Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 435 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 stycznia 2019, 15:50 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Na szczęście nie wyszło w 2012, oby nie wyszło i teraz. :-)

Oficjalne dokumenty wychodzące z resortu mają zerową wartość. Sorry.

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 stycznia 2019, 23:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
MarianPaz napisał(a):
Lubisz wykrecać czyjeś wypowiedzi pod swoją tezę. Gdzie tam widzisz że uważam to za coś normalnego?
Bo piszesz, że "jedyną konsekwencją dla twórców może być brak dotacji". Wygląda to jakbyś bagatelizował, no sorry - tak to brzmi. A przecież jest to praktycznie jedyny możliwy i skuteczny dzisiaj sposób cenzurowania.


MarianPaz napisał(a):
Po prostu minister mówi to co jego partia. Nie zgadzam się z tymi słowami, ale one wcale mnie nie dziwią skoro taka jest narracja w środowiskach prawicowych.
Nie przesadzajmy, partia na tematy filmowe się nie wypowiada, co najwyżej prezes (żadna tam partia) daje zgodę. Kto niby tam miałby rewolucjonizować kinematografię: Suski z Błaszczakiem?
Jeżeli nie protestujesz i cię to nie dziwi, to szkoda.

MarianPaz napisał(a):
Szefem propagandy jest Kurski.
Obaj siebie warci, ale tylko jeden z nich jest ministrem. I widocznie o tym zapomniał...

MarianPaz napisał(a):
Ciekawe czy podpisaliby się po tym:
Z pewnością nie, ale przecież nie za to wyleciała Sroka.

MarianPaz napisał(a):
... jednak nie uważam żeby z góry można było krytykować każdy pomysł tylko dla zasady.
Nikt nie krytykuje KAŻDEGO jego pomysłu, tylko te, które są kontrowersyjne. I nie robią tego oszalali opozycjoniści, czy konkurenci polityczni tylko ludzie kina.
Np.
Cytuj:
– Pomysł Piotr Glińskiego, to PRL-owski pomysł i w ogóle pomysł na centralizację i na jedyną słuszną decyzję – jest fatalnym pomysłem – ocenił Zanussi w "Kropce nad I".
...
To jest pewna filozofia w zarządzaniu kulturą, ta filozofia już się po wielokroć nie sprawdziła. Myśmy już mieli taką centralizację za komuny. Był Mosfilm i Lenfilm, takie dwie wytwórnie, które miały konkurować z Hollywood. Nie udało się”. Zanussi kontruje ministerstwo: to nie masowe produkcje (takie jak „Krzyżacy”) zbudowały prestiż polskiego kina, ale filmy artystyczne (takie jak „Popiół i diament”).
.............................
Dokumentalistka Agnieszka Arnold w liście otwartym nazywa planowane zmiany „brutalnym zamachem na niezależność filmowców”, który zniweczy ich dorobek. [...] Centralizacja doprowadzi jej zdaniem do tego, że w państwowym przemyśle filmowym pozostaną tylko propagandziści.
......................
Agnieszka Holland, zarzuciła ministrowi Glińskiemu, że nie skonsultował swojej decyzji ze środowiskiem filmowym. A Jacek Bromski, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, powiedział nam: „Nie wiadomo właściwie, kto tym będzie zarządzał, jaki ta instytucja będzie miała budżet, czy i jak będzie finansowana przez państwo”.

Te nazwiska sporo konkretnego dla polskiego kina zrobiły. Co zrobił dlań Gliński, tak konkretnie?

MarianPaz napisał(a):
Może dlatego od dawna gardzę politykami wszelkich opcji którzy są do siebie bardzo podobni.
Dosyć ciekawe opinia. Co prawda aniołków wśród nich niewielu, ale ja dostrzegam tak kolosalne różnice, że mi aż dech zapiera jak czytam takie twierdzenia.
Ale gardzić kimkolwiek? Eeee, to nie ładnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lutego 2019, 15:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Wyszło szydło (pardons!) z worka. Najwyraźniej przywódcy narodu nie są zadowoleni z poziomu polskiej kinematografii, bo się wymsknęła miażdżąca opinia z ust gromowładnego:

Cytuj:
Nie wiedziałem, że mamy tylu reżyserów. Szkoda, że dobrych filmów na lekarstwo. Za to ocena polskich spraw na poziomie Bolka i Lolka. Teraz czekamy na list bileterów, zaniepokojonych pozycją Polski w Europie


https://natemat.pl/265167,terlecki-bron ... -rezyserow
Dziwne bo dawno takie tłumy nie waliły na polskie filmy, a i z nagrodami festiwalowymi też jest nie najgorzej... ;)
Obrazić widzów, reżyserów, dzieci (Bolek i Lolek) i ...bileterów za jednym zamachem. Jest moc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lutego 2019, 23:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Tylko że patrząc na Twoje oceny/recenzje polskich filmów odnoszę wrażenie, "że dobrych filmów na lekarstwo". :-) Nagrody i tłumy nic nie zmieniają skoro dla Ciebie "Zimna wojna" to tylko średniak, do czego masz naturalnie prawo. Dlatego jego opinia wcale nie jest jakaś odosobniona, tylko obawiam się że on jednak ogląda bardzo mało polskich filmów albo wcale (raczej to drugie), ale nie jest to problemem by zabrać głos w sprawie.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lutego 2019, 10:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
MarianPaz napisał(a):
Tylko że patrząc na Twoje oceny/recenzje polskich filmów odnoszę wrażenie, "że dobrych filmów na lekarstwo". :-)
No i?
Zapomniałeś tylko, że jednak kilka świetnych było i absolutnie je doceniłem...


MarianPaz napisał(a):
Nagrody i tłumy nic nie zmieniają skoro dla Ciebie "Zimna wojna" to tylko średniak...
Czy ja gdzieś pisałem, że to średniak? Miałem mieszane uczucia, ale nad jakością wizualną pisałem zdaje się podniebne peany?
Tu autocytat:
"Mamy bowiem doczynienia z wyjątkowym dzisiaj typem filmu - dla dorosłych, albo lepiej - filmu poważnego. Przeznaczonego dla kinomana myślącego, co właściwie już samo w sobie jest szalonym i ekstrawaganckim wybrykiem w polskiej kinematografii ostatnich lat.
...
Zobaczyć warto, bo realizacyjnie to Spielberg się chowa, dla muzyki i scenografii."


Tak wygląda opis kina przeciętnego, czy średniego? Za takie nie dostaje się raczej nominacji do Oscara i dziesiątek nagród na całym świecie. Mnie jakoś nie zauroczył, ale to nie zmienia jego pewnych walorów, które wydaje mi się dostrzegłem i doceniłem dość wyraźnie.
Zarzucałem w wypadku ZW Pawlikowskiemu nie do końca czystą grę z widzem, ale nigdy, że jest słabym reżyserem!


MarianPaz napisał(a):
Dlatego jego opinia wcale nie jest jakaś odosobniona, tylko obawiam się że on jednak ogląda bardzo mało polskich filmów albo wcale (raczej to drugie), ale nie jest to problemem by zabrać głos w sprawie.
Kolejny strzał kulą w płot: nie przekonuje nigdzie, że to odosobniona opinia, tylko, że to opinia idiotyczna. Co sam poniekąd potwierdzasz... Bo skoro nie ogląda, to skąd wie, ze niedobre? :)


Ostatnio edytowano 27 lutego 2019, 11:01 przez Chojrak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lutego 2019, 10:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
MarianPaz napisał(a):
Tylko że patrząc na Twoje oceny/recenzje polskich filmów odnoszę wrażenie, "że dobrych filmów na lekarstwo". :-)

Chyba nie jest aż tak źle, bo jak pamiętam, to Chojrak zachwycał się chyba "Chce się żyć", a ostatnio np. bardzo wysoko oceniał "7 uczuć" czy "Jak pies z kotem". Podejrzewam, ze ma znacznie większe pojęcie o współczesnym polskim kinie niż cytowana osoba. :)

O, widzę, że w międzyczasie sam zainteresowany też się wypowiedział w sprawie.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lutego 2019, 10:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Chojrak napisał(a):
Zapomniałeś tylko, że jednak kilka świetnych było i absolutnie je doceniłem...
Kilka na przestrzeni ilu lat? Zawsze odnoszę wrażenie że w porównaniu z wieloma forumowiczami oglądasz jednak bardzo mało polskich filmów, a rocznie powstaje ich blisko 40.
Chojrak napisał(a):
"Czy ja gdzieś pisałem, że to średniak?
6/10 to racze ocena dla średniego filmu.
Chojrak napisał(a):
Kolejny strzał kulą w płot: nie przekonuje nigdzie, że to odosobniona opinia, tylko, że to opinia idiotycznaCo sam poniekąd potwierdzasz... Bo skoro nie ogląda, to skąd wie, ze niedobre? :)
Gdyby oglądał większość polskich filmów to miałby prawo nawet do tak "idiotycznej" opinii, ale tego nie wiemy. Niemniej zapewne zalicza się do tej masy osób oceniających polskie kino kompletnie go nie znając opierając się na kilku tytułach często znanych wyłącznie z opinii innych osób.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lutego 2019, 11:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
MarianPaz napisał(a):
Kilka na przestrzeni ilu lat? Zawsze odnoszę wrażenie że w porównaniu z wieloma forumowiczami oglądasz jednak bardzo mało polskich filmów, a rocznie powstaje ich blisko 40.
Nie biję się tu o palmę pierwszeństwa i nie udaję, że znam całe współczesne kino.
Ale to co obejrzałem, jest często nie najgorsze, a kilka wręcz było rewelacyjnych. Jakoś nie przyszło mi do głowy klasyfikować wszystkich reżyserów jako beznadziejnych bo obejrzałem kilka słabszych tytułów. Widzę spory postęp i widownia zdaje się też, bo wali bez opamiętania.

Reasumując: może nie oglądam wiele, ale te ważniejsze często tak. I recenzuję (chyba?) dość rzeczowo i drobiazgowo. Nie prowadzę tego typu badań, ale zaryzykuję tezę, ze recenzji polskich filmów mam jednak na forum więcej niż szanowny kolega.


MarianPaz napisał(a):
6/10 to racze ocena dla średniego filmu.

Bo ja wiem?

Cytuj:
1 Nieporozumienie - Totalne dno
2 Zły - Strata czasu
3 Słaby - Mocno rozczarowujący
4 Ujdzie - Poniżej oczekiwań.
5 Średni - Nic specjalnego.
6 Niezły - Godny uwagi.
7 Dobry - Pozytywnie zaskakujący.
8 Bardzo dobry - Solidne rzemiosło twórcze.
9 Rewelacyjny - Znakomity
10 Arcydzieło - Genialne arcydzieło

https://www.filmweb.pl/user/nander/blog ... Skala+ocen


Cytuj:
10- Absolutne arcydzieło, brak słabych punktów, każda scena przykuwa do ekranu. Coś więcej niż film.
9- Wybitne, w zasadzie to co wyżej tylko jest to "ale".
8- Świetne, rewelacyjne kino, które wywarło na mnie duże wrażenie.
7-Bardzo dobry obraz, ale nie ma tej siły przyciągania.
6- Dobre, cieszy oko.
5-Tyleż zalet co wad, ocena neutralna.
4-Minusy przeważają, ale film ma jeszcze jaja.
3-Słaaaabiutkie kino bez wyrazu, lepiej dla świata by było, jakby nie powstał.
2- Zmarnowany czas, ale coś powstrzymuje od dania jedynki.
1- ...do pieca

https://www.filmweb.pl/user/Dominoday/b ... EMAT+WOLNY

A jak chyba wiecie, zasłużyć u mnie na szóstkę jest dosyć trudno - ja raczej wybredny jestem.... ;)
Ale z drugiej strony oceny nijak się tu mają, bo nawet "Smoleńsk", który bodajże wyceniłem na 2/10 też trudno nazwać filmem średnim i przeciętnym - jest to bowiem horrendum wręcz olimpijskie i unikatowe. I także w tym wypadku nie pomawiałem Krauzego o brak talentu, jeno może o to, że zwariował i oczadział...



MarianPaz napisał(a):
Niemniej zapewne zalicza się do tej masy osób oceniających polskie kino kompletnie go nie znając opierając się na kilku tytułach często znanych wyłącznie z opinii innych osób.
Zatem zrozumiałeś mój przekaz jednak bezbłędnie!
V-ce marszałek Sejmu po prostu bredzi i kłamie - mówiąc żołnierskim językiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lutego 2019, 11:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Chojrak napisał(a):
Reasumując: może nie oglądam wiele, ale te ważniejsze często tak.
U mnie średnio jest to 30 filmów z danego roku czyli wychodzi że jakieś 75% tego co powstaje.

Bez względu jakie nazewnictwo przyjmiemy to 6/10 to ledwie ponad połowę skali wiec raczej nie specjalnie. W szkole to by była mniej więcej 3 lub 3+.

MarianPaz napisał(a):
Zatem zrozumiałeś mój przekaz jednak bezbłędnie!
V-ce marszałek Sejmu po prostu bredzi i kłamie - mówiąc żołnierskim językiem.
Niestety z takimi opiniami zmagam się bardzo często, ale dyskusja się zwykle kończy kiedy zapytam ile filmów dana osoba obejrzała i jakie.

Wracając do tematu wątku w planach kolejny historyczny film.

Cytuj:
Chcemy inwestować w inicjatywy kulturalne, które będą w stanie naszą narrację przekazywać poza granice Polski i budować prawdziwy obraz historii – powiedział w TVP Info Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej. W związku z tym Fundacja umawia się z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych ws. produkcji filmu o Szmulu Zygielbojmie. Trwają też rozmowy na temat filmu o Witoldzie Pileckim.
https://www.tvp.info/41432277/szef-pfn-powstana-filmy-o-szmulu-zygielbojmie-oraz-o-rotmistrzu-pileckim

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lutego 2019, 12:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
MarianPaz napisał(a):
U mnie średnio jest to 30 filmów z danego roku czyli wychodzi że jakieś 75% tego co powstaje.
Sporo. A ile recenzji wystawiasz z tych 30-tu na naszym forum? No bo sorry, pożytek z tego dla forumowiczów jest żaden, jak się nie podzielisz recenzją z nami. :)

MarianPaz napisał(a):
Bez względu jakie nazewnictwo przyjmiemy to 6/10 to ledwie ponad połowę skali wiec raczej nie specjalnie.
Ale nie specjalnie co?

MarianPaz napisał(a):
W szkole to by była mniej więcej 3 lub 3+.
Po co brnąć dalej? Udowodniłem ci, że 6/10 to nie jest nominalnie przeciętna ocena, wykazałem, że nie uważam ZW za film "średni", nieśmiało zauważyłem, że nota niekoniecznie odzwierciedla "przeciętność" - co chciałbyś udowodnić tym 3+? Po co jest ta cała diatryba?
(Zresztą znam takich, dla których 3+ to o cena wspaniała! ;) )

MarianPaz napisał(a):
Cytuj:
Chcemy inwestować w inicjatywy kulturalne, które będą w stanie naszą narrację przekazywać poza granice Polski i budować prawdziwy obraz historii – powiedział w TVP Info Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

To konkurs na najciekawszy oksymoron?
"Ich narracja" ma się nijak do prawdy historycznej, co do tego chyba nie masz wątpliwości?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lutego 2019, 12:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Chojrak napisał(a):
Po co brnąć dalej? Udowodniłem ci, że 6/10 to nie jest nominalnie przeciętna ocena, wykazałem, że nie uważam ZW za film "średni", nieśmiało zauważyłem, że nota niekoniecznie odzwierciedla "przeciętność" - co chciałbyś udowodnić tym 3+? Po co jest ta cała diatryba?
Nagroda w Cannes, nominacja do Oscara, znakomite zagraniczne recenzje, blisko milion widzów w Polsce a tu ocena 6/10? Jak widzisz subiektywna ocena nie musi się kompletnie pokrywać z tymi czynnikami. Reasumując wspomniana osoba miała prawo do takiej opinii pod warunkiem że interesuje się polskim kinem, a tego nie sposób udowodnić lub temu zaprzeczyć.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lutego 2019, 14:53 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Dla mnie 3+ z niektórych przedmiotów, zwłaszcza ścisłych, była takim szczytem marzeń, że jak ściągałem na klasówce (czy raczej zrzynałem bezczelnie całe rozwiązania, bo np. nauczycielka chemii była w takiej desperacji, że nie może niczego nas nauczyć, że wymyśliła, że na klasówce będzie tylko to co w zeszycie :-)) to właśnie na tyle, by mieć 3+. Nauczycielka wiedziała, że cała klasa humanistyczna na chama ściąga, udawała, że nie widzi, ale nie można było z tym przeginać. :-D

No, wypowiedź przednia. Wygląda na to, że niektórym rzeczywiście "nasza narracja" zrównała się z "prawdą historyczną". Zabawne, bo już tak było. Tak z grubsza - między 1944, a 1989 rokiem. :-)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 435 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE