Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 10:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 grudnia 2020, 18:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
Dzisiaj Kino Polska się zreflektowała :-) , "Wiosna panie sierżancie" w pełni po rekonstrukcji :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 grudnia 2020, 22:18 

Dołączył(a): 22 sie 2020
Posty: 28
dima znalazłem ciekawe porównanie na przykładzie Jurassic Park z 1993 - blu-ray po rekonstrukcji i skan z 35mm bez kadrowania.
Ciekawe czy takie perełki można znaleźć dla polskich filmów. Jak widać nawet mikrofony trzeba by zamalować ;)
https://youtu.be/fsxU8zQjHBM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 grudnia 2020, 22:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Tak, wystarczy że film był zarejestrowany w systemie Super35 i już mamy więcej obrazu - "Noce i dnie", "Ogniem i mieczem". Przykład "Parku jurajskiego" idealnie pokazuje, że w takim wypadku więcej wcale nie znaczy lepiej. Film od razu kręcono z myślą o panoramie 16:9, ale zrobiono sobie zapas na kadrowanie, dlatego mikrofony są w tle. Dziś można by je usunąć, tylko po co skoro kompozycja kadru byłaby koszmarna. Takich przykładów gdzie zarejestrowano więcej obrazu niż pokazano go w kinach jest sporo a we współczesnych nowych filmach to bardzo częsta praktyka. Do kina i na nośniki trafia oryginalna wersja 2.40:1 a do telewizji otwarty kadr w 16:9.

Titanic - https://www.youtube.com/watch?v=FK2SjQTSEjY
Gladiator - https://www.youtube.com/watch?v=cBsklxLQ9Do

http://joshroush.blogspot.com/2015/09/O ... Films.html

Screeny z najnowszych wydań od AlterDystrybucja - link

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 grudnia 2020, 12:52 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Przejrzałem Marian twoje screeny i nie wygląda to za dobrze (rekonstrukcje), pytanie za 100pkt u Ciebie też obraz w "Wielku Szu" masz takie babole jak tutaj "dziwnie" wydobywający się dym z pociągu (nie wspominając postrzępionego obrazu)?
Obrazek Obrazek Obrazek
Patrząc na twoje screeny aż boję się "wrzucić" kolejny film z tych rekonstrukcji do odtwarzacza :/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 grudnia 2020, 21:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Na tamtym forum kilka osób podejrzewało, że screeny są źle zrobione, ale niestety takie sa postrzępienia w obrazie. Mnie najbardziej zdziwiła ramka/kaszeta wokół całego kadru w "Galimatias czyli kogel mogel II", pod która powinien być obraz. Jak się bliżej przejrzałem pierwszej części, to tam jest minimalny czarny pasek u góry obrazu a w HDTV po bokach, więc ktoś tam już kiedyś nieźle namieszał.

Co do tego dymu, to dziś nawet nie mam jak sprawdzić. Może jutro.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 grudnia 2020, 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Co do tego schodkowania to myślałem, że screeny są źle zrobione, bo już kiedyś bodajże Domell dawał tu podobnie schodkowane screeny z "Popiołów", które wyglądały bardzo źle, ale potem wrzucił poprawione wersje, które już prezentowały się lepiej. No ale jeśli to nie wina screenów, to słabo. Wprawdzie sam rozważałem w najbliższym czasie zakup jedynie "Do widzenia, do jutra", gdzie ten problem akurat nie występuje, ale są za to inne. Niemniej chyba się zdecyduję, bo wygląda to zapewne lepiej niż przygotowane z tego samego mastera DVD, które na chwilę obecną posiadam, a na nową rekonstrukcję tego akurat tytułu nie ma raczej co liczyć w najbliższych latach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 grudnia 2020, 23:42 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Co do "Wielki Szu" to w ogólę mam wątpliwości czy to nie jest skopane wydanie na pierwszy rzut oka wydaje się ok ale jak się bliżej przyjrzy to mamy takie babole
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

dodatkowo coś jest ewidentnie nie tak z kodowaniem a w zasadzie z gubieniem detali
Obrazek Obrazek

"dziwny" wykres bitrate tego wydania czyżby 1-no przebiegowy CBR?
Obrazek

PS "Do widzenia do jutra" wygląda na pierwszy rzut oka, że został lepiej "zakodowany" na bd pomijając odzziarnianie niestety :/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 grudnia 2020, 10:40 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Mowa o tym najnowszym wydaniu "Wielkiego Szu" na BD (premiera w dvdmax)? Bo jakoś umknęło mi, że ktoś je kupił...

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 grudnia 2020, 11:58 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Tak chodzi o te wydania ostatnich rekonstrukcji na blu-ray. Z tego co widzę to wychodzi że Marian posiada owe wydania i ja. Jak ogarnę temat to wrzucę trochę więcej screenów :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 grudnia 2020, 17:56 

Dołączył(a): 22 sie 2020
Posty: 28
Na SuperPolsat właśnie leci "Co m zrobisz jak mnie złapiesz". Po rekonstrukcji. Jakość SD i jakieś dziwne aspect ratio. Niby czołówka z oryginalnym bo delikatne pasy po bokach ale nawet napisy ucięte(!) a potem... obraz już rozciągnięty i ucięty do połowy głowy. Jak to ma tak wyglądać to ja dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 grudnia 2020, 18:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Ten film tylko na początku byl emitowany w oryginalnych proporcjach w TVN, potem już tylko w 16:9.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 grudnia 2020, 19:17 

Dołączył(a): 22 sie 2020
Posty: 28
Czołówka na pewno nie byla 16:9. Co jakiś czas pojawia się też spadek bitrate i to spory bo na sekundę jest całkowita pikseloza. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej - transmisja, ale coś poszło nie tak.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE