Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 17:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 listopada 2019, 14:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
"Szaleńcy" (1928)
https://ninateka.pl/film/szalency-leonard-buczkowski

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 listopada 2019, 17:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Odnośnie serialu pt.: "Ogniem i mieczem" i "rozmów" na jego temat prowadzonych w tym wątku jakiś czas temu:

Z tego co wiem to była to jednak rekonstrukcja cyfrowa, a nie digitalizacja(czy też digitalizacja z elementami rekonstrukcji cyfrowej).
Rekonstrukcja cyfrowa tegoż serialu była wykonywana około 2009 roku.
Prace kolorystycznie były nadzorowane przez autora zdjęć, Pana Grzegorza Kędzierskiego. Rekonstrukcja cyfrowa tego serialu była wykonana zgodnie z ówczesnymi, nieco niższymi standardami niż obecne. Na minus tego opracowania wpłyną rodzaj materiału źródłowego(dup-pozytyw - kopia z wersji kinowej) oraz użycie telekina zamiast wysokiej klasy skanera.
Rekonstrukcję cyfrową tego serialu wykonała TVP.
====================================

Odnośnie serialu w wersji zrekonstruowanej cyfrowo pt.: "Czterdziestolatek"(chyba obecnie jedynej; dostępnej jako najprawdopodobniej jedynej na czas pisania tego postu przeze mnie):

Z tego co zauważyłem(przynajmniej jakiś czas temu tak było) to na końcu odcinków tego serialu(przynajmniej tych, które sprawdzałem) dostępnych poprzez stronę internetową(cyfrowa.tvp.pl) na ich końcu znajduje się tzw.: "plansza końcowa" z informacjami odnośnie przeprowadzonej na tym przykładowym danym odcinku: rekonstrukcji cyfrowej.
Znajduje się tam m.in. informacja, że taśma filmowa na której został zarejestrowany ten serial(poszczególne, dane jego odcinki) oraz która została wykorzystana do pracy digitalizacyjnej i rekonstrukcji cyfrowej nad danym konkretnym odcinkiem, że to tzw.: "taśma 35 mm" jak i że skan na niej wykonany został w rozdzielczości: 5K.

Z tego co wiem jest to błąd i "wkradła" się tam pomyłka, gdyż serial ten został na prawdę zarejestrowany na taśmie filmowej tzw.: "16 mm"(co nawet dla "znawców" i "wprawionych w temacie" jest moim zdaniem naocznie widoczne po już zrekonstruowanym cyfrowo materiale) jak i że skan tej taśmy filmowej wykonany był w rozdzielczości: 2,5 K.
====================================

Z tego co wiem jedynym tytułem zrekonstruowanym cyfrowo w rozdzielczości 4K w ramach "projektu zakończonego w TVP" w dniu 22.10.2019(bodajże o tytule: "Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.") jest film pt.: "Dwa księżyce". Finalna rozdzielczość opracowania to: 4K – UHD (3840 x 2160). OAR filmu to: "16:9".
Na stronie internetowej: TVP VOD(czy to na stronie internetowej: cyfrowa.tvp.pl) w ustawieniach jakości(rozdzielczości) obrazu filmu pt.: "Dwa księżyce" pojawiły się("dodano") opcje do wyboru: 2K i 4K(bo przed tym "wydarzeniem" z tego co pamiętam maksymalną najwyższą dostępną tam rozdzielczością była rozdzielczość: 1080p).

Film pt.: "Wrota Europy" to tytuł "poza projektowy" w TVP, dlatego jeszcze nie ma go na platformie internetowej(stronach internetowych) TVP. Piszę o tym tytule, ponieważ z tego co wiem to został on zrekonstruowany cyfrowo w rozdzielczości: 4K.
====================================

Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać. Za wszelkie błędy, zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 listopada 2019, 17:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
Dzisiaj 16:15 i jutro 9:15 na TVP KULTURA HD "Brzezina" po rekonstrukcji :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 listopada 2019, 21:20 

Dołączył(a): 26 lis 2019
Posty: 1
Czy wiecie może które seriale po rekonstrukcji zostaną wydane na DVD? Np. Zmiennicy zostaną wydane w grudniu ;) a np. "Siedem życzeń", "Rodzina Kanderów", ktoś coś wie? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 listopada 2019, 09:08 

Dołączył(a): 13 maja 2019
Posty: 18
1 grudnia na Kino Polska film "Nic śmiesznego" - może w końcu w wersji po rekonstrukcji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 listopada 2019, 13:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
anonim100 napisał(a):
1 grudnia na Kino Polska film "Nic śmiesznego" - może w końcu w wersji po rekonstrukcji.

Niestety nie będzie emisji po rekonstrukcji :icon_mad:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 listopada 2019, 01:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Jeśli ktoś jest zainteresowany nowymi rekonstrukcjami studia KADR, to są one dostępne w cenie 35zł za Blu-ray i 21 zł za DVD przy zakupie parzystej liczby tytułów (na drugi jest zniżka). Sam już zamówiłem 6 z nich i mam nadzieję, że są jakościowo ok i nie będę musiał anulować zamówienia / sprzedawać w internecie. :)

Link do sklepu swiatksiazki.pl https://tiny.pl/tkx67

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 grudnia 2019, 15:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
TVP realizuje/będzie realizować projekty(najprawdopodobniej; mogę się mylić niecelowo):

- „Digitalizacja Regionalnego Dziedzictwa Telewizyjnego i Filmowego z Archiwum TVP S.A.”, który najprawdopodobniej ma trwać/trwa od: 28 stycznia 2019 roku do: 27 stycznia 2022 roku(lub od: lipca 2019 roku do: czerwca 2022 roku),
- „Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)”, który najprawdopodobniej ma trwać od: kwietnia 2020 roku do: marca 2023 roku
oraz jeszcze inny(„najnowszy”) pod nazwą:
- „Digitalizacja Materiałów TVP Sport (DIGI SPORT)”*, który najprawdopodobniej ma trwać od: 1 lipca 2020 roku do: 30 czerwca 2023 roku.
Więcej informacji o tym ostatnim wymienionym przeze mnie projekcie(*) znajduje się m.in. tutaj:
1. https://centruminformacji.tvp.pl/452933 ... digi-sport,
2. https://centruminformacji.tvp.pl/455936 ... digi-sport (znajduje się tu m.in.: Protokół i Prezentacja** związane z tym* omawianym „projektem”).

Są tam(**) moim zdaniem pewne informacje związane nie tylko z tym „najnowszym” projektem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 grudnia 2019, 20:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
MarianPaz napisał(a):
Jeśli ktoś jest zainteresowany nowymi rekonstrukcjami studia KADR, to są one dostępne w cenie 35zł za Blu-ray i 21 zł za DVD przy zakupie parzystej liczby tytułów (na drugi jest zniżka). Sam już zamówiłem 6 z nich i mam nadzieję, że są jakościowo ok i nie będę musiał anulować zamówienia / sprzedawać w internecie. :)


Jak już je dostaniesz, to koniecznie daj znać, jak to wygląda i czy można kupować. :-) Szczególnie interesuje mnie "Kanał", ale jeśli kupiłeś "Nie lubię poniedziałku", to jestem ciekaw proporcji obrazu tego wydania.

A tak w ogóle czy ktoś zetknął się już z tymi tegorocznymi wydaniami DVD z serii "Klasyka polskiego kina" czy coś takiego i mógłby podzielić się opinią o jakości obrazu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 grudnia 2019, 21:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Wszystkie komedie na 99,99% będą w 16:9. Teoretycznie pierwsze dwa filmy powinni wysłać jutro, ale jak znam życie pewnie będą w przyszłym tygodniu. Możliwe że wcześniej ktoś wrzuci screeny z Blu-ray, a wtedy na pewno dam info w tym temacie.

Btw w 2019 roku i DVD? Toż to powinno być już w muzeum. :-)

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 grudnia 2019, 21:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Na 4:3 nie liczę, pewnie będzie pełny ekran 16:9 czyli około 1,78:1, ale właściwie nie wykluczałbym też zupełnie 1,66:1, bo przypuszczam, że to oryginalny format tego filmu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 grudnia 2019, 09:50 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
MarianPaz napisał(a):
Wszystkie komedie na 99,99% będą w 16:9. Teoretycznie pierwsze dwa filmy powinni wysłać jutro, ale jak znam życie pewnie będą w przyszłym tygodniu. Możliwe że wcześniej ktoś wrzuci screeny z Blu-ray, a wtedy na pewno dam info w tym temacie.

Btw w 2019 roku i DVD? Toż to powinno być już w muzeum. :-)

Komedie Barei mnie wysyłali już wczoraj (Empik), dzisiaj widzę oczekuje na doręczenie. Spodziewam się jednak 16:9, nie czarujmy się rekonstrukcji nowych tych komedii (Barei) nie było/ma. Irytuje mnie to że dystrybutor nie odpisuje na maile więc tak naprawdę kupujemy kota w worku. Swoistą zagadką są też 2 daty premiery bo komedie Barei wysłali już (datowane na 5 grudnia) a np Noce i dnie, Kanał, Seksmisja dopiero premiera 12 grudzień.
Jednym słowem nie wiadomo nic czy nośnik będzie BD50 (dwuwarstwowy) czy BD25 (jednowarstwowy), czy proporcje będą oryginalne czy przekadrowane do 16x9, czy będą jakiekolwiek dodatki poza samym filmem, czy ścieżka dźwiękowa znów będzie kodowana w stratnym DD czy może pokuszą się chociaż o bezstratny LPCM.
Ponieważ uwielbiam polskie komedie to zakupiłem je bo obstawiam że szybko mogą zniknąć z rynku (dystrybutor za dużo pozycji w swoim dorobku też nie ma), ale ani tego dystrybutor nie promuje więc nie wiem czy nie wierzy w ogóle w rentowność tych wydań? Trochę dziwne podejście....

PS Na stronie dvdmax są skany okładek komedii i np Poszukiwany poszukiwana 16:9 1.78 oraz PCM 2.0, Brunet wieczorową porą, Co mi zrobisz jak mnie złapiesz 4:3 1.37 oraz PCM 2.0, Nie ma róży bez ognia 16:9 1.78 PCM 2.0 Nie lubię poniedziałku 16:9 1.78 pytanie na ile pokrywa się to co pisze na okładce a co jest w rzeczywistości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE