Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 08:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 września 2016, 13:58 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Mój przyjaciel pisze mi rozbawiony smsem, że na IMDb "Smoleńsk" został zakwalifikowany gatunkowo jako "adventure" i "fantasy". Ja uważam, że nic w tym dziwnego. Wsiedli do samolotu, który się rozbił - jest "adventure". Na końcu spotykają się duchy - jest "fantasy". Moim zdaniem wszystko się zgadza. :)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 września 2016, 14:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
MarianPaz napisał(a):
Na Mediakrytyk jest już 6 recenzji...
...
Oby tylko seanse nie kończyły się podobnymi awanturami jak na wspomnianym wcześniej przedpremierowym pokazie.
Jak dobrze pójdzie już jutro będą informacje z pierwszej ręki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 września 2016, 16:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Rafal Dajbor napisał(a):
Mój przyjaciel pisze mi rozbawiony smsem, że na IMDb "Smoleńsk" został zakwalifikowany gatunkowo jako "adventure" i "fantasy". Ja uważam, że nic w tym dziwnego. Wsiedli do samolotu, który się rozbił - jest "adventure". Na końcu spotykają się duchy - jest "fantasy". Moim zdaniem wszystko się zgadza. :)

Na imdb ma gatunek dramat więc kolega chyba robi sobie żarty. Błędnie podają tam długość filmu oraz zawyzony budżet.

Jeśli o mnie chodzi, to nie wykluczone, że w poniedziałek sam się przekonam co tam im wyszło.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 września 2016, 16:46 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Albo IMDb zmieniło. :) Nowy film, więc mogą się tam zmieniać parametry. Normalne.

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 września 2016, 18:32 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 270
Posty na Forum KP: 4329
Wicie, a dlaczego znający prawdę o Sikorskim Brytole milczą i dokładają kolejne lata do "otwarcia archiwów"? To jest dokładnie to samo...

_________________
Prawdziwych Polaków nie można kupić - Ryszard Filipski "Orzeł i reszka"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 września 2016, 19:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2016
Posty: 297
Lokalizacja: Z centralnej Polski
Posty na Forum KP: 1249
Rafal Dajbor napisał(a):
Mój przyjaciel pisze mi rozbawiony smsem, że na IMDb "Smoleńsk" został zakwalifikowany gatunkowo jako "adventure" i "fantasy". Ja uważam, że nic w tym dziwnego. Wsiedli do samolotu, który się rozbił - jest "adventure". Na końcu spotykają się duchy - jest "fantasy". Moim zdaniem wszystko się zgadza. :)


A gatunku "mystic" nie ma? ;)

_________________
Mamy taki aparat, najlepszy na świecie aparat do wykrywania kłamstw.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 września 2016, 20:27 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
STEN napisał(a):
Wicie, a dlaczego znający prawdę o Sikorskim Brytole milczą i dokładają kolejne lata do "otwarcia archiwów"? To jest dokładnie to samo...


To są zupełnie inne sytuacje. Inne katastrofy. Inne okoliczności. Oczywiście - można snuć podejrzenia, że Amerykanie o niczym innym nie marzyli jak o zdekapitowaniu Polski i albo zrobili to sami, albo ucieszyli się, że zrobili to Rosjanie, ale to są jednak spekulacje takie same jak to, że Jankesi sami zwalili sobie World Trade Center. Można je snuć, to nawet interesujące. Ale jednak z gatunku political-fiction.

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: mediakrytyk.pl
PostNapisane: 8 września 2016, 20:29 

Dołączył(a): 12 cze 2016
Posty: 198
Jest już sześć recenzji na mediakrytyk.pl.
Czy tylko ja się nic a nic nie dziwię, że trzy są na "tak" i trzy na "nie" - w ścisłej zależności od opcji politycznej gazety / portalu?

"Dobry, choć nie rewelacyjny. Przejmujący i dający do myślenia, ale pozostawiający niedosyt. Pełny, a zarazem niedokończony i wołający o uwagi." Marcin Fijołek, wPolityce.pl, ocena 7,0.
"Solidny, choć z pewnością nie dorównujący poziomem "Czarnemu Czwartkowi", film, który z biegiem czasu będzie nabierał wartości." Łukasz Adamski, wPolityce.pl, ocena 6,0.
""Smoleńsk" jest filmem nierównym, chropowatym, momentami pozbawionym dramaturgicznego oddechu, ale jako całość zdecydowanie się broni." Grzegorz Wierzchołowski, niezależna, ocena 6,0.
"Artysta ma prawo do własnej interpretacji, a nawet fantazji na temat wydarzeń historycznych. Kiedy jednak fantazje stają się narzędziem polityki, kiedy zmyślenie podaje się jako niepodważalną prawdę, kończy się sztuka, a zaczyna propaganda kłamstwa." Roman Pawłowski, Gazeta Wyborcza, ocena 3,0.
"Tak złego filmu jeszcze nie widziałam." Wiktoria Beczek, Gazeta.pl, ocena 2,0.
"Ten film zawodzi pod względem artystycznym i to jest mój największy zarzut. W tym filmie zabrakło prawdziwego ładunku emocji i artystycznych przeżyć." Katarzyna Janowska, Onet, ocena 0,0.

Ocena sumaryczna: 4,0.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 września 2016, 21:27 

Dołączył(a): 12 cze 2016
Posty: 198
Jak można się wypowiadać o filmie, którego się nie widziało? Ba, o filmie, którego się nie ma ochoty zobaczyć? Pewnie jednak czasami można!

Portal gazeta.pl: Sonda: czy pójdziesz na "Smoleńsk" do kina? 6% TAK, 94% NIE (81 do 1328 głosów).
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/ ... .html#poll
Taka sama sonda na "Republice": 89% TAK, 11% NIE (nie podano liczby głosów). Czyli niemal odwrócenie proporcji.
http://telewizjarepublika.pl/antoni-kra ... 36388.html
Sonda w jastrzabpost… cokolwiek to jest (?): 26% TAK, 69% NIE, 5% JESZCZE NIE WIEM.
http://jastrzabpost.pl/newsy/dlaczego-d ... html#sonda
Jak ktoś odpowiada "Jeszcze nie wiem", to na 99% odpowiada "nie". Tak samo jak z pytaniem "Czy pójdziesz na wybory?": odpowiedź "nie wiem" w naszym kraju należy traktować jako równoznaczną z "nie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 września 2016, 22:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
STEN napisał(a):
Wicie, a dlaczego znający prawdę o Sikorskim Brytole milczą i dokładają kolejne lata do "otwarcia archiwów"? To jest dokładnie to samo...
Zadziwiająca sprawa. Skoro nie zostały otwarte archiwa, to skąd można wiedzieć, co wiedzą, a co nie???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2016, 08:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Rafal Dajbor napisał(a):
Albo IMDb zmieniło. :) Nowy film, więc mogą się tam zmieniać parametry. Normalne.
Faktycznie przez jakiś czas widniały te kategorie. Obecnie internauci "bawią się" tam "Plot Keywords" wypisując je w stylu sekt, political fanacism, paranoia, satira itd.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2016, 15:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Zespoly Filmowe SA napisał(a):
Jak można się wypowiadać o filmie, którego się nie widziało? Ba, o filmie, którego się nie ma ochoty zobaczyć? Pewnie jednak czasami można!
Doświadczenia z jednym naszym kolegą forumowiczem świadczy, że można spokojnie...

Ja już widziałem ten film, więc śmiało mogę zabrać głos.
Mogą być jakieś mimowolne spoilery, więc nie czytać!

"Smoleńsk" wg mnie należy analizować dwutorowo: jako film per se i jako agitkę polityczną.
Film jako film.
Co do filmu, to niestety nie da się za dużo dobrego o nim powiedzieć. Gra aktorska przypomina kasting do roli w "Malanowski i partnerzy" (zresztą co najmniej jedna twarz jest z tamtego serialu).
To nie jest drugi rzut aktorski, tylko czwarty...Ci, co umieją grać (Zelnik, Dałkowska, Łabonarska, Mastalerz, Marcheluk) po prostu nie mają co grać. Scenariusz bowiem jest zbudowany przez dyletanta/ów. Mająca nieść cały film Beata Fido (główna rola) jest drewnem z papierową osobowością. Gdyby wyciąć sceny z nią, film by od razu zyskał... I tyle na temat tej roli... Nawiązanie do Jandy z "Człowieka z marmuru" w tej sytuacji brzmi dość zabawnie. Dialogi deklaratywne aż zęby bolą. Czarne role tak przerysowane, że aż zabawne (Klijnstra!, Zelnik). Z tym, że Malanowski jest z większym biglem kręcony i jest chociaż jakaś akcja.
Główna ofiara "zamachu" o dziwo pokazana jest zaledwie w 2-3 scenkach, ale do Łotockiego można mieć stosunkowo najmniejsze zastrzeżenia. L. Kaczyński był drewnianą osobowością, co aktor (świadomie, bądź nie) dość dobrze odtworzył...

W ogóle widać, że jest ubogo, zdjęcia słabiutkie, oszczędzanie na statystach (przeciwnicy pochowania pary prezydenckiej na Wawelu to głównie Azjaci (sic!), jedną z głów państwa w Tbilisi gra producent filmu etc.) Efekty komputerowe to kilka sekund i są na poziomie amatora z Wólki Wielkiej.
Ze 30% filmu to wstawki dokumentalne z TV, tak fatalnej jakości, że niewiele widać.

Muzyka bezustannie plumka groźnie niemal bez przerwy, lekko nużąco wręcz.

Film jest fatalnie napisany - jest po prostu strasznie nudny i monotonny. Indolencja realizacyjna poraża, np. sceny z kokpitu samolotu. Po prostu dramat.

Na sali ze 20% widzów, głównie emeryci (ale to był poranek).
Ekscesów nie było, bez braw, śmiechów - skupienie i spokój.

Za film nota będzie niestety minimalna: 1/10. Mimo całej sympatii nie dostrzegłem żadnego waloru w tym dziele godnego zapamiętania. Partanina.


Film jako agitka.

Wszystko, co powyżej wydaje się nie mieć żadnego znaczenia, ba jest jego zaletą! Bo nikt nie robił go na Oscara, tylko ze względów politycznych. I nie dla znawców kina i innych jajogłowych tylko żelaznego elektoratu, ludzi do których TRZEBA przemawiać w stylu"W11 Wydział śledczy", czy "Ukryta prawda".
I tu nieudolna gra aktorów, miałkość scenariusza nie ma żadnego znaczenia! Ma być pokazana złowroga rola Tuska i jego kammaraden. I jest pokazana.
Krauze jest przebiegły. Nie pokazuje żadnych dowodów, tylko "dyskretnie" sugeruje kto mógł stać za ewentualnym i domniemanym zamachem... Coś tam na końcu wybucha, ale co i kto podłożył ładunki nie dopowiedziano.
Krauze jest na tyle inteligentny, że zdaje sobie sprawę, że nawet na "oczywisty" zamach trzeba mieć dowody, a skąd je ma niby wziąć? Za to szczucie insynuacjami, i sugerowanie jest tym, o co chodzi żerującym na katastrofie politykom najbardziej. Reżyser przytomnie wyczuwa, że nie chodzi o żadne wyjaśnienie prawdy, tylko o grę trumnami. A tę można uprawiać bez końca pod jednym warunkiem - omijania niewygodnych faktów i wekslowania śledztwa na detale poboczne.
Zatem mamy spacer Putina z Tuskiem, sprawę rozdzielenia wizyt, samobójstwa generała, zamiany ciał w trumnach itp. Co to ma wspólnego z przyczynami katastrofy? Nic, ale pięknie zmienia temat z niebezpiecznego dochodzenia przyczyn wypadku, na grillowanie politycznych wrogów.
Logiki tam jest co na lekarstwo: Krauze zarzuca nieustannie , że od początku dawano kłamliwe informacje (4 podejścia), a kto dawał wrzutki o sztucznej mgle, bombach termobarycznych, dobijaniu rannych, podmianie ciał etc.? Dziwniw na ten temat kompoletnie milczy...
Jednym z zarzutów jest też niepoproszenie NATO o wyjaśnienie sprawy. A nowi władcy Polski cokolwiek w tę stronę zrobili? (Lista fałszerstw, kłamstw i przeinaczeń tego filmu jest tak długa, że pozwolę sobie umieścić ją w późniejszym czasie)
Ale i w tym widać jakiś brak pazura i nieudolność. Młodzi "ateiści" z Krakowskiego Przedmieścia pokazani migawkowo, bez polotu. Na Tuska ma tylko, to, że pojechał na narty i spotykając się z Putinem mógł z nim rozmawiać (ho, ho!) po niemiecku. Słabiutko. Gdzie rozdzierające serce sceny ze zrozpaczoną córką prezydenckiej pary, zszkowanym bratem-bliźniakiem? Obrazy płaczących ludzi, wreszcie pogrzebu tego, co królom był równy, z udziałem największych głów państw? Coś tam mignęło i tyle. Gdzie zaciskający zęby ze złości mściciel Macierewicz i przysięgający pomstę nowy następca tronu, dr. A. Duda?

Sprawny twórca wycisnąłby z tej historii znacznie więcej. Amerykanie zrobiliby to z patosem, nerwem, z łopocącym sztandarem, a tu...
Nawet scena bratania z ofiarami z Katynia jakaś taka niemrawa i nieelegijna. O wiele lepsza jest scena finałowa z modlącymi się ludźmi z miesięcznicy. Ale to też trzeba było lepiej ograć.

Finalnie robota została wykonana i to się tu liczy. Pani koło mnie cały czas głośno potakiwała, dla niej z pewnością był to film baaardzo dobry.

Fani zamachu będą być może lekko zawiedzeni brakiem mocniejszego i wyraźniejszego uderzenia, tego że autorzy wystraszyli się dopowiedzenia i pokazania do końca kto zamordował naszego kochanego prezydenta. Zawsze jednak mogą usprawiedliwiać, że to przez knowania reżimu PO i PISFu...
Zrealizowana agitka jest kulawo i bez bigla, ale i tak skutek oczekiwany może przynieść. Być może jesteśmy świadkami nowego stylu w kinie.
Zatem tutaj punktacja wyższa nieco, jakieś 4/10.


Sekciarzom polecać nie muszę - i tak pójdą, ciekawi powinni się sami przekonać. Niezdecydowanym odradzam, szkoda 20 złotych... To gniot.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 31  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE