Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 19:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 września 2019, 20:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Z tego co widzę "Jutro Meksyk" należy do tej problematycznej grupy filmów z podzielonymi prawami, więc sam chętnie też bym się dowiedział, kiedy będzie coś robione z tymi pozycjami.

A jeśli chodzi o "Zaklęte rewiry", patrząc na kompozycję kadru, to obstawiam, że film był przeznaczony do dystrybucji w formacie matowanym 1,66:1 (obecnie najpowszechniejsza wersja 1,85:1 jest troszeczkę może zbyt "ciasna"), a w galerii na stronie studia dali po prostu pełne kadry. Jako że zamierzonych proporcji obrazu w tym wypadku nie można po prostu stwierdzić na podstawie negatywu, to czasem nie jest oczywiste, czy właściwe są proporcje 4:3 czy może 1,66:1 albo podobne, i krążą różne kopie. (Chociaż zazwyczaj głowy postaci bardziej wyśrodkowane w połowie wysokości kadru sugerują matowanie). Może z "Nie lubię poniedziałku" jest podobnie, ale dawno nie oglądałem tego filmu, a na kompozycję kadru nie zwracałem uwagi, więc nie jestem pewien.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2019, 09:28 

Dołączył(a): 09 cze 2016
Posty: 38
Posty na Forum KP: 40
W sprawie wymiany kopii na po rekonstrukcji, wpływa na to jest kilka czynników.
1. Nadawcy nie wiedzą, że danych film jest dostępny w wersji po rekonstrukcji.
2. Jeżeli nawet wiedzą, to muszą ponieść dodatkowe koszta. Nie wiem dokładnie jakie, ale prawdopodobnie jest to tylko koszt udostępnienia nowej kopii czyli grosze. Nie wydaje mi się żeby wymagana była nowa opłata licencyjna, a studio traktowało nową wersję jako nową produkcję.
3. Studia nie wymuszają na nadawcach wymiany kopii na wersje po reko.

Najlepszym przykładem jest KADR i POLSAT, parę lat temu TV dostała licencję na sporą pulę filmów z SF KADR, większość wtedy nie zrekonstruowana. Obecnie już większość tych filmów jest dostępnych po reko, ale TV nie zgłasza się po nowe kopie. Prawdopodobnie to z jakiej kopii nadawany jest danych film nie wpływa na słupki oglądalności :)

Dużo lepiej wygląda sprawa w kinach. Tam zmiana technologii wyświetlania wpłynęła na to, że kino zabiega o to żeby dostać DCP a nie taśmę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2019, 09:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
Film "Siekierezada" nie będzie emitowany 20.09 na TVP 2 - zmiana w ramówce :icon_mad:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2019, 15:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2018
Posty: 19
PSY 1992 w wersji poprawionej cyfrowo są emitowane na Stopklataka HD , kolejna emisja 19.09 o godzinie 21:55.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2019, 15:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
"Lotna" była emitowana dzisiaj na POLSAT Film w wersji zrekonstruowanej ? Oglądał ktoś ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2019, 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Nagrywałem i tylko rzuciłem okiem. Wyglądał na zrekonstruowany. Przez chwilę miałem wątpliwości, bo czołówka jakaś taka nieostra i kolory wydały mi się dziwne, ale to wynika raczej ze szczególnej malarskości tego filmu Wajdy.
Swoja drogą - film zniknął z Ipli.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 września 2019, 22:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Czołówka pewnie jest wzięta z innego materiału niż negatyw, stąd ta nieostrość; te nierealistyczne barwy akurat bardzo mi się podobają. ;-) Szkoda, że tak wyszło, że w "Lotnej" jest trochę miszmasz scen barwnych i monochromatycznych, bo już pod koniec nie starczało kolorowej taśmy - mogłoby to być trochę bardziej przemyślane, ale w sumie na tego typu ograniczenia nie ma rady, a "Lotna" tylko czarno-biała raczej nie miałaby sensu.

I bardzo szkoda, że film zniknął z Ipli; mam nadzieję, że go jeszcze przywrócą (we właściwych proporcjach ekranu, w miarę możliwości).

Marzyłaby mi się "Lotna" na Blu-ray, ale chyba w najbliższym czasie to nie nastąpi. A jakby to czytał ktoś, kto decyduje o wydaniach Blu-ray polskich filmów, to jeszcze bardzo proszę o "Wszystko na sprzedaż". :-D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 września 2019, 00:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Chyba jedyna nadzieja w Criterion Collection by przygotowali box na poziomie takim jak Bergmana. Ale to raczej sfera marzeń.

Co do "Wszystko na sprzedaż" to jest wydanie Japońskie, ale to nie są tanie rzeczy. https://tiny.pl/tjrk4

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 września 2019, 01:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Tak tak, wiem o wydaniu japońskim, mam je zapisane w zakładkach do kupienia, ale chyba nigdy się nie zdecyduję. :icon_rolleyes:

Wydanie boxu Wajdy przez Criterion byłoby dla mnie znakiem, by kupić sobie odtwarzać Blu-ray region-free. :-) Już kiedyś poruszałem ten temat, ale naprawdę tak uważam: przecież Criterion zawsze promował obok tych największych dzieł sztuki filmowej także te trochę bardziej niszowe, nieoczywiste pozycje, a nazwisko Wajdy raczej nie jest obce amerykańskim miłośnikom ambitniejszego kina (choćby tylko z "Popiołu i diamentu"). Takie "Wszystko na sprzedaż" na pewno zainteresowałoby wielu, dla pewności można by zareklamować jako Wajdowską wersję "Osiem i pół" nakręconą w stylu Leloucha. ;-) "Lotna" pewnie byłaby bardziej ryzykowna, bardziej hermetyczna (chociaż takie "Wesele" też byłoby w stylu Criterionu, na ile się orientuję).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 września 2019, 09:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Akurat w wypadku boxu Bergmana wystarczy polski region, bo nie ma on żadnej blokady.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 września 2019, 17:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
Moviemaker napisał(a):
Chyba przerwali emisję Ekstradycji 3 (na vod także brak kolejnego odcinka).

Cały 3 sezon "Ekstradycji" na TVP VOD :-)
https://cyfrowa.tvp.pl/website/ekstradycja-3,40895310


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 września 2019, 21:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kinowa wersja "Ogniem i mieczem" jeszcze nie zrekonstruowana, prawda?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE