Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 17:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 września 2019, 20:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Przecież pisałem wcześniej, że to nie jest natywne 4k tylko upscale z 2k.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 września 2019, 21:32 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 77
MarianPaz napisał(a):
Przecież pisałem wcześniej, że to nie jest natywne 4k tylko upscale z 2k.

Z tą oceną czy to upscal to bym się wstrzymał skoro nie widziałeś filmu a screeny wszystko przekłamują, film wygląda o niebo lepiej niż wersja TVN i na pewno nie jest to chamski upscal tylko ktoś nad tym popracował jest szum i ogląda się świetnie zwłaszcza że jest to pierwsza rekonstrukcję cyfrową emitowana w 4K :-)

znalazłem w sieci jak ktoś ma ochotę sprawdzić jak to wygląda
UWAGA SPOILER:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 września 2019, 21:35 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
MarianPaz napisał(a):
Przecież pisałem wcześniej, że to nie jest natywne 4k tylko upscale z 2k.

Wszystko się zgadza tylko, że mimo wszystko bitrate dużo większy, rozdzielczość większa - spodziewałem się dużo większego skoku "jakościowego".
Tutaj chodź trochę różnicę w detalach
200nitów vs 1000nitów vs Canal+ Seriale
Obrazek Obrazek Obrazek

a tutaj poza ostrością hmm...
100nitów vs 200 nitów vs Canal+ Seriale
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 września 2019, 21:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Pik to nie jest kwestia domysłów, film został zrekonstruowany w 2k. O tym że nc+ ma juz zupscalowaną kopię mofo pisał już w maju a ja domyśliłem się, że wkrótce trafi do Canal + 4K. viewtopic.php?f=3&t=7&p=14674#p14674

Co do jakości, to oczywiście bez wątpienia jest znacznie lepsza niż ta w kanale hd.

A co do tego czy widziałem czy też nie:

Obrazek

Marna jakość bo robione tabletem z włączoną lampą błyskową.


Edit: niestety "Kiler" z każdym obejrzeniem podoba mi się coraz mniej, więc zobaczyłem go bardziej z ciekawości możliwości tego kanału. Przyznam że świetnie byłoby gdyby zagościło tam więcej rekonstrukcji, zwłaszcza tych nigdy nie wydanych na Blu-ray a jest ich bardzo dużo. Szkoda że studio Kadr sprzedało prawa Polsatowi, bo takie "Noce i dnie" byłoby nie lada gratką. Aż żal że takich filmów nie można kupić na nośniku czy dobrej jakości pliku cyfrowego.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 września 2019, 15:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Obecnie(od bodajże 28 stycznia 2019 roku do 27 stycznia 2022 roku) trwa ze strony TVP projekt: „Digitalizacja Regionalnego Dziedzictwa Telewizyjnego i Filmowego z Archiwum TVP S.A. - DIGI TVP” o którym więcej można przeczytać i dowiedzieć się stąd: viewtopic.php?p=14494#p14494.
Trwa, choć jest już blisko swego końca projekt, który realizuje TVP pod nazwą: „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.”. Oficjalnie rozpoczął się on bodajże: 23 października 2016 roku(bądź 2 marca 2017 roku), a zakończy się: 22 października 2019 roku(lub 1 marca 2020 roku).

Jest już również dostępna informacja o nowym projekcie rekonstrukcji cyfrowej, który będzie realizowała TVP. Jego tytuł to: „Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)”.

O projekcie:
- http://centruminformacji.tvp.pl/4411267 ... 4k-digi-4k
- http://centruminformacji.tvp.pl/4443035 ... 4k-digi-4k
- http://s.tvp.pl/repository/attachment/e ... 000802.pdf
- http://s.tvp.pl/repository/attachment/c ... 948480.pdf

Z tego co rozumiem to(mogę się mylić):
- ma on trwać od kwietnia 2020 roku do marca 2023 roku(36 miesięcy)
- w ramach projektu zostanie poddanych pracom: 28 tytułów(z tego co rozumiem to np. jeden serial wieloodcinkowy = jednemu tytułowi)
Więcej informacji w tych kwestiach znajduje się w załączonych pod powyższymi linkami dokumentach.

Dodam od siebie, że widuję „od czasu do czasu” informacje o przetargach na sprzęty, oprogramowania itp. dla TVP(m.in. dla ODiZP najprawdopodobniej z tego co kojarzę(pamiętam)) na rzecz rekonstrukcji cyfrowej.
Z tego co widzę po dokumentach o „najnowszym projekcie ze strony TVP”(„Rekonstrukcja Arcydzieł Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej do jakości 4K (DIGI 4K)”) to chyba jest nowa osoba(choć nie nowa w ODiZP) na stanowisku Dyrektora ODZiP(pełniący obowiązki). Wcześniej był to chyba ktoś inny. Nie wiem czy był to Pan Piotr Ogiński.

Być może w treści powyższej wiadomości pomyliłem się niecelowo. Za wszelkie powstałe błędy: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 września 2019, 08:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2017
Posty: 23
Lokalizacja: Gdynia
Tytuł to raczej pozycja w bazie danych więc również odcinek a nie cały serial
Regiony rozpoczną się podobno po zakończeniu aktualnego projektu a nie w trakcie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 września 2019, 13:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Z załączonej prezentacji wynika jednak, że chodzi o "28 jednostek audiowizualnych (filmów, seriali)".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 września 2019, 13:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2017
Posty: 23
Lokalizacja: Gdynia
Ktoś tu będzie zdziwiony

Czyżby w sobotę marek piegus w TVP kultura planowany był w wersji zdigitalizowanej ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 września 2019, 17:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Mnie to tam mało obchodzi bo i tak rzadko oglądam rekonstrukcje TVP. ;-) Chyba że wzięliby się za telewizyjne filmy Kondratiuków i Krauzego, ale wątpię, by było to wśród priorytetów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 września 2019, 18:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
No i w końcu.... :-) , bo od kwietnia prosiłem i mnie zapewniano, że już lada dzień będzie i w końcu dzisiaj się pojawił.......... po rekonstrukcji serial "POLSKIE DROGI" na TVP VOD w całości :-) :-) :-)
https://cyfrowa.tvp.pl/website/polskie-drogi,42226572


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 września 2019, 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Z jednej strony dobrze że rekonstruują, z drugiej zastanawiam się czy w zasadzie nie chodzi tylko o wydanie kasy na nowy sprzęt. Cały program to jak podają koszt 25,5 miliona złotych z czego same przetargi na sprzęt, to aż 13 milionów czyli nieco ponad polowa. Ale to w końcu instytucja publiczna korzystająca z dofinansowania unijnego (85%). ;-)

robzwi napisał(a):
"POLSKIE DROGI" na TVP VOD w całości
Nareszcie. Teraz czekam na premierę "Czterdziestolatka" i "Nocy i dni".

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 września 2019, 10:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Pan Anatol napisał(a):
Kinowa wersja "Ogniem i mieczem" jeszcze nie zrekonstruowana, prawda?

Według tej strony: http://rekonstrukcje.eu/ - został zdigitalizowany tylko czteroodcinkowy serial.

Sam film i serial - prawa do nich - NIE posiadają np. tzw.: BIG3(SF: Kadr, Tor, Zebra)* z tego co wiem, więc być może trudniej będzie o szybką rekonstrukcję cyfrową tych materiałów, choć najszybciej jak już to może zostanie zrekonstruowany cyfrowo serial(nie film) przez TVP, bo tak patrząc na emisje i dostępność w TVP VOD to do serialu jakby TVP miała "większe prawa" niż do filmu. Ale... Pewnie może być i tak, że np. film zostanie najpierw zrekonstruowany cyfrowo co by zależało zapewne od uzgodnień, przekazania praw(najpewniej na rzecz TVP i ona by się pewnie zajęła tymi pracami) itp.
Być może i do filmu TVP ma jakieś prawa lecz po prostu "wybiera" w jakiś sposób serial nad film(przynajmniej czasami).

* producenta, produkcję, kooprodukcję, współpracę produkcyjną itp. tego tytułu w jego dwóch wersjach(filmowej i serialowej) można sprawdzić zarówno dla filmu i serialu na np. stronie internetowej:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=127180 (dla filmu)
oraz na np. tej stronie internetowej:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=128577 (dla serialu)
(Chyba podane tu dane odzwierciedlają stan faktyczny omawianych kwestii).

Myślę, że ktoś/któreś z tych "funkcji" ma/mają prawa do tego tytułu w jego dwóch wersjach(filmowej i serialowej).

To są takie moje prywatne opinie, rozmyślenia z którymi nikt nie musi się zgadzać.
Być może w treści powyższej wiadomości pomyliłem się niecelowo. Za wszelkie błędy: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE