Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 10:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lipca 2016, 15:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Dokładnie, raczej rekonstrukcja trwa w dalszym ciągu i wystartują z emisją HD (premiera jednego odcinka raz na tydzień), w momencie gdy bedą już mieli gotowe wiekszość epizodów. Trudno strzelać jaki serial ma u nich priorytet i najwczesniej trafi do emisji, tym bardzej, że na jeden dostali dofinansowanie z PISFu i pewnie są też jakieś terminy w jakich mają go ukończyć.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lipca 2016, 21:04 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 40
Od niedawna na TVP1 leci "Tajemnica twierdzy szyfrów" kręcona wiosną 2006 r. a emitowana 1,5 roku później. Zdjęcia jasno wskazują że pomimo tego że to jedyny polski serial w formacie kinowym, jakość na HD to to nie jest, i jeszcze te czarne pasy po bokach.
Serial nie raz był też emitowany na TVP HD, ale od 3 lat tam nie puszczają go.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lipca 2016, 10:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Tylko serial nie kwalifikuje się do tematu o rekonstrukcjach ponieważ od razu był kręcony kamerami cyfrowymi. :) Co do wyglądu, to faktycznie przypomina "jakością" TVP Historia a nie kanał HD, choć o TTS na BD też nie pisano z zachwytem.


Cytuj:
Telewizja Polska ma w planach konwersję do postaci plikowej swoich archiwalnych zasobów programowych. Do przegrania jest blisko 613 tys. godzin materiałów audiowizualnych.

Publiczny nadawca chce uporządkować swoje archiwa w tzw. Zakładzie Głównym oraz w oddziałach terenowych. W planie na najbliższy rok jest rozpoczęcie długotrwałego procesu konwersji audycji nagranych na taśmach magnetycznych w standardach Betacam SP (standard analogowy) oraz Digital Betacam, HDCAM i HDCAM SR (standardy cyfrowe) do postaci plikowej. Digitalizacja pozwolić ma na stworzenie cyfrowych kopii archiwalnych materiałów audiowizualnych w celu ułatwienia późniejszej ich emisji na antenie, wykorzystaniu w ewentualnym montażu czy zwiększeniu ich trwałości. Do przegrania jest ponad 612 447 godzin audycji. Wchodzą w to programy zarchiwizowane w Zakładzie Głównym TVP (Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych - ok. 307 tys. godzin, Telewizyjna Agencja Informacyjna ok. 75 tys. godzin) oraz programy zarchiwizowane w wybranych ośrodkach regionalnych (ok. 231 tys. godzin materiałów). Telewizja Polska chce by programy przegrane z nośników magnetycznych zostały przekonwertowane i zakodowane kodekiem IMX50 w przypadku audycji nagranych w SD lub VC-3 (warianty 120 i 185) oraz XDCAM HD 50 w przypadku materiałów HD i ostatecznie znalazły się w kontenerze MXF OP1A. Według planów proces digitalizacji rozpocząć ma się 1 kwietnia 2017 roku i zakończyć się najwcześniej 31 grudnia 2021 roku (lub 31 grudnia 2027 roku jeżeli oprócz materiałów z Zakładu Głównego TVP zdecyduje się na przegranie audycji z ośrodków regionalnych). Telewizja Polska przeprowadziła już dialog techniczny, który ostatecznie określi warunki oferty przetargowej do wykonania zlecenia digitalizacji materiałów.
http://www.sat-charts.eu/artykul,4172,T ... asoby.html

Czyli na to miło by pójść 71 milionów z programu operacyjnego Polska Cyfrowa. Oczywiście to tylko sama digitalizacja ale od czegoś trzeba zacząć. Swoją drogą ciekaw jestem ile to wszystko będzie zajmować petabajtów. :D

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lipca 2016, 13:46 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 40
A co pisano o wydaniu BluRay tamtego serialu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lipca 2016, 15:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
http://hdtvpolska.com/topic/22424-tajem ... bd-opinie/

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lipca 2016, 20:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Mam pytanie, bo sam nie bardzo umiem znaleźć sobie informacje. ;) Czy przewidywane są w najbliższej przyszłości jakieś nowe wydania rekonstrukcji na DVD? Bo szczerze mówiąc jest z tym tak kiepsko, że zacząłem po prostu kupować już zrekonstruowane filmy w starych wersjach, bo w nowej nie są dostępne (Wszystko na sprzedaż, Polowanie na muchy, ostatnio Amator z Empika za 10 zł :D ). Nie wiem, czy jeszcze się wstrzymywać i liczyć na to, że coś nowego wyjdzie (np. Wodzirej, już trzy lata mijają od rekonstrukcji a nadal tylko od czasu do czasu pojawia się w TV), czy dać sobie spokój i kupować stare wersje.

Fajnie jest mieć rekonstrukcję, szczególnie jeśli chodzi o filmy kolorowe, gdzie jednak rekonstrukcja barw robi swoje, ale z drugiej strony jeśli nowa wersja nie jest dostępna, to można się przyzwyczaić do bardziej vintage wyglądu podniszczonych taśm, szczególnie że jakimś jakościowym purystą nie jestem. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lipca 2016, 07:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Z wydawaniem rekonstruowanych filmów od jakiegoś czasu sytuacja wygląda niestety nieciekawie, i to zarówno na DVD, jak i na Blu-rayu. Pojawiają się pojedyncze tytuły, a i to rzadko, do tego nie zawsze w oryginalnym formacie obrazu. Tak więc na niektóre filmy można czekać do św. Dygdy, bo najwyraźniej wydawcy doszli do wniosku, że to średni opłacalny biznes. Jeżeli chcesz mieć jakieś filmy w swojej kolekcji, to możesz kupować wersje nie zrekonstruowane, bo w przypadku niektórych filmów faktycznie nie wiadomo kiedy - i czy w ogóle - doczekamy się odnowionych wydań..

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lipca 2016, 09:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Pan Anatol napisał(a):
Fajnie jest mieć rekonstrukcję, szczególnie jeśli chodzi o filmy kolorowe, gdzie jednak rekonstrukcja barw robi swoje, ale z drugiej strony jeśli nowa wersja nie jest dostępna, to można się przyzwyczaić do bardziej vintage wyglądu podniszczonych taśm, szczególnie że jakimś jakościowym purystą nie jestem. ;)


Anatol tak wygląda rekonstrukcja filmów w Polsce. Film się rekonstruuje i potem zalewa betonem aby nikt tego nie widział. Jak masz możliwość kupuj stare, niezrekonstruowane wydania przynajmniej będziesz miał film i w oryginalnych proporcjach obrazu. Warto zajrzeć do wypożyczalni filmów tam nie rzadko pozbywają się starych filmów na DVD. A z tymi barwami po rekonstrukcji też różnie bywa. Najbardziej widoczna jest zwiększona ilość szczegółów w obrazie zarówno w światłach jak i w cieniach oraz bardziej klarowny i stabilny obraz nawet w wersji SD to się rzuca w oczy.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lipca 2016, 10:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Ponad 30 filmów jest dostepnych za darmo w VOD w jakości lepszej jak DVD, a do tego dochodzi szereg emisji HDTV. Jeśli chodzi o nośniki, to żadnemu dystrybutorowi na dłuższą metę się to najwyraźniej nie opłaca i nie za bardzo usmiecha dokładanie do interesu, czy tez bardzo długie oczekiwanie na zwrot poniesionych kosztów. Co do nośników, to prawdopodobnie wiele lepiej już nie będzie zwłaszcza gdy spojrzymy na nową formę dystrybucji jaką jest Internet. Nośniki już wkrótce pozostaną domeną kolekcjonerów, a zwazywszy na ich nie za wielką liczbę w Polsce, prawdopodobnie ilość premier pozostanie na podobnym pozimie, albo jeszcze zacznie spadać. Warto zauważyć, że od momentu wprowadzenia Blu-ray mamy już 10 lat, a ilość nowych tytułów zamiast rosnąć maleje. Jeszcze 5-6 lat temu bywało to 300-350 filmów rocznie podczas gdy obecnie jest to niewiele ponad 200 (źródło: poral.eu). Dlatego trudno spodziewać się wysypu rekonstrukcji, podczas gdy nawet nowych polskich filmów wychodzi raptem około 5-6. Jedyne pocieszenie to fakt, że są środki na uruchomienie serwisu VOD z rodzimą kinematografią, ale jego start nastapi pewnie za 2-3 lata, a i jakość raczej będzie odbiegać od Blu-ray, chociaż dzieki nowemu kodekowi HEVC można by dosyć znacznie zmniejszyć róznicę wzgledem BD. Tak czy inaczej jeśli chodzi o nośniki nie wygląda to za ciekawie i dobrze to już chyba było.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lipca 2016, 23:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Cóż, wiem o VOD i o emisjach w telewizji (czasem nawet coś sobie nagram), ale szczerze mówiąc lubię mieć coś fizycznego i namacalnego, myślę, że niektórzy mnie zrozumieją. ;)

Dzięki wszystkim za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lipca 2016, 07:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Pan Anatol napisał(a):
szczerze mówiąc lubię mieć coś fizycznego i namacalnego, myślę, że niektórzy mnie zrozumieją. ;)

Jak najbardziej Cię rozumiem, bo też lubię mieć na półce filmy, na których mi zależy. Podobnie jak z książkami. Owszem, mogę książki wypożyczać z biblioteki, ale co innego pożyczać, a co innego mieć w swojej własnej biblioteczce. :)

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lipca 2016, 12:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
karel napisał(a):
Pan Anatol napisał(a):
szczerze mówiąc lubię mieć coś fizycznego i namacalnego, myślę, że niektórzy mnie zrozumieją. ;)

Jak najbardziej Cię rozumiem, bo też lubię mieć na półce filmy, na których mi zależy. Podobnie jak z książkami. Owszem, mogę książki wypożyczać z biblioteki, ale co innego pożyczać, a co innego mieć w swojej własnej biblioteczce. :)
Co do książek, to jak najbardziej mam podobne zdanie, natomiast sam nie jestem kolekcjonerem filmów. W ciągu roku oglądam naprawdę sporą ich ilość, jednak nie wiecej jak 5% to filmy widziane przeze mnie już kiedyś. Mam w sobie głód nowości (rozumiany nie w sensie roczniku filmu). Jest tak wiele tytułów które chciałbym zobaczyć, że nie starcza mi już zbytnio czasu na ponowne ogladanie tego co już kiedyś widziałem (może za kilka lat się to zmieni). Nie widzę sensu kupowania filmów by obejrzeć je raz czy dwa, w najlepszym wypadku trzy, tym bardziej, że obecnie DVD w dobie telewizorów 4k to już totalny archaizm, a Blu-rayów jest za mały wybór, a do tego ceny bywaja czasem mocno wygórowane. Jak już to wybieram filmy nagrywane z satelity (tych na szczęście nie brak), a do tego VOD i kino. W moim wypadku kolekcjonowanie jest bez sensu tym bardziej, że mam u siebie kilka znakomitych filmów na BD których do tej pory nie miałem okazji obejrzeć, albo był to jeden raz. Przyznam, że wielece bym się cieszył gdyby ten nowo powstający serwis VOD z polskimi filmami zawierał pokażna listę fabuł, dokumentów, kronik czy animacji.

Swoja drogą jestem ciekaw jak za 5-10 lat bedzie wyglądał rynek nośników. Nie wykluczone, że za jakiś czas większa część dystrybucji przeniesie się do Internetu, a stoiska z płytami podzielą los wypożyczalni, choć watpliwe by zupełnie przeszły do historii, w końcu są jeszcze kolekcjonerzy.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE