Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 maja 2023, 23:03 

Dołączył(a): 14 lip 2017
Posty: 103
Z ciekawości wszedłem na stronę PISF i okazało się, że... tego samego dnia dopiero co pojawiły się decyzje odnośnie kolejnych rekonstrukcji!

Filmy, które dostały dofinansowanie:

    Rekonstrukcja filmu fabularnego Quo Vadis
    Digitalizacja i rekonstrukcja filmu Motyw cienia w reżyserii Michała i Jerzego Józefa Skolimowskich
    Rekonstrukcja filmu Kariera Nikosia Dyzmy i Wszyscy jesteśmy Chrystusami
    Digitalizacja i rekonstrukcja trzech filmów dokumentalnych Jerzego Zalewskiego
    Digitalizacja, rekonstrukcja i archiwizacja filmu Warszawa w reżyserii Dariusza Gajewskiego
    Rekonstrukcja obrazu w rozdzielczości 4K filmu Na Srebrnym Globie w reżyserii Andrzeja Żuławskiego
    Rekonstrukcja obrazu w rozdzielczości 4K filmu Sanatorium pod Klepsydrą w reżyserii Wojciecha Hasa
    Digitalizacja i rekonstrukcja filmu Przypadek Pekosińskiego w reżyserii Grzegorza Królikiewicza
    Digitalizacja i rekonstrukcja trzech dokumentów w reżyserii Grzegorza Królikiewicza
    Rekonstrukcja filmów dokumentalnych w reż Andrzeja Gajewskiego
    Polskie Archiwum Filmów Domowych – kontynuacja
    Rekonstrukcja 4K i archiwizacja (na taśmie 35mm) 2 filmów fabularnych Ziemia Obiecana i Przypadek
    Rekonstrukcja ośmiu serii animowanych dla dzieci wyprodukowanych w Studiu Filmów Rysunkowych

Filmy, które nie dostały dofinansowania:

    Digitalizacja i rekonstrukcja filmu Więzień Rio i Lot świerkowej gęsi w reżyserii Lecha Majewskiego
    Rekonstrukcja filmu dokumentalnego pt Byłem w Sonderkommando w reż Andrzeja Gajewskiego
    Rekonstrukcja filmu dokumentalnego Lalkarz w reżyserii Wiktorii Szymańskiej
    Digitalizacja i rekonstrukcja filmu fabularnego Odwet w reżyserii Tomasza Zygadły
    Digitalizacja i rekonstrukcja filmu fabularnego W pustyni i w puszczy w reżyserii Gavina Hooda
    Cyfrowa rekonstrukcja archiwalnych etiud Szkoły Filmowej im K Kieślowskiego
    Digitalizacja i rekonstrukcja cyfrowa filmu dokumentalnego Narodziny filiżanki
    Digitalizacja, rekonstrukcja i archiwizacja filmów Sara oraz Tato w reżyserii Macieja Ślesickiego
    Rekonstrukcja filmów Przedwiośnie reż Filip Bajon oraz Fotoamator reż Dariusz Jabłoński
    Rekonstrukcja cyfrowa filmów Sezon na leszcza reż Bogusław Linda Zabić Sekala reż Vladimir Michalek

Źródło: https://pisf.pl/dotacje/sesja-1-2023-16/

Hmm... dziwi mnie trochę przyznanie finansowania na cztery filmy do rekonstrukcji 4K, które... już przeszły proces rekonstrukcji. Kurde bele, czy póki nie "przerobi się" większości repertuaru, który warto zobaczyć to już trzeba tyle przeznaczać na powtórne rekonstrukcje filmów...


Ostatnio edytowano 13 maja 2023, 11:58 przez dev, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2023, 09:10 

Dołączył(a): 11 cze 2017
Posty: 73
Zamieniłbym listy dostały/nie dostały dofinansowania...
Szczególnie szkoda filmów Tato i Zabić Sekala.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2023, 09:26 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 77
Zabić Sekala to akurat było już zrekonstruowane przez Czechów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2023, 09:32 

Dołączył(a): 11 cze 2017
Posty: 73
O proszę. Nie wiedziałem.
Nie jest na liście: http://rekonstrukcje.eu/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2023, 10:00 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 77
Czesi wydali go nawet na bly-ray
https://www.amazon.pl/treba-zabit-Sekala-remasterovana-verze/dp/B00JDVAN54
A na liście nie ma bo tam są tylko polskie rekonstrukcje


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2023, 10:05 

Dołączył(a): 11 cze 2017
Posty: 73
Na liście znajdują się także inne rekonstrukcje - np. Korczak w wydaniu japońsko-amerykańskim.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2023, 10:41 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 77
Tak ale Korczak to jest rekonstrukcja wykonana w Polsce a wydana w Japoni a ja mówię o rekonstrukcji wykonanej przez Czechów podobnie jak Trzy kolory w 4k we Francji czy np Europa,Europa A.Holland chyba przez niemców


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2023, 12:17 

Dołączył(a): 14 lip 2017
Posty: 103
pik napisał(a):
Zabić Sekala to akurat było już zrekonstruowane przez Czechów


Kurczę, po co oni zgłaszali coś, co zostało zrobione? Nie można dogadać się z Czechami, żeby wydać to u nas?

Swoją drogą ciekawe, ze nie zgłosili filmów, które nie dostały dofinansowania w poprzednich latach.

Druga sprawa to na stronie rekonstrukcje.eu jest film "Zabić na końcu" w dziale digitalizacji. Tymczasem leci on ostatnio na Kino Polska i jest naprawdę w lichej jakości, ktoś widział tę lepszą wersję? Widziałem na chomiku jest jakiś RIP 16x9 z TVP HD, podejrzewam, że to to.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2023, 14:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
dev napisał(a):
Z ciekawości wszedłem na stronę PISF i okazało się, że... tego samego dnia dopiero co pojawiły się decyzje odnośnie kolejnych rekonstrukcji!

Masz szczęście. Dosyć regularnie sprawdzałem, ale nie trafiłem w odpowiedni dzień. Jak widzicie teraz dotacje PISFu są jednym z nieliczny źródeł finansowania rekonstrukcji. Oczywiscie cieszą mnie nowe tytuły, jednak mając świadomość, że olbrzymiej części z nich nie zobaczymy w pełnej krasie, to trochę mi smutno. Rynek nośników Blu-ray w zasadzie przechodzi do historii i średnim pocieszeniem są nie za częste premiery w kiepskich jakościowo kanałach tv i vod.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 maja 2023, 18:15 

Dołączył(a): 13 mar 2022
Posty: 53
Zastanawiam się dlaczego niektóre seriale chodzą w telewizji po rekonstrukcji cyfrowej a nie wydadzą na żadnym nośniku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 maja 2023, 18:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Z tego m. in. powodu, o którym pisał wyżej Marian: wydawanie zrekonstruowanych filmów i seriali jest w Polsce nieopłacalne, bo mało kto kupuje płyty.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 maja 2023, 19:10 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Od jakiegoś czasu Empik nie sprzedaje już płyt z filmami. Po prostu zwinęli ten dział. Zapytałem dlaczego. Otrzymałem taką odpowiedź, jak podaje karel - nieopłacalne zajmowanie miejsca sklepu. Ludzie albo kupują sobie płyty z filmami na Blu-Ray/DVD w Internecie, albo w ogóle wprost z Internetu je oglądają.

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE