Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 grudnia 2018, 21:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ja się kompletnie na tym nie znam, ale każda zmiana czy reforma sytuacji w tym sektorze wydaje się pożądana; o ile przeprowadzanie rekonstrukcji idzie w miarę sprawnie, to dystrybucja zrekonstruowanych filmów czy nawet tych niezrekonstruowanych pozycji, które też warto byłoby jakoś udostępniać widzom, obejmuje jak na razie tylko małą część ogółu filmów; tak na przykład Studio Tor dosyć chętnie dzieli się swoimi filmami zarówno w sieci, jak i w telewizji i na nośnikach, natomiast Studio Kadr ogranicza się tylko do głównie polsatowskich kanałów telewizyjnych i swojego VOD. Przed chwilą znalazłem taką listę, udostępnioną kiedyś w BIP-ie Studia Kadr - jest tam ogromna lista filmów, co do których Kadr jest jednym z właścicieli praw, a pozostałe to Studio Zebra, Studio Tor i Filmoteka. Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał, że na liście znajduje się większość, jeśli nie wszystkie filmy Janusza Nasfetera, których ręka rekonstruktorów jeszcze nie tknęła, a niewątpliwie na to zasługują i myślę, że inni forumowicze się ze mną zgodzą. Połączenie, o którym piszesz, niewątpliwie usprawniłoby, albo nawet w praktyce umożliwiłoby zajęcie się rekonstrukcją i dystrybucją tych i wielu innych wartych uwagi filmów z tej listy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 grudnia 2018, 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Pamiętam że w ramach tego wielkiego projektu PISFu planowane było uruchomienie strony VOD która miała prezentować polską kinematografię. Nie wiem czy po zmianach jest to dalej aktualne, ale gdyby prawa należały do jednego podmiotu pewnie byłoby łatwiej z prawami autorskimi i oferta byłaby bogatsza.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2018, 13:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Na platformie Ipla pojawiło się kilkadziesiąt filmów od studia KADR w tym wiele rekonstrukcji, m.in. 12 odcinków "Stawki większej niż życie" czy też "Lotna". Do końca czerwca ma się tu pojawić kilkaset filmów studia.

https://www.ipla.tv/wideo/film?filters=genres%3DStudio%2520Filmowe%2520KADR
https://www.facebook.com/iplaTV/videos/666702140437690/

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2018, 14:59 

Dołączył(a): 08 lut 2017
Posty: 15
Kurde, tak się cieszyłem, że wreszcie obejrzę "Lotną" w wersji odrestaurowanej (i ogólnie po raz pierwszy), ale niestety wersja na ipli odpala mi się z dziwnie zwężonym kadrem. Czy tylko u mnie występuje podobny problem? Czy można znaleźć ten film w wersji remaster gdziekolwiek indziej?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2018, 16:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Tak jest problem z kadrem i dobrze gdyby to poprawili choć wątpię by się tak stało. Spróbowałem sobie obejrzeć fragment "Seksmisji" ale tam z kolei skopane jest audio w którym na początku słychać sporo trzasków, zwłaszcza na kinie domowym. Ciekawe ile z filmów ma podobne przypadłości.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 stycznia 2019, 09:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Nie wiem czy prace te i środki pieniężne* będą realizowane i przeznaczone(może będą się przenikać i uzupełniać [?]) na projekt o którym pisałem kiedyś(tutaj**; punkt: "1.")[zasilając go "tak jakby"], czy będzie to niejako osobny program, a może też po prostu praca "bezprogramowa" w ramach założonego celu(o ile takowa może wystąpić), albo być może jeszcze inna sytuacja dotyczy/dotyczyć będzie tej sprawy... Nie wiem.

* https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... cyfryzacji
** viewtopic.php?p=13526#p13526


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 stycznia 2019, 13:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Tylko te środki mają zostać wydane na digitalizację i rekonstrukcję materiałów OTV czyli chyba nie koniecznie na to co nas interesuje, a więc filmy i seriale TVP.

Kilka dni temu na VOD TVP pojawił się serial "Doktor murek" po digitalizacji https://cyfrowa.tvp.pl/website/doktor-murek,40103552

Wczoraj w Kino polska HD miała miejsce emisja filmu "Dom wariatów" czyli jedna z nowszych rekonstrukcji. Powtórka już za kilka dni, a więcej jak zawsze na mojej stronce - http://rekonstrukcje.eu/hdtv.html
Cytuj:
W grudniu 2018 roku Narodowe Centrum Kultury Filmowej odtworzyło pierwszy polski film fabularny „Powrót birbanta” Kazimierza Prószyńskiego. Wykorzystało do tego zrekonstruowany własnymi siłami biopleograf, słynny wynalazek warszawskiego inżyniera.

W 1902 roku Kazimierz Prószyński nakręcił biopleografem materiał, który z pewnymi zastrzeżeniami można uznać za pierwszy polski film fabularny – wcześniejsze obrazy były jedynie rejestracją życia codziennego. „Powrót birbanta” zaginął bezpowrotnie. Fabułę znamy dość dokładnie dzięki relacji Bolesława W. Lewickiego, uczestnika pokazu filmu zorganizowanego w 1938 roku.
Więcej: https://www.sfp.org.pl/wydarzenia,5,28165,1,1,Najstarsza-polska-fabula-nakrecona-od-nowa.html

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 stycznia 2019, 15:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
MarianPaz napisał(a):
T
Wczoraj w Kino polska HD miała miejsce emisja filmu "Dom wariatów" czyli jedna z nowszych rekonstrukcji. Powtórka już za kilka dni, a więcej jak zawsze na mojej stronce - http://rekonstrukcje.eu/hdtv.html

O! Świetnie. Bardzo lubię ten film Koterskiego, więc chętnie zobaczę go po rekonstrukcji. :-)

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 stycznia 2019, 22:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2016
Posty: 494
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty na Forum KP: 1440
W Biedronce jest 3xDVD Box "Kariera Nikodema Dyzmy" po cyfrowej rekonstrukcji obrazu za 19,99.
Są również dostępne napisy.Podaję to na podstawie informacji z etui,sam jeszcze nie zakupiłem,ale pewnie się skuszę,no chyba że ktoś z forumowiczów ma i mi odradzi z różnych względów.

_________________
To jest Twoja Bonecka,to jest moja Bonecka,a to jest Bonecka Kanonia 8


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 stycznia 2019, 19:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
To jedna z pierwszych rekonstrukcji TVP, więc nie jest specjalnie udana niemniej pewnie i tak wygląda lepiej jak poprzednie wersje, no może z wyjątkiem kadrowania. Osobiście to ja bym odradzał kupowanie DVD gdy jest Blu-ray, niemniej może dla Ciebie jakość obrazu nie ma aż takiego znaczenia.

Kilka dni temu w VOD TVP pojawił się kolejny serial po digitalizacji "Rycerze i rabusie"https://cyfrowa.tvp.pl/website/rycerze-i-rabusie,40390077

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 stycznia 2019, 02:27 

Dołączył(a): 04 wrz 2016
Posty: 207
Lokalizacja: Poznań
MarianPaz napisał(a):
To jedna z pierwszych rekonstrukcji TVP, więc nie jest specjalnie udana niemniej pewnie i tak wygląda lepiej jak poprzednie wersje, no może z wyjątkiem kadrowania. Osobiście to ja bym odradzał kupowanie DVD gdy jest Blu-ray, niemniej może dla Ciebie jakość obrazu nie ma aż takiego znaczenia.

Kilka dni temu w VOD TVP pojawił się kolejny serial po digitalizacji "Rycerze i rabusie"https://cyfrowa.tvp.pl/website/rycerze-i-rabusie,40390077


A orientujecie się czy TVP zamierza te filmy po "ulepszeniach" zamieszczane na VOD TVP, wydać w przyszłości na DVD albo Blu-rayu? Bo tak uczyniono z "Najdłuższą wojną nowoczesnej Europy".

_________________
Sztuka jest sztuka!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 stycznia 2019, 08:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Na swoim profilu Fb zawsze piszą, że w tym momencie nie ma planów wydania seriali na nośnikach.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE