Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lutego 2019, 18:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2016
Posty: 1497
Posty na Forum KP: 2675
To chyba wersja kinowa, a nie serial?

_________________
Film to życie, z którego wymazano plamy nudy - Alfred Hitchcock.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lutego 2019, 22:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Serial. Wersja kinowa też miała powstać, ale najwyraźniej nic z tego nie wyszło.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lutego 2019, 19:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Obrazek

"Och, Karol", reż. Roman Załuski, © Studio Filmowe Kadr 1985

http://www.sfkadr.com/pl/movies/360/och--karol.html

Cyfrowa rekonstrukcja wykonana przez:
DI Factory

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lutego 2019, 22:18 

Dołączył(a): 11 cze 2017
Posty: 73
A czy przypadkiem nie leciał on już po rekonstrukcji kilka lat temu w TV?
Bodajże na Polsat Film HD?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lutego 2019, 23:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Z tego co pamiętam to nie była to wersja po rekonstrukcji, zresztą studio Kadr nie dodało tego filmu jako odnowiony, więc domyślam się że dopiero teraz zyskał nową jakość, tym bardziej że ten screen pojawił się przy okazji filmów z nowego programu. A ta kopia z Polsatu wyglądała całkiem dobrze. Jutro będzie powtórka w tv więc sobie zerknę jak to wygląda.

W serwisie ipla pojawiły się:
Akcja pod arsenałem
Salto
Orzeł
Austeria

https://www.ipla.tv/wideo/film?filters=genres%3DZrekonstruowana%2520klasyka

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lutego 2019, 04:02 

Dołączył(a): 11 cze 2017
Posty: 73
Oglądam zrekonstruowaną wersję "Życia na gorąco".
Mam nieodparte wrażenie, że nie wykonano tam kompletnie obróbki dźwięku.
Dla przykładu polecam odcinek 4: szum jest tak głośny, że wręcz przeszkadza w oglądaniu, a dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lutego 2019, 09:08 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
Firma tps posiada w szeregach jakąś ważną panią profesor która ma się za autorytet w synchronizacji dźwięku z obrazem i z całą pewnością by ci udowodniła że masz źle ustawiony odbiornik a jej praca to wzór. Dyskusja z tymi ludźmi nie ma sensu. Inna sprawa że polskie produkcje postsynchronami stoją i trzeba wybrać do którego wyrazu się dosynchronizować a wtedy cała reszta synchro leży
Gdyż życie na gorąco wykonywał tps nie fixafilm


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lutego 2019, 10:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Jeżeli masz na myśli odcinek 4 czyli Malavita, to ja tam nie słyszałem owego głośnego szumu, a co do tej synchronizacji to była przyzwoita. Oglądałem akurat ten odcinek wczoraj wieczorem na swoich stu calach i raczej wszystko wyglądało/brzmiało w normie. Tak jak pisał korek z postsynchronami możne być ten problem, że nie koniecznie musiały zostać nagrane tak by idealnie pasowały do tego co mówią aktorzy. Wtedy nie specjalnie dbano o te sprawy. Najgorzej jest wtedy kiedy widać że aktor mówi co innego, ale z reguły ma to miejsce wtedy gdy kwestie wygłasza obcojęzyczny aktor/statysta w swoim języku.

Przy okazji akurat w wypadku tego odcinka TVP ma wpadkę, bo wrzucili w oryginalny formacie odcinek 3 zamiast 4, wiec Malavita jest tylko w 16:9, ale napisałem na FB o tym, więc może wkrótce poprawią.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lutego 2019, 11:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Rekonstrukcję cyfrową dźwięku(audio) tytułów, nie robi się niejako "klatka po klatce", a bardziej chyba "ujęcie po ujęciu", niejako sprawdzając czy słowa pasują do ruchów ust - gdy pasują i w miarę możliwości te niepasujące(nawet w przypadku postsynchronów "źle zgranych" z tym co w rzeczywistości widzimy na ekranie) ? W przypadku postsynchronów(czy też bez nich) synchronizuje się do jednego wyrazu, a reszta leci tak jak jest nagrana, automatycznie - bez kontroli i ewentualnych poprawek, synchronizacji(np. gdy już się coś "rozjeżdża" za kilka ujęć) ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lutego 2019, 12:12 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
Synchronizację dźwięku robi się klatka po klatce, proszę więc nie ufać użytkownikowi dima który bierze swoje rewelacje z kosmosu
Dylematy przed którymi staje się podczas synchronizacji to gdy obraz nie zgadza się z dźwiękiem, przeciąć należy w miejscu wzglednego braku dialogu, nie należy rozcinać po środku dialogu między aktorami:bo to słychać. Teorie jakoby synchronizowalo się do jednego punktu i potem zostawiało całą scenę bez ingerencji bo tak, należy umieścić w podręczniku złych praktyk użytkownika dima


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lutego 2019, 12:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Zadałem pytania(nie napisałem zdań oznajmujących), które wytworzyłem na podstawie tej wypowiedzi: viewtopic.php?p=14112#p14112.

Być może błędnie tą wypowiedź z linku powyżej zinterpretowałem, za co i za wszelkie możliwe wyrządzone przez mnie zło: przepraszam - nie było moim celem czynienie złych rzeczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lutego 2019, 12:46 

Dołączył(a): 11 cze 2017
Posty: 73
MarianPaz: Tak - chodzi o odcinek 4. Czy np. w okolicach 5 minuty nie słyszysz bardziej szumów niż odgłosów z filmu?

Jeśli chodzi o synchronizację (a w zasadzie jej brak) - polecam np. okolice minuty 13, gdzie widać to drastycznie [rozmowa z sekretarką lub rozmowa z prezesem].


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE