Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 maja 2020, 07:33 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
Domell1 napisał(a):
PS Swoją drogą TVP wydała u nas by wydać Dekalog, a tymczasem Arrow ile walczyło o skan w oryginalnych proporcjach?


Przecież ta sugestia to czyste kłamstwo. Szczególnie w tamtym czasie TVP wykonywało rekonstrukcje w rozdzielczości oryginalnej i przekadrowanej, zaś emitowano akurat wersję kadrowaną.
Sugestia heroicznej walki jest nie na miejscu, jeśli zrekonstruowana wersja bez kadrowania zwyczajnie istniała . Stop szerzeniu fake news i fake facts


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2020, 09:43 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
korek napisał(a):
Domell1 napisał(a):
PS Swoją drogą TVP wydała u nas by wydać Dekalog, a tymczasem Arrow ile walczyło o skan w oryginalnych proporcjach?


Przecież ta sugestia to czyste kłamstwo. Szczególnie w tamtym czasie TVP wykonywało rekonstrukcje w rozdzielczości oryginalnej i przekadrowanej, zaś emitowano akurat wersję kadrowaną.
Sugestia heroicznej walki jest nie na miejscu, jeśli zrekonstruowana wersja bez kadrowania zwyczajnie istniała . Stop szerzeniu fake news i fake facts

Radzę zaznajomić się z tym forum oraz z poprzednim wątkiem w temacie dekalogu https://www.google.com/search?sxsrf=ALe ... ent=psy-ab
jak również z wątkiem na blu-ray.com
https://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=279931
oraz https://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=278928
Nie jest przesadą stwierdzeniem (i tą opinie podzielam z tego co wiem nie tylko ja) że Arrow czy CC (mało istotne który pierwszy dla mnie to nie istotne) "walczyło" o rekonstrukcje w formacie 4:3. TVP wydało na blu-ray w 16:9, w telewizji puszczali w 16:9 a wersja 4:3 była w tych czasach (do 2016?) tzw "białym krukiem". TVP twierdziło że jest, ale jedyną słuszną (nam wciskaną) wersję była ta 16:9. Wersje 4:3 nikt jej nie widział poza TVP, dopiero wydanie CC oraz Arrow potwierdziło że jednak istnieje (w 2016 roku!) więc sorry ale jakie fake newsy, fake facts? Opinie na każdy temat, każdy może mieć inną chyba jeszcze istnieje coś takie jak wolność słowa!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2020, 10:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Domell1 z Twojego postu korek odczytał jakoby Arrow walczył z TVP o oryginalne proporcje na etapie powstawania rekonstrukcji, a przecież było to w momencie przygotowywania wydania Blu-ray, gdy istniały obie wersje.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2020, 12:06 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
MarianPaz napisał(a):
Domell1 z Twojego postu korek odczytał jakoby Arrow walczył z TVP o oryginalne proporcje na etapie powstawania rekonstrukcji, a przecież było to w momencie przygotowywania wydania Blu-ray, gdy istniały obie wersje.

Sęk w tym że Arrow nie wydał Dekalogu jak to określiłeś w momencie wydania polskiego wydania tylko rok po polskim wydaniu (o ile nie dłużej). Nie twierdzę że Arrow kazał coś TVP, nie o to mi chodziło. Chodziło mi że Arrow domagał się tej wtedy "rzekomej" rekonstrukcji w 4:3 i ją dostał (na całe szczęści).
Do momentu kiedy faktycznie Arrow wydał, było tylko gdybanie czy aby na pewno jest rekonstrukcja w org proporcjach.
Wydali okazało się że jednak jest. Sam chyba nawet pisałeś że jest rekonstrukcja Dekalogu w 4:3 i nieszczęsnym 16:9 (jeśli mnie pamięć nie zawodzi jak zaczęli puszczać w TV), tylko że jak to pisałeś to nikt jej nie widział. Nawet przed wydaniem polskiego wydania wszyscy mieliśmy nadzieje mimo emisji w TV, że będzie nie kadrowany a wydali niestety przekadrowany z stąd obawy i wątpliwości co do prawdziwości informacji z TVP!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2020, 12:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
A czy ja pisałem coś o polskim wydaniu? Poza tym nie bylo gdybania, bo TVP już o dawna robi rekonstrukcje w obu formatach. Co najwyżej było kilku niedowiarków.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2020, 17:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Cytuj:
Częściowo zrekonstruowane cyfrowo nagrania stanowią wyjątkowe relacje ze spotkań z Ojcem Świętym.
Źródło cytatu: https://centruminformacji.tvp.pl/480464 ... e-jp2tvppl.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2020, 15:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Telewizja Polska zdigitalizuje zbiory filmowe będące świadectwem pontyfikatu Jana Pawła II.
Cytuj:
W pierwszym etapie projektu spośród 417 pozycji, rekonstrukcji cyfrowej poddanych zostanie aż 145 filmów.
Źródło informacji i cytatu(oraz więcej "różnych" informacji) znajduje się tutaj:
https://centruminformacji.tvp.pl/481028 ... a-pawla-ii.

Moim zdaniem to bardzo dobrze, że te wartościowe pod różnymi względami materiały zostaną poddane omawianym procesom.
Tym bardziej, że być może projekt pt.: „Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)” nie dojdzie do skutku(viewtopic.php?p=16888#p16888)("przynajmniej z nie w pełni własnych funduszy TVP") - jednak nie jest to moim zdaniem rzeczą pewną - jeszcze jest chyba szansa w ogólnie mówiąc(bez przedkładania szczegółów): teoretycznym "odwołaniu od decyzji negatywnej" i przyznaniu finalnie dofinansowania, co np. miało miejsce dla jednego z projektów w ramach I rundy konkursu*, w którym startował również omawiany powyżej projekt: "DIGI 4K"(pisząc krótko) - jednak projekt ten był "aplikowany" w ramach II rundy konkursu, więc jeszcze teoretycznie "szanse są" na przyznanie dofinansowania w ramach teoretycznego "odwołania"(analizując sytuację stwierdzam, że "mniej więcej" do końca czerwca 2020 roku powinny się teoretycznie ukazać ewentualne decyzje w tej sprawie - dla II rundy konkursu, w którym "startował" projekt pt.: "DIGI 4K"(pisząc krótko)). Tak jak pisałem nie będę "wchodził w szczegóły", ale kwestia "rozchodzi się" o ilość dostępnych funduszy, decyzje o ewentualnym "dorzuceniu" pieniędzy do puli w ramach danego konkursu(jego rundy) itp.
Przypomnę, że również projekt pt.: "„Digitalizacja Materiałów TVP Sport" (Digi SPORT)" "startował" w "tym samym konkursie(i rundzie)" co projekt: "DIGI 4K"(pisząc krótko). Nie wiem czy i on "załapał" by się jednak do dofinansowania w ramach teoretycznego "odwołania od decyzji negatywnej" o nie przyznaniu dofinansowania na ten projekt. Patrząc z perspektywy "tutejszych" forumowiczów pewnie ważniejszym i bardziej(najbardziej) pożądanym "projektem" do realizacji spośród tu wymienionych byłby ten: "DIGI 4K"(pisząc krótko).
Obecnie jeszcze TVP realizuje z tego co wiem projekt pt.: „Digitalizacja Regionalnego Dziedzictwa Telewizyjnego i Filmowego z Archiwum TVP S.A. – DIGI TVP”.

* https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1938-ak ... nansowania.
================================================

Do niczego nikogo nie namawiam ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2020, 09:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
W związku z informacjami zawartymi w jakiejś części m.in. tutaj(viewtopic.php?p=16888#p16888) i tutaj(viewtopic.php?p=17032#p17032) może warto byłoby, aby osoby m.in. w pewnym aspekcie postronne(takie jak np. być może tylko część "tutejszych użytkowników" tego forum) spytały się, przedstawiły swoje zdanie itp. „w stronę” CPPC(Centrum Projektów Polska Cyfrowa) poprzez np. wiadomości e-mail w sprawie projektów lub jednego z czy jakichś z projektów:

- „Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)”,
- „Digitalizacja materiałów TVP SPORT (DIGI SPORT)”,
- „Digitalizacja i opracowanie zasobów filmowych i okołofilmowych pochodzących ze zbiorów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego oraz ich upowszechnianie poprzez zaawansowaną i wielofunkcyjną internetową platformę cyfrową «szukaj w zasobach»” ?

================================================
Przykładowa treść wiadomości(mojego autorstwa), którą można by najprawdopodobniej skierować do CPPC na np. adresy e-mail(podane pod poniższą treścią):

Cytuj:
Czy jest możliwość, aby wnioskodawcy projektów:

- „Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)”(POPC.02.03.02-00-0024/19),
- „Digitalizacja materiałów TVP SPORT (DIGI SPORT)”(POPC.02.03.02-00-0029/20),
- „Digitalizacja i opracowanie zasobów filmowych i okołofilmowych pochodzących ze zbiorów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego oraz ich upowszechnianie poprzez zaawansowaną i wielofunkcyjną internetową platformę cyfrową «szukaj w zasobach»”(POPC.02.03.02-00-0026/19)

startujący w rundzie II, konkursu na dofinansowanie projektów w ramach naboru nr: POPC.02.03.02-IP.01-00-004/19(Poddziałanie 2.3.2 „Cyfrowe udostępnienie zasobów kultury”) ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, dnia 5 lipca 2019 roku* otrzymali wnioskowane przez nich dofinansowanie w ramach przedmiotowego konkursu*, mimo najprawdopodobniej braku jego przyznania(braku rekomendacji do dofinansowania) po m.in. ich ocenie merytorycznej** ?

Mam świadomość istnienia dla wnioskodawców omawianych projektów „prawnej ścieżki odwoławczej” od decyzji podjętych przez CPPC w przedmiotowej sprawie. Nie mam wiedzy czy takowe kroki zostały (już) podjęte przez tych wnioskodawców, jednak jak do tej pory(na czas pisania tej wiadomości), dla II rundy omawianego konkursu* brak jest najprawdopodobniej takowych informacji na stronie i podstronach internetowych CPPC(jak np.: https://cppc.gov.pl/lista-aktualnosci#s ... limiter=25). Być może ten ewentualny proces jest w fazie początkowej lub „trwającej”.

„Wstępnie” w ramach I rundy konkursowej*:
- https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1766-za ... or-i-runda,
- https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1897-za ... 2-3-2-popc
do dofinansowania nie rekomendowano żadnego z ocenianych merytorycznie wniosków o dofinansowanie. Do tej pory jednak ukazała się najprawdopodobniej jedna informacja o odwołaniu się od decyzji i przyznaniu rekomendacji do dofinansowania(po "procedurze odwoławczej") dla jednego projektu w ramach tej rundy tego omawianego konkursu*(https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1938-ak ... nansowania), którego to(tego jednego projektu) rekomendowana kwota dofinansowania wynosi około: 28,5 mln zł.
Nie wiem czy opublikowanie tych informacji „zamyka” w sobie cały "proces informacyjny" w ramach I rundy tego konkursu* – procedura odwoławcza - czy można oczekiwać jeszcze na ewentualne kolejne podobne informacje dla pozostałych projektów „startujących” w ramach tej I rundy, tego konkursu*.

W ramach II rundy konkursowej, konkursu*:
- https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1878-za ... r-ii-runda,
- https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1926-za ... nansowanie
w którym „udział wzięły(ewentualnie biorą)” trzy projekty wymienione przeze mnie „na samej górze”, początku tej wiadomości - do dofinansowania rekomendowano dwa wnioski, które przeszły pozytywnie ocenę merytoryczną(wśród tych dwóch nie ma żadnego z trzech projektów wymienionych przeze mnie „na samej górze”, początku tej wiadomości). Kwota ich(dwóch wniosków, które pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną) rekomendowanego dofinansowania "z ramienia" CPPC wynosi łącznie z tego co widzę: około 15 mln zł. Jak już wspomniałem nie widziałem do tej pory nigdzie informacji o "odwołaniu się od decyzji" i przyznaniu w wyniku tego("odwołania") komukolwiek dofinansowania w ramach tej rundy(II) tego omawianego konkursu:* temu komu nie zostało "za pierwszym razem" "przyznane dofinansowanie".

Z tego co wiem kwota środków z EFRR(Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) przeznaczonych na dofinansowanie projektów w tym konkursie* wynosiła: 80 mln zł. W ramach I rundy kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wynosiła: 50 mln zł, zaś dla II rundy było to: 30 mln zł. O ile dobrze rozumuję, jak do tej pory(na czas pisania tej wiadomości), kwota jaka "pozostała nie wykorzystana z omawianego konkursu*" to około: 36,5 mln zł. Wnioskowana kwota dofinansowania dla pierwszego z trzech wymienionych przeze mnie, „na górze” tej wiadomości projektów wynosiła około: 19,1 mln zł, zaś dla pozostałych dwóch, odpowiednio kolejno około: 23,7 mln zł oraz około: 22,5 mln zł(sumarycznie dla tych trzech projektów jest to około: 65,3 mln zł).

W odniesieniu do treści tej mojej powyższej wiadomości być może należy nadmienić o mojej świadomości istnienia § 6 punkt 3. "Regulaminu konkursu"*** "mówiącego że":
"[...] 3. W przypadku, gdy alokacja przewidziana na konkurs nie zostanie wykorzystana lub zostanie zwiększona, IOK może podjąć decyzję o przeprowadzeniu kolejnych rund. […]"
oraz § 3 punktu 6. tego samego dokumentu*** „stanowiącego”:
„[...] 6. Po rozstrzygnięciu konkursu albo rundy konkursu IOK może zwiększyć kwotę przeznaczoną na dofinansowanie projektów w konkursie albo w rundzie zgodnie z art. 46 ust. 2 Ustawy. [...]” - przy czym nie znam treści i "wymowy prawnej": "art. 46 ust. 2 Ustawy".

Na m.in. podstawie publicznie dostępnej prezentacji założeń projektu****(i ewentualnego poszerzenia zadań w ramach przewidzianego budżetu projektu****), stwierdzam, że moim zdaniem projekt pt.: ****„Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)”(POPC.02.03.02-00-0024/19) „nosi w sobie znamiona” szczególnej wartości, m.in. społecznej, spośród innych omawianych w tej wiadomości.


* https://cppc.gov.pl/po-polska-cyfrowa/p ... a-iv-nabor.

** https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1926-za ... nansowanie.

*** https://cppc.gov.pl/images/REGULAMIN_KO ... I_R._L.pdf.

================================================
Do niczego nikogo nie namawiam ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu. Niecelowo mogłem się pomylić w treści tej wiadomości. Przedstawiłem w niej również swoje zdanie, wiedzę, z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być bez zamiaru: błędne. Za wszelkie w niej zło(niezamierzone): przepraszam. Pytam, o ile możecie i zechcecie Państwo udzielić mi bezpłatnie odpowiedzi na moje pytanie i tą wiadomość, poprzez zwrotną wiadomość e-mail do mnie(na adres e-mail, który widnieje jako nadawca tegoż e-maila, którego najprawdopodobniej teraz Państwo czytają).

Przykładowe adresy e-mail(dwa) pod które można by wysłać najprawdopodobniej tą przykładową powyższą treść wiadomości to:

konkurs2.3kultura@cppc.gov.pl ("dostępny "do wglądu" ten adres e-mail jest” np. tutaj: * i tutaj: ***),
cppc@cppc.gov.pl ("dostępny "do wglądu" ten adres e-mail jest” np. tutaj: https://cppc.gov.pl/o-cppc/kontakt).

================================================
Co o "tym wszystkim" myślicie ? :-) Jak podchodzicie do "tej sprawy" ? Czy coś zamierzacie uczynić w związku z "tym" ? Dacie jakąś odpowiedź, swoje przemyślenia w "tej kwestii", w tym wątku, na tym forum lub poprzez: "prywatną wiadomość" skierowaną do mnie poprzez to forum ? :-)

================================================
Do niczego nikogo nie namawiam ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2020, 13:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2018
Posty: 19
Podobno KOCHAJ ALBO RZUĆ, SAMI SWOI i NIE MA MOCNYCH są emitowane na Polsacie w wersji po rekonstrukcji cyfrowej ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2020, 14:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Skąd te wieści można wiedzieć ?
Ostatnie emisje tych filmów(z bodajże 01.05.2020, 08.05.2020, 15.05.2020 jak i w najbliższe tym datom niedziele - "powtórki" tych filmów) na kanale telewizyjnym: Polsat, były emitowane ze "starych kopii" z tego co wiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2020, 19:24 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Emitują jeszcze stare kopie, chociaż oczywiście filmy są zrobione.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2020, 22:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2018
Posty: 19
Dlatego użyłem "podobno" , ktoś tam gdzieś napisał, ale zakładam że mu się tylko wydawało.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE