Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 21:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2018, 15:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Powiem uczciwie że w tym momencie średnio mnie to interesuje. TVP i tak pewnie da marne bitrate dla takiego kanału, a polskich rekonstrukcji w 4k jest tyle co kot NAPŁAKAŁ. "Wrota Europy" to z pewnością budżetowe 4k, więc i tak raczej szału nie będzie. Dla mnie rewolucją będzie gdy TVP zacznie nadawać w prawdziwym a nie pseudo HD. Do tego obowiązkowo powinni zrezygnować już z kanałów SD i przejść na 1080i.

Kanał UHD ma sens do transmisji na żywo, zwłaszcza sportu, czy produkcji własnych. Wprawdzie TVP ma już wkrótce dostawać olbrzymie pieniądze z budżetu, więc środki będą posiadać, tyle że oni są tak opóźnieni technologicznie, że jeszcze sporo minie czasu nim odejdą od SD. Dobrze że robią przymiarki do emisji UHD, bo jak by nie było trzeba się rozwijać. Wygląda na to, że z UHD najbardziej w tyle będzie Solorz i jego Cyfrowy Polsat.

BTW nie musisz nawet sugerować TVP by emitowała w swoim kanale film zrekonstruowany przez nich w 4k, bo oni na start mają nie wiele materiału w owej rozdzielczości. Możliwe że będą go emitować bardzo często, aczkolwiek jakoś nie mogłem trafić na ponowną emisję "Wrót Europy" w HD.

Oczywiście w takim kanale można emitować także upscalowane 2k tyle że nie można zapominać, że tu sama rozdzielczość to nie wszystko. Równie ważny jest HDR i szeroka paleta barw rec 2020. Tak przygotowany materiał mógłby być atrakcyjny wizualnie dla widzów. Problem jest raczej w niewielkiej ilości dekoderów UHD w polskich domach. Niby można wykorzystać do tego ten wbudowany w telewizor niemniej pewnie niewielki procent osób korzysta z takiego rozwiązania już teraz do kanałów HD.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2018, 21:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Cytuj:
Zakładamy, że zazwyczaj do kina chodzicie wieczorem? A my na odwrót! Dzisiejszy poranek spędziliśmy oglądając na wielkim ekranie jeden z odcinków zrekonstruowanego serialu "Boża podszewka" w reż. Izabelli Cywińskiej. Takie spotkanie to tak zwana kolaudacja, czyli komisyjny odbiór filmu w odnowionej wersji. W gronie twórców oraz specjalistów zajmujących się przeprowadzeniem rekonstrukcji ocenialiśmy efekty pracy.
Nasz wniosek był jeden - pięknie się to ogląda!

Obrazek
https://www.facebook.com/rekonstrukcjacyfrowaTVP

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2018, 14:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na promocję projektu: Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A. zostało unieważnione ?

Źródło spekulacji: https://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne ... =0&id=1337
Informacja o m.in. rozpoczęciu postępowania: viewtopic.php?p=11705#p11705


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2018, 17:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Normalna rzecz, niestety. Jakiś czas zajmowałem się podobnymi sprawami, więc wiem, że to dość często się zdarza - a w ostatnich latach częściej niż kiedyś. Nierzadko zamawiający tak formułują warunki udziału w przetargu i swoje wymagania, że brak potem chętnych na realizację.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2018, 21:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Wiem wiem i rozumiem. Jednakże chyba "opóźni" to pojawienie się dedykowanej platformy TVP(chyba m.in. strony internetowej) na rzecz rekonstrukcji cyfrowych Nadawcy Publicznego i przez to: szkoda.

Chętni chyba byli, bo i pytania jakieś były zadawane do TVP i odpowiedzi padały:
- https://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne ... p?id=15280


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2018, 08:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Tak, chętni jak widać byli. Może udzielone odpowiedzi i wyjaśnienia ich zniechęciły. :)
Ale faktycznie - unieważnienie postępowania zawsze prowadzi do opóźnień i tak będzie zapewne i tym razem.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2018, 18:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
dima napisał(a):
Mam nadzieję, że TVP wraz ze startem kampanii promocyjnej tego projektu będzie udostępniać takie porównania(klatki, sceny, przed i po rekonstrukcji) jak to często można spotkać w wypadku materiałów poddanych temu procesowi.


Właśnie pojawił się filmik z materiałem porównawczym. Prawdopodobnie wkrótce będzie też dostępny w VOD, gdzie powinien być w znacznie lepszej jakości.

https://pl-pl.facebook.com/rekonstrukcj ... 039864333/

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 czerwca 2018, 23:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Cytuj:
Czy pamiętacie kultowy serial dla dzieci i młodzieży "6 milionów sekund" w reż. Leszka Staronia?
Na TVP VOD znajdziecie już wszystkie odnowionych odcinków! Dodatkowo Dominik Kozioł - autor zdjęć do serialu opowiedział nam o pracy przy jego digitalizacji. Rozmowa już jutro na naszym profilu!

Serial dostępny w 4:3
https://vod.tvp.pl/website/szesc-milionow-sekund,36266657/

Cytuj:
Dominik Kozioł to autor zdjęć do serialu „6 milionów sekund", oryginalnie nakręconego na 16mm taśmie. – Digitalizacja pozwala na bardzo szeroką regulację barwy, korekcję kontrastu. Jestem naprawdę zdumiony możliwościami digitalizacji. Filmy naprawdę nabierają innego wymiaru jakościowego. – mówi twórca.
https://vod.tvp.pl/video/stol-montazowy-extra,dominik-koziol-o-nowych-efektach-w-serialu-dla-mlodziezy,37348894

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 czerwca 2018, 00:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Cytuj:
Znaczna część produkcji bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, przeznaczonych dla dzieci i dorosłych, zostanie poddana do końca 2020 r. rekonstrukcji cyfrowej – poinformował w czwartek przedstawiciel wytwórni Piotr Płatek.

Prace zostaną przeprowadzone pod auspicjami projektu "Cyfrowa rekonstrukcja i digitalizacja polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych". Zrealizuje go Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz konsorcjum złożone z siedmiu studiów filmowych, w tym z bielskiej wytwórni. Projektem objętych zostanie ok. 2 tys. minut naszych animacji – powiedział Płatek.

Cały projekt będzie kosztował ponad 100 mln zł. PISF na jego realizację pozyskał fundusze z UE. Jak dodał Piotr Płatek, dzięki projektowi zdigitalizowanych, zabezpieczonych i udostępnych widzom zostanie 160 polskich filmów fabularnych, kilka tysięcy kronik, filmów dokumentalnych i animowanych. - W ciągu trzech najbliższych lat polska kinematografia zostanie prawie w całości scyfryzowana – dodał.

Rekonstrukcja cyfrowa filmu oznacza oczyszczanie oraz naprawienie obrazu i dźwięku z negatywów filmowych. To również zapisanie zrekonstruowanego materiału na najwyższej jakości nośnikach cyfrowych. - Celem rekonstrukcji jest ochrona dziedzictwa polskiej kinematografii przed zniszczeniem. Poprzez przywrócenie filmom ich pierwotnej jakości bez ingerowania w wartość artystyczną dzieła rekonstrukcja filmów zapewnia im "drugą młodość" – dodał Piotr Płatek.
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/animacje-bielskiego-studia-filmow-rysunkowych-zostana-zdigitalizowane/x4v0fv4

Mam nadzieję że tym razem program ten już wystartuje na dobre, bo w ostatnich latach w temacie rekonstrukcji działo się wyjątkowo mało.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 czerwca 2018, 11:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Myślę, że najlepiej by było, żeby jak najszybciej ruszył już ten projekt, by można było poddać rekonstrukcji cyfrowej i digitalizacji w ramach niego, minimum wszystkie zakładane pozycje(o ile czas jest ważny i np. wg. wytycznych projektu - prace muszą być zakończone wtedy i wtedy).
Uważam również, że dobrą sprawą jest też założenie i chęć podjęcia prac w ramach projektu nad polskimi bajkami, serialami, filmami animowanymi.

Czy mi się wydaje czy nie, że gdy oglądałem bajki, choćby w TVP ABC to takie pozycje jak: "Reksio" i "Bolek i Lolek" są emitowane w 16:9 ? Oryginalnie chyba nie były nagrywane bajki w takim formacie ?

Tak z tego co patrzę to część tych najbardziej znanych polskich, dawnych bajek "zawiera się" w Studiach, które biorą udział w projekcie. Ale np. nie wiem co z(tj. do kogo należą): "Dziwny świat kota Filemona", "Przygody kota Filemona", "Miś Uszatek", "Przygód kilka wróbla Ćwirka" itp.
Być może część z nich należy w jakiś sposób(w pełni lub po części) do TVP, która to w ramach trwającego obecnie u nich programu ma poddać rekonstrukcji cyfrowej i digitalizacji 4 seriale animowane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 czerwca 2018, 16:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
W poniedziałek 25 czerwca o godzinie 20 na TVP Kultura emisja "Prognozy pogody" Antoniego Krauzego - można przypuszczać, że w wersji zrekonstruowanej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2018, 00:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Cześć dziewczyny i chłopaki ! Co tam panie Anatolu zapowiadasz "Prognozę pogody" na poniedziałek ? Nie wierzę że będzie po rekonstrukcji. Chyba że spadnie deszcz. Co tam kolego u Ciebie?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE