Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 06:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 listopada 2020, 16:25 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1780
Posty na Forum KP: 1006
Chyba nie to miał Karel na myśli, co Kolega sugeruje. Chodzi o potencjalnych widzów, wśród których zapewne przy bardzo popularnych tytułach większość miałaby/ma w nosie, czy film jest w oryginalnym formacie, czy nie. A pewnie nawet wolałaby mieć zapełniony cały ekran, czym z kolei między innymi mogą kierować się osoby odpowiedzialne za rekonstrukcję i dalsze losy takowych.

_________________
...nie profesor, tylko satyr..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 listopada 2020, 16:41 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Nie rozumiem takiego "podejścia" Panie Korek albo jest się fachowcem w swoim fachu albo jest się pseudo fachowcem. Fachowiec danemu np autorowi zdjęć powie możemy przekadrować do 16:9, ale będzie problem z odbiorem artystycznym Pana dzieła. Jeśli jest się pseudo-fachowcem to mówi się ok kadrujemy i generujemy dodatkowe niepotrzebne koszty (które się wlicza do kosztów rekonstrukcji i nie są to małe pieniądze bo jak się policzy godziny pracy samego sprzętu, godziny obsługi sprzętu przez specjalistę trzeba by się zastanowić czy z punktu ekonomicznego ma to jakikolwiek sens). Rozumiem że każdy powiązany z obecną władzą boi się teraz cokolwiek odezwać bo jak coś nie jest po myśli władzy to jest to złe i do widzenia itp, ale na litość boską fachowiec zawsze znajdzie pracę, a osoba nie znająca swojej wartości będzie robiła wszystko posłusznie (i dalej kastrowała filmy bo mi tak każą). Jeśli jednak rekonstruktorzy (albo inne osoby powiązane z rekonstrukcją) mówią autorowi o wątpliwościach z przekadrowaniem a mimo to nadal chce autor 16:9 to cofam swoje słowa o fachowcach i pseudo-fachowcach (chodź nie ukrywam że nie rozumiem takiej osoby która fach filmowca ma w małym palcu i wie co to kadr, kompozycja (i to wyniosła ze szkoły) a mimo to wszystko "psuje" bo chce mieć "pełny ekran" i całkowicie zmienia kompozycje swojego dzieła)
Zastanawiające że czerpiemy wzorce z zachodu ale na zachodzie jakoś dawno sobie uzmysłowili że 16:9 to może być opcja a nie jedyny słuszny format wyświetlania filmu.
Nie obraź się, ale takie przerzucanie winy (które tutaj przedstawiasz) że jakbyśmy czasem przekadrowali to nie nasza wina tylko autora zdjęć itp do mnie nie trafia.
Swoją drogą wie ktoś jakie wyniki sprzedaży miała rekonstrukcji cyfrowa wydana zarówno na dvd jak i blu-ray, nikt się tym nie szczególnie nie chwali a ciekawe jak się rozkłada procent filmów przekadrowanych do oryginalnych proporcjach

PS. Znów przesunięto premierę wydań blu-ray rekonstrukcji cyfrowej, nowa data to 14 grudzień :( W takim tempie to nie wiem czy na gwiazdkę te filmy wyjdą .....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 listopada 2020, 17:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Zapominasz tylko, że to co rekonstruje TVP jest zawsze w oryginalnych proporcjach a winę za to, że dany tytuł trafia do emisji lub na nośnik ponoszą producenci rekonstrukcji oraz autorzy. Nic nie poradzimy na to, że wspolczesny widz woli oglądać w telewizorze wykorzystując pełen ekran, bez pasów i najlepiej wygladzony obraz bez ziarna. W telewizji jest cała masa zagranicznych filmów które są przekadrowane lub w wersji z otwartym kadrem. Jak widać władze TVP poszły po rozum do głowy i obecnie bez problemu zobaczymy nowe rekonstrukcje w OAR.

Zachodnie "standardy" https://hdtvpolska.com/the-simpsons-dis ... a-cyfrowa/

Cytuj:
a ciekawe jak się rozkłada procent filmów przekadrowanych do oryginalnych proporcjach
Wszystko masz na mojej liście.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 listopada 2020, 17:56 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
"Swoją drogą wie ktoś jakie wyniki sprzedaży miała rekonstrukcji cyfrowa wydana zarówno na dvd jak i blu-ray, nikt się tym nie szczególnie nie chwali a ciekawe jak się rozkłada procent filmów przekadrowanych do oryginalnych proporcjach" Marian chodziło mi o wyniki sprzedaży w poszczególnych proporcjach obrazu.
Z tym "statystycznym" widzem to jest tak że nikt tego nie sprawdzał nie prowadził statystyk więc możemy ale nie musimy mieć racje (gdybać) czy widz chce 16:9 czy woli oglądać w oryginalnych proporcjach.
Co do zachodnich standardów to Disney dał możliwość wyboru 4:3 albo 16:9 (ja tam tego serialu nie widziałem na nośniku więc wydaje mi się że marketing pod Disney+ kłania) na swoim kanale (w telewizji tego wyboru nie masz), poza tym Disney zacznijmy od tego że jest dość specyficzny (nie wydaje 4k z polskim audio o ile wydaje w ogóle wyda dany tytuł 4k, dodatkowo disney+ nie jest nadal dostępny w polsce - gorszy sort widocznie jesteśmy). Co do ponownego kadrowania to kto jak wydaje to zobacz serial Ekstradycja na blu-ray wydali 16:9 natomiast wiadomo dostępna jest rekonstrukcja 4:3, a taki Janosik czy 007 Zgłoś się wyszedł w oryginalnych proporcjach. Podpytaj się w sklepach (polskich, zagranicznych) który z tych 3 seriali na blu-ray najlepiej się sprzedaje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 listopada 2020, 18:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Lepiej sprzedaje się ten który jest bardziej popularny a nie ten który jest w OAR. Podejrzewam, że z tych 3 tytułów najlepiej sprzedaje się Janosik, choćby dlatego ze jest tańszy. Tak w żaden sposób nie porównasz co jest popularniejsze, bo nie masz żadnego z nich wydanego w dwóch formatach obrazu. Jeśli już, to wiele mogłyby powiedzieć dane z VOD TVP ktora wersja ma więcej wyświetleń.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 listopada 2020, 18:23 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
MarianPaz napisał(a):
Lepiej sprzedaje się ten który jest bardziej popularny a nie ten który jest w OAR. Podejrzewam, że z tych 3 tytułów najlepiej sprzedaje się Janosik, choćby dlatego ze jest tańszy. Tak w żaden sposób nie porównasz co jest popularniejsze, bo nie masz żadnego z nich wydanego w dwóch formatach obrazu. Jeśli już, to wiele mogłyby powiedzieć dane z VOD TVP ktora wersja ma więcej wyświetleń.

To fakt bardziej popularny = więcej sprzedanych, ale czy TVP danymi liczby wyświetleń się podzieli? Wątpię tym bardziej że zauważ że nie ma sprawdzonego i miarodajnego systemu liczenia (można "sztucznie" podbić licznik wyświetleń). Miarodajnym ( w mojej ocenie) byłyby wyniki sprzedaży polskiego wydania Dekalogu oraz od Arrow lub CC,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 listopada 2020, 18:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Nie, Dekalog nie będzie miarodajny, bo jedno wydanie jest powszechnie dostępne w polskich sklepach stacjonarnych oraz internetowych, a zagraniczne wydanie było znacznie droższe, wiedziało o nim mniej osób i przez dłuższy czas trzeba było sprowadzać z zagranicy. Co innego gdyby TVP od razu wydało w dwóch formatach.

Jeśli chodzi o dane sprzedaży to wątpię by ktokolwiek udostępnił takie dane. Coś tam się sprzedaje na nośnikach skoro pojawiają się kolejne wydania.

Btw oprócz licznika wyświetleń pewnie bez problemu można sprawdzić ile minut danego odcinka odtworzono łącznie, a nie ile razy wyświetlono.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 listopada 2020, 19:02 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Właściwie można zgodzić się z większością wypowiedzi, każdy ma sporo racji.

Korek, nie miałem na myśli "mitycznych" osób ponieważ wiem kto decyduje o formacie obrazu itp. Właśnie te osoby konkretnie miałem na myśli, pisząc że mogły sobie darować radykalną zmianę formatu tak wiekowego filmu. Oczywiście masz rację, że to klient jest tutaj ostateczną "wyrocznią". Nikt nie może na siłę, nawet w imię wyższych celów narzucić swojego zdania - no chyba, że sam zapłaci za proces reko.

Domell, z tą dodatkową praca przy kadrowaniu, to nie do końca tak wygląda. Przy każdym reko jest kadrowanie. Zeskanowana klatka zawiera nawet perforację, ramka jest ustalana do każdego filmu a czasem poszczególnych ujęć. To, że zrobią 16:9 nie jest jakąś większą pracą - chyba, że powstają dwie wersje, wtedy trochę trzeba dodać.

Co do materiałów na bluray - tu często decyduje przypadek. Znam przypadek, gdzie wydawca nie mógł doprosić się materiału OAR więc wydał kadrowany. Faktem jest, że koneserów i osób interesujących się tematem jest znacznie mniej niż "zwykłych odbiorców". A ci ostatni potrafią często oglądać obraz rozciągnięty na tv!!!Im tam w ogóle proporcje nie są potrzebne, bo sobie rozciągną gościa po ekranie i jest ok. :-) A w temacie Disneya - o wszystkim decyduje rynek. Sprzedaż odtwarzaczy bluray spadła o 60%, sprzedaż płyt proporcjonalnie. Dodaj do tego realia naszego rynku i powiedz sam, czy opłaca się do takich produkcji robić polskie audio ;-) Dla nich może nie jesteśmy gorszym sortem ale jakimś marginesem rynku.

O tym wszystkim decyduje wiele, czasem bardzo dziwnych i przypadkowych rzeczy. Powinno być inaczej, zgadzam się z tym. W rzeczywistości często jest tak jak napisał Marian - nawet ziarno na filmie postrzegane jest jako zło wcielone - "co tam lata, tylko przeszkadza". Smutne to ale prawdziwe. Nie można uszczęśliwiać ludzi na siłę ale przydałoby się trochę edukacji no i przede wszystkim wybór. Wtedy każdy weźmie to, co będzie odpowiadało jego preferencjom. To ostatnie jest oczywiście trudne do realizacji w przypadku płyt.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 listopada 2020, 19:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Sebastian999 napisał(a):
Chyba nie to miał Karel na myśli, co Kolega sugeruje. Chodzi o potencjalnych widzów, wśród których zapewne przy bardzo popularnych tytułach większość miałaby/ma w nosie, czy film jest w oryginalnym formacie, czy nie. A pewnie nawet wolałaby mieć zapełniony cały ekran, czym z kolei między innymi mogą kierować się osoby odpowiedzialne za rekonstrukcję i dalsze losy takowych.

Tak, dokładnie o to mi chodziło.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 listopada 2020, 00:34 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Co do Dekalogu to MarianPaz pozwolę sobie nie zgodzić, przez dłuższy czas (co najmniej pół roku) Dekalog w polskim wydaniu oraz wydaniu od Arrow sprzedawał Empik (tak sam zamawiałem dla znajomego) - kto się załapał to kupił lepszą wersje (i niewiele droższą od polskiego wydania), poza tym nie sądzę by taki Arrow puścił to w małym nakładzie a jak wiem trzeba była czekać na wznowienie. Co do samego Empiku - firma prywatna tajemnica handlowa nie udzielą informacji o sprzedaży raczej, ale takie informacje jak sprzedaż filmów na DVD/BD przez TVP (firma państwowa) to nie powinna być informacja jawna jak w każdej spółce państwowej i podawane do wiadomości publicznej? Nie mówię tutaj ze złośliwości tylko dobrze by było że np nakład był nie wiem 20tys Dekalogu sprzedano 2tys sztuk, chodzi mi o to czy w ogóle im się to w jakimkolwiek stopniu zwróciło? Chodzi mi o sytuacje że skoro np puścili 20tys w obieg to nie lepiej potem nakład zrobić dużo mniejszy ?
Moviemaker mi chodzi o TVP które nie kadruje czasem w 2 AR?
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i pewnych rzeczy nie rozumiem (np niejasny/mało czytelny standard wybierania filmów do rekonstrukcji), ale prawda leży po środku i pewnie też o dużo rzeczach może i nie wiemy (albo lepiej abyśmy nie wiedzieli).
Ponarzekać mogę/możemy najlepiej przy browarze albo połówce bo inaczej człowiek by osiwiał od pomysłów narzuconych z góry :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 listopada 2020, 13:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Ciekawe kto to tak na prawdę wie czy to jest tak, że większość widzów woli oglądać film na całym ekranie(w AR: "16:9") niż w OAR(np. w AR około: "4:3" - "z pasami") i bardziej wygładzony("bez ziarna")... Nawet jak nadawcy telewizyjni robili swego czasu badania tego, to interesujące jest to na ile są one wiarygodne, miarodajne(reprezentatywne) i oddające rzeczywistość.

Jest też różnicą zarówno na rzecz badań nad danym zagadnieniem czy już życiowej praktyki czy większość widzów - ludzi - ma świadomość tego z czym się wiąże emisja pewnych tytułów na całym ekranie w AR: "16:9" i czy wtedy udziela "odpowiedzi" czy robi to, gdy jej nie ma(tej wiedzy, świadomości, sprawy).
Śmiem twierdzić, że gdyby odbywała się na większą skalę: nie długa, nie skomplikowana i bardzo prosta edukacja w "tej sprawie" wśród społeczeństwa - to wybór tego "co wolę" byłby inny. Ja sam po sobie coś pamiętam, kojarzę, że chyba zanim nabyłem świadomość o sprawie: wolałem cały ekran(w AR: 16:9) "i już" - bo nie miałem niekiedy świadomości z czym się to wiąże.
Uważam, że taka na prawdę "szybka" edukacja przy okazji, np. spotkań wśród znajomych, rodziny i wspólnych seansów może być oparta na tej stronie internetowej Mariana(http://rekonstrukcje.eu/techniczne.html) i na podstawowej wiedzy "nauczającego" o taśmie filmowej i formacie jej klatki.
Oczywiście, że pewnie większości widzów to nie interesuje tak jak nas, że "chcą/warto coś wiedzieć w tej sprawie", dlatego taka edukacja "jak coś"("jak już") to "powinna" się odbywać poprzez "nas"(świadomych tematu) czy poprzez nadawców treści audiowizualnych w krótkich prostych spotach wideo/postach/aktualnościach.
Wszelkie opinie/badania na temat tego czy większość woli "tak czy tak" powinny być robione wśród świadomych tematu ludzi - wtedy powinno być miarodajnie, choć mam świadomość, że badania na popularność/większość - nawet jeżeli w większości są to nieświadomi w temacie ludzie - to będzie to miało chyba niestety większe znaczenie dla dostarczających treści audiowizualnych(większa popularność = większe dochody - w pewnych/większości aspektów pewnych spraw)...
[Widziałem, np. już przynajmniej dwa razy w swoim życiu badania robione przez znane marki/czy też znaną markę("od tego" - takich badań), które to badania były niemiarodajne(w pewnym "wymiarze"), bo widać było brak znajomości tematu - przez respondentów - na który odpowiadają... Miałem taki jeden "wybitny" przykład, ale nie mogę go teraz znaleźć(było to badanie, gdzie pytanie dotyczyło tego "jakie nowe/dodatkowe oprócz obecnych kanały widziałbyś w NTC ?", a padały odpowiedzi "z konkretnymi nazwami kanałów TV", gdzie te kanały są/były już tam dostępne "od początku"(były to odpowiedzi z jednymi z, jeśli nie z najwyższym "współczynnikiem odpowiedzi")...
Co do "formatu obrazu" - być może kiedyś "na początku" z jakiegoś powodu padło, wyszło od kogoś takie "niezidentyfikowane" zdanie, opinia, czyjeś "widzimisię"(co gorsza być może ten ktoś nie miał pewnej wiedzy w temacie), ale był "z góry" i tak to zasłyszane zdanie może "idzie", a każdy myśli, że tak faktycznie jest - "no badania były robione itd. itp., no i w sumie to robimy tak jak większość chce, bo "oglądalność...", a to wszystko jest być może już od podstaw, od zarania oparte na "fałszu" - braku oddania prawdy tematowi(i pójścia na łatwiznę - np. uzyskiwanie z "tego tytułu" zarobku, pracy, której, gdyby nie "to", to by nie było)...
========================================
Domell1 napisał(a):
Zgodziłbym się z pewną/jedną z rzeczy, o której "tu mówisz na początku" tylko biorąc poprawkę na to, by niekoniecznie(niepotrzebnie) nie przypominać, nie informować "autorów" o takiej możliwości - o czym pisałem już tutaj(http://forum.polskiekino.com.pl/viewtop ... 927#p17927) w moim poprzednim poście w tym wątku.
Na prawdę jak się pomyśli ogólnie o sztuce - np.: rzeźbach, obrazach i możliwości ich "przeformatowania" i porównując to do tego procesu(że w ogóle istnieje) dla "filmów analogowych przenoszonych na "cyfrę"" to, aż smutne "to" jest, że jest jak jest...
W sumie te dodatkowe(niepotrzebne) koszty, praca i co z tym związane - o czym i ja wspominałem w "poprzednim poście" - jest być może "na rękę" pewnym osobom, grupom, Instytucjom - bo jest przez to dodatkowa praca, czas na nią przeznaczany, potrzebne są zasoby materialne na tą rzecz wykorzystywane i "się kręci bardziej"(choć być może nie jest to coś w dużym wymiarze dającego coś "ekstra" "tutaj", ale zawsze coś)...

Zgadzam się z tym niezrozumieniem(moim) "wtenczas" "tych decydentów".

"Na zachodzie", o czym wspominał Marian też różnie to chyba bywa (niestety) z tego co obserwuję temat...
To fakt, że dobrze, iż obecnie TVP daje przynajmniej rekonstrukcje w dwóch AR, choć i bez "kastrata" by się obyło... :) Myślę, że chyba dobrym rozwiązaniem byłoby to z Disney+(z artykułu podanego przez Mariana) dla TVP VOD np.: zamiast dwóch osobnych miejsc - jedno z przełącznikiem w "opcjach odtwarzacza" z wyborem "formatu obrazu" - może i można by wtedy dać przy tej opcji link/linki edukacyjny/edukacyjne("i" - "odsyłacz") do jakiegoś materiału czy większej ich ilości, tego tematu dotyczące. Ciekawe tylko, który format "decydenci" ustawiliby jako "domyślny" przy "wchodzeniu" w dany materiał... Może już przy wchodzeniu w dany link, "musieliby" dać jakąś widoczną informację o możliwości wyboru AR(gdyby OAR był "domyślnym"), żeby "rzekomo popularniejszy": "16:9"("cały ekran") nie został "pominięty" - żeby ktoś tylko tak oglądający, z powodu "pasów" nie "opuścił" materiału(linku, miejsca, danej platformy internetowej). :) Stąd m. in. być może obecna sytuacja na TVP VOD jest lepsza "dla wszystkich", tylko ciekawe co i czy "zwykły widz" widząc w opisach filmów: "format oryg." rozumie coś z tego - czy porówna sobie dwie wersje i może tylko na ich podstawie coś zrozumie: że "się obcina obraz". Może "format oryg.", czyli "oryginalny" bardziej "kusi" "zwykłego widza" jako coś naturalnego i dobrego do wyboru, bo to coś "oryginalnego". Ale może i tak "zrozumować"(widząc, że wchodzi na coś co "opisują", że jest "zrekonstruowane cyfrowo", odnowione), że "oryginalne" to to "stare i zepsute", a inne to "to nowe"... :)
Tyle, że tak jak wspominał Domell1: w telewizji czy na nośniku już wyboru chyba "niemal" nie mamy(a i "TVP VOD" może być tu tylko "wyjątkiem"(ciężko porównywać(oceniać) obecną sytuację z różnych przyczyn do: "Ipli" np.; a w sumie chyba więcej "platform internetowych" "od tego" - dla polskich "dużych" tytułów - ciężko szukać w Polsce chyba), choć "mam nadzieję"(dobrze by chyba było), że na "WFDiF Online" będą tylko OAR-y i/lub "open matte'y").
========================================
Ja RZECZ JASNA jak już swego czasu wspominałem tutaj na forum: uważam, że "brak przeformatowywania" powinien również polegać na tym, że, np.: film z taśmy filmowej 35 mm w OAR: 1,375:1 jest "wydawany" po m. in. rekonstrukcji cyfrowej: w pełnym obrazie zapisanym na klatce filmowej(pełna "ona") - tak, iż rogi ekranu - jak rogi klatki filmowej na taśmie filmowej(np. 35 mm) są: zaokrąglone - nie wycinanie pewnych części ekranu, poprzez robienie "z klatki zapisanej na taśmie" formatu: 1,375:1(około - nieprecyzyjnie - "4:3", choć wiem i że na taśmie nie zawsze jest to dokładnie: 1,375:1), gdzie rogi są "do kantu - 90 stopni"(co nie jest konieczne).
Tu o tym ok.: -3:50(4:34):
- https://www.facebook.com/rekonstrukcjac ... 9571315194
czy też tutaj:
- https://www.youtube.com/watch?v=Szk1Gdg0h38

========================================
MarianPaz napisał(a):
Co do tych trzech tytułów to "domyślam się", że najpopularniejszym pod względem zakupu(nie tylko ze względu na cenę) powinien być: "Janosik" - ze względu na jego, m. in.: "ogólną popularność i znajomość" - podług pozostałych "z tych" tytułów - ale nie znam tego "rynku" dobrze" - być może jest on "mały i wyspecjalizowany", gdzie kupujący, przynajmniej w większości są świadomi różnych kwestii i inaczej wybierają... Nie wiem czy (niestety) AR obrazu ma znaczenie dla większości widzów(zakładając, że większość tego "rynku" to nie świadomi tematu ludzie) podejmując decyzje "w tej kwestii" - co najwyżej może jak widzi ktoś: "16:9" to bardziej mu "się widzi", bo że "nowszy", "znany", "to taki teraz pisze przy telewizorach itp." itd.
Dane z TVP VOD też mogłyby być niemiarodajne, bo, jeżeli większość jest "nieświadoma tematu" to otwiera na "swój "chybił trafił"" - "ufundamentowany" na różnych czynnikach... Nawet sprzedaż płyt BD tego samego tytułu w jego różnych AR mogłaby być niemiarodajna - w zależności od "świadomości tematu przez ludzi tego rynku".
Domell1 napisał(a):
Nie wiem czy czasami nie istnieją systemy przed tym zabezpieczające(domyślnie, typowo - nie obecnie jako coś "ekstra" - dla tym bardziej dużych "serwisów"). Nie wiem dokładnie jak wykonywane są tego typu pomiary(https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/n ... rwisow-vod) - czy mają, dostarczają nadawcom pomiary dla "konkretnych linków" czy nie, choć na "mój rozum" to w dzisiejszych czasach nadawca - właściciel jakiejś platformy - chyba sam na bieżąco widzi/ma dane o wyświetleniach, oglądalności konkretnych "linków" - bo na jakiejś podstawie chyba się rozliczają z reklamodawcami - chyba, że jest to rozliczane na podstawie ogólnego "pakietu reklamowego", że możliwość dotarcia do "tylu i tylu osób"(na podstawie np. tego badania do którego link z "WM" podałem w tym poście wcześniej).
karel napisał(a):
Bardziej w "tym głosie" odczułem chęć wyrażenia "wyższości" "jednego gatunku filmowego nad innym" - czyimś zdaniem(co jest uzasadnione i ktoś może mieć jak najbardziej takie zdanie), aczkolwiek być może i w przynajmniej jakiejś części bądź całości było to wyrażenie - odniesienie się do kwestii popularności, świadomości, znaczenia dla większości widzów danego tematu. A o tym co rzekomo większość woli("pełny ekran" itp. itd.) i o związanych z tym "firmami i Instytucjami od digitalizacji i rekonstrukcji cyfrowej" oraz "autorami" różnych tytułów audiowizualnych zapisanych na taśmach filmowych, a poddawanych procesom digitalizacji i/lub rekonstrukcji cyfrowej - pisałem już "tu na forum".

Domell1 napisał(a):
Być może, jeśli nie "mniej oficjalnym kanałem" próbować się dowiedzieć(nawet przez oficjalne kanały TVP jak strony TVP na Facebook'u; e-maile do konkretnych osób, działów(np. raz coś pisałem "takie coś": http://forum.polskiekino.com.pl/viewtop ... 203#p17203); ale bardziej prywatnie), to w "ostateczności" poprzez: "dostęp do Informacji Publicznej" ?

_________________
Do niczego nikogo nie namawiam i nie rozkazuję: w żaden sposób, poprzez wszystko co "składa się" na "ten post" - być może w "jego" treści pomyliłem się niecelowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 listopada 2020, 15:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
W zasadzie w internecie problem jest rozwiązany, bo dla każdej nowej rekonstrukcji jest juz wersja oryginalna. Co do emisji telewizyjnych, to mnie dziwi to, że w TVP Kultura nie ma emisji w OAR. W końcu kanal ten jest skierowany do bardziej wyrobionego widza, więc jest to idealne miejsce na takowe emisje. Obawiam się tylko, że ich technicy magicy mogliby sobie nie poradzić z taką liczba wersji, bo juz teraz nie raz dzieją się cuda z formatem obrazu w czasie emisji.

Nie mam żadnych wątpliwości, że przeciętny widz woli obraz pełnoekranowy i bez ziarna i średnio go interesuje w jaki sposób powstał. Wniosek ten nasunął mi się juz dawno temu po przeglądaniu komentarzy na licznych forach internetowych. TVP juz od dawna woli iść w komercję niz edukować, więc nie byłbym tu optymistą, choć w wypadku VOD pozytywnie zaskoczyli. Może i tu z czasem dojdą do oczywistych dla nas wniosków.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE