Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lutego 2018, 11:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
MarianPaz napisał(a):
Przydałby się ten technologiczny skok ale nie wiem czy za kadencji prezesa który wprowadza na anteny TVP disco polo.



Co do NTC:
Teoretycznie można by uruchomić TVP Kulturę HD w NTC, ale raczej przegra ten pomysł z choćby kanałem TVP Sport HD(teoretycznie gdyby usunąć TVP Rozrywka z NTC to oba kanały zmieściłyby się w NTC w jakości HD). W obecnej sytuacji myślę, że górę bierze sytuacja priorytetów pod względem "większości" i w tym kierunku raczej idą działania. Sprawa dotyczy m.in. tego, że nie można rozciągnąć pasma na dany MUX w nieskończoność - każdy ma określoną przepływność. Można uruchomić choćby w MUX-3: 10 kanałów "HD", ale z jaką jakością... niczym SD. Miejmy nadzieję tylko, że wszystko odbywa się z myślą o ustabilizowanej sytuacji finansowej TVP(to dotyczy samej TVP, jak i MKiDN, które jest odpowiedzialne z tego co wiem za ewentualną zapowiadaną reformę finansowania Mediów Publicznych).

Sytuacja może się zmienić przy planowanej już zmianie systemu nadawania z DVB-T na DVB-T2(HEVC). Prace nad tym już trwają. Teoretycznie w systemie DVB-T2(H.265/HEVC) można uruchomić na jednym MUX'ie: 12 kanałów w jakości HD(gdzie w obecnych MUX'ach UHF, myślę, że 4, 5 kanałów HD), być może nawet UHD, a może nawet w HDR[zależy od ustalonych po konsultacjach dotyczących odbiorników specyfikacjach; oczywiście czym lepszy technicznie obraz i dźwięk, tym większe zabranie na rzecz MUX'u pasma i mniej miejsca dla innych tam kanałów np. w HD]. Bardziej szczegółów technicznych, planowanych zmian nie będę opisywał z różnych względów.

Z wypowiedzi i działań Prezesa TVP, sądzę, że jest on protechnologiczny, względem możliwości TVP.

Myślę, że dla disco polo(utworów i klipów na poziomie) jakieś miejsce powinno być w TVP. Nie mówię, że non stop, ale od czasu do czasu, czemu nie, wraz z innymi stylami muzycznymi na poziomie, nie przekraczającymi m.in. tekstem i klipem pewnych granic moralnych tego co dobre.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lutego 2018, 12:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Gdyby tylko chcieli to miejsce by się znalazło, wystarczy dokonać przesunięć na multipleksach i uruchomić MUX8 - mają tam 3 sloty które wystarczą na jeden kanał HD i SD. W polskich warunkach jeszcze długo poczekamy na DVB-T2(HEVC), bo wiązałoby się to z ponowną wymianą dekoderów. Poza tym są kablówki i satelita gdzie od razu można uruchomić kanał w HD.

dima napisał(a):
Myślę, że dla disco polo(utworów i klipów na poziomie) jakieś miejsce powinno być w TVP.
Litości, disco polo i jakość? Przecież to się wzajemnie wyklucza. Miejscem na tego typu muzykę jest tandeciarski Polsat a nie telewizja publiczna.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Ostatnio edytowano 20 lutego 2018, 14:13 przez MarianPaz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lutego 2018, 13:44 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Miejscem na taką muzykę są przede wszystkim wiejskie imprezy i mówię to w pełni poważnie, bo zawsze broniłem disco polo jako takiego. Uważam, że jest to wręcz jedyny typ muzyki pasujący do pewnego rodzaju spotkań towarzyskich. Tyle tylko, że jego miejsce jest właśnie TAM, a nie w telewizji publicznej. Ewentualnie właśnie późno w nocy, w jakiejś telewizji komercyjnej.

W zadaniach sportowych (czy też parasportowych) jak przeciąganie liny, gra w berka albo grze polegającej na tym, że jest o jednego gracza więcej niż krzeseł i kto nie da rady usiąść - przegrywa także nie ma nic złego. Są imprezy, na których takie właśnie gry są idealne, bo granie tam w snookera czy trójskok - nie przejdą. Ale jednak nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie mówił, że powinno się takie rzeczy puszczać na Eurosporcie, obok piłki nożnej, lekkoatletyki czy skoków narciarskich.

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lutego 2018, 13:57 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Zgadzam się z Marianem i Rafałem jednocześnie nadmieniając, że nie poruszamy się już w temacie rekonstrukcji cyfrowej... Jeśli kolega Dima chciałby podyskutować o sprawach technicznych nadawców lub "wartości artystycznej" muzyki disco polo, proponuję założyć temat w dziale "Cafe Polskie Kino".

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lutego 2018, 10:08 

Dołączył(a): 09 cze 2016
Posty: 38
Posty na Forum KP: 40
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/di ... y-i-tytuly
Zdążą? Wydać kasę to na pewno, ale czy zrekonstruować to co planowali?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lutego 2018, 10:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Pewnie zdążą, tylko że z tego co pisała tu jedna osoba, większość nie będzie poddana pełnej rekonstrukcji. Oczywiście tempo prac może przełożyć się na nie najlepszy końcowy efekt.

Z tego teksu najbardziej istotny fragment to poniższa zapowiedź:

W poniedziałek 5 marca br. na antenie TVP1 odbędzie się premiera pierwszego odcinka zrekonstruowanego serialu „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy” w reżyserii Jerzego Sztwiertni (produkcja z 1979 roku). Serial - na przykładzie losów kilku rodzin z Wielkopolski - przedstawia walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w okresie zaborów.

PONIEDZIAŁEK 05.03.2018 TVP1 godz. 22:00

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lutego 2018, 11:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Warte uwagi dla niektórych myślę: "[...]Zrekonstruowane w ramach projektu zbiory nadawca publiczny udostępni także na DVD i Blu-Ray.[...]"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lutego 2018, 12:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Pożyjemy, zobaczymy. Aczkolwiek dobrze gdyby wydali to na nośnikach, przy czym pewnie znowu zacznie się narzekanie, że będzie to tylko w 16:9, bo jakoś wątpię żeby pojawiły się dwie wersje. Zobaczymy czy w VOD, zgodnie z obietnicami pojawią się seriale w oryginalnych proporcjach. Wiosną ma już wystartować wiec się okaże.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lutego 2018, 13:05 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
Nadmienię tylko, że Najdłuższa wojna... zgodnie z ogólnie przyjętym planem prac była planowana na następny rok, wtem nagle miesiąc temu ktoś zażądał pełnej rekonstrukcji na już, więc jest to dość spontaniczny projekt zrobiony w pośpiechu :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lutego 2018, 13:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
MarianPaz napisał(a):
Pożyjemy, zobaczymy. Aczkolwiek dobrze gdyby wydali to na nośnikach, przy czym pewnie znowu zacznie się narzekanie, że będzie to tylko w 16:9, bo jakoś wątpię żeby pojawiły się dwie wersje. Zobaczymy czy w VOD, zgodnie z obietnicami pojawią się seriale w oryginalnych proporcjach. Wiosną ma już wystartować wiec się okaże.


Tym serwisem TVP odnośnie rekonstrukcji cyfrowej, nie jest już to: https://vod.tvp.pl/kolekcja/rekonstrukc ... a,35561705 ? Poza tym to właśnie mogli by zmienić chyba tytuł tej zakładki z: "Rekonstrukcja filmowa" na "Rekonstrukcja cyfrowa".

korek napisał(a):
Nadmienię tylko, że Najdłuższa wojna... zgodnie z ogólnie przyjętym planem prac była planowana na następny rok, wtem nagle miesiąc temu ktoś zażądał pełnej rekonstrukcji na już, więc jest to dość spontaniczny projekt zrobiony w pośpiechu :lol:


Nadrzędną sprawą moim zdaniem w tego typu projektach, działaniach jakim jest rekonstrukcja cyfrowa powinna być możliwie najlepsza jakość finalna materiałów... Czy działania opisane powyżej przez Ciebie to odzwierciedlają...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lutego 2018, 13:42 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
dima napisał(a):

Nadrzędną sprawą moim zdaniem w tego typu projektach, działaniach jakim jest rekonstrukcja cyfrowa powinna być możliwie najlepsza jakość finalna materiałów... Czy działania opisane powyżej przez Ciebie to odzwierciedlają...


Opisane przeze mnie działania opisują zgoła odmienny problem, proszę nadążać


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lutego 2018, 16:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Chodziło mi o jakość finalną, która może być gorsza niż mogłaby by być ze względu na pośpiech przy pracy. Źle rozumiem ? Co jest, więc tym problemem jeżeli źle rozumiem ?

Z tego co wiem(czytałem gdzieś chyba) to średnio(mniej więcej) w zależności od uszkodzeń taśmy, film rekonstruuje się cyfrowo około półtora do dwóch miesięcy(firmy zewnętrzne). Tak ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE