Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 08:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 września 2016, 10:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2016
Posty: 297
Lokalizacja: Z centralnej Polski
Posty na Forum KP: 1249
- To haniebne i zawstydzające, że pokazuje się film czysto propagandowy. Nikt w związku z tym nie protestuje i nie wchodzi z tym w dyskusję. Niestety, obciąża to wszystkich uczestniczących w tym festiwalu - mówi Przemysław Wojcieszek.

Cały tekst: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... z4JH1jmge0

Może najpierw pan reżyser da szansę obejrzeć ten film gościom festiwalu, a oni po obejrzeniu "wejdą w dyskusję" i ocenią, czy film jest dobry, czy słaby, propagandowy, czy może jest to tylko pomysł i wizja reżysera.

_________________
Mamy taki aparat, najlepszy na świecie aparat do wykrywania kłamstw.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2016, 11:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Krępak Zwiedziony napisał(a):
Może najpierw pan reżyser da szansę obejrzeć ten film gościom festiwalu, a oni po obejrzeniu "wejdą w dyskusję" i ocenią, czy film jest dobry, czy słaby, propagandowy, czy może jest to tylko pomysł i wizja reżysera.
Masz absolutną rację Krępaku, co to za zwyczaj recenzować film przed jego obejrzeniem?!?
Twórcy tego filmu wykazali przecież godną podziwu powściągliwość nie zgłaszając go do konkursu.
Mam nadzieję, że chociaż do Oscara się zgłoszą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2016, 11:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2016
Posty: 297
Lokalizacja: Z centralnej Polski
Posty na Forum KP: 1249
Krępak Zwiedziony napisał(a):
- To haniebne i zawstydzające, że pokazuje się film czysto propagandowy. Nikt w związku z tym nie protestuje i nie wchodzi z tym w dyskusję. Niestety, obciąża to wszystkich uczestniczących w tym festiwalu - mówi Przemysław Wojcieszek.

Cały tekst: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... z4JH1jmge0

Może najpierw pan reżyser da szansę obejrzeć ten film gościom festiwalu, a oni po obejrzeniu "wejdą w dyskusję" i ocenią, czy film jest dobry, czy słaby, propagandowy, czy może jest to tylko pomysł i wizja reżysera.


Ironia w tym miejscu niepotrzebna. Wiesz dobrze, że nie o to chodzi, tylko o to, że panuje w Polsce dziwna maniera uprzedzenia i sekowania tytułów, które z jakichś powodów politycznie nam nie pasują. Tak było z "Pokłosiem", moim zdaniem zresztą nieudanym filmem, tak teraz dzieje się ze "Smoleńskiem".

_________________
Mamy taki aparat, najlepszy na świecie aparat do wykrywania kłamstw.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2016, 12:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Bądź co bądź nikt jeszcze filmu nie widział, więc, chcąc być rzetelnymi, powinniśmy się powstrzymać od oceny filmu aż do jego zobaczenia. (Chociaż oczywiście raczej wiadomo, czego możemy się spodziewać).

W sumie filmy propagandowe też bywały dobre, żeby wspomnieć tylko "Bronionośca Potiomkina" czy (moim zdaniem nawet trochę mocniejszego, a na pewno zabawniejszego) "Czapajewa" braci Wasiliewów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2016, 13:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Krępak Zwiedziony napisał(a):
Ironia w tym miejscu niepotrzebna. Wiesz dobrze, że nie o to chodzi...

Nie wiem, czy to do mnie? (Bo cytujesz sam siebie...)

Powtarzam zatem jeszcze raz zupełnie poważnie: recenzowanie nieobejrzanych filmów jest wyjątkowo słabe.


Porównanie z "Pokłosiem" nie jest zupełnie trafione, bo film Pasikowskiego był fikcją, dość luźno jedynie opartą na historii i potwierdzającą naszą wiedzę (o sąsiedzkich pogromach), "Smoleńsk" ma zaś wg zapewnień twórców opowiadać "całą prawdę" o smutnych wydarzeniach z bardzo niedawnej przeszłości i wyraźnie rości sobie prawo do zanegowania dotychczasowej wiedzy. Dając jedynie pole imaginacjom i chciejstwu politycznemu spod znaku PIS.
Czy ktoś sekuje aktorów Smoleńska na wzór nagonki na młodego Stuhra? A może neguje cały dorobek A. Krauzego? Jakoś nie zauważyłem. Zatem i tu symetrii brak.

Da się zrozumieć pewne zaniepokojenie wielu Polaków przeciekami ze scenariusza i wypowiedziami samego reżysera. Wyraźnie negują one fakty wyjawione przez państwową (!) komisję badania wypadków lotniczych oraz prokuraturę, podobnie jak osławiony Zespół Macierewicza, nie podając ani jednego na to dowodu. To jest zatem pomówienie polskich organów śledczych, rzeczoznawców, biegłych etc. oraz de facto zarzut ich zdrady wobec Państwa Polskiego. Może to też być także uznane za podżeganie do rozprawy z ludźmi zamieszanymi w "zamach". Trudno zatem przejść nad tym zupełnie spokojnie, bo jeszcze nic podobnego nie wydarzyło się dotychczas w polskiej kinematografii. Czy te wszystkie obawy się sprawdzą i czy film sam w sobie jest udany przekonamy się za tydzień.

Obiecuję rzeczową recenzję, bo mam już kupiony bilet.

Jak na razie już 6 osób nabyło bilet na pierwszy seans, więc jestem spokojny o frekwencję. Na miliony bym jednak nie liczył.. ;)

http://kino.trojmiasto.pl/Smolensk-f5473.html


Pan Anatol napisał(a):
W sumie filmy propagandowe też bywały dobre, żeby wspomnieć tylko "Bronionośca Potiomkina" czy (moim zdaniem nawet trochę mocniejszego, a na pewno zabawniejszego) "Czapajewa" braci Wasiliewów.
Ależ oczywiście! Film Krauzego, nawet gdyby okazał się kłamliwy, nadal może być dziełem sztuki!
Dajmy się wreszcie wypowiedzieć formacji okołopisowskiej. Dotąd kręciły same komuchy i lewaki, niech wreszcie słuszne działa przemówią.
Popatrzymy sobie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2016, 13:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2016
Posty: 297
Lokalizacja: Z centralnej Polski
Posty na Forum KP: 1249
Chojrak napisał(a):
Nie wiem, czy to do mnie? (Bo cytujesz sam siebie...)


Coś nie zaskoczyło w przenoszeniu cytatów, bo ironia była oczywiście w Twoim zdaniu o Oscarze.

Chojrak napisał(a):
Czy ktoś sekuje aktorów Smoleńska na wzór nagonki na młodego Stuhra? A może neguje cały dorobek A. Krauzego? Jakoś nie zauważyłem. Zatem i tu symetrii brak.


Daje się odczuć w "słusznych mediach antypisowskich", że aktorzy, którzy wystąpili w filmie są jacyś trędowaci, bo zagrali w filmie "Smoleńsk". Nagonka na Sztura? Raczej wiadro pomyj od ludzi, którzy korzystają z anonimowości w internecie. Nie on pierwszy oberwał i nie ostatni. Dorota Świeniewicz - siatkarka - nawet zakończyła karierę, chociaż skala zjawiska była mniejsza. I jak poczytać komentarze skierowane pod adresem Łaniewskiej, Samusionek i innych, to też robi się nieprzyjemnie.

_________________
Mamy taki aparat, najlepszy na świecie aparat do wykrywania kłamstw.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2016, 13:45 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Potwierdzam niestety słowa kol. Krępaka. Na Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera występował ze swoją sztuką Jerzy Zelnik. I w komentarzach zagotowało się od hejtu wobec niego. Od kretyńskich tekstów zapowiadających bojkot całego festiwalu, skoro występuje w nim ten aktor, po poniżające pogardliwe słowa, na szczęście na facebooku, więc łatwe do usunięcia. Jeżeli komuś zarzuca się hejt, a samemu leci w te same kulki, to wygląda to bardzo kiepsko.

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2016, 16:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Krępak Zwiedziony napisał(a):


Nagonka na Sztura? Raczej wiadro pomyj od ludzi, którzy korzystają z anonimowości w internecie.

Głównie. Aczkolwiek teksty o Stuhrach (obu) w tzw. prasie prawicowej zdecydowanie anonimowe nie są. Z podobnymi artykułami o Krauzem się nie spotkałem.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2016, 16:59 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
karel napisał(a):
Krępak Zwiedziony napisał(a):


Nagonka na Sztura? Raczej wiadro pomyj od ludzi, którzy korzystają z anonimowości w internecie.

Głównie. Aczkolwiek teksty o Stuhrach (obu) w tzw. prasie prawicowej zdecydowanie anonimowe nie są. Z podobnymi artykułami o Krauzem się nie spotkałem.


Nie mam wątpliwości, że nie ma tu żadnej symetrii. Nie ma porównania poziomu hejtu w prasie uważającej się za prawicową (bo z prawicowością, a już tym bardziej konserwatyzmem to ta prasa nie ma nic wspólnego), a w prasie innej. Pełna zgoda. Powiem więcej - w prasie uważającej się za prawicową funkcjonuje też pewna specyficzna nikczemna obrzydliwość - gmeranie po życiorysach i szukanie wśród przodków gejów, żydów, agentów, itp. Jest to wybitny przykład wynaturzenia umysłów i moralnego skarlenia.

Nie wolno jednak patrzeć z przymrużeniem oka na to, że podobne praktyki zaczyna uskuteczniać druga strona. Na razie robi to tylko internetowa mierzwa. Żadna prasa nie wzywa do bojkotowania lub szykanowania aktorów tylko za to, że zagrali w "Smoleńsku" czy czymś w tym stylu. Jednak nastrój, który Krzysztof Daukszewicz trafnie określił jako "jeden naród - dwa plemiona" narasta i niestety w wielu środowiskach nasila się głupia polaryzacja nastrojów. Już przerabialiśmy głupotę, w której pewni aktorzy mieli kłopoty z pracą tylko dlatego, że u kogoś zagrali. Nie dlatego, że poparli jakieś wydarzenie (jak Kłosiński stan wojenny), albo że w niewerbalny sposób poparli coś niegodziwego (jak odziany w mundur MO Mikulski w środku stanu wojennego na okładce "firmowej" gazety milicji), tylko dlatego, że wystąpili w filmie Poręby, Petelskich czy Waśkowskiego. Naprawdę nie wolno dopuścić, żeby takie coś się powtórzyło.

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2016, 18:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Krępak Zwiedziony napisał(a):

Daje się odczuć w "słusznych mediach antypisowskich", że aktorzy, którzy wystąpili w filmie są jacyś trędowaci, bo zagrali w filmie "Smoleńsk".
Dasz jakieś przykłady?
Co innego są lekkie przytyki, co innego jawna napaść i to wcale nie anonimowa w mediach propisowskich. Wpisy anonimowych internautów zostawiłbym na boku bo to zazwyczaj mierzwa.
Jad i nienawiść sączy się, tak samo i niezmiennie od lat ze strony prawej, czy byli w opozycji, czy są u władzy. /Oczywiście prawicą PIS nazywam tu umownie, bo jak Rafał trafnie zauważył niewiele mają oni z prawicą realnie wspólnego. /
Od prezydenta w dół, mówią publicznie rzeczy zdumiewające i obraźliwe. Z jakąkolwiek kulturą nie ma to nic wspólnego i jest to podręcznikowy przykład chamstwa w państwie. Od czasów Gomułki tego u nas nie było... Ale źle robią ci, co biorą z nich przykład i Wojcieszek zbytnio się chyba zapatrzył i stracił zimną krew. Ale nie powiedział, że to film antypolski co spotkało Wajdę, Pasikowskiego czy Pawlikowskiego, tylko, że to film propagandowy. Mylił się? Wkrótce ocenimy.


Na szczęście my wykazujemy chłód i kamienną twarz. :)
Łotocki jest tutaj mile wspominany ("Ojciec", "Wino truskawkowe"), A.Krauze ceniony za dorobek, Zelnik wręcz uwielbiany za niektóre role (Faraon, Przekładaniec, Ziemia Obiecana etc.).
Spokojnie zatem możemy czekać na premierę i spodziewać się rzeczowych recenzji.

Pojawiły się na mieście banery reklamujące "Smoleńsk" i wygląda, że tym razem już nie odwołają...

Z rozmów kuluarowych słyszałem jak kilkoro rodziców zaręczało, że ich dzieci nie pójdą z klasą na ten film nawet gdyby było to obowiązkowe. Nie wiem co o tym myśleć?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2016, 18:56 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
W odpowiedzi na ostatnie słowa Chojraka - nie mam dziecka, więc w sumie tak do końca nie wiem. Ale ja bym dziecko posłał na film z całą klasą i potem objaśnił mu co i jak.

Gdy ja byłem dzieckiem jeszcze był PRL, który moi rodzice, członkowie Solidarności, zwalczali. Ale nie zakazywali mi oglądania "Pancernych". Mama mi tylko wytłumaczyła, że to tylko film, że to nie wszystko tak wyglądało, a Rosjanie nie zawsze byli tak mili jak tutaj. Pewnie z czasem wyjaśniłaby mi więcej. Ale nie musiała, bo PRL się wywalił i "więcej" dowiedziałem się normalnie w szkole.

Mało tego - oglądałem z mamą (ojciec był wtedy głównie w pracy) wiele filmów (polskich, radzieckich, bułgarskich - takie czasy, dziś znów chętnie takie oglądam :) ), w których były sceny przemocy (np. "Dekalog 5") i sceny erotyczne. Mama i to mi spokojnie wytłumaczyła mówiąc, że ludzie nieraz ze sobą walczą (to o przemocy) i że gdy dwoje ludzi się kocha to się kładzie nago do łóżka, że też w ten sposób powstają dzieci, że dowiem się tego w późniejszej klasie na lekcji biologii, ale że trzeba z tym bardzo uważać - to były czasy gdy w Polsce zaczęło się dużo mówić o HIV/AIDS (to o seksie).

Reasumując - jestem przeciwnikiem niepuszczania do kina, wyganiania do drugiego pokoju, itp. Popieram oglądanie z pedagogicznym komentarzem. W każdym razie mnie to bardzo dobrze zrobiło.

Inne zagadnienie to to, po co w ogóle szkoły mają na to iść? Co to, ekranizacja klasyki, lektury, czy co?

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2016, 19:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Chojrak napisał(a):
Jak na razie już 6 osób nabyło bilet na pierwszy seans, więc jestem spokojny o frekwencję. Na miliony bym jednak nie liczył.. ;)
Frekwencja z pewnością nie będzie tragiczna, a pewnie nawet całkiem przyzwoita. Aby film mógł osiagnąć wynik zbliżony do około miliona widzów lub wiecej przyjmuje się, że w premierowy weekend musi obejrzeć go około 200 tysiecy widzów.

Cały szum jaki towarzyszy premierze tego filmu tylko mu pomaga, bo pewnie sporo osób wybierze się z czystej ciekawości.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 31  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE