Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lutego 2019, 21:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2016
Posty: 1497
Posty na Forum KP: 2675
Część druga popularnej komedii romantycznej trochę mnie rozczarowała, nawet nie umieszczałem recenzji na forum. Ot, komedyjka, bez ciekawego tła jak w jedynce.

Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu "trójka" jest chyba najlepszym a na pewno najśmieszniejszym filmem z całej serii. Reżyser nie bał się wrzucić kilku scen i dialogów rodem z czarnej komedii (duży udział ma w tym bliżej nieznany aktor Marek Dmoch) a nawet poeksperymentować trochę w stylu telewizyjnego Latającego Cyrku Monty Pythona (jako żywo "rozmowa" Karolaka z dębem kojarzy mi się ze skeczami o rozpoznawaniu drzew na odległość).
W typowych komediach romantycznych dla takiego humoru nie ma miejsca - a szkoda.

Film całkiem nieźle się broni aktorsko, przekornie dla emploi gra Linda, fajnie jest zobaczyć Marie Pakulnis, która mam wrażenie niektórymi scenami (królik!) też delikatnie pokpiwa z niektórych swoich wcześniejszych dokonań typu Ekstradycja. Tradycyjnie poziom trzyma Głowacki, trochę za mało do zagrania ma Szyc.

Jest jeden moment w filmie, który jest mało wiarygodny.
Na wiejskim weselu zespół gra "Białą flagę" a widownia się cieszy jakby to był Zenek Martyniuk?
Wishfull thinking:-)

W każdym razie - naprawdę zdrowo się posmialem w kinie. Moja ulubiona scena:
UWAGA SPOILER:

_________________
Film to życie, z którego wymazano plamy nudy - Alfred Hitchcock.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lutego 2019, 22:31 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
"Bliżej nieznany aktor Marek Dmoch" jest moim znajomym. :-) Wszedł do aktorstwa filmowego przez statystowanie. Nie ma wykształcenia aktorskiego ani zaplecza teatralnego. Ma za to kawał talentu oraz niezłą "buźkę", co w sumie sprawia, że po prostu udało mu się na stare lata zostać aktorem filmowym. :-)

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lutego 2019, 08:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Mnie najbardziej zadziwia to, że jeszcze w listopadzie mieliśmy drugą część która nawet nie zdążyła wyjść na nośnikach i w VOD a tymczasem w kinach mamy już kolejną odsłonę. Tempo jak u Vegi.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lutego 2019, 12:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2016
Posty: 1497
Posty na Forum KP: 2675
Zbliżające się Walentynki. No i pewnie część druga i trzecia kręcono praktycznie razem...może się mylę, ale chyba podobna sytuacja była z II i III Powrotem do przyszłości.

_________________
Film to życie, z którego wymazano plamy nudy - Alfred Hitchcock.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 października 2019, 13:59 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1780
Posty na Forum KP: 1006
Z pierwszej, entuzjastycznie przeze mnie przyjętej ''Planety singli'' poleciałem od razu na ''Planetę trzecią'' i niestety nie obyło się bez twardego lądowania. Mamy miks sytuacji mocno wymyślnych z takimi wręcz kliszowatymi pomysłami na rozwinięcie akcji. Mieszanką jest również gatunek tego przedsięwzięcia, bo w kino czysto zabawowe wplatają nam twórcy sporą szczyptę dramatu. Nie klei się to moim zdaniem, jakoś tak wrzucone na odwal, bez solidnych postaw czym byłaby zapewne dobrze napisana, ciekawa historia. Humor momentami dosadny, niestety często zamiast zabawnie jest żenująco np:
UWAGA SPOILER:
. Nie ma tej świerzości i zaskoczenia jak w Jedynce i jak pisałem wyżej - za dużo wtórnych, życzeniowo-oczywistych rozwiązań.
UWAGA SPOILER:

Cenię komedię, które po za elementem zabawowym próbują nam coś jeszcze przemycić, powiedzieć coś istotnego. W PS 3 właściwie mamy tylko tego pozór, ale najgorsze jest to, że nawet ten podstawowy rozrywkowy budulec nie za bardzo wypalił. Nie, że jest fatalnie, widziałem rzeczy dużo mniej śmieszne i bardziej żenujące, ale Sam Akina i Michał Chaciński, którego niejednokrotnie z uwagą słuchałem w Tygodniku Kulturalnym nie do końca chyba zapanowali nad całością. I choć mój entuzjazm do Jedynki już nie taki jak zaraz po seansie, to Mitji Okornowi wyszło to zdecydowanie zabawniej i sprawniej !


Holt_ napisał(a):
Jest jeden moment w filmie, który jest mało wiarygodny.
Na wiejskim weselu zespół gra "Białą flagę" a widownia się cieszy jakby to był Zenek Martyniuk?
Wishfull thinking:-)

Hmm, no właśnie...

Holt_ napisał(a):
. Moja ulubiona scena:
UWAGA SPOILER:

Mnie równiez to rozbawiło : )

_________________
...nie profesor, tylko satyr..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE