Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 08:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 grudnia 2020, 15:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
Nie wiem co się stało, końcówka to pierwotna wersja, ale dla mnie początek był w wersji zrekonstruowanej
https://ibb.co/dr0LR7Y
https://ibb.co/rdNH4vc
https://ibb.co/JQW7MwH
https://ibb.co/cJsNqwv

Po drugim bloku reklamowym - stara wersja, wcześniej zdecydowanie po rekonstrukcji..... dziwne


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 grudnia 2020, 16:49 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Potwierdzam wtopę z "Wiosna panie sierżancie"
Przed reklamą
Obrazek Obrazek Obrazek
a po reklamie
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 grudnia 2020, 17:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
Ma ktoś z Was kontakt z KINO POLSKA i dowie się co się stało ??? i czy wyemitują pełną wersję po rekonstrukcji ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 grudnia 2020, 19:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
A to ciekawostka... Takiego numeru sobie nie przypominam. :icon_exclaim:

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 grudnia 2020, 21:21 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 77
A o 20.00 leci "Wielka wsypa" też po rekonstrukcji


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 grudnia 2020, 21:29 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Pare zrzutów jeszcze z przed reklamy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
i po reklamie
Obrazek Obrazek Obrazek

Następna emisja filmu 12 grudnia 9:45 może nadawca się zreflektuje i puści ok wersję :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 grudnia 2020, 23:24 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Wiem że post pod postem, ale jest limit 15 zdjęć
Film "Wielka wsypa" z 1992 reż Jan Łomnicki doczekał się rekonstrukcji cyfrowej i emisji na KinoPolska HD
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PS Znów 4Mbps na Kino Polska HD :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 grudnia 2020, 01:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Co to w ogóle jest za film "Wielka wsypa"? Pierwsze słyszę. Takie rzeczy rekonstruują i puszczają, a taki Nasfeter stoi nieruszony. (No, ponoć jest lub była robiona "Niekochana", więc niby ktoś go tam ruszył). Nie wspominając już o kupie zrekonstruowanych już klasyków, których nikt nie puszcza. Przepraszam za to narzekanie, generalnie nie mam tego w zwyczaju, ale wiecie, o co mi chodzi. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 grudnia 2020, 01:20 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Naprawdę nigdy nie słyszałeś o filmie "Wielka wsypa"? :-D

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 grudnia 2020, 02:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
No, może przy przeglądaniu filmografii Łomnickiego czy Englerta coś tam mi się w oczy rzuciło, ale nigdy nie pomyślałem, by było to coś wartego specjalnej uwagi - ot, taki kolejny transformacyjny film "bandycki". Oczywiście my tutaj jesteśmy koneserami i doceniamy również te filmy, które być może nie zasługują aż tak bardzo na uwagę. ;-) Zresztą może i "Wielka wsypa" jest dobrym filmem, nie mówię, że nie, nie obejrzawszy go. Dziwi mnie tylko wybór akurat tego tytułu do rekonstrukcji - myślę, że można założyć, że ustępuje pod względem wartości artystycznej wielu jeszcze nie zrekonstruowanym filmom, a jego walory komercyjne też nie są chyba zbyt wysokie (choć może większe niż filmów tego przysłowiowego Nasfetera, trzeba przyznać).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 grudnia 2020, 13:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
To panowie z działu technicznego się nie popisali puszczając w taki sposób "Wiosna panie sierżancie". Wygląda na to, że Kino Polska otrzymało nowe, zrekonstruowane mastery, więc w ramówce może być tego sporo. Oby "Pożegnania" puścili z odnowionej kopii.

Za chwilę "Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię".
Edit: jednak to stara wersja. :-(

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 grudnia 2020, 15:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Pan Anatol napisał(a):
Dawno nie oglądałem tego filmu, a kiedy go oglądałem, to raczej nie zwracałem uwagi na akurat ten aspekt, ale sądząc po tych zrzutach, to kadrowanie wydaje się akceptowalne. Kadry w 4:3 wydają się zakomponowane z myślą o późniejszym kadrowaniu do panoramy.
Jak dla mnie "przeformatowywanie obrazu"(ucinanie części obrazu nagranego na taśmie filmowej) niemal nigdy nie jest akceptowalne(nawet nie zakładając "wyjściowej wersji" jako tą z "zaokrąglonymi rogami"(dla tzw. ~: "4:3), a tą "do kantu"). Więcej o tym pisałem, np. tutaj(począwszy od tych postów po być może poniżej nich się znajdujące):
- viewtopic.php?p=16398#p16398,
- viewtopic.php?p=17954#p17954,
- viewtopic.php?p=17967#p17967.
==========================================

Co do filmu, pt.: "Wiosna panie sierżancie" to tak sobie myślę, że może:
- powodem tego jest obecność nagranych "dwóch różnych materiałów - kopii" dostarczonych nadawcy w jednym "masterze dystrybucyjnym" - "stara kopia" zgrana wraz z tą po rekonstrukcji cyfrowej - być może doszło do takiego niedopatrzenia(podobnie pod względem kolorystycznym i rozdzielczości wygląda wersja "po reklamach" ze "starą kopią" z np. Super Polsatu)
albo
- wersja "gorsza jakościowo"("po reklamie") jest wersją po rekonstrukcji cyfrowej(choć kolory porównując, by o tym chyba raczej nie świadczyły), tyle, że albo zgrana została z jakiegoś powodu w, np.: "słabszej rozdzielczości; mniejszym bitrate'cie", albo nadawca w swoich "systemach emisyjnych" coś(materiał) puścił po reklamie tak, że poszło w "tych" "słabszych" parametrach, mimo że sam kanał miał je dla siebie, swojego sygnału: "standardowe" i że rzecz jasna "szła" "kopia po rekonstrukcji cyfrowej"(hipotetycznie)(że cały materiał był prawidłowy i w wersji po rekonstrukcji cyfrowej)[cezura reklamy nie świadczyłaby o złym nagraniu "mastera", choć może akurat świadomie bądź mniej nadawca zgrał ten moment z reklamą... ?].
Myślę, że warto tu zwrócić uwagę na to, że "stara kopia" na kanale Polsatu - "szła" w AR: "16:9"(chyba była puszczana z "cyfry", a nie z taśmy ?), zaś "nowa" po rekonstrukcji cyfrowej w(chyba jego OAR): "1,66:1" - "wersja po reklamie"(gorsza jakościowo - obraz) w dalszym ciągu "szła" w takim AR, a nie w AR "starej kopii"("16:9" ?)...
choć być może
- "wyszło" "tu tak" z jeszcze innych powodów i/lub mieszanych "wszystkich" w mniejszym bądź większym stopniu.

Swego czasu - w związku ze "starym forum" - z: "Kinem Polska" kontaktował się bodajże: Moviemaker, więc być może mógłby on i teraz spytać się i dowiedzieć czegoś o "tej sytuacji"...
MarianPaz napisał(a):
To panowie z działu technicznego się nie popisali puszczając w taki sposób "Wiosna panie sierżancie".
Masz jakieś informacje w tej sprawie z KP czy z innego wiarygodnego źródła(poza tym to chyba dość ogólna wieść) ?
==========================================

W związku z m. in. tym postem:
- viewtopic.php?p=18024#p18024.

W odniesieniu do tych "ostatnich emisji": może jednak data: 30.11.2020 roku "coś zrobiła/robiła"("robiła robotę") "w temacie" oficjalnie(umowy itp.) i teraz "coś puściło" bardziej... Choć już te dłuższy czas temu obecne w telewizji - emisje dwóch części filmu: "Kiler" zaprzeczałyby tej dywagacji(bądź ją potwierdzały "w imię": wyjątku, który potwierdza regułę... :)).

Ciekawy jest moim zdaniem ten screen - udostępniony przez Domella1:
- http://www.imagebam.com/image/206c2b1362293016.
Znajduje się "na nim" taki napis: "©Wersja po rekonstrukcji[...]".
Sugeruje to może, że, np. m. in.: "praw autorskich" do starych kopii tego samego danego tytułu (jeszcze ?) nie ma WFDiF... ?

Być może jakaś reguła "z tego" "wyjdzie"[tytuł/y: "prawa"](najprawdopodobniej jest/było "tak że" "dany tytuł "miał/miały"):
- "Killer" oraz "Kiler-ów 2-óch": "tylko" "stare SF Zebra",
- "Konsul": "tylko" "stare SF Kadr",
- "Wiosna panie sierżancie": "tylko" "stare SF Kadr",
- "Wielka wsypa": "tylko" "stare SF Kadr"(i być może również: WFDiF - z racji chyba oryginalnego "współtworzenia" tego tytułu, a nie z racji "ostatnich zmian"(2019) - "likwidacji i wejścia" m. in. SF Kadr do "nowej" WFDiF).
- "Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię" oraz "Pożegnania" nie są/nie były najprawdopodobniej "w ostatnim czasie" na czyjąś wyłączną własność, więc może były/są tytułami wspólnymi("starych BIG3")...(?). "Pożegnań" nie widzę w najbliższym czasie "w ramówkach" telewizyjnych.

Myślę, że nie do końca właściwym tropem jest patrzenie(w przypadku projektu, o "którym mowa"), np. na Facebook'u, kto jest oznaczony jako "zleceniodawca" rekonstrukcji cyfrowej w kontekście wyznacznika tego jakie były "prawa" do danego tytułu, ponieważ na jego rzecz(tego projektu) zostały one chyba jakoś pomieszane i rozdzielone pomiędzy "stare BIG3".

_________________
Do niczego nikogo nie namawiam i nie rozkazuję: w żaden sposób, poprzez wszystko co "składa się" na "ten post" - być może w "jego" treści pomyliłem się niecelowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE