Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 06:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lipca 2022, 21:18 

Dołączył(a): 13 mar 2022
Posty: 53
no mam taką nadzieje że ten serial pojawi się na nośniku dvd bądz blu-ray w formacie 4:3 bo z tego formatu lepiej się ogląda niż na pełny ekran


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lipca 2022, 22:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
karol3w napisał(a):
Miałem już o tym nie pisać, ale tak dla jasności. "przy krawędziach bocznych kadru w większości przypadków nie znajdują się elementy szczególnie istotne dla kompozycji kadru czy dla akcji filmu". To prawda, ale gdy zmienia się proporcje z 4/3 do 16/9 to te kilka czy kilkanaście procent po bokach jest na wagę złota, bo wtedy ucina się mniej u góry i dołu. Nie chcę już bardziej zaśmiecać wątku. Napiszę to o co mi chodziło. Tam gdzie zysk jest równy lub większy 50 procent w porównaniu z wersją niezremasterowaną tam uważam powinna być wersja 16/9 z wykorzystaniem całej szerokości klatki aby uciąć jak najmniej u góry i dołu.


Aha no dobra, źle się zrozumieliśmy w takim razie - przepraszam. Jeśli faktycznie kadrowanie do 16:9 z jakiegoś powodu jest "konieczne", to faktycznie taka strategia, o której piszesz, ma sens.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lipca 2022, 23:36 

Dołączył(a): 18 wrz 2016
Posty: 17
Postaram się zwięźle. Na ogół w wersjach Niezremasterowanych filmów i seriali mamy mniej obrazu niż to jest po rekonstrukcji w OAR. Uważam że w ponad 90 procentach przypadków powinno stosować się OAR. Jednak gdy dochodzi do przekadrowania do 16/9 należy wykorzystać całą szerokość klatki filmowej, aby jak najmniej ucinać górę i dół. I ostatnie zdanie, powinno wymusić się na producentach tv, aby domyślnym ustawieniem ekranu było wyświetlanie 100 % obrazu, a nie lekkie powiększenie o jakieś 5 %, czy większe o jakieś 10 %. (w moim tv było pole wyświetlania domyślnie 0, jest opcja -1 powiększająca jeszcze trochę, dopiero w opcji +1 wyświetla 100 procent obrazu, (zapewne stosowano to ze względu na pasek WSS, którego dziś używa z 5 kanałów w polskiej tv). Tak to niewiele, ale gdy rekonstrukcja została przekadrowana to dla mnie jest to na wagę złota).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lipca 2022, 00:03 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
"Wymusić na producentach", "ustawowo"... nie przesadzasz troszkę? Każdy ustawia tak jak uważa (dlatego można to zmieniać), kalibruje bądź nie itd. Jakieś ustawienia muszą być domyślne i sprawą indywidualną jest co z nimi zrobi później użytkownik. Dla Ciebie najlepsze są takie jakie podałeś, dla kogoś innego mogą nie być odpowiednie więc dlaczego akurat "wymuszać" te konkretne? Wszystko ma swoje granice, nie popadajmy w skrajności i nie uszczęśliwiajmy kogoś na siłę...

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lipca 2022, 09:58 

Dołączył(a): 13 mar 2022
Posty: 53
czy ma ktoś informacje na temat czy TVP poprawi na nośniku serial alternatywy 4 w formacie 4:3


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lipca 2022, 13:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Po raz "setny" zadajesz bezsensowne pytanie. Jak ktoś bedzie miał jakąkolwiek informację o zbniżającej się premierze wydawnictwa TVP, to z pewnością o tym napisze na forum. Tego typu pytania kieruj do nich a nie do nas, bo szklanej kuli nie mamy, żeby znać ich plany.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lipca 2022, 16:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Dzisiaj zerknąłem sobie na emisję "Alternatyw 4" w TVP Rozrykwa i odcinek pt. "Spisek" był w OAR. Wygląda to tak, jakby pierwsze odcinki mieli przygotowane do emisji w 16:9 a pozostałe w 4:3.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lipca 2022, 20:15 

Dołączył(a): 13 mar 2022
Posty: 53
to niewiem dlaczego w TVP 1 były wszystkie odcinki w formacie poprawnym 4:3 ale dobrze że przyjemniej po rekonstrukcji cyfrowej były chciałbym żeby ten serial w formacie 4:3 wydali bo ja posiadam na DVD w formacie 16:9


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lipca 2022, 22:41 

Dołączył(a): 10 lip 2022
Posty: 2
MarianPaz napisał(a):
Dzisiaj zerknąłem sobie na emisję "Alternatyw 4" w TVP Rozrykwa i odcinek pt. "Spisek" był w OAR. Wygląda to tak, jakby pierwsze odcinki mieli przygotowane do emisji w 16:9 a pozostałe w 4:3.


Na TVP Rozrywka odcinki 1-5 byly wyswietlane w 16:9 a odcinki 6 i 7 w 4:3. Zobaczymy w jakich proporcjach wyemituja 8 i 9...

Moze kiedys uda sie uzbierac wszystkie w 4:3 ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lipca 2022, 13:22 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Czyli tak jak na TVP1 a więc można wnioskować że odcinki 6i7 to jedyne odcinki w 4:3 przygotowane do emisji telewizyjnej ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lipca 2022, 21:18 

Dołączył(a): 13 mar 2022
Posty: 53
no też mam taką nadzieje że zostanie wydany ten serial w formacie 4:3

Edit:
Za ten wpis, który jest kolejnym nic nie wnoszącym powtórzeniem Kolega otrzymuje forumowe ostrzeżenie. Brak reakcji na uwagi innych użytkowników i moje.

Moviemaker


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lipca 2022, 16:22 

Dołączył(a): 11 cze 2017
Posty: 73
Od 1 sierpnia w TVP 2 będzie można oglądać zrekonstruowane cyfrowo odcinki serialu, ale uwaga – nie wszystkie. Zobaczymy tylko odcinki od 53., czyli tego, w którym po raz pierwszy pojawiła się nieżyjąca już aktorka Anna Przybylska, która grała Marylkę z komisariatu. To właśnie w ramach promocji filmu dokumentalnego o aktorce pod tytułem „Ania” mają znów pojawić się na antenie „Złotopolscy” w odświeżonej wersji. Premiera dokumentu „Ania” odbędzie się 7 października 2022.

Serial „Złotopolscy” będzie można oglądać od 1 sierpnia w TVP 2, od poniedziałku do czwartku o 11:15 i 11:50, a w piątki o 11:50. Do tej pory archiwalne odcinki serialu mogliśmy oglądać w TVP Seriale oraz na Stopklatce a także na platformie VOD.

- Emisja wybranych odcinków serialu „Złotopolscy” z Anną Przybylską w roli Marylki wiąże się z zaplanowaną na 7 października premierą kinową filmu dokumentalnego „Ania” o życiu i karierze aktorki. 25 lat od premiery „Złotopolskich” widzowie obejrzą produkcję w nowej, lepszej jakości - po rekonstrukcji cyfrowej, przygotowanej przez Zespół z Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Telewizji Polskiej.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... y-w-kinach

https://radiopogoda.pl/serial-zlotopols ... ca-do-tvp2


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE