Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 stycznia 2021, 11:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
W zasadzie takie wyszczegolnienie masz na moich listach podlinkowanych w podpisie. Na pewno nie jest kompleta, bo bardziej skupim się na rekonstrukcjach niż digitalizacji, niemniej pewnie niewiele tam brakuje.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2021, 19:41 

Dołączył(a): 22 sie 2020
Posty: 28
Dzięki, dobra robota z tą listą. Skupiłem się na rekonstrukcji i nie zwróciłem uwagi że jest tam lista digitalizacji. Jeśli niewiele tam brakuje to jestem zaskoczony, że tak powoli to idzie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 stycznia 2021, 14:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Kirek" pid="77190" dateline="1611610918 napisał(a):
5 lutego premiera wydania od TVP

Obrazek
[klik w okładkę = wydanie w filmoskopie]
https://forum.filmozercy.com/watek-07-zglos-sie

Ciekawe czy zawartość będzie identyczna z zagranicznym wydaniem (OAR), czy też jednak kadrowana? Przydałby się tylnia okładka. Sugerowana cena to aż 169,99 zł, więc wypadałoby się postarać z ich strony.

W lutym premierowo w Kino Polska będzie zrekonstruowany film "Małżeństwo z rozsądku" w oryginalnych proporcjach 2.35:1.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 stycznia 2021, 15:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
A, to ciekawe z tym Bareją. Jeśli są tu jacyś nagrywający jeszcze poza mną (ja akurat z Kino Polska nie mam możliwości), to chętnie bym przygarnął nagranie "Małżeństwa z rozsądku". ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 stycznia 2021, 17:14 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
https://www.dvdmax.pl/07-zglos-sie-rekonstrukcja-cyfrowa-box-10dvd,art1240874

Jeśli sugerować się wydaniem dvd, to będzie 16:9.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 stycznia 2021, 19:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
W zasadzie zdziwiłbym się gdyby to było 4:3, gorzej gdyby tak wydali np "Noce i dnie". Mogliby wydać "Czterdziestolatka", bo tu przynajmniej nie kadrowanie serialu.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 stycznia 2021, 01:45 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Nie spodziewałbym się po TVP niczego innego niż wydania na BD 16:9, ale może Nas zaskoczną?
Z innej beczki Marian na swojej liście masz rekonstrukcje filmów "Konopielka", "Spis cudzołożnic", "Cwał".
Tylko ten pierwszy na to wychodzi doczekał się rekonstrukcji, pozostałe 2 - digitalizacja patrząc po ostatnich emisjach TVP Kultura
"Konopielka"
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

"Cwał"
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

"Spis cudzołożnic" - dużo nieusuniętych paprochów!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Niestety za szybko pochwaliłem TVP ich Kultura HD nadaje poniżej 4Mbps
Przykład pierwszy z brzegu :(
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 stycznia 2021, 06:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
"Cwał" to nowa rekonstrukcja, więc puszczają po prostu starą kopię, natomiast "Spis cudzołożnic" jest w tabelce z filmami po digitalizacji TVP.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 stycznia 2021, 09:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
"Szaleńcy" po rekonstrukcji cyfrowej na: Blu-ray.
Źródło informacji: https://fina.gov.pl/product/szalency/ (https://fina.gov.pl/).

_________________
Do niczego nikogo nie namawiam i nie rozkazuję: w żaden sposób, poprzez wszystko co "składa się" na "ten post" - być może w "jego" treści pomyliłem się niecelowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 stycznia 2021, 09:53 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
"Cwał" w starej kopi z tego co pamiętam był 4:3, więc chyba nie jest to jakaś stara kopia tylko wychodzi na to że TVP musiało w międzyczasie digitalizacje przeprowadzić.
Z innej beczki zasięgnąłem informacji u wydawcy odnośnie ostatnich wydań rekonstrukcji na blu-ray i z odpowiedzi dowiedziałem się że korzystają z pliku obrazu i dźwięku przygotowanego przez firmy, które zajmują się rekonstrukcją cyfrową na zlecenie WFDiF (wcześniej KADR). Sami nie mają możliwości ingerować w przekazane plik. Nakład wydań to 1000szt które nie koniecznie im się zwrócą oraz zwrócono mi uwagę iż rekonstrukcja była robiona nawet i ponad 10 lat temu.
Reasumując nie będzie poprawionych wydań :/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 stycznia 2021, 19:49 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Przeglądając dziś Amazona UK wpadłem na takie coś
Obrazek
Obrazek
Miało wyjść/wyszło jakieś nowe wydanie typu digital/rekonstrukcja tego filmu czy może jednak staroć w nowej okładce? Projektem trochę przypomina wydania poprzednie z serii Przygody Pana Kleksa, Potop itp
By było śmieszniej http://studioblu.pl/index.php/portfolio_pl/ jakoś się tym nie chwali (mimo iż jest na okładce).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lutego 2021, 21:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Cytuj:
Zdarza się, że oryginalny negatyw ginie i nie ma innego wyjścia. Negatyw „Samych swoich” na szczęście nie zginął. Jest w łódzkim oddziale archiwum Filmoteki Narodowej. Niestety, nie wiadomo, w jakim stanie. Materiał nie był nigdy wypożyczany, więc nie ma raportu o tym, jak wpłynęło na niego pół wieku na archiwalnych półkach. A to kwestia kluczowa.
Źródło cytatu: https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/ ... wlaka.html.

Artykuł opublikowany został bodajże: 16 marca 2017 roku - jest autorstwa Pana Dariusza Koźlenki, autora książki, pt.: "Sami swoi. Za kulisami komedii wszechczasów".

Tak się zastanawiam czy to brak pełnej wiedzy w temacie autora artykułu lub uproszczenie i "skrót myślowy" albo czy może wręcz przeciwnie: ma on rację...
Tak myślę: do koloryzacji: "Samych swoich" około: 2000 roku - nie wzięto by na jej rzecz negatywu na którym został zarejestrowany ten film tylko dupnegatyw, albo nie czyszczono by go(negatywu) od czasów jego powstania, w ramach chyba standardowych, cyklicznych "konserwacji" w FINA(obecnie tak się nazywa chyba ta Instytucja, a właściwie jej "skrót" tak się zapisuje i to chyba Ona i Jej "Poprzednicy" tym się zajmowali)...(?).

Oczywiście wiem, że obecnie film ten jest już po rekonstrukcji cyfrowej.

_________________
Do niczego nikogo nie namawiam i nie rozkazuję: w żaden sposób, poprzez wszystko co "składa się" na "ten post" - być może w "jego" treści pomyliłem się niecelowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE