Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 06:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 sierpnia 2016, 18:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 260
Posty na Forum KP: 254
Twórcy "Smoleńska" uśmiercili Sławomira Wiśniewskiego za życia, więc będzie długo żył chłopak.

http://film.wp.pl/id,161517,title,Makab ... aid=117862


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sierpnia 2016, 19:11 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 579
Posty na Forum KP: 629
valdi napisał(a):
Sławomira Wiśniewskiego


Pamiętam Sławomira Wiśniewskiego, pracownika TVP. Po tym nagraniu miał kłopoty z pracodawcą. Na początku miał problemy, że to nagrał. Później jak nie chciał się z tego wycofać telewizja nie chciała uznać tego nagrania jako jego, mimo że to jego materiał. Mimo tego materiał trafił do innych stacji bez jego nazwiska jako autora a i on nie dostał ani grosza. Potem stracił pracę.

Rzeczywiście fatalna pomyłka. Chyba "dziobią" ostro aby zdążyć na wyznaczony czas :lol:

_________________
beze mnie... żegnam się


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2016, 11:24 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Pojawiły się fotosy: http://filmpolski.pl/fp/index.php?galeria_filmu=1536875

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 09:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
To już tylko 9 dni...
Najbardziej wyczekiwany, rekordowo komentowany jeszcze przed premierą, pierwszy film składkowy i narodowy. Wybitni scenarzyści. Obsypani orderami twórcy filmu.
Opus magnum wybitnego reżysera...
Nie mogę się już doczekać.
Będę się starał zarezerwować bilet w dniu premiery, ale może być to awykonalne. Miliony rzucą się do kin niechybnie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 10:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Chojrak napisał(a):
Będę się starał zarezerwować bilet w dniu premiery, ale może być to awykonalne. Miliony rzucą się do kin niechybnie...

W Gdańsku? Wątpię... :mrgreen:

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 10:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Obowiązek szkolny i patriotyczny jest chyba identyczny na terenie całej Polski?

Mam tylko jeden problem techniczny: moja luba powiedziała, że mi nogi z dupy wyrwie jak pójdę na ten film...
Ale prawdziwy kinoman nie takie przeszkody pokona! ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 10:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Szkoły będą chodzić w godzinach porannych bądź wczesnym popołudniem, podejrzewam, że Ty chadzasz do kina o innej porze. Myślę również, że widzów w wieku dorosłym, którzy będą chcieli obejrzeć ów film w kinie więcej znajdzie się w Lublinie czy Białymstoku niż w Gdańsku. Bilet dostaniesz bez problemu. :)
Pół biedy, że Twa luba nie chce Ci urwać rąk - musiałbyś nauczyć się pisać nogami. ;)

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 10:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2016
Posty: 82
Posty na Forum KP: 361
Chojrak napisał(a):
To już tylko 9 dni...
Najbardziej wyczekiwany, rekordowo komentowany jeszcze przed premierą, pierwszy film składkowy i narodowy. Wybitni scenarzyści. Obsypani orderami twórcy filmu.
Opus magnum wybitnego reżysera...
Nie mogę się już doczekać.
Będę się starał zarezerwować bilet w dniu premiery, ale może być to awykonalne. Miliony rzucą się do kin niechybnie...


A gdzie standardowy zwrot: "polska odpowiedź na..."? 8-)

_________________
Od cudów to był taki facet, co chodził boso po jeziorze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 11:12 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1780
Posty na Forum KP: 1006
,,JFK"...?

_________________
...nie profesor, tylko satyr..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 13:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Chojrak napisał(a):
To już tylko 9 dni...
Najbardziej wyczekiwany
Z pewnością nie jest to najbardziej wyczekiwany film roku, bo choć towarzyszy mu nie małe zainteresowanie, to raczej reakcje na niego są najczęściej negatywne i to z pewnością przełoży się na frekwencję. I tu nawet nie chodzi o to czy ktoś wierzy w zamach czy też nie. Patrząc na trailer wygląda na to, że zwiastuje on po prostu fatalnie zrobiony film, o czym świadczą pojedyńcze komenatrze osób które miały okazję już go widzieć, choć była to jeszcze stara wersja . Do kin z pewnością ruszą osoby o skrajnie prawicowych pogladach, pewnie nie zabraknie zorganizownych grup z parafii ze średnią wieku mocno ponad 50+, a do tego wycieczki szkolne zmuszone do obejrzenia tego narodowego dzieła przez grono pedagogiczne. Strzelam, że film obejrzy jakieś 300 tysiecy widzów, ale raczej nie przekroczy pół miliona. Oczywiście nie zdziwiłoby mnie gdyby okazało się było ich znacznie mniej. Najbardziej wyczekiwany jest "Wołyń", choć ze względu na dosyć brutalną tematykę raczej nie bedzie hitem frekwencyjnym na miarę "Bogów" czy "Listów do M." Obstawiałbym wynik w granicach 1.2-1,5 mln widzów.

Dla przykładu film "Historia Roja" dobił do 300 tysięcy widzów głównie dzieki wycieczkom szkolnym, i właśnie w tygodniu a nie weekendy notował najwiekszą liczbe widzów. W wypadku "Smoleńska" moze być identycznie. Pewnie będzie też nagonka na nieobiektywnych recenzentów. :P

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 14:12 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
A ja sobie spokojnie poczekam, aż będzie w telewizji. :)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 18:03 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 270
Posty na Forum KP: 4329
Skrajnie prawicowych poglądach? :) A niby kto to? Zapewniam, że nacjonaliści (jak ja) nie rzucą się na ten film. Co do typowania frekwencji. Szkoły nie będą na to rzucane, wszyscy wolą Wołyń.

Smoleńsk - 100 tys
Wołyń - 3 mln

_________________
Prawdziwych Polaków nie można kupić - Ryszard Filipski "Orzeł i reszka"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE