Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 15:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 grudnia 2019, 01:11 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
dima napisał(a):
Domell1 napisał(a):
Co do wątpliwości co do PolsatFilm HD i Super Polsat HD, to jak dla mnie jeden pieron, a to dlatego iż jest to dokładnie taka sama kopia puszczana przez tego samego nadawcę (władcą i panem Super Polsat i Polsat Film jak sama nazwa wskazuje jest Polsat). Ja nie mogę już edytować postów więc czasami nawet jak widzę na drugi dzień literówkę, to nic z tym nie zrobię, ale jeśli widzicie Takie błędy zachęcam do użycia wykrzyknika czerwonego czyli zgłoś post i admin w wolnej chwili po Waszej interwencji może to poprawić.
Złośliwie czy "wytykając" tych "uwag": nie czynię, a jedynie dla "poprawności"(że tak to skrótowo nazwę) - jeżeli coś mi się w "oczy rzuci" i wiem - się domyślam, że chyba "jest coś trochę inaczej". :)
Ja też nie złośliwości piszę o tym wykrzykniku tylko z praktyki (naprawdę nie żywię urazu do Ciebie bo nie mam po co i o co).
Po paru godzinach post na forum nie można edytować i dlatego czasem tak jak pisałem jak widzę i mam możliwość edycji to poprawiam, natomiast jak coś mi umknęło (tak jak w tym przypadku bo miałem tak naprawdę przygotowane screenshoty z inną wersją a wstawiłem z inną) to niestety tylko admin może post poprawić nie ja.
dima napisał(a):
Domell1 napisał(a):
ale tak masz rację góra/dół też była przycinana z wersji 1.85 do 1.77 aby wypełnić cały kadr.
Tylko, że chyba tak na prawdę przyjmując, że dla filmów o których mowa ich OAR, a AR na taśmie filmowej to: 1,375:1 to chyba było na odwrót, że najpierw "obcięto" wersję oryginalną do 1,77:1(tylko tak na prawdę były one szersze od tych co widzimy z telewizji), a następnie z tej do: 1,85:1. Dlaczego to było możliwe to już poruszałem to w tym wątku swoimi hipotezami: viewtopic.php?p=15958#p15958 i tutaj: viewtopic.php?p=15963#p15963.
Co do tego czy było to robione z 1.85 do 1.77 czy na odwrót, to patrząc po rekonstrukcji wydanej na bluray odnoszę wrażenie że od dawna jedyną kopią zachowaną np Seksmisji, Vabank i Vabank II to była kopia z zapisanym AR 1.85, a nie jak wcześniej sądzono AR 1.77. Dla uściślenia AR to z angielskiego Aspect Ratio czyli proporcje obrazu wyświetlania. Skoro została im się kopia w proporcjach 1.85 to musieli z tego obciąć "boki" oraz trochę "góra/dół" aby wypełnić cały kadr 1.77, bez tych "obcięć" zostały by im pasy góry/dołu, a było parcie w telewizji na wyświetlanie filmów/seriali na "pełny ekran".

Na koniec ciekawostka na amazon w UK wychodzi 07 zgłoś się na blu-ray, według okładki 4:3, dźwięk PCM 2.0. Cena na razie zaporowa jak dla mnie (~55funtów).
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 grudnia 2019, 02:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Oprócz tego wychodzi również Janosik z OAR i kadrowana Ekstradycja, czyli to co miało się ukazać we wrześniu. Wydania są tez w amerykańskim Amazon gdzie wyceniono je na 40 i 50$.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 grudnia 2019, 10:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Domell1 napisał(a):
Co do tego czy było to robione z 1.85 do 1.77 czy na odwrót, to patrząc po rekonstrukcji wydanej na bluray odnoszę wrażenie że od dawna jedyną kopią zachowaną np Seksmisji, Vabank i Vabank II to była kopia z zapisanym AR 1.85, a nie jak wcześniej sądzono AR 1.77.
Może(mogło) być i tak... choć moim zdaniem było to dziwne posunięcie(z tym AR: 1,85) nawet jak na lata około 2009-2010 roku(bo bodajże wtedy "mniej więcej" były robione rekonstrukcje cyfrowe wspomnianych przez Ciebie tytułów)... Chyba, że ta kopia(1,85:1) została zrobiona trochę później, może jeszcze z istniejącej wtedy: "4:3".

MarianPaz napisał(a):
Oprócz tego wychodzi również Janosik z OAR
To dobrze moim zdaniem, że wychodzi w OAR. Na TVP VOD przynajmniej jakiś czas temu, wciąż nie było dostępnej wersji w OAR.

MarianPaz napisał(a):
Swoją drogą to wyjątkowo żałosne jest to, że w na koniec 2019 roku wydaje się rekonstrukcje z 2010 roku., podczas gdy już dawno powinny być one dostępne w sprzedaży.
Tak się zastanawiam czy takie wydawanie różnych tytułów(w wersji po rekonstrukcji cyfrowej; czy też może jeszcze bardziej z racji tego, że: "OAR") po latach od ich zakończonej rekonstrukcji cyfrowej nie świadczy o tym, że na razie "nie ma w planach", nie "widać na horyzoncie", aby planowana była ich powtórna rekonstrukcja cyfrowa(a patrząc podług dzisiejszych rekonstrukcji pewnie można by rzec, że wielu "starym tytułom po rekonstrukcji cyfrowej" "zdałby się" ponowny remaster - że mogą wyglądać "lepiej" - generalnie chyba wiadomo o jakie "mniej więcej" tytuły "chodzi"). Pewnie może być tak na chwilę obecną ze względów znanych osobom chociażby "z tego wątku" jak np. ze względów: finansowych, środków przeznaczanych na rekonstrukcję cyfrową...
=============================================
=============================================
Przypomnę(dodam) to co już napisałem w jednym z postów w odniesieniu do tego postu(viewtopic.php?p=15997#p15997):
dima napisał(a):
Jest to "najszersza"("boki" - "lewa i prawa strona") wersja filmu pt.: "Kochaj albo rzuć" jaką znam i widziałem. Jest to jedna z najnowszych(jeżeli nie najnowsza - "jedna przed" tą na rzecz rekonstrukcji cyfrowej "domniemuje") "ze starych kopii" tego filmu(co wynika z mojej wiedzy i obserwacji na przestrzeni lat).
Ale może istnieje jeszcze "szersza wersja" od tej znanej mi jako "najszerszej"(https://ok.ru/video/35284912859 ; może jeszcze coś więcej jest - więcej obrazu, którego obecnie na różnych "kopiach" nie widać - zarejestrowane na taśmie filmowej - po "bokach" obrazu).
W przypadku "góry i dołu" obrazu sytuacje tą również opisywałem(gdyby okazało się, że występuje dla tego tytułu o którym piszę: "soft matte" to dużo by to tłumaczyło i "dawało informacji do patrzenia na "górę i dół" obrazu dla tego tytułu).
=============================================
=============================================
Cytuj:
Publiczna prezentacja założeń projektu „Digitalizacja i opracowanie zasobów filmowych i okołofilmowych pochodzących ze zbiorów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego oraz ich upowszechnianie poprzez zaawansowaną i wielofunkcyjną internetową platformę cyfrową «szukaj w zasobach»”
Źródło cytatu i informacji:
- https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1729-in ... wizualnego
- http://bip.fina.gov.pl/28/Aktualnosci/

Aktualizacja harmonogramu naborów wniosków o dofinansowanie na 2019 rok(być może jest w tytule "aktualności" "pomyłka" pisząc o roku: 2019 z tego względu, że już w samym dokumencie, pliku dostępnym poprzez tą stronę internetową jest mowa o 2020 roku z tego co widzę i czytam):
- https://cppc.gov.pl/aktualnosci/1726-ak ... a-2019-rok


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 grudnia 2019, 13:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Nie sądzę że w planach mają ponowną rekonstrukcję nieudanych remasterów, bo jakby nie było filmów które czekają na odnowienie jest jeszcze bardzo dużo a środki są mocno ograniczone. A to że dopiero teraz wydawane są filmy tak dawno temu odnowione ewidentnie świadczy o tym, że studiom filmowym nie zależało na rozpowszechnianiu ich. W innym wypadku same próbowałyby pozyskiwać dotacje na ten cel, albo zachęcałyby dystrybutorów ograniczając koszty licencji. Może teraz po połączeniu ich w jedną instytucję ktoś inaczej podejdzie do tego zagadnienia. W tym momencie tworzą platformę VOD na której mam nadzieję zaoferują dobrą a najlepiej bardzo dobrą jakość zrekonstruowanych filmów. Oby to co powstaje nie było na poziomie serwisu ipla.


Właśnie pojawiło się już w sprzedaży kolekcjonerskie wydanie filmu Bestia z 1917 roku. Według opisu powinno to być Blu-ray aczkolwiek na załączonych zdjęciach nie pojawia się oznaczenie rodzaju nośnika.

FILM DOSTĘPNY W FORMACIE BLU-RAY

Dźwięk: stereo
Język: wersja angielska
Tablice/napisy: EN/PL, EN/DE, EN/FR
Format obrazu: 16:9
Nośnik: Blu-ray
Region: Free
Ilość nośników: 1
Czas trwania: 67’

Proporcje na 99,99% są takie jak w materiałach promocyjnych a nie 16:9.

http://nina.gov.pl/sklep/pozycja?id=25804

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Cytuj:
Najstarszy i jedyny zachowany film z Polą Negri z polskiego okresu jej kariery, czyli "Bestia" Aleksandra Hertza po restauracji cyfrowej ukazał się właśnie na Blu-ray. Wyjątkowe, kolekcjonerskie wydawnictwo z muzyką Włodka Pawlika wydała Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny po ponad 100 latach od premiery filmu.

https://www.polskieradio.pl/39/1240/Artykul/2420598,Bestia-Jedyny-zachowany-polski-film-z-Pola-Negri-trafil-na-Bluray

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 grudnia 2019, 14:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
MarianPaz napisał(a):
Może teraz po połączeniu ich w jedną instytucję ktoś inaczej podejdzie do tego zagadnienia.
Apropo m.in. tego o czym tu piszesz:

Dnia 9 grudnia 2019 roku(lecz „załącznik” - dokument z pliku datowany jest na 15.11. 2019 roku) opublikowany został „nowy”(bo „stary” jakiś chyba był): Regulamin Organizacyjny WFDiF:
- http://bip.wfdif.com.pl/akty-prawne/reg ... ych-wfdif/ (http://bip.wfdif.com.pl/akty-prawne/reg ... ywfdif.pdf ).

Myślę, że wart jest ten dokument zapoznania się z nim, gdyż zawiera jakieś informacje „w temacie” tegoż wątku forum(m.in. „mówi o projektach”), ale i nakreśla „mniej więcej” co i jak wygląda/będzie wyglądać już po „połączeniu”...: „starej” WFDiF, SF-ych: Kadr, Zebra, Tor i Studia Miniatur Filmowych.
===========================================

MarianPaz napisał(a):
W tym momencie tworzą platformę VOD na której mam nadzieję zaoferują dobrą a najlepiej bardzo dobrą jakość zrekonstruowanych filmów. Oby to co powstaje nie było na poziomie serwisu ipla.
Nie pamiętam dokładnie czy była gdzieś tam w tych dokumentach już "mowa" o konkretach technicznych(coś o: DRM np. chyba było tam), ale możliwe, że tak: viewtopic.php?p=15766#p15766
===========================================

Do niczego nikogo nie namawiam, ani nie oskarżam. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 grudnia 2019, 18:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Ktoś widział dzisiaj pierwszy odcinek "Lalki" na TVP1? Tak jak na TVP HD przycięty, czy - w co mocno wątpię - w OAR?

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 grudnia 2019, 19:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
"Lalka" w TVP kadrowana. W związku z czym usuwam nagranie - lepiej zobaczyć przez VOD w oryginalnych proporcjach lub nawet na starym wydaniu DVD, które kiedyś w miarę okazyjnie kupiłem. ;-)

Jestem ciekaw tego nowego serwisu VOD. Mam tylko nadzieję, że będzie się dało oglądać filmy przez jakąś normalną aplikację, a nie tylko przez przeglądarkę internetową. Np. materiałów z Ninateki nijak nie da się zobaczyć na telewizorze, no chyba że przez kombinowanie z podłączaniem komputera przez HDMI.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 grudnia 2019, 20:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Z tego co pamiętam, to przynajmniej w dokumentach, które ja czytałem była coś mowa o aplikacji mobilnej. viewtopic.php?p=15766#p15766.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 grudnia 2019, 22:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Z pewnością będzie jakaś aplikacja na androida, bo w innym wypadku byłoby to kompletnie bez sensu by tworzyć serwis dostępny jedynie z przeglądarki. Ninateka swego czasu miała aplikację w telewizorach Samsunga i innym sprzęcie, ale chyba już jej nie wspierają.

BTW telewizory z reguły maja przeglądarkę internetową i z jej poziomu można korzystać z niektórych serwisów VOD.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 grudnia 2019, 00:51 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Ostatnio byłem u znajomego patrzę a u niego na półce "Seksmisja" DVD 4:3.
Pożyczyłem, przejrzałem i szkoda że nasze wydanie po rekonstrukcji nie jest w 4:3 bardzo dużo obcięto góry/dołu a nieznacznie więcej widzimy po bokach zresztą oceńcie sami.

DVD 1,33AR przeskalowane do 1080 z zachowanie proporcji obrazu vs BD po rekonstrukcji 1.85 AR
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 grudnia 2019, 01:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Co to za wydanie DVD, jeśli można wiedzieć? :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 grudnia 2019, 01:58 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Pan Anatol napisał(a):
Co to za wydanie DVD, jeśli można wiedzieć? :-)

Dokładnie To wydanie
Obrazek

PS Vabank DVD 1.33 wydanie rosyjskie upskalowane do 1080 z zachowaniem proporcji vs BD 1.85 AR
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE