Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 450 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 grudnia 2019, 13:36 

Dołączył(a): 16 sty 2017
Posty: 6
Film Urszuli Antoniak "Beyond Words" ("Pomiędzy słowami"), wydany na blu-ray w USA przez Gravitas Ventures nie posiada blokady regionalnej (Region 0).
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 grudnia 2019, 16:07 

Dołączył(a): 19 gru 2019
Posty: 1
Witam szanownych forumowiczów. ;-)

Od dłuższego czasu śledzę niniejsze forum. I w końcu postanowiłem przyłączyć się do szanownego grona wielbicieli polskiego kina. Na początek mojej bytności tutaj pragnę podzielić się z Państwem moją radością, spowodowaną faktem stania się szczęśliwym posiadaczem najnowszych produkcji Studia Blu. Załączam foty rzeczonych płytek. Ponieważ obecnie jestem w pracy, aby móc zarabiać pieniądze na podobne skarby, nie jestem w stanie podzielić się z Państwem spostrzeżeniami natury technicznej. ;-)

Pozdrawiam Państwa serdecznie. ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek

Edit:
Przeniosłem post z wątku o rekonstrukcji.

Moviemaker


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 grudnia 2019, 17:19 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Qba napisał(a):
Witam szanownych forumowiczów. ;-)

Od dłuższego czasu śledzę niniejsze forum. I w końcu postanowiłem przyłączyć się do szanownego grona wielbicieli polskiego kina. Na początek mojej bytności tutaj pragnę podzielić się z Państwem moją radością, spowodowaną faktem stania się szczęśliwym posiadaczem najnowszych produkcji Studia Blu. Załączam foty rzeczonych płytek. Ponieważ obecnie jestem w pracy, aby móc zarabiać pieniądze na podobne skarby, nie jestem w stanie podzielić się z Państwem spostrzeżeniami natury technicznej. ;-)

Pozdrawiam Państwa serdecznie. ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek

Witamy w gronie forumowiczów, jakieś pierwsze wrażenia po obejrzeniu w/w seriali? Swoją drogą wreszcie są znośne ceny na Amazonie na te wydania (29 funtów) i 2z3 w oryginalnych AR.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 grudnia 2019, 23:09 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Witaj na Forum Qba. Dołączam się do pytania Domella, napisz coś więcej o tych wydaniach oraz samym zakupie. Gdzieś mignęła mi informacja, że wysyłka dopiero styczeń / luty ale wygląda na to, że to już nieaktualne;-)

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 stycznia 2020, 12:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 26
Lokalizacja: Skierniewice
Posty na Forum KP: 1031
Witam
Czy coś wiadomo na temat wydania filmu "Noce i dnie" ? Chodzi mi o czas filmu czy na potrzeby BD został jakoś przemontowany i trafiła wersja krótsza?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 stycznia 2020, 12:03 

Dołączył(a): 27 paź 2019
Posty: 4
"Film w oryginalnej wersji trwał ponad cztery godziny. Dla potrzeb pokazu na Festiwalu w Berlinie, skrócono go do trzech. Pozostawiono przede wszystkim wątek Bogumiła i Barbary, uznając, że o tym opowiadał pierwowzór filmu, powieść Marii Dąbrowskiej. Wersja prezentowana na tegorocznym Festiwalu w Gdyni jest o 15 minut dłuższa niż kopia „berlińska”. - Przywróciliśmy wątek śmierci matki Barbary i sprawy Tomaszka, która teraz w filmie jest bardziej wyrazista – opowiadał na spotkaniu z widzami Jerzy Antczak.

Przy rekonstrukcji cyfrowej reżyser pracował ze swoim operatorem kamery, Grzegorzem Kędzierskim. Antczak wspominał, że mimo, że kręcony na Eastmanie, film miał kopie wykonane na materiale ORWO, na którym twarze miały buraczkowy kolor. - Po raz pierwszy, gdy zobaczyłem film po rekonstrukcji, orbitowałem – ekscytował się reżyser."

https://www.sfp.org.pl/2016/wydarzenia, ... ukcji.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 stycznia 2020, 01:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Arrow wydaje cztery pierwsze filmy fabularne Kieślowskiego, na razie w przedsprzedaży i edycji limitowanej do 2000 sztuk: https://www.arrowfilms.com/product-detail/cinema-of-conflict--four-films-by-krzysztof-kie-lowski-ltd-ed-blu-ray/FCD1997. Można już zamawiać za nieco niższą cenę od tej, która będzie obowiązywać później: 50 funtów plus pewnie jakieś 3 funty za wysyłkę.

Ja już zamówiłem. ;-) Co prawda mam już "Przypadek" od Scorsese, a "Bliznę" i "Bez końca" można kupić dość tanio od Studia Blu, ale to pewnie jedyna okazja, żeby zdobyć kopię na Blu-ray mojego ulubionego (i pewnie wszystkich ulubionego ;-) ) "Amatora". A pewnie pozostałe filmy będą w znacznie lepszym encodzie niż to, co zaoferowało Studio Blu, no i raczej będą korzystać z mastera kinowego, a nie telewizyjnego. Arrow wykonało dobrą robotę przy "Dekalogu" (gdzie ponoć TVP było dość uciążliwe), więc tutaj również spodziewam się jedynie dobrego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 stycznia 2020, 20:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Właśnie "Amatora" z chęcią bym kupił ale raczej nie cały box.

Przy okazji już 3 lutego wychodzi "Boże ciało" na Blu-ray.
https://poral.eu/boze_cialo_2019_blu-ray.php

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 stycznia 2020, 21:38 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
MarianPaz napisał(a):
Właśnie "Amatora" z chęcią bym kupił ale raczej nie cały box.

Nie jesteś w tej chęci odosobniony ;-) Ja także "poluję" na ten film. Może z czasem...

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lutego 2020, 19:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Filmy Wajdy od marca na Blu-ray: https://filmozercy.com/wpis/popioly-i-inne-klasyki-andrzeja-wajdy-trafia-na-blu-ray.

Powiem tak: jestem bardzo ciekaw. :-) Jak to mówił mój nauczyciel od fizyki po napisaniu zadania na tablicy. Dobrze, że nie skusiłem się w końcu na te DVD od Filmostrady, skoro teraz robią upgrade do Blu-ray. Teraz na pewno nie tylko ja się skuszę. Jestem ciekaw, jak te wydania, tym razem zdaje się od studia "Zebra", będą się miały do tych od "Kadru" i "Toru".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lutego 2020, 11:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Czyli trzeba już szykować pieniążki. Oby była jakaś promocja na te wydania i jakościowo prezentowały się na całkiem dobrym poziomie.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lutego 2020, 22:38 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 30
I teraz co robić, brać przy pierwszej lepszej okazji czy czekać na przeceny Filmostrady, które często sięgają 20 zł. Jeżeli jakościowo nie zawalą to brałbym wszystko z wyjątkiem już posiadanych (Człowiek z marmuru/żelaza oraz Ziemia obiecana). Filmy Kadru już kupiłem (wszystkie nie kadrowane), ale Toru nie mam ani jednego i chyba nie nabędę. A jeszcze Janosik wisi na krótkiej liście pożądanych. Klęska urodzaju ;) I oby więcej.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 450 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 38  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE