Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 21:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 marca 2018, 01:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Na satellicie bitrate jest zwykle na poziomie 4 mega. Wyjątkiem jest TVP HD które ma 7 mega lub więcej.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 marca 2018, 11:39 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Widzę że już ktoś wrzucił z DVB-T (jak zrozumiałem) screeny z odc.1 Najdłuższej wojny nowoczesnej Europy, natomiast ja zachęcam do obejrzenia za darmo na TVP VOD w zakładce rekonstrukcja odc.1 w dużo lepszej jakości (ponad 9Mbps bitrate).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 marca 2018, 19:57 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Niestety musiałem trochę przeczyścić wątek. Jeden z kolegów znalazł się na kursie kolizyjnym z naszym Regulaminem (zakładanie podwójnych kont). Dodatkowo nie był tak miły, żeby odpowiedzieć na korespondencję z prośbą o wyjaśnienie, dlatego rozwiązanie mogło być tylko jedno - usunięcie konta.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 marca 2018, 12:36 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Witam
Zacząłem przeglądać VOD TVP z serialami i powiem wam że jakościowo jeśli na takim poziomie ma wyglądać archiwum z serialami po rekonstrukcji to ja jednak podziękuje.
Seriale oraz filmy kodowane 1 przebiegowo (CBR) w zasadzie ze stałym bitrate i ze słabymi parametrami kodowania. Wysoki bitrate nie uratuje detali które zostały utracone takim sposobem kodowania. Pierwszy z brzegu przykład Janosik (jak również inne), ziarna praktycznie nie ma, w dodatku w szybkich scenach przy stop-klatce można zauważyć artefakty co dla mnie jest OGROMNYM zaskoczeniem i wg mnie nie powinno mieć miejsca. Na plus można natomiast powiedzieć jeśli chodzi o kodowanie dźwięku gdzie tvp nie pokusiło się o archaiczny kodek dolby ale dużo lepszy jakościowo AAC w dodatku VBR.

A teraz małe gdybanie co by było gdyby jednak nie odziarniali rekonstruowanych seriali
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 marca 2018, 13:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Dlatego ja właściwie nie liczę już na nic jeśli chodzi o rekonstrukcje seriali od TVP, bo wątpię, czy kiedykolwiek będą one dostępne w zadowalającej wersji, choć akurat kluczową jest dla mnie kwestia kadrowania, słabsze parametry techniczne mógłbym jakoś przeboleć. W każdym razie np. "Czterdziestolatka" kupiłem sobie niezrekonstruowanego na DVD i jestem z tego dość zadowolony, zresztą niedoskonałości techniczne w tym wypadku mogą też stanowić jakąś wartość dodaną dającą pewien autentyzm. ;) Jedynym jak na razie wyjątkiem są "Alternatywy 4", które na wszystkich wydaniach DVD są podobno w jakiejś ocenzurowanej wersji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 marca 2018, 18:56 

Dołączył(a): 08 lut 2017
Posty: 15
Nie chce się wierzyć, że można cały czas tak dewastować te stare perły - i mam tu na myśli oczywiście kadrowanie. Kadr to powinna być świętość, nie do ruszenia. Mentalnie czasy VHS-u jak widać...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 marca 2018, 23:07 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
Dla tych co nie wiedzą jak wygląda odziarniony materiał filmowy i mylą pojęcia odziarnianie:kodowanie, zalecam obejrzenie sagi prastarej puszczy na blurayu.
PS. To autorzy zdjęć chcą kadrować swoje dzieła. Polecam się z tym pogodzić


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 marca 2018, 02:01 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Korek: akurat się z Tobą pozwolę nie do końca zgodzić.
Stopień kompresji oraz poziom kodowania ma znaczny wpływ na ziarnistość obrazu co dokładnie uwidacznia przykład 007 Zgłoś się oraz Janosika. Jeśli za punkt wyjściowy wziąść zarówno emisje w TV jak i to co mamy na TVP VOD to widać iż materiał po rekonstrukcji został znacznie odziarniony (ewentualnie dodatkowo na potrzeby TV) i dobity jeszcze niestaranną kompresja. Trudno też mówić że się ktoś myli pojęcia (jak ja) odziarnianie-kodowanie skoro jedno ma wpływ na drugie (im mniej ziarna tym mniejszy bitrate a zapewne TVP o to w tym całym odziarnianiu materiału chodziło). Wychodzę też z założenia że ziarna nigdy za wiele :)

"W czasie rewitalizacji cyfrowej „Janosika” wykorzystano następujących systemy i narzędzia pracy:
• skanowanie materiału filmowego – skan w jakości 4K 16 bit wykonano na skanerze filmowym Lasergraphic-Director 4K/2K,
.......
• odziarnianie obrazu zostało wykonane z wykorzystaniem systemu Dark Energy"

Największe ziarno wg tego co pisali ludziska na tym i poprzednim forum powinny mieć właśnie filmy/seriale z 16mm a jak na razie prawie wszystkie są wazelinowate takie trochę nijakie.
Co do kadrowania to się nie wypowiadam bo olewają nas totalnie wmawiając że jedyna możliwa słuszna wersja filmu/serialu to ta 16x9. No sorry rozumiem że nowa technologia itd ale trzeba też brać pod uwagę iż film/serial ludziska widzieli i teraz nagle po tylu latach zmieniać kadry filmu to dla mnie jak przyciąć obraz van Gogha do mniejszej ramki (byleby by się zmieściło). Zauważyliście że nie mamy informacji tak naprawdę jak dużo tracimy na takim zabiegu z danego kadru?
Bardzo rzadko oglądam filmy w polskiej telewizji ale dziwić może iż czeskie, włoskie filmy można puszczać na TVP2 na TVP Kultura w proporcjach 4:3 ale nasz polskie już nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 marca 2018, 07:12 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
Zapewniam Cię że mylisz pojęcia, odnośnie efektu końcowego, skutkuje to tym, że mijasz się z prawdą. Gdybyś wykonał to co zleciłem względem Sagi zrozumiał byś że ziarno nie jest dobijane, no ale jesteśmy przecież na forum "jo wim najlepij". Twoja mantra "ziarna nigdy za wiele" bierze się stąd, że nigdy na własne oczy nie widziałeś ziarna, nie byłbyś w stanie obejrzeć materiału nagranego na taśmie 16mm z wysokim asa. Kompresja, to transformaty! Chyba się domyślasz jak działają na duże ziarno filmowe, zakładam że byłeś w szkole..
Z drugiej strony piszesz mniejsze ziarno to mniejszy bitrate, to jakiś horror

Wysoki bitrate pozwala zapisać większą ilość szczegółów (transformata!) co pomaga zapisać ziarno, jednak gdy tego ziarna nie ma, nie oznacza to otrzymania niskiego bitratu..horror


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 marca 2018, 09:36 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Czytaj ze zrozumieniem.
Wyższy bitrate nie zawsze skutkuje większymi detalami, a już na pewno jak w przypadku VOD TVP kodowanie 1 przebiegowo ze stałym bitrate i słabymi parametrami kompresji (stałe sceny się mogę zgodzić, ale dynamiczne no way).
Czym wg ciebie jest ziarno? Po co się odziarnia materiał?
Obrazek
Po lewej masz skan z negatywu po prawej ten sam skan po usunięciu ZIARNA (a weź to jeszcze słabo zakoduj to się możesz zdziwić)!
Zresztą Grain z tłumaczenia angielskiego - ziarno, nie spotkałem się by na negatywie po skanowaniu nie było ziarna.
TVP od dawien dawna odziarnia materiały na potrzeby emisji a to dlatego że jak masz duże ziarno i ograniczone pasmo na swój kanał (w tym wypadku do ~5Mbps) to kodowanie z tak niskim bitrate przy dużym ziarnie powoduje błędy.TVP przetestowała to co wszyscy wiedzieli przy kodeku h264, że im mniejsze ziarno tym obraz akceptowalnie wygląda przy niższym bitrate. Podobnego efektu nie uzyskasz przy niskim bitrate i sporym ziarnie.
Nie bardzo wiem co mi chcesz udowodnić Sagą? Nową terminologie chcesz wprowadzić czy jak? Zakoduj sobie chociaż raz materiał z ziarnem porządnym np Stawkę większą niż życie z 10Mbps kodekiem x264 i 4,5 Mbps to się przekonasz o czym pisze. Kodek x264 jest kodekiem wysokoefektywnym ale stratnym więc trudno byś tyle detali (i ziarna) mógł zakodować w niskim bitrate (jego algorytmu nie przeskoczysz).
Jeszcze mała ALE. Otóż specjalnie pisze że "ziarna nigdy za wiele" gdyż w ciemnych scenach to właśnie to ziarno pozwala ci zobaczyć detale, przy braku ziarna zapomnij o ciemnych scenach nie mówiąc o filmach niemych czarno-białych. Zresztą ziarno masz ZAWSZE na taśmie, natomiast nowe filmy kręcone cyfrowo mogą mieć co najwyżej szum cyfrowy. Tyle odemnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 marca 2018, 10:25 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
Zapewniam Cię, że każdy zeskanowany film serial etiuda na całym świecie został poddany odziarnianiu.

OSKAROWA CAROL RÓWNIEŻ ZOSTAŁA ODZIARNIONA.
koniec dyskusji.

Poruszasz się jedynie w sferze kodowania stratnego, jednocześnie twierdzisz że transformata to dla ciebie nowa terminologia. Czy matematyka też?
Podajesz zmanipulowane przykłady obrazkowe materiałów po kompresji i próbujesz wmówić że to wina odziarniania. Przeczytaj jeszcze raz pierwsze zdanie tego posta. W pierwszym przykładzie obrazkowym nałożyłeś tak małe ziarno, że żaden materiał poddany odziarnianiu nie ma go tak małego. W najnowszym przykładzie zestawiłeś być może skan - pisze "być może", bo słyniesz z manipulacji i zakłamywania - z materiałem poddanym bardzo silnej kompresji i wmawiasz że to odziarnianie.
podałem przykład sagi, ponieważ została zakodowana na bluray prawidłowo, co zdaża się niezwykle rzadko - pierwszy raz w życiu zobaczył byś odziarniony materiał?
Meandry bzdur osiągasz pisząc, że ziarno pozwala zobaczyć detale w ciemnych scenach, przepraszam bardzo ale ty nie wiesz jak działa ziarno, dodajesz mu jakichś metafizycznych zdolności, lepiej zapoznaj się ze skalą czułości, ale bezpieczniej nie poruszaj już nigdy tego tematu.

Manipulacją próbujesz udowodnić swoją rację, ponieważ powtarzasz, że każdy materiał światłoczuły posiada ziarno, sugerując tym zapisem, że istnieje jakiś jeden człowiek na ziemi który się z tym nie zgadza. Otóż piszesz fakt, którego nikt nie podważa i próbujesz w ten sposób zmanipulować, że masz racje. Irracjonalna metoda.
Tyle odemnie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 marca 2018, 12:46 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Miałem już nic nie pisać ale padły MOCNE słowa nie poparte dowodami merytorycznymi. KOLEGA się zagalopował!!
Cytuj:
Podajesz zmanipulowane przykłady obrazkowe materiałów po kompresji i próbujesz wmówić że to wina odziarniania.
Jeśli uznać za materiał z VOD TVP zgrany na komputer gdzie sztucznie dodałem ziarno w granulacji aż 35 (wow nawet Akademia Pana Kleksa oraz Stawka większa niż życie na bd nie ma tak dużego ziarna tylko że tam jest 30Mbps a tutaj raptem 10Mbps) i następnie zakodowałem go z parametrami identycznymi jak materiał źródłowy oraz zrobiłem screenshoty to faktycznie manipuluje po całości.
Napisałem przy tym przykładzie że co by było gdyby dodać trochę ziarna do ich odziarnionej kopii. Ty chyba nadal nie rozumiesz po co odziarnia TVP swoje filmy/seriale oraz nadal palisz sam głupa wiedząc iż h264 to kodek stratny ale brniesz iż kodowanie nie ma nic wspólnego z widocznym ziarnem na ekranie.
Cytuj:
W najnowszym przykładzie zestawiłeś być może skan - pisze "być może", bo słyniesz z manipulacji i zakłamywania - z materiałem poddanym bardzo silnej kompresji i wmawiasz że to odziarnianie.
Byżmoże, może jak rzucasz oskarżenia to przedstaw dowody - człowieku ogarnij się. Po lewej masz skan z negatywu po prawej to samo źródło poddane filtrowi degrain w Vegasie. Jak dołożysz do tego lichą kompresje to będzie to zdjęcie wyglądać jeszcze gorzej.
Cytuj:
Meandry bzdur osiągasz pisząc, że ziarno pozwala zobaczyć detale w ciemnych scenach, przepraszam bardzo ale ty nie wiesz jak działa ziarno, dodajesz mu jakichś metafizycznych zdolności, lepiej zapoznaj się ze skalą czułości, ale bezpieczniej nie poruszaj już nigdy tego tematu.
Pracowałeś kiedyś przy obróbce skanu z nagatywu? Skoro tak to wiesz że po skanowaniu masz ziarno i nie ważne tutaj jest czy ciemna czy jasne scena.Gorzej jak usuniesz całe ziarno i masz mniej detali automatycznie mniej zobaczysz. Nie wiem czego tu nie rozumiesz tego że jak coś usuniesz to już tego nie ma? Ziarno ma nie razić ale i nie przeszkadzać.
Cytuj:
Manipulacją próbujesz udowodnić swoją rację, ponieważ powtarzasz, że każdy materiał światłoczuły posiada ziarno, sugerując tym zapisem, że istnieje jakiś jeden człowiek na ziemi który się z tym nie zgadza. Otóż piszesz fakt, którego nikt nie podważa i próbujesz w ten sposób zmanipulować, że masz racje. Irracjonalna metoda.
Tyle odemnie
Czym manipuluje? Rzeczywistością? Ręce mi opadają jak czytam twoje wypociny.
Cytuj:
Zapewniam Cię że mylisz pojęcia, odnośnie efektu końcowego, skutkuje to tym, że mijasz się z prawdą. Gdybyś wykonał to co zleciłem względem Sagi zrozumiał byś że ziarno nie jest dobijane
Czy ja mówiłem kiedykolwiek o dobijaniu Sagi czy mówiłem o Janosiku oraz 07 Zgłoś się z VOD TVP? Kolega się zapędził i nie czyta ze zrozumieniem więc powtórzę to co mamy na VOD TVP dość że odziarnione to jeszcze jest DOBITE bardzo lichą kompresją to tak trudno zrozumieć? Kodowałeś kiedyś materiał ziarnisty? Widziałeś jak zachowuje się algorytm h264 dla niskiego bitrate przy ziarnie? Widziałeś jak zachowuje się algorytm h264 dla poszczególnych makrobloków, kwantyzacji, wektorów ruchu? Używałeś kiedyś filtru np degrain dla skanu? Kodowałeś kiedyś materiał poddany odziarnianiu?
Jak się rzuca oskarżenia to muszą być poparte dowodami, twoje niestety są wyssane z palca i mocno naciągane.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE