że może być kłopot z odpowiedzią na proste pytania. :)

Tak więc Baliszewski niczego nie udowodnił, co nawet IPN potwierdził ekshumując (kompletnie niepotrzebnie) gen. Sikorskiego. Oczywiście ciebie zapewne przekonał, ale to troszkę za mało...
Co do Amerykanów i Anglików - skoro utajnili materiały i nikt ich nie zna, to nikt nie może wiedzieć co tam jest. Może wiedzą kto się zamachnął na Sikorskiego, czy Kaczyńskiego, a może wręcz przeciwnie. To gdybologia, a tą szanowani historycy się nie zajmują.

Co to znaczy "proszę mnie nie zaczepiać"? Wlazłeś na forum dyskusyjne i się dziwisz jak ktoś podejmuje grzecznie rozmowę? Dziwaczne podejście. No to masz chłopie problem... :)



Krępak Zwiedziony napisał(a):
Ja zacytuje fragment jednego zdania z wywiadu z p. Krauzem:

"Ale wszyscy uznali, że pan Niderhaus znajduje się w fatalnej sytuacji, bo jest dyrektorem państwowej instytucji, a państwo miało wtedy tak ogromny wpływ na ludzi i instytucje, że mogło zatrzymać pracę nad filmem."
Mogło, ale o dziwo siepacze Tuska prac nad filmem NIE ZATRZYMALI.
Dziwniejsze jest, że prezes Jarosław kompletnie zlał prośby o jakąkolwiek pomoc. JK bowiem nie jest w ciemię bity i chce gonić króliczka, a nie go łapać.

Newsweek przynosi radosną nowinę dla producentów filmu. WG badań opinii aż 25% Polaków chce obejrzeć ten film!
http://www.newsweek.pl/polska/-smolensk ... 800,1.html

Odejmując oseski, to będzie grubo ponad 5 milionów...
Na miejscu M. Pawlickiego już bym rozpoczynał przygotowania do części drugiej...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 września 2016, 00:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2016
Posty: 494
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty na Forum KP: 1440
Rafal Dajbor napisał(a):

Pogląd wzięty z kapusty to opowiadanie, że katastrofa w Smoleńsku jest niewyjaśniona. Jest polski raport, który wskazuje wyraźnie - zawiniła załoga samolotu, od lat źle szkolona i nie doszkalana, oraz rosyjscy kontrolerzy z wieży Smoleńsk-Siewiernyj. Splot okoliczności sprawił, że samolot znalazł się zbyt nisko, a błędy popełnione przez kontrolerów nie pozwoliły mu wyjść z krytycznej sytuacji. Takie są fakty.


Tylko mała dygresja.
Załoga lądowała pomimo braku widoczności-fakt.Ale gdyby kontrolerzy dobrze ich naprowadzali to pod nimi byłoby lotnisko i nawet pomimo braku widoczności osiedli by na jego płycie.
Choć z drugiej strony-gdyby nie próbowali lądować,to złe naprowadzanie nic im by nie zrobiło.
Więc wina obopólna.
Ale niewyjaśniony jest fakt,czy owe błędy kontrolerów były celowe,czy nie.
Mieli być "na kursie i ścieżce",a byli prawie kilometr od lotniska,nad polem i lasem.
Nie spotkałem się z wyjaśnieniami rosyjskich kontrolerów,chyba ze przeoczyłem.Były gdzieś publikowane?

_________________
To jest Twoja Bonecka,to jest moja Bonecka,a to jest Bonecka Kanonia 8


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 września 2016, 00:31 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1780
Posty na Forum KP: 1006
Obejrzałem ,,Smoleńsk".
No cóż, gdyby nie niepokojący motyw Lorenca* byłoby bardzo źle.
A tak jest po prostu niedobrze i nie mówię o rowerach Veturilo które wypatrzył mój kolega...
Tej produkcji brak po prostu napięcia i co dziwne, ładunku emocjonalnego. Temat na film jest, bo niezależnie od osobistej oceny, czy był zamach, czy nie było zamachu, są niejasności, czy nie ma żadnych, to taka katastrofa i związane z nią ludzkie dramaty poruszają na samą myśl o tym. Wcale nie chodzi mi o to, by z ekranu wylewały się litry łez, i co chwila było słychać spazm, ale wyraźnie leży dramaturgia filmu.
Sceny rozmów głównej bohaterki i jej diabolicznego przełożonego były tak złe, że aż śmieszne...Ta mimika :). A co najmniej trzech Azjatów krzyczących w 10-15 osobowej grupce przeciwników pochówku pary prezydenckiej na Wawelu to jakieś kuriozum. Chociaż z drugiej strony, nie wiem, w końcu nie byłem wtedy w Krakowie... :)
W miarę rozwoju akcji mamy coraz więcej mniej lub bardziej dosłownych sugestii świadczących o spisku. Nie będę się wypowiadał co ma sens, a co nie...ale też zwróciłem uwagę na to co pierwszy recenzent filmu na forum, a mianowicie niezwrócenie się o wyjaśnienie sprawy do NATO/Amerykanów, którzy na pewno coś wiedzą i co niechybnie by pogrążyło rząd. Od 10 miesięcy mamy nowy rząd, a Amerykanie dalej milczą...

* intrygujący motyw, chociaż ciut przydużo, i robi się za monotonnie.

moja ocena 2/10

_________________
...nie profesor, tylko satyr..


Ostatnio edytowano 10 września 2016, 00:53 przez Sebastian999, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 31  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE