Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lipca 2016, 20:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ok, dziękuję. Szczególnie zależy mi na "Jak daleko stąd, jak blisko" Konwickiego, bo to właściwie nigdzie indziej nie jest dostępne. A widzę, że na VOD jest do końca sierpnia, więc lepiej się pospieszyć. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lipca 2016, 09:47 

Dołączył(a): 30 lip 2016
Posty: 3
A czy wiadomo przypadkiem kiedy można zobaczyć któryś z podobno 9 odcinków zrekonstruowanego cyfrowo serialu 07 zgłoś się. Na forum wyczytałem ,że ,któremuś z użytkowników udało się trafić na 2 pierwsze odcinki jakości SD. A ostatnio pojawiła się adnotacja ,że zrobione jest już 9 odcinków. Zdaje sobie sprawę ,że na razie pewnie puszczą tylko w jakości SD a nie HD. W telemagazynie niestety nigdzie nie ma adnotacji czy odcinek jest po czy przed rekonstrukcją.

Jak by ktoś miał informację będę zobowiązany ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lipca 2016, 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
W TVP Seriale emitowano serial i pierwsze 9 odcinów było po rekonstrukcji, reszta nie. To oznacza że jeszcze trochę potrwa nim zaczną premierową emisję w kanale HD, bo muszą dokonczyć brakujące odcinki, a przynajmniej muszą mieć taki ich zapas by spokojnie móc dokończyć rekonstrukcję pozostałych. Myślę że już na jesieni bedzie oficjalna premiera.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lipca 2016, 14:08 

Dołączył(a): 30 lip 2016
Posty: 3
Znaczy można przyjąć taki skrót myślowy ,że jeśli w telegazecie na kanale tvp seriale będą puszczali odcinki 07 zgłoś się od 1 do 9 to będą one najprawdopodobnie po rekonstrukcji cyfrowej z tym ,że w jakości SD. po prostu zastanawia mnie czy w jakiś godzinach puszczają powiedzmy starą wersje przed rekonstrukcją a w innych po. Pozostaje mi nic innego jak tylko zapolować na odcinek od 1-9 i sprawdzić :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lipca 2016, 22:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Kolejne emisje powinny mieć coraz większą przewagę odcinków zrekonstruowanych, niemniej prawdopodobnie już wkrótce będzie premiera w HD (jesienią, ewentualnie zimą). Gdy dajmy na to bedą mieli gotowe 17-18 odcinków, to emitując co tydzień jeden, mieliby zapas ponad 4 miesiecy na ukończenie pozostałych 4-3. Z tego co wiem to już nie raz emitowali premierowe rekonstrukcje gdy trwała jeszcze praca nad ostatnimi epizodami. W wypadku Alternatyw prace nad jednym odcinkiem wynosiły miedzy 3 a 4 tygodnie. Tu będzie troche więcej pracy, bo epizody są dłuższe, zwłaszcza te ostatnie.

Osobiście radzę poczekać do premiery w kanale HD, bo w TVP Seriale efekt psuje SD.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sierpnia 2016, 22:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Obejrzałem wczoraj fragmenty "Kanału" w TV. Wyglądał na zrekonstruowany.

2 uwagi.

- jak dla mnie było zdecydowanie obraz za jasny w scenach kanałowych.
- maniera teatralna u aktorów jednak zdziebko już razi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sierpnia 2016, 22:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Jeśli chodzi o emisję na Kulturze, to był zrekonstruowany - były te specjalne napisy na końcu. ;) Co do pierwszej uwagi - zapewne masz rację, choć trudno tu rzeczywiście o realizm, bo obraz musiałby być zupełnie ciemny poza chwilami gdy ktoś zapala zapałkę/latarkę lub przechodzi obok włazu. Co do drugiej uwagi - taka już była konwencja filmowa w tamtym czasie, nie ma co oczekiwać, żeby stary film (jak na razie najstarszy z polskich filmów, które widziałem, poza komedyjkami z lat 30. oglądanymi z babcią w zamierzchłych czasach ;) ) wyglądał jak nowo nakręcony, jeśli chodzi o aktorstwo. Mnie to osobiście nie raziło, nawet ma to pewien urok; bardziej może do docenienia w komediach, ale tutaj również.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 08:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Tak jak napisał Anatol: "Kanał" jak najbardziej pokazano w wersji zrekonstruowanej. Ten film jest dla mnie zawsze dużym przeżyciem i jakoś nie zdobyłem się w poniedziałek na jego ponowne obejrzenie. Choć zapewne za jakiś czas i tak do niego wrócę, choćby wtedy, gdy wyemituje go jakaś stacja HD, bo w wysokiej rozdzielczości filmu Wajdy jeszcze nie miałem okazji obejrzeć. Co do tych jasnych kadrów w kanałach, to zdaje się, że kiedyś poruszaliśmy ten temat i więcej było podobnych głosów. Nasza rozmowa odbyła się przy okazji pierwszej emisji zrekonstruowanego "Kanału", parę lat temu na KP.
Maniery teatralnej w "Kanale" nie wyczuwam. Może odrobinę, ale jest ona na tyle niewielka, że w ogóle mnie to nie razi.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 18:55 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 40
Zdjęcia zrekonstruowanego filmu "Akcja pod Arsenałem" z wczorajszej emisji w TVP1 HD:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

PS: Film "Popiół i diament" jednak będzie w emisji, 23 sierpnia o 23:25 na TVP1 HD.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 19:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
A już miałem się pytać czy ktoś oglądał, bo zapomniałem sobie nagrać, ale dlatego że mam już nagranie z ale kino. :)

Co do premiery telewizyjnej (HD) filmu "Popiół i diament" to mam nadzieję, że już nie będą jej ponownie przekładać.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2016, 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Na jednym z profili YT znajdują się 3 rekonstrukcje w HD: "Faraon", "Potop Redivivus" oraz "Pan Wołodyjowski".
https://www.youtube.com/user/MrEquer/videos

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2016, 12:33 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 579
Posty na Forum KP: 629
Dzięki za cynk. Pobrałem w razie jakby złoczyńcy mieli zablokować..
Potop jest mocno skompresowany, no ale to 3 godz. i coś za coś :-)

_________________
beze mnie... żegnam się


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE