Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 10:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 450 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 października 2020, 10:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Też tak myślałem jeśli chodzi o te okładki, ale miałem nadzieję, że w końcu coś ładnego w tej materii się ukaże. Szkoda mimo wszystko, bo choć tutaj mamy poucinane napisy byle jak, to ostateczny projekt będzie wyglądał gorzej, mogę się założyć. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 października 2020, 14:40 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Super sprawa z kolejnymi polskimi filmami na blu-ray, brakuje mi jeszcze tylko "Misia" w tym zestawieniu do wydania na niebieskim krążku.
Ponieważ cena jednak jest ustawiono dosyć nisko, obstawiam znów BD25 oraz dźwięk stratny DD i niestety raczej 16:9 wsio wydania - obym się mylił.
Tak czy siak zamówienio poszło zobaczymy jak przyjdzie (może będzie zaskoczenie na plus?)


Ostatnio edytowano 2 października 2020, 20:12 przez Domell1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 października 2020, 18:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Też raczej nie obstawiam nic więcej niż BD25 i DD, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że ostatnie wydania filmów Wajdy, a także starsze wydanie "Kanału" od Kadru całkiem nieźle wyglądają na tych jednowarstwowych płytkach. Większy wpływ na ostateczną jakość obrazu niż rozmiar i kompresja ma jakość samej rekonstrukcji. Jeśli zaś chodzi o dźwięk, to nigdy nie miałem specjalnych skłonności audiofilskich, więc i tym razem nie będę narzekać. :-)

Tylko co do aspect ratio się nie zgodzę - "Wielki Szu" po rekonstrukcji chyba zawsze był jednak pokazywany w 4:3 i wątpię, by to zmienili. "Do widzenia, do jutra" jest w panoramie europejskiej 1,66:1, więc to też raczej tak zostawią. W dosłownym 16:9 będą pewnie "Kogle-mogle" i "Kingsajz", przy czym coś mi się wydaje, że w wypadku tego drugiego tytułu formatem oryginalnym też była jakaś panorama (co do "Kogli-mogli" tego nie pamiętam).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 października 2020, 20:10 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Masz racje chyba nie wsio w 16:9 (miejmy nadziej) się rekonstrukcje uchowały.
"Kingsajz" chyba ze 2-a razy był w 1.66(ktoś wspomniał o tym nawet tutaj viewtopic.php?f=3&t=7&hilit=Arrow&start=288#p6696), "Do widzenia do jutra" na kanale YT Kadru- jest urywek też w 1.66?, co do "Kogel-mogel" to widziałem tylko 16:9 w telewizji (na kanale YT urywek też jest 16:9).
Pomijając AR, wielkość nośnika (BD25), nawet stratny DD mam tylko nadzieje że synchronizacja ścieżki dźwiękowej będzie ok bo w niektórych rekonstrukcja na niebieskim krążku nie wygląda to ..... "naturalnie".
Pożyjemy zobaczymy za niecały miesiąc :)
Cieszy mnie niezmiernie fakt iż w końcu coś się rusza w kwestii wydań filmów po rekonstrukcji, lub inaczej nie jesteśmy skazani na telewizję lub na wydanie DVD.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 października 2020, 20:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
W starszych filmach standardem są postsynchrony, więc wiadomo, że czasem może to wyglądać nienaturalnie. No ale zobaczymy. Skoro już złożyłeś zamówienie, czekamy na Twoją recenzję. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 października 2020, 22:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
W przeszłości przy postsynchronach nikt specjalnie nie przykładał wagi do tego by dialogi były idealnie zgrane z ruchem ust, więc dużo poprawić się tu pewnie nie da. Co innego jeśli w filmie (wydaniu) audio jest skopane i występuje lekkie przesunięcie dzwieku względem obrazu. Nie takie cuda zdarzały się w polskich wydaniach.

Z tych tytułów na pewno dwie części filmu Kogiel-mogiel będą mieć wykadrowany obraz z 4:3 do 16:9. Pozostałe zawsze emitowane były w oryginalnych proporcjach. Swoją drogą jeśli chodzi o nowsze rekonstrukcje w telewizji, to jest juz bardzo źle, bo praktycznie nie ma nic nowego. Między innymi dlatego nie aktualizuję u siebie podstrony z emisjami HDTV.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 października 2020, 11:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Z tego co wiem, to filmy pt.: "Kogel-mogel" i "Galimatias, czyli kogel-mogel II" mają swój OAR wynoszący: 1,37:1(dokładniej pisząc chyba: 1,375:1)[i jednocześnie taki AR na taśmie filmowej 35 mm - pełne wykorzystanie powierzchni "ramki" klatki filmowej na niej("tej" taśmie filmowej)](oba tytuły zrealizowane zostały chyba rzecz jasna na taśmie filmowej: 35 mm).
============================================

Do niczego nikogo nie namawiam, ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu(w żaden sposób, w żadnej formie - poprzez "wszystko" co "składa się" na ten post). Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne(ale i m.in. niekiedy publicznie dostępne - co do następujących "po tym nawiasie", w tym zdaniu: "rzeczy, przymiotów, stanów") zdanie, opinie, rozważanie, informacje oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło(jeśli występuje w jakikolwiek sposób poprzez ten post, to jest: niecelowe): przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 października 2020, 19:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
DVDmax ma w końcu w swojej ofercie "Janosika" na Blu-ray podobnie jak 2 pozostałe seriale, choć oczywiście ceny są dosyć wysokie. Obecnie najtaniej jest w skalpie zagraniczneDVD.

https://zagranicznedvd.pl/janosik-4-blu ... d6789.html
https://www.dvdmax.pl/janosik-4xblu-ray,art983661

Taniej już raczej nie będzie, więc sam w końcu kilka tygodni temu kupiłem "Janosika". Resztą zadowolę się tym co jest w VOD, bo aż tak mi na nich nie zależy, no chyba że kiedyś potanieją w co wątpię.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 października 2020, 17:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Jak za serial to całkiem normalna ta cena. A taniej na pewno nie będzie. No i rzekomo w OAR . Czy ktoś z Was ma "Wielkiego Szu" na BD ? Pytam dlatego ,że ja go nie mam a nie chcę kupować w ciemno, jaka jest jakość obrazu z tej płyty ? Film widziałem kilkakrotnie i jest OK, ale z płytami może być różnie.
Jeszcze jedno czy ktoś ogląda seriale po rekonstrukcji ? Ja ostatnio widziałem "Królową Bonę " podobno po rekonstrukcji ale takiej ilości dziur w emulsji jak w każdym odcinku tego serialu nie widziałem nigdzie . Przecież likwidują to nawet automatycznie bez zbędnej ręcznej korekty. Niektóre odcinki miały tak ciemne kadry że ten napis REKONSTRUKCJA dodawany przed emisją każdego odcinka miał wymowę delikatnie mówiąc ironiczną . Czy ktoś to oglądał ???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 października 2020, 17:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Co do Wielkiego Szu, jeszcze chyba nie było premiery - zatem z opinią na temat tego wydania trzeba się co najmniej tydzień jeszcze wstrzymać.

Natomiast co do seriali, ja za bardzo nie oglądałem w ostatnim czasie, więc co do dziur w emulsji się nie wypowiem (ale jesteś pewien, że to nie była jednak stara kopia?), natomiast muszę przyznać, że niektóre rekonstrukcje TVP są miejscami ciemnawe, miewają niekiedy tzw. black crush, a przynajmniej tak mi się wydawało przy szybkim oglądzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 października 2020, 21:10 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Kazimierz Jankowski napisał(a):
takiej ilości dziur w emulsji jak w każdym odcinku tego serialu nie widziałem nigdzie . Przecież likwidują to nawet automatycznie bez zbędnej ręcznej korekty.
Tyle teorii, w praktyce większość takich "dziur" wymaga jednak ręcznej korekty;-) No chyba, że ktoś godzi się na jakieś dziwne artefakty, co w poważnej rekonstrukcji oczywiście nie przejdzie. Co do reszty zgoda - częste używanie zwrotu "rekonstrukcja" na wyrost.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 października 2020, 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Kazimierz Jankowski napisał(a):
No i rzekomo w OAR .
"Ekstradycja" ma kadrowany obraz, reszta jest w OAR
Kazimierz Jankowski napisał(a):
Czy ktoś z Was ma "Wielkiego Szu" na BD ? Pytam dlatego ,że ja go nie mam a nie chcę kupować w ciemno, jaka jest jakość obrazu z tej płyty ? Film widziałem kilkakrotnie i jest OK, ale z płytami może być różnie.
Lepiej wstrzymać się do premiery, kiedy pojawia się screeny i opinie na temat jakości obrazu. Jak na ten moment tajne jest nawet to, kto jest odpowiedzialny za te wydania. Osobiście radzę poczekać z kupnem. Pewnie za miesiąc pojawią się promocje na poziomie 35zł za tytuł.
Kazimierz Jankowski napisał(a):
Jeszcze jedno czy ktoś ogląda seriale po rekonstrukcji ? Ja ostatnio widziałem "Królową Bonę " podobno po rekonstrukcji ale takiej ilości dziur w emulsji jak w każdym odcinku tego serialu nie widziałem nigdzie.
Nie, to nie jest rekonstrukcja a jedynie digitalizacja. Jeśli na końcu odcinka nie masz plansz informujących o rekonstrukcji i osobach za nią odpowiedzialnych, to na pewno jest to jedynie digitalizacja. Czołówka wprowadza w błąd.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 450 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 38  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE